Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • :)
  • Nemyslim si že je to správny vyvoj. Ale musím se přízpusobit okolí ve kterém žiji abych mohl "plnohodnotně" žít. A nemyslím si že na tom budou škodní vyvojaři. Tí za svou praci dostavají měsičně zaplaceno. Jim při uspěchu jde jen o něaké procenta.

    Nejvíce bude poškozené EA. A ta se averzi k PC netají a to pravě z důvodu že i oni jsou nenažraní...

    Každopadně si nemyslím že tahle kauza prodeje Crysis 2 něak vyrazně ovlivní. Stejně nevíce do prodejů promluví konzole. A MP.

    Ale o PC jako platformu se vůbec nebojím. Pokud bude další generace konzolí tak bude asi opravu poslední pak přijde streamovaní dat. Pokud bude dobře finančně nastaveno tak to muže vyřešit plno problémů.

    Každopadně pokud by se vytvořila něaká sbírka na podporu vyvojářů tak rád přispěji ti si ty prachy zaslouží. EA v dnešním systemu ale podporovat nehodlám...
  • Takhle nam priste Crysis 3 na PC ani nevyjde. Vydaj to jenom pro konzole coz jim vydela vic penez nez prodej na PC. A nebudou sami :(
    • Příště by si měly spíš dát pozor na lidi co maj v týmu.
      • Nevim sice kolik mají lidí ale hádám tak 100 a to už je pořádná tlupa na uhlídání.
  • Moralka v dnešním světě?? Kde každy okrádá každého? To je hodně naivní myšlneka. Jak moc moralní je platit povodnovou dan když bydlím na kopci. Ano je to socialní? Tak proč bych si jako sicoalně nemohl stahnout hru?

    Oba dva příklady jsou v podstatě kradež jen z pohledu práva je jedno trestné a druhé nikoliv.
    Tím nechci obhajovat piratsví. Ale žijeme ve světě kde se krade uplně všude a takové jaké jsme si to udělali tak to máme.
    • ucho
      a považuješ to za správný vývoj a postup do budoucna? myslíš, že to povede ke zlepšení stavu nebo že za chvíli budeme platit daň i za kyslík?
      dokáže někdo z vás v dnešní době dělat pro ostatní něco zadarmo? třeba dělali byste každý den pro lidi kolem sebe třeba dvě hodiny denně něco zdarma? schválně kolik by se takových mezi vámi našlo... (chcete brát zadarmo, tedy umíte i zadarmo dávat?) :)
      • No já třeba obdivuju ty co dělají titulky do filmů co jsou na netu. Dělají to zadarmo pro ostatní.
      • Stejně jako nikdo nikoho nenutí hru hrát nebo stahovat, nikdo nenutí vývojáře hry dělat a puštět se na tuhle půdu, je to riziko který si vybrali.

        Zadarmo ani kuře nehrabe, nikdo nic zadarmo dělat nebude a nedělá, otázka je trochu naivní.
        • ucho
          žijeme v komerční době, cílem firem je tvořit hodnoty: poskytovat něco lidem a vydělávat na tom. tedy má to být ku prospěchu obou stran. a hle, je zde třetí strana, kteří do tohoto systému nepatří, někdo je nazývá zloději, jiný příživníci a někdo vychcánkové.

          a já například dvě hodiny denně něco zdarma pro lidi dělám, službu, kterou bys ty očividně zadarmo nedělal. a několik mých přátel jsou na tom stejně já. a jako u lidí, kteří nadávají lidem kupujícím hry do blbců, počítám že i tihle lidé by mi řekli, že jsem blbec, že něco takového dělám zdarma :) mrzí mě na tom jediné, mé práce využíváš zdarma s velkou pravděpodobností i ty :D
          svět je pokřivený, se rčením "zadarmo ani kuře nehrabe" se lidstvo nikam nedostane...
          • ještě dodám, že nebýt vychcánků a zlodějů, neexistovalo by nic co se týká bezpečnosti, to jsou miliony pracovních míst, miliardy v obratech atd. Čímž je neobhajuji, ale jak se říká vše špatné je pro něco dobré.

            Mysli trochu šedě a ne černobíle či růžově.
          • tak se poděl o to co děláš zdarma, to mě moc zajímá : ))

            btw - zase pláčeš na špatný adrese, já toho zadarmo udělal opravdu hodně, válí se to na internetu a nic jsem za to neměl, jen dobrej pocit. Ale nic to nemění na tom, že zadarmo ti nikdo nic dělat nebude, i když se to tváří zdarma, většinou to tak neni.

            Já bych ti do blbců nenadával, tedy pokud je řeč o tom dělání zdarma, řekl bych něco jiného ale ne urážky.

            Firmy nedělají nic pro lidi, firmy to dělají hlavně nejdřív pro peníze, to je ten hlavní důvod (překvapivě) Ti tvoji zloději, vychcánkové jsou důvod proč hry nestojí o pěkných pár procent víc než už stojí, bez nich by si na hry možná neměl a sám by si pravděpodobně stahoval jak divej což si ale stejně dříve či možná ještě teď dělal : )
            • ucho
              Stan: já někde řekl, že nevděčně používáš mé plody? wtf. právě proto jsem to nechtěl dál rozebírat, protože lidé jako ty mě nezajímají. a máš problém s chápáním psaného textu? ty chceš důkaz na mou osobu a to není předmětem diskuze. já níže chci důkaz na něco, co předmětem diskuze je.
              je od tebe hezké, že krmíš bezdomovce... :) (škoda že ty si v tomhle případě vymýšlíš). a propo, se lháři se jinak nebavím, to vypovídá o charakteru rovněž dost, od takových lidí je lépe dát ruce pryč, je to spodina společnosti. (a kdyby ti to nebylo jasné, já ti dokazovat nic nemusím, já mám svědomí čisté a tebe má osoba nijak interesovat nemusí ;) - tím chci říct, aby sis to přebral jak chceš a piš si o mně co chceš)
            • Jo takhle ,tak já zkusim něco podobnýho, za rok 2011 jsem již věnoval 500 hodin charitě, krmím bezdomovce, předčítám dětem atd.

              Teď prosím ty, začneš s tím jaký si filantrop a najednou ticho po pěšině, jestli to nechceš objasnit tak prosim, ale přestaň tady na mě štěkat že nevděčně využívám plody tvé imaginární charitativní činnosti. Já jsem spokojený, to se neboj, hlavně aby si ty brzo nenarazil až ti jednou třeba dojde že zadarmo opravdu ani kuře nehrabe, alespoň ne vždy, jednou ti to možná dojde, svět opavdu neni růžové místečko.

              Dole v diskuzi koukám, že po všech by si chtěl na všechno důkazy, ale sám nepředložíš ani prd když tě člověk žádá.
            • ucho
              Stan: nakousl jsem to z důvodu, který jsem objasnil a opravdu nemám potřebu to zde dále rozvádět, nemám to zapotřebí a to nebylo hlavním tématem. lidem jsem za rok 2010 věnoval zdarma kolem 1000 hodin svého volného času, tak si to přepočítej. překousnu i to, že z toho těžíš ty. už jsem si zvykl, že je to nevděčné a poznal jsem všechny typy lidí (a z většinového hlediska je to bohužel smutné). jinak mysli si o tom co chceš, o mně si mysli co chceš, je to tvé právo a znovu opakuji, není to tématem rozhovoru. dost to vypovídá o dnešní společnosti, třeba si jednou uvědomíš, že "zadarmo ani kuře nehrabe" něco vypovídá o charakteru... každý máme svou morálku, každý na ni máme svůj pohled, u toho bych zůstal. já jsem se svojí morálkou spokojený, jestli jsi spokojený ty s tou svou, pro tebe jen dobře... :)
              a doporučuji se s googlem zkamarádit, usnadní ti to v budoucnu spoustu věcí.
            • "a já například dvě hodiny denně něco zdarma pro lidi dělám, službu, kterou bys ty očividně zadarmo nedělal.mrzí mě na tom jediné, mé práce využíváš zdarma s velkou pravděpodobností i ty :D "

              Hele když už si to nakousl tak to dokonči, tyhle tvoje výkřiky jsi předvedl už v minulých vláknech a jak šlo do tuhýho tak si radši přestal reagovat, tak dokonči aspoň tohle, když nemáš zájem něco dokončit tak o tom ani nezačíněj, tvoje blbost že si to začal řešit.

              Můj kmen neumět použít google, buď té lásky.
            • ucho
              nepřišel jsem zde řešit, co dělám já, pouze mě zajímala situace (i když mě nepřekvapuje tvá reakce). jasně jsi řekl, že zdarma bys nedělal, já dělám každý den (zdarma myšleno 0,- peněz ani žádné výhody). jinak já tady nejsem anonymně, i google by ti poradil, pokud ho umíš používat :)
              co se týče firem, vzorec je jednoduchý, cíl firmy je tvorba zisku, o tom žádná jiná. ale ten zisk vytváří většinou tak, že něco dělá, produkuje. tedy mají z toho něco lidi a zároveň poskytuje zaměstnání. a o tom všem to je. proto se například lily peníze do automobilového průmyslu, protože na něm stojí většina zaměstnání. ekonomika se musí hýbat, peníze se musí točit, takhle ten systém bohužel funguje. tím že za věci platíme, poskytujeme práci i ostatním lidem. na tobě je, za co peníze utratíš. když lidé přestanou peníze utrácet, nastane kolaps a systém se zhroutí. bohužel jiný systém nemáme, jeho sabotováním ale ničemu neprospěješ, i když si myslíš, jak jsi vydělal.
              já když na něco nemám, tak si to nekoupím. netrhá mi žíly, že si nezahraju třeba rok Black Ops. na hraní mám spoustu jiných her, je to jen o tom říct si, co chci teď hrát...
  • 14:46 ucho@tiscali.cz -> hlupa vyhovorka? vysledkom toho co som pisal je podpora vyvojarov pri vyvoji kvalitnych hier a odmietnutie podpory vyvojarov co robia nezmysly
  • Ohledně k diskuzi o vyzkoušení, otázka pro moralisty a obhájce zákonů, považujete za nemorální a trestné když si koupím hru přes internet, doma jí dohraju, ale pak jí zase do 14 dnů vrátím s tím, že jsem jen využil zákonné možnosti vrátit zboží zakoupené prostřednictvím prostředků na dálku do 14 dnů?

    Je tohle trestný? vždyť je to ten samý princip, vyzkoušim/dohraju něco co jsem vlastně nezaplatil.
    • ucho
      ano, považuji za nemorální využívat něco, za co nezaplatím (a osobně bych chtěl vidět člověka, co by byl takovýmto způsobem tento druh zboží vracet...). ale doba je dnes taková, každý se toho druhého snaží dnes ochat. když je tady možnost, je to tak. a díky tomu vznikají stále nové a nové ochrany a díky tomu bude nějaký systém ochrany zakomponován i v příštích windowsech, aby se tak microsoft pokusil o konkurenci steamu, když pomalu rozjíždějí svůj obchod.
      toto chování lidí má za následek další totalitní omezování a v budoucnu bude jen hůř...
      • to jen tedy žasnu co ty všechno považuješ za nemorální, ještě štěstí že neděláš zákony, to by byly dosti fašounský zákony. Tohle je totiž aspoň zákon který naopak chrání spotřebitele, příjemná změna od zákonů, které chrání výrobce a prodejce.

        Mno nic, jdu se stydět do kouta za ten vrácenej monitor tuhle, to bylo dosti nemorální ho vrátit.
        • Ad Ucho:
          Som v advokácii už nejakých 10 rokov, takže o tom ako funguje spoločnosť niečo viem. :)
          (Čo sa týka EÚ: členovia vrcholných org. sú predstaviteľmi jednotlivých členských štátov)
          Na druhej strane je krásne, že má niekto tak detský a nepoškvrnený pohľad na spoločnosť, v ktorej všetko funguje, v ktorej sú "zlí" naozaj zlí a "dobrí" naozaj" dobrí, spoločnosť, v ktorej nie je hlad, chudoba, korupcia, atď.
          Tento náhľad žiaľ nezdieľam a preto vychádzam z reality, podľa skutočných prípadov, skutočného stavu veci.
          Čo sa týka vrátenia hry, áno skúšal som. Už som to kdesi spomínal, išlo o Bioshock.
          Samozrejme som vedel, že je to nepriechodné, dura lex, sed lex.
          Ešte ten istý deň ako som hru zakúpil som ju išiel vrátiť s odôvodnením, že hra absolútne nespĺňa HYPE recenzií (áno, v tej dobe som ešte recenziám veril), atmosféra z dema je takpovediac v prdeli atď. A čo mi povedal predavač? "Ja som vedel, že to je volovina, mohli ste sa ma spýtať. Teraz s tým nič nespravíme." :)
          Možno je to môj problém, že môj vkus "nenapreduje" s dobou, že odmietam mainstream, že som vyrastal na Falloutoch, Icewindale, Baldursoch, System Schockoch, Deusoch a iných...Moja inteligencia žiaľ nenapĺňala jasnovideckú predstavu "ucha". Áno, dal som sa zmiasť recenziou a lstivými odkazmi na utopické diela. Teraz to však robím inak. Odskúšam a potom sa rozhodnem
          • ucho
            chtěl jsem po tobě jediné, abys uvedl příklady těch veřejných tajemství podplácení, jaké firmy lijí stovky miliónů eur a kam? povídej, pane odborníku na advokacii 10 let... jmenuj mi tedy jednu velkou firmu, nebo klidně i víc. jak moc je to tajemství veřejné? neboj, nemám dětský pohled na svět, vím moc dobře, jak to chodí, tak prosím reaguj na otázku tak, že ji zodpovíš, ne že se ji zcela vyhneš (tohle je dětské vykrucování :) ) takže sem s těmi skutečnými případy, poděl se o ně...
            • ucho
              Set: bavíme se zde o hrách, že? nebo se chceš začít bavit o něčem jiném? :)
              a chytnu se tohoto: licence windows za 30 tisíc? promiň, to má znamenat co? kdo si koupil licenci windows za 30 tisíc? takhle ty firmy lijí milióny eur do státu, tedy že jim prodají dráž? (netahají peníze spíš opačným směrem?) nebo nechápu tu narážku, co má značit ten výkřik licence windows za 30 tisíc (ať už to souvisí s herním průmyslem jakkoli)
              korupce je dnes normální, všichni si mastí kapsu (ale většinou je důvodem korupce namastění kapsy samotných politiků, tedy říká se tomu státní zakázka, na které vydělává na jedné straně firma a na druhé straně politik, ale v tom jsou většinou jen prachy, je prostě výhodné něco prodávat státu, protože na tom prodejce získá, ale tím jaksi vysává státní kasu, nelije do ní peníze...).
              jinak na to, že jsi takový odborník na právo meleš pěkný bludy, když se nedokážeš ani držet tématu...
              pořád jsi mi neuvedl žádný příklad firmy, co lije milióny eur do státu. a co tím daná firma získá, co za takovou sumu sleduje a chce od státu na oplátku (zatím jsi mě přesvědčil pouze o tom, že ani nevíš, co to vlastně ta korupce je, a hlavně že já mám růžový pohled na svět :) )
            • V krátkosti: Microsoft, Oracle, Apple. Z tých najväčších. Menšie: Datalan, Columbex, HP.
              Ako? Ceny softvéru a hardvéru za 5- 15 násobné ceny. Stále nič? Ok.
              Pravidelné obstarávanie licencií MS SQL, WinServerov za približne desaťnásobok? "Klasická" verejná súťaž, ktorej podmienky môže splniť len konkrétna spoločnosť. Ešte niečo?
              Či je to v poriadku? Licencia Windows za 30.000 Kč? No jasné, veď originály treba kupovať- sorry, zabudol som.
              A čo takí poslanci. Jeden blízky priateľ dostáva 3 krát ročne Dell v cene 2.500 Eur.
              Zobuď sa. Korupcia už dávno neprebieha spôsobom, že CEO Microsoftu príde na Úrad vlády a odovzdá kufrík s 50 miliónmi. Sú fundované a naoko legálne spôsoby ako zaobstarať lojalitu garnitúry.
              Samozrejme, že percentá z transakcií sa poukazujú jednotlivým osobám, ktoré sa zaslúžili za výhodný obchod + legislatíva umožňuje také zhovädilosti, akými sme svedkami.
        • ucho
          hele, zeptal ses na názor lidí. já svůj názor řekl. chceš mě za něj ukamenovat, chceš mi ho nějak vyvrátit, změnit? pro tvoji informaci, ten názor je můj. že ty máš názor jiný je tvoje věc a já to respektuji, rovněž si o tom můžu myslet, co chci. to jsou také moje myšlenky.
          nemusíš mě tady ale za můj názor napadat, chováš se pak jako fracek se soplem u nosu.

          ty jsi prostě řekl, že je správné, že si koupíš hru, hru dohraješ a pak hru vrátíš a chceš za to vrátit peníze. ještě to považuješ za morálně správné, fajn. žij si v tomhle přesvědčení klidně dál, je to tvoje věc... (kdyby však byli všichni lidé tak "morálně čistí" jako ty, žádné hry by se ani nedělaly, protože by je nikdo nekupoval... proč, když je rád hraješ zadarmo)
          • prekrucujes, to nie je o tom ci niekto rad hra hry zadarmo ale o tom, ze mam pravo vediet aka ta hra je a podla toho sa rozhodnut ci ju kupit.
            ziadny vyvojar nepride skratka, ked spravi dobru hru. ty tu places za straty vyvojarov ktory robia nepodarene hry, lebo tie sa naozaj predavat nebudu, po vyskusani spiratenej verzie si ju nekupim.
            a ten kto si zlu hru kupi podpory herny trh? nie, podkopava ho podporovanim nepodarkov
            • *podpori
          • ucho - když něco kupuji, tak chci vědět co produkt obnáší na 100%, stejně jako mi nestačí pro koupi auta vědět jak se v něm sedí, tak mi nestačí pro koupi hry vědět jaký je první level. I takové vysvětlení ti někdo může dát, to jen na tvou otázku proč by někdo vracel něoc co na 100% vyzkoušel.

            Ten příklad se zabitím jsem uvedl pro jasnou asociaci s tím, že není důvod jako důvod, stejně jako někdo může mt pádný důvod proto, že vrátí nějaký produkt, tak stejně někdo má nějaký důvod proč někoho zabil, v obou případech je důvod vždy jiný, někdy nemorální někdy morální a oprávněný. Nepřekvapuje mě, že si to nepochopil, protože tvoje označení všeho co je na první pohled "špatné" za nemorální je víc než výmluvné.
            • ucho - tvojí naivní představu o tom jak fungují vlády či např. EU bych opravdu rád sdílel, žilo by se člověku fakt líp, růžový brýle hadr.
            • ucho
              Set: je veřejným tajemstvím, že velké softwarové firmy lijou stovky miliónů eur do vlád jednotlivých států? :)
              můžeš nám prozradit, které firmy to například jsou a do kterých konkrétních států? uvědomuješ si, že když jsme v EU, všechny státy se v tomto směru podřizují zákonem EU a tedy je důležité hlavně to, co se v tomto směru schválí na poli EU?
              opravdu je fašizmus, když si koupíš něco, co chceš a nelíbí se ti to? není to například hloupost toho člověka? (stejně jako lidé, když jdou do kina na něco, a pak odchází - jak si někdo na něco může udělat názor, když to neviděl celé?)
              uvědomuješ si, že tohle je zábavní průmysl, tedy kupuješ si něco, co k životu nepotřebuješ, něco, co tě má pobavit? příkladem budiž powerball, vypadá to zajímavě, koupíš to a zjistíš, že je s tím nuda. čí vina je, že tě nebaví si s tím hrát?
              recenze jsou placené softwarovými giganty? no tak to jsou zdejší recenzenti jistojistě boháči, to jim závidím. a vlastně i názory lidí na hru jsou jistě placené, a všemožné videorecenze na internetu jsou určitě taky zaplacené :) a vlastně i na to youtubko dávají lidé videa z gameplaye jen z nejlepších momentů... (opravdu nikomu nestačí k poznání hry nějaké to video z hraní?)
              utajování kvality? tomu se říká reklama, marketing, je to pouze past na hlupáky.
              když ti hra nefunguje, většinou se dá s vydavatelem domluvit a reklamace jsou bezproblémové (zkoušel jsi to někdy? já dostal i další dvdo se hrou, když jsem si o něj napsal...)
              co se týče Black Ops, tak to jsem si nekoupil, protože mě neuspokojily názory lidí na danou hru (tedy poměr cena/zábavnost) a jelikož mě to neláká na multiplayer, na single si počkám, až bude hra za rozumnější cenu (tedy jsem si hru ohodnotil na nějakou sumu, kolik bych na ní dal a koupím, až to budu považovat za přijatelné)

              za úpadek PC scény nemohou piráti jako takoví. problém je, že se nyní dělá všechno tak veřejně, že to všichni morálně obhajují a že novou hru dokáže z internetu stáhnout i moje babička. veřejně tak lidé dělají něco, co je v komerční době nepřijatelné a samozřejmě to ponese své následky. a ano, zákony dělají ti, kdo mají peníze, tedy časem se v tomto směru jistě ještě víc přitvrdí...
            • Ako som spomínal v príspevkoch včera, súčasný stav zákonodarstva je nemorálny, nespravodlivý a účelovo nasmerovaný. Je verejným tajomstvom, že veľké softwarové firmy lejú stovky miliónov eur do vlád jednotlivých štátov, aby podobné zvrhlosti prijímali.
              Áno, zákon je taký, že ako náhle poruším obal a vyskúšam hru, nemôžem ju vrátiť. Toto už pirátstvo nie je? Nie, to už je fašizmus.
              Aký je teda súčasný stav?
              Spotrebiteľ si môže kúpiť hru- ako povedal "Ucho", musí byť setsakra inteligentný, aby poznal optimalizáciu, kvalitu príbehu, dĺžku hry atď. Ak sa na výrobe hry priamo nepodieľal alebo nie je herným publicistom, ostáva mu len dôvera v recenzie, ktoré sú (aká novinka) tiež platené softvérovými gigantmi.
              Takže práva vývojára? Zisk, Dominium na trhu, právo na utajovanie kvality výrobkov? Fajn.
              Práva spotrebiteľa? Ak sa obráti na predajcu hier s legitímnou reklamáciou kvality softvéru, jeho právom je ustúpiť. Žiadne vrátenie, žiadne reklamácie. Je tu predsa prezumpcia dokonalosti každej hry, načo reklamovať?
              A "uchu" možno len závidieť jeho vyberaný vkus, že sa mu páčia všetky hry i filmy.
              Koľko takýchto "úch" kupovalo napr. Black Ops???
              A potom, že "piráti" môžu za úpadok PC scény...
            • podle mě je zase nemorální co to tady zkoušíš ty, ostatní ochcávat a ojebávat a ještě to vydávat za něco morálního a na ně naopak křičet jak jsou nemorální když se právem brání.

              A aby si se zklidnil, tak já nic takového nedělám, je to jen příklad, tak mi to necpi, hru si buď kupuju nebo stahuju a mažu.

              Ty svým falešným moralizováním děláš vizitkou vskutku velkolepou.
            • Psychotic
              Prokrista mohl bys už dát pokoj? Ano, to, co děláš, je nemorální. Ten zákon je tam kvůli zbožní zničenému nebo jinému, než sis objednal, ne proto, aby sis to mohl vyzkoušet a vrátit. Od toho tu máš videoherní půjčovny. Chceš vyzkoušet a nevypláznout hned tisícovku? Půjč si to na týden za stovku.

              A ocenil bych, kdybys, když už musíš takhle dělat čest českému národu, to dělal alespoň v soukromí a nevyřvával to do světa. Děkuji pěkně.
          • zeptal jsem se na názor a vyjádřil na něj svůj názor, tak se tak nerozčiluj nebo ti praskne cévka, ty zas totiž napadáš můj názor na tvůj názor a to je dost podivný, nemyslš? : )

            Ano, je podle mě morálně správný, když koupím něco co jsem nemohl vyzkoušet a pak jsem to podle zákona zase vrátil, všechno v cajku, jak morálně ,tak podle zákona.

            proč mám ten dojem, že 100% moralistům jako ty se vždycky nejvíc práší od huby?

            PS. neregauj, nikdo tě nenutí, pokud zareaguješ, vyjádřím na tvé názory svůj názor, mohl by si začít brečet, že se tě to zase dotklo.
            • ucho
              Stan: jaký máš důvod vracet něco, co jsi dohrál, tedy hra naplnila svůj účel a bavila tě... nedává smysl, aby někdo hrál a dohrál něco, co ho nebaví (ale lidé v tom očividně nevidí žádný rozdíl, klidně hru dohrají a řeknou, že nic moc, tam se jim nelíbilo to a to a tamto. proč to ale tedy hráli? není v tom žádná logika a pramení to z toho, že nemají páru, co si kupují - protože za to ani neplatí, tak to jednoduše neví).
              co se týče tvé narážky na zabití v sebeobraně. tohle je v zákoně popsáno velmi přesně a je tam vymezeno i to, kdy můžeš zabít a kdy nesmíš. tedy je rozdíl zabít někoho v nutné sebeobraně a zabít někoho jen proto, že se bráním... (uniká mi smysl, co jsi tímto přirovnáním chtěl dokázat)
            • Alcatraz - nemáš pravdu viz "audio a video nahrávky a software vracet v neporušeném originálním obalu."

              Tak hovoří zákon, takže vratit samozřejmě můžeš.
            • Nehledě na to, že nic neochcávám, jen využívám svýho práva vrátit něco co jsem vyzkoušel a z nějakého pádného důvodu vrátil. Pokud někdo systematicky tohle s hrama dělá, pak bych to označil za nermorální, ale ne když je k tomu pádný důvod, ty v tom ale koukám rozdíl nevidíš, pro tebe asi smrt jako smrt, když někoho zabiju v sebeobraně je to to samé jako když někoho zabiju abych mu ukradnul šrajtofli, bravo pane Morální.

              Z obecnýho hlediska u mě paltí "radši ochčiju systém než aby systém ochcával mě."
            • P.S. s takou žalobou by si na sude neuspel resp. vyhral by to ten predajca hry
            • to sa nevztahuje na dusevne vlastnictvo.
            • ucho
              v cajku říkáš ty, já říkám "ochcávání systému" :)
              (bylo tady takové moto, co na to sedí rovněž: kdo nekrade, okrádá rodinu)
              a o moje zdraví se jinak nemusíš brát, je v perfektním stavu ;)
  • Lol kolko "ekonomov" a "pravnikov" sa to zislo. Vraj kradnutim dusevneho vlastnictva nevznika skoda.
    vyvojar dostane tie iste peniaze, ano, ale obycajny vyvojar ktory dostava mzdu a ktoreho zamestnali cez inzerat a po dokonceni hry ho mozno vykopnu. To su nuly. Ludia co stoja na vrchu dostavaju percenta z predaja a su spolocnikmi firmy (priklad Tod Howard z bethesdy). Bez tychto sefov by hra nevznikla lebo oni zaobstaraju sponzorov, pridu s napadom urcuju ako ma hra vyzerat. Nejaky blbecek co robi textury a dostava vyplatu nas nemusi zaujimat *12*
    • Tak už som pochopil, prečo je v poslednej dobe toľko hier na hovno. Možno keby títo
      geniální superbohovia , čo všetko vedia a všade boli občas zostúpili z nebies a vypočuli si aj názor a nápady tých núl (či múl) (odvodene od slova mulica-len pre istotu ) tčo na nich robia
      a hlavne aj tých núl čo si majú výplody ich geniality kupovať, tak by potom možno tých núl
      videli na svojích bankových účtoch viac.
  • tieto trapne kecy radoby moralistov. mam na steame kupenych 87 hier, dalsich cca 30 hier mam krabicovky. a co myslite, ze som si nejaku kupil na zaklade dema? nie, KAZDU som najprv spiratil, presiel a az potom kupil ked viem ze za to stoji. to iste spravim s Crysis 2, teraz stiahnem a ak to bude dobre kupim. ked sa tu kazdy tvari ze kto stahuje hry, ten si ziadne nekupuje, nech sa zamysli.
    • nerobim to az takto dramaticky, vacsinou len stiahnem skusim, a kupim. Ale bohuzial po skusenostiach s Empire total war uz asi malo kedy investujem do originalky, pretoze to co predviedlo CA bolo nehorazne svinstvo. k*revsky moc som bol nasrany ked som si kupil originalku za plnu cenu a nedalo sa to poriadne a majitelia piratskych verzii sa nam smialy do xichtu, ze robime pre CA Betatesterov zadarmo. U crysis sa to este mozno bude dat prepacit ak bude demo dostatocne rozsiahle a full verzia nebude trpiet neodstatkom ála kazdych 10 minut pad do windowsu ;-)
    • A kolik z těch 87 her na Steamu jsi si koupil za plnou cenu, hádám, že ani jednu (nepočítám-li od začátku levný hry) a kolik z těch her jsi si napirátil hned v době vydání kdy byly za plnou cenu? Mě když nějaká hra nestojí za plnou cenu nebo ji nevěřím tak si počkám až slevní, ale nebudu ji nelegálně využívat a pak se takhle trapně jako ty hájit.
      • uprime proc bych daval za hru 1200kc kdyz licence na prodej stoji 200 az 400 kc zbytek je marze distributora. Kdyby kazda nova hra stala 600 kc za ktere vetsinou hru kupuju pak bych nemel problem s koupenim novych her. Jinak Crysis 2 v te verzi co vysel na warezu je temer nehratelny, hromada bugu, neodladenost chybejici soubory a zvuky,inteligence nepratel pokulhava, ale clovek si udela obrazek a originalka mi za to stat bude. Vypada to uzasne, je tam par prvku ktere doufam pujdou v plne verzi odstranit v nastaveni, ale jinak hrdina jak ma byt a prostredi monstrozni takze mazu a cekam na full ;) jako demo je to dostacujici :D
      • pak se ale nabízí otázka proč hra v den vydání stojí 1200 a za rok nějakých 300-400, za další rok už jen 100-200 a to vše za toho faktu, že hra je celou dobu stejná, stejně nová, nepoužitá, je to pořád ta samá hra, neopotřebovaná, nepoškozená ani neni z druhé ruky, je to pořád to samé. Ještě jsem neviděl aby nové nepoužité auto z nějakých 300 000 spadlo časem na 100 000 či 50 000. Na tímhle když se člověk zamyslí, tak se neni čemu divit, že se stahuje, protože ta hodnota o kterou to kleslo lidí uvidí kde když si to koupí hned? nikde, koupí si za to jen privilegium hrát ji dřív.

        Hry jsou řekl bych dost nadhodnocený narozdíl od fyzických věcí, kde to neni tak markantní a lidem se nedivim, že je svrbí prsty je lehce a zdrama stáhnout když je touhle cenovou politikou ještě popichují.
        • ucho
          cena aut klesá velmi rychle. když si koupíš BMW za milión korun, každý měsíc jeho používání klesne jeho cena přibližně o sto tisíc korun. není problém pak takové auto odkoupit za nějakých 300 tisíc ani ne po roce (tedy když bylo koupeno na firmu...). a to auto nemusí být ani příliš používané, prostě z hlediska účetnictví tak jeho cena klesá.
          • Tady se bavime o NOVEM aute/hre a ne o pouzite/bazarove, cti poradne
          • "aby nové nepoužité auto z nějakých 300 000 spadlo časem na 100 000 či 50 000"

            napsal jsem nové, tak to zkus vysvětlit znovu.
            • Takze cena BMW za milion v priebehu 10 mesiacov klesne na nulu. Vies vobec pocitat?
            • lol, tak proč na mě reaguješ něčím co nesouvisí s tím co píšu?

              tebe už fakt nechápu.
            • ucho
              Stan: já ale vůbec nemluvím o prodeji z druhé ruky... takže problém s porozuměním textu máš opět ty :)
            • "ani neni z druhé ruky"

              prosím čti pořádně, když je auto z druhé ruky, tak stejně jako hra stojí méně, bav se k tématu a psanému textu, řeč je o "novém, nepoužitém, nepoškozeném zboží"
            • ucho
              psal jsem, že nemusí být ani používané. už jen tím, že s ním někdo vyjede z obchodu, klesne cena klidně o sto tisíc... takže i kdyby auto bylo někde v garáži, jeho cena bude klesat...
      • Dovolíte otázku?
        Ak máte skúšobnú jazdu v automobile, ktoré Vám nepatrí, ale zvažujete jeho kúpu, je to nelegálne užívanie?
        Je podľa Vás v poriadku, že si kupujete produkt bez akejkoľvek vedomosti o jeho kvalite a bez možnosti jeho vrátenia?
        Ak áno, len ticho závidím Vašim neobmedzeným finančným možnostiam. A to podotýkam, v mojej profesii sa zvykne hovoriť: "Niet chudobného advokáta."
        • Pokud si to auto bez svolení majitele vyzkoušel tak ano, je to de facto krádež, pokud ti uvěří, že jsi ho jen vyzkoušel a chtěl vrátit, pak je to jen polehčující okolnost.
          • Zo zákona mám právo produkt vyskúšať, nechať si predviesť, otestovať nie však len časť ako pri demo verziách (len svetlá na aute, alebo blinker), ale ako funkčný celok.
            • s tím souhlasím, taky ten názor mám, jde o to, že zkušební jízdu autem ti každý dovolí protože chce prodat, ale zkušební test celé finální hry ne, protože tim by si nasrali do vlastního a zákony jim v tom pomáhají. Jde o ten tvůj příklad, nepovolené vyzkoušení je trestné ať jde o auto nebo hru.

              Takže za mě nevidím problém ve stáhnutí hry a jejím vyzkoušení, já s tím morální problém nemám.
      • ci si pockas na zlavu a potom hru prejdes, alebo ci ju prejdes a potom pockas na zlavu je rozdiel aky? k vyvojarovi sa stale dostane rovnake mnozstvo penazi, to ze ty si to zahras neskor za take iste prachy ako ja z teba robi svateho? tiez len cakas na zlavu a obhajujes sa tym ze to nehras pri vydani. a skutocne kvalitne veci kupujem okamzite kde na zlavu necakam (AC2, Bioshock, Witcher a pod., hlavne hry bez kopy DLC), ale ozobravacky ako Dragon Age s 9 DLC? tam si pekne pockam na zlavu, keby vsetko dali spolu pri launchi 50€ im na to rad vyvalim. tiez sa netvarme ze LEN pirati su na vine, ked ludia v kravatach nemaju sudnost a za rovnaku cenu predavaju skvelu hru ale aj totalny brak, cast viny je aj na nich, v tychto diskusiach su vzdy vyvojari tie akoze slabucke obete ktore pirati nicia. blbost, dobre hry sa predavaju a predavat vzdy budu
        • ucho
          jak můžeš v klidu prohlásit, že se k vývojáři dostanou stejné množství peněz? :)
          to je jako kdybys šel do obchodu s grafickýma kartama, vzal si tu nejlepší v hodnotě třeba 8 tisíc a řekl jim, že jim to zaplatíš až za dva roky, kdy bude stát tři tisíce :) opravdu prodejce vydělá stejné množství peněz?
          • ucho - nešlo reagovat, tak to píšu sem.

            Ty všechno posuzuješ podle tebe, to z obecného hlediska nemá žádnou hodnotu, asi jako bych řekl - neviděl jsem vraždu, proto se asi žádný nestávaj. Jinak cena lístku byla průmer za minulý rok asi 114 nebo 119 korun, fakt jsem nečekal takový hnidopíchání, ale seknul jsem se jen o 14-19kč, ty s těma 150 ale o víc jak 30kč. : )

            Já jsem svéprávnej, udělal jsem všechno možný a nemožný abych měl jistotu že kupuju dobrej monitor a stejně jsem ho vrátil, protože se ukázal opak až ve chvíli když jsem ho u sebe vyzkoušel, to bych měl hádám asi vrátit občanku, což? : ) Tiše ti závidím tvou neomylnost, že si nikdy nelitoval svých peněz, i politici z tebe musejí mít náramnou radost, že si spokojen za jejich služby za tvé peníze.
            • Ucho - tak naposledy, to že v tvém kině stojí lístek 159kč je sice moc hezké, ale faktem zůstává, že podle zdroje z lidovek.cz ""Za lístek do kina zaplatili loni diváci v Česku v průměru 105 korun, což je více než průměr střední a východní Evropy (101 korun)" Takže můj nástřel 100kč byl téměř shodný. Nauč se prosím tě počítat průměry.

              Už to prosím ukonči, nesutále píšeš nesmysly a už mě nebaví tě opravovat navíc když jsi tak arogantní a nabubřelej.
            • ucho
              hele proč máš potřebu překrucovat věci, co jsem říkal a vsouvat mi do úst něco, co jsem neřekl? to je nějaký nový styl argumentování? nebo že se vše převádí na politiku? kde jsem prosímtě co psal o politice a že jsem spokojen "se službou" (???) politiků?

              psal jsem o kinech (multiplexech), ne o nějakých malých kinech v různých městečkách, které skoro nic nehrají. co se týče multiplexů (které co se týče kin už malá kina převálcovaly), tam je, představ si, cena vstupenky 159,-
              rovněž jsem nikde nepsal, že jsem nikdy nelitoval peněz za nějakou věc, mluvil jsem pouze o hrách. možná bys tu občanku vrátit opravdu měl :)
          • reagoval som na jumíka precitaj si co pisal. obhajoval sa tym ze sice tiez caka na zlavy, ale az potom tie hry hra. ja najprv hram a ak ma ta hra uplne neposadila tak tiez pockam na zlavu. jumík kupi hru po roku od vydania za 15€ a potom si ju zahra, ja si hru zahram a kupim rok od vydania za 15€. takze hej, rovnaka suma sa pripise vyvojarovi. to porovnanie s grafikou je same o sebe spravne ale trhy hmotnych a nehmotnych statkov nie su rovnake.
            Skratka spiratim kazdu hru co ma zaujme a potom sa rozhodnem: skvelu hru kupim hned, dobru hru po case, taku co ma sklamala a okamzite pojde z disku? urcite nedam ani cent.
            a teraz mi povedz kto viac podporuje herny trh? ja, ked kupujem spickove veci za plnu cenu (kludne aj 2x ako v pripade witchera, krabicu aj steam verziu) a navyse neplatim za mizerne hry? alebo clovek co poctivo kupuje vsetko a potom zisti ze kupil blbost, lenze podporil vyvojarov aby tvorili dalsie kraviny?
            a prosim neargumentuj demom, tie sluzia na ukazanie toho najlepsieho ale ze zvysok je o nicom ti neprezradia (take mafia 2 demo jak sa skoncilo na moste? velmi zaujimavo, lenze v plnej hre nic take nebolo, tu scenku dali do toho mizerneho DLC s jimmym)
            alebo tu mame recenzie, pri priemernych hrach nic nepovedia, tu sa to recenzentovi paci a da 7, inde da iny recenzent 3. treba najprv vyskusat, za tym si stojim
            • GLOWI - sorry, ale zahrát si něco bez placení je vlastně posvěcené i zákonem viz možnost vrácení produktů, které jsou koupeny pomocí prostředků na dálku, který je nadřazený nějakým podmínkám nastaveným od výrobce.
            • 1. VSICHNI co si kupuji hry jako novinky vedi ze za par mesicu let budou stat ctvrtinu, jenze si je chteji zahrat HNED a proto zaplati plnou cenu. A potom jsou vychcankove jako Ty, co si hru ukradnou hned a zaplati az hra spadne na cene, cimz si zalepi svedomi a mysli jaci sou pasaci
              2. Pokud se Ti nelibi podminky, za jakych herni firmy sve produkty nabizeji, tak je jednoduse NEKUPUJ ale ani NEHRAJ. Mas plne pravo si koupit co chces za jakych podminek chces, stejne herni firma si muze vybrat za jakych podminek bude hru nabizet.
              Zadne pravo na hrani her v zadne charte zanesene neni.
              NECHCES PLATIT? NEKUPUJ A NEHRAJ
          • AD "ucho":
            Porovnávať tovar, ktorého výroba stojí nejaké prostriedky a jeho odcudzením vzniká škoda s tovarom/ predmetom duševného vlastníctva, ktorého užívaním škoda nevzniká, pretože sa nezníži počet možných kópií je úplne mimo.
            Vysvetlím.
            Počet predajných kusov je determinovaný len pri krabicových verziách. To znamená, že v prípade odcudzenia takejto verzie by škoda vznikla. Nie však na abstraktnom predmete duševného vlastníctva, ale na odcudzenom dátovom nosiči, krabici atď.
            Tým pádom, ak bolo vylisovaných 1000 000 kópií, odcudzením jednej by zlodej obmedzil predaj a aj zisk na 999 999 kópií, čím by vznikla škoda.
            Pri elektronickej verzii nie je počet stiahnuteľných kópií vopred softvérovo obmedzený, to znamená, že ak bude stiahnutých XY kópií, autora to neobmedzuje v predaji ďalších XY- nekonečno kusov.
            Dúfam, že chápeme. Už sa niekedy cítim ako na základnej škole...
            V takomto prípade by vznikla škoda, až keby bolo relevantne preukázané, že "pirát" by si hru v prípade nestiahnutia ZARUČENE kúpil za plnú cenu. Toto je však nezmysel, pretože ak si chce niekto niečo kúpiť, nerieši cenu, ale kvalitu tovaru.
            • ucho
              Stan: asi jsi nebyl dlouho v kině, vlez je tak za 150,-, i když naposledy jsem koukal za 169,- (a co teprve 3D projekce :) ). znechucené odcházení lidí jsem v kině zažil za poslední dobu jen jednou (pro zajímavost, jednalo se o film Hanební pancharti). O inteligenci lidí, co jdou na film a pak z něj odchází, si myslím svoje (stejně tak jak někdo nemohl vědět, na jaký typ filmu jde u filmu Hanební pancharti :) Vedle mě seděl ještě nějaký důchodce, který šel zjevně taky na úplně jiný žánr, ale ten to zase přijal a bavil se). já z kina v životě neodešel a vždy jsem byl spokojen nebo jsem alespoň měl představu, co za ty peníze dostanu i s rizikem, že film nemusí být dokonalý (vlastně něco pozitivního se dá najít takřka na každém filmu, stačí mu jen věnovat ten čas, to stejné platí u her, dnes většina "testerů" her z internetu hru po půl hodině zavrhává, že tohle ne, mně nejednou hra chytla až po delší době, tohle se ale testováním nikdy nezjistí... nikdy jsem u žádné hry nelitoval její koupě a věděl jsem alespoň přibližně, do čeho jdu (stačí mi vidět pár videí nebo si přečíst pár názorů). tedy trvám na tom, že svéprávný člověk by měl vědět, za co dává peníze...
            • hezkej příklad s kinem, to asi vysvětluje proč lidí odchází znechuceně z kina se slovy "tohle vědět tak na to nejdu" a to se bavíme o 100kč, protože zde neni legální možnost produkt vyzkoušet, to je ten tvůj důsledek tvého příkladu. Takže já a další radši nelegálně vyzkoušíme produkt dříve než ho koupíme (nesrovnávat s nelegálním vyzkoušením/krádeží auta), zatímco ostatním rád ponechám možnost řídit se jen podle svých dojmů a hesla " vím vždy co se mi asi bude líbit a co ne, však mám trailery, dema atd. nikdy se nespletu"

              Když si mám vybrat zda já mám být tim okradeným nebo má být tím okradeným ten výrobce hry nebo filmu, tak volím výrobce.
            • ucho
              palec: jasně, máš pravdu, proto se v kině platí až při odcházení ze sálu :) každý by měl být dost svéprávný na to, aby věděl, za co chce dát peníze nebo nechce. pokud si neumí pro sebe odůvodnit, zda něco koupit nebo nekoupit, měl by za něj platit asi někdo jiný.
              velmi zde pak záleží na tom, co myslíš tím "vyzkoušením". jestli dohraješ celou hru, je to pak jen hloupá výmluva a snaha si to nějak obhájit. jinak nic to nemění na tom, že člověk by se měl umět rozhodnout (ve většině případů bez problému správně), co se mu bude líbit a co ne.
            • ucho@tiscali.cz -> no ale ved o to ide! to si mam za 40-50€ teraz kupit hru ktoru mozno po prvom dohrani zmazem? To by som bol dobry debil nie? Stiahnem, vyskusam, ak sa mi to velmi pacilo kupim hned, no problem. ak to bolo take ze ok, kupim v zlave po nejakom case. ak to bol humus co uz nikdy nezapnem tak zmazem a tym to hasne. s skludnym svedomim tak bud podporim vyvojara skvelej hry, alebo nepodporim vyvojara hlupej hry.
              teraz uplne bokom zarytych piratov co by nevyhodili ani euro za vsetky hry sveta, tam nefunguje ziadny argument
            • ucho
              ale tohle "duševní vlastnictví" zastarává, klesá o něj zájem, jedná se o zábavní průmysl a tam jde vždy o to vydělat TEĎ, když se to uvede na trh. prodeje další rok jsou zanedbatelné, prakticky bezvýznamné.
              když si milión lidí stáhne něco zadarmo, protože nemají jinou možnost, jak to sehnat a chtějí to hrát TEĎ, každý z těch miliónů si to pak už znovu nekoupí. doufám, že chápeš :) zde je jediné štěstí, že se jedná o betu, kdyby to však byla plná verze, ztráty budou mít enormní a to ti potvrdí každý školák základní školy (možná by sis ji mohl zopakovat :) ).
              tedy zde nejde vůbec o to, že pirát = ušlý zisk, tohle je samozřejmě nesmysl řešit. tady jde o to, že když si někdo dohraje singl verzi a víc ho z té hry nezajímá, dost lidí z této množiny už nemá motivaci si hru koupit.
      • ucho
        asi tak
  • To je jen alibismus sociálů co s klidem v duši vyhodí tisíce měsíčně za cigára a za hospodu a o lidech co kupují hry si myslí, že jsou pitomci, když jsou ty hry na internetu zadarmo, bohužel takových zaostalců znám i osobně dost, je to smutný :-|
    • Spades
      Ja osobne hry nekupuju, protoze nemam prachy... jako jsem teprv na stredni mam 6k rocne, a potrebuju mit dulezitejsi investice nez hry (autoskola, ucebnice, obleceni...)

      Rad bych kupoval hry, protoze s tim pak nejsou takove problemy, ale proste nekdy to jinak nejde.
    • tak jen doufám, že se tímhle řídíš i ve svém životě v ostatních věcech a nejsi jen pokrytec, rád bych věřil, že se tím řídíš.
    • jojo hele nejvic me dostalo kdyz me takhle byli venku s kamarady a jeden tam rekl ze si kupuje originalky , kazdej rok treba 5 titulu a ten druhej kamos ze hned podival na me se slovy : to je debil co ? ... tak sem mu hned na to musel odvetit ze kdyby nebylo tadytoho debila tak si je pak ty nemuzes stahnout vole , sam hry na pc nekupuju ale rozhodne nebudu urazet ty co je kupujou
  • cau hele nevite proc mi nejde spustit demo crysis na xboxu ? dik cau
    • xko nemam, ale vsude psali ze to MP demo na xku bezi jen do 4.2., takze ted uz asi hrat nejde
      • aha ok dik

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit