Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • IMHO správne nastavený model F2P nemá free hráčov vyslovene brzdiť, ale ani im dať pocit, že platiť vôbec nepotrebujú (toto nie je charita, že). Najlepšie je pridávať veci, ktoré hru spestrujú, pridávajú možnosti, ale niak zásadne nezvýhodňujú.
  • dzoki
    Posledný rok tých free to play hlúpostí pribúda a to kvalitou čoraz niššou a niššou. Moje posledné nádeje vkladám do CryEngine f2p *1*
  • InvisiblE182
    Záleží na systému. Třeba ve World of Tanks člověk skutečně nemusí dát ani korunu. Za skutečný peníze si může koupit jen zkratku tj. převádět zkušenosti, koupit herní peníze, nebo koupit tank, který je ale horší než jeho vrstevníci, ale vydělává herní peníze, takže člověk nemusí šetřit). Bohužel většina FtP modelů je skutečně na nic. Nejvíc mě štve, když si člověk za skutečný peníze koupí něco jen na určitou dobu. WTF ? Tak já jim platím za něco, co vlastně ani neexistuje a nemá žádnou hmotnou hodnotu a ani si to nemůžu nechat?
    • ale ziskas, cas a neni cennejsi vec nez cas. a pritom si cas taky nemuzes nechat *3*
      pokud jen pri hrani zabijis cas, tak za to jeste platit je stejne jako koupit si specialne upravenou skartovacku na bankovky za 100 000,- ... hloupe
      ale kdyz se bavis, proc by sis nemohl realnymi penezi usetrit x hodin nejake cinnosti, ktera neni tak zabavna a hrat co te bavi.
      a ten cas ktery usetris muzes venovat sportu/rodine/pritelkyni/atd.
      jednoduse receno: "F2P povazuji za dobre u her kde si koupis pouze veci/sluzby, ktere jsou dostupne neplaticim hracum.(tim nemyslim veci ktere maji drop 0,00001%)"
      Bohuzel opravdu vetsina F2P systemu jsou skartovacky za 100 000,- *11*
    • Kr.Pa
      be WoT si za penize koupis zkusenejsi posadku a prubojnejsi naboje, takze ...

      u vsech MMO platis za neco, co nevlastnis, takze co ?
      • Anal.S
        No, zkusenejsi ne. Jen si muzes urychlit proces jejiho vycviku a takovej rozdil ve hre to zas neni. A ano, prubojnejsi strelivo tu je, ale jedna se o tak drahou vec, ze ji skoro nikdo nevyuziva. Vyplati se jen u par tanku (VK3601 s koenisch gunem), ktere maji s premium ammo skutecne velke bonusy.
        • Muzes si koupit plne vyexpenou posadku a rozdil je sakra poznat.
          e: jo, takhle. Muzes si ju rovnou vyexpit na 100%. Neplatici musi tech 75-100 vyexpit postupne.
          • a pocitali jste nekdo kolik je to bitev?
            ano 100% lze zaplatit - ale u nejakyho vetsiho tanku to vyjde v klidu na 1200 zlatejch.. osobne neznam nekoho kdo by to platil, protoze do 50 bitev ma clovek odjeto z tech 75% na 100% a je klid...
            jediny investice ktery jsem tam obetoval bylo parkrat mesicni gold (cca 2-3) a T-59, nadruhou stranu to hraju uz pres rok.. takze i kdyz jsem do toho narval pomerne dost (otazka nazoru) ... tak toho nijak nelituji..

            ----
            ale muj nazor k WoT je ze si clovek za vyssi tiery bez premka nezahraje.. (8-10) ty tanky se spatne uzivi, a bez premka pak clovek musi hodne jezdit V tier na vydelky.. coz je opruz, ja to resim prave t59 a je klid
            • btw > gold munice se vyuziva hlavne pri CLAN WARS ... pri random to muze pouzivat jen magor co fakt nevi co s penezi :-) ale tak kdyz ty prachy nekdo ma, prejme mu to
  • Masa-san
    Že je to nemorální, v tom má pravdu.
    Tenhle systém staví na tom, že malé, ale časté mikrotransakce nevypadají tak bolestně jako jedna velká platba a paradoxně i přesto, že po součtu se výše všech mikro-plateb vyšplhá na násobky jedné velké platby odpovídající pořízení hry v obchodě s tím rozdílem, že pokud tvůrci zkrachují nezůstane nám v ruce nic. A tak vydělají více na těch, co si to ještě nedovedou dlouhodobě spočítat, to znamená hlavně děti a teenageři.

    Ale nějak nevidím zlepšení v jeho Ideálním FtP modelu. Protože to opět bude hraj zadarmo, navykni si a pokud chceš něco trochu víc a to co mají ti ostatní, připlatit si a pokud si nepřiplatíš, máš základní verzi, kde se opět budeš cítit omezeně.
  • dokonci Majla hru a kinect
  • Kr.Pa
    Je fakt hezké, jak někdo nadává na model, který nemá dané žádné pravidla ani kostru, jak má vypadat. Dokud někdo tento model někdo "neznormuje", tak není na co nadávat. Studia si F2P "znásilnují" sami a kazí mu jméno.
  • Je to šašek. Néé, jako tohodle týpka nelze opravdu brát vážně.
  • guild wars takto bezi uz vyse sedem rokov a je to stale top hra, ziadne pay-to-win, absolutna dokonalost *3*
  • walltar
    Je to pochybný systém ... tak de dělat hru která bude zadara a bude v ní prodávat dlátka za RL .... Kdysi král herní branže, dneska už bohužel zmagořil.
  • Já nehraju takové ty masivní multiplayerové hry. Vadí mi na nich sociální interakce - přece když chci s někým komunikovat, tak jdu do společnosti a pobavím se s lidma. Naopak když se chci zabavit a nechci u toho žádné lidi, pustím hru.
    • Anal.S
      Když zabiješ NPC, maximálně se uvolní trocha místa v operační paměti.
      Když zabiješ někoho online, víš, že na druhé straně možná právě teď někdo tříská do klávesnice.
      Feels good bro. *4*
    • A čo tak pustiť hru u ktorej sa aj bavíš a komunikuješ s ostatnými trebárs cez teamspeak? Aspoň raz to skús a uvidíš, že to má niečo do seba priateľu.
      • Ne, to se mi nelíbí. Já radši s těma lidma reálně někam jdu něco dělat, a při tom s nima komunikuju třeba přes speak.
        Co tak sehnat pár lidí, sednout na kola a pěkně týmově si odjet nějaké kopce? To pak přes speak třeba komunikuješ o tom, kdo má kde křeč, kdo je v krizi, a tak. Alespoň jednou to zkus a uvidíš, že to má něco do sebe, příteli.
        • Masa-san
          A co takle odjet s lidmi kopce a pak si večer zapařit a při hře pokecat a navíc se zasmát , když někdo vyvede nějakou kulišárnu, třeba si hodí granát odrazem zpět po nohy a pak se mezi vámi legračně bezvládně proletí *3*
          • To už jsi tak strašně deformovaný, že musíš furt s někým kecat?
            • Masa-san
              Jo kdyby to bylo "furt", to je bohužel silné slovo, všichni jsou již zaměstnaní, mnozí ve fázi těsně před založením rodin, bydlí v jiných městech a tak šance něco společně podniknout se naskytne sotva jednou, dvakrát za měsíc, někdy ani to ne, některé vidíme jednou za uherák. Už to není tak, že jsme se všichni vídali téměř denně jak ve škole tak po škole. Multiplayer je jedna možnost jak se bavit s přáteli i na dálku, není v tom nic zdeformovaného. *3*
    • walltar
      Já sem se teď vrátil k battlefieldu .. tam je ta nejlepší sociální interakce ... rozhovory plné střelného prachu a olova. *5*
    • Masa-san
      Nu to je samozřejmě jedna volba, ale někdo, třeba já, si rád zahraje match s / proti živým a myslícím bytostem namísto tupých algoritmických NPC, kterým se z nějakého důvodu přezdívá inteligence, což je samozřejmě nesmysl.
      • Volba samozřejmě existuje i pokud jde o NPC. Ne ve všech hrách jsou skriptována "napevno". Existují i hry, kde je to opravdu AI, to znamená adaptivní chování a případně i nějaký minimální prvek učení a evoluce. Existují dokonce i koncepty AI, které dokáží produkovat impulzivní a nepředvídatelné reakce. Živému člověku se to pochopitelně nevyrovná, ale to já od hry nechci.
        • Masa-san
          No smysl mého příspěvku byl v tom, že hra s lidmi nemusí být hned online seznamka a zároveň dobrá parta hráčů pozvedne hru na novou úroveň.
          Já osobně nejraději hraji s mými přáteli, jsou to lidé se kterými jsem vyrůstal a tak nějak spolu děláme spoustu věcí rádi společně a pokud si mám vybrat jestli hrát sám nebo s nimi tu samou hru, je to jasná volba. Jednou si jdem zahrát fotbal na realné hřiště, jindy si dáme online match. I když jak už jsme starší ani jedno už není tak časté.

          Hrát pořád sám, i když je na výběr, může být paradoxně uzavírání se před reálným světem a sociální interakcí s lidmi, i té která sahá mimo hry. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit