Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nahodou s tim Uncharted to trefil dobre. Tam fakt staci mrknout na gameplay. Proste filmova hra *12* Pro nekoho dobry, pro nekoho (jako treba ja) o nicem...
  • He7he
    Tady strejda s úplně tak čupr pro řadu vlhnoucí hrou, kterou kromě keců už z nějakých důvodů zopakovat nedokázal, mně připadá jako kdyby právě buď spadnul z višně a nebo si chtěl pomakat prsa nad svou dokonalostí. Z celýho spektra a větví herního průmyslu si vybere pár jasně definovaných her, které jdou od jeho specializace na zpracování prostě po své vlastní a jiné cestě a on se může tak nějak sdělat jak to není podle jeho vize čehosi tvůrčího a pro všechny! chudáky hráče moc málo interaktivnějšího. Jak se podotklo dole, když má tady vizionář a lídr průmyslu vizí plnou řiť, může si je s klidem zrealizovat a polaskat tím zřejmě nejednu čekající bednu na herní zážítek s velkým H, kde se jakože bude o něco prej víc "hrát". Místo toho dělá mišáky a tak trochu mimo při dnešním stavu si vůbec ve velkém vybrat mele na účet odlišných. Pochopitelně je to voda na mlejn všem ufonům, kteří se tu nezapomenou nasměrovat k oblíbenému o tom co hra a hraní ještě právem je a není.
    • Je to tak, vybral Metal Gear Solid 5, kde je hratelnost opravdu hodně volná, ale většina fanoušké série ti řekne, že je nejlepší dvojka nebo trojka a ano, dvojka je výborná i přes nahého Raidena.
      • Jojooo, driv byly hry lepší nez dneska. To ti rekne kazdej *15*
        Nostalgie je swine
    • Zrzzek
      Trochu dost ostře napsaný... Ale když to vemu kolem a kolem, tak s tebou v podstatě souhlasím. A tou poslední větou jsi udeřil hřebíček na hlavičku *1*
  • Takový Del0 tady hloupě přitaká a sám je fanboy Tormentu, kde je hratelnost naprosto omezená na minimum. Radost pohledět na zdejší pokrytce *15*
    • del0
      Lol. Torment je zrovna příklad mega interaktivní hry, o kterých Spector mluví. Pěkně sis nakálel do úst. Co se týče tý hratelnosti... hmm ... každá hra staví na jiný hratelnosti, což se ti ještě nepodařilo pochopit a proto neustále opakuješ ten blábol, že hratelnost = jen když chodíš s postavou mačkáním tlačítek a páček na gamepadu. Holt co čekat, od základoškolského odborníka na hry od gonzole. *15*
      • ale jdi. *15* Možná by sis ten Torment mohl zahrát chlapče, jak vidím fanboyaříš hru, o které evidentně víš prd. Ta hra stojí na dobře na psaném příběhu a dialozích, vše ostatní stojí za starou belu včetně hratelnosti. *3*
  • K...t starý! Ať si to teda udělá sám a líp, když tomu tak rozumí *12*
  • Panenko skákává...

    je supr vidět, že autor příspěvku myšlenku Spectora vůbec nepochopil. Jeho vyjádření Spectorových myšlenek (jako že by tedy nej měly být ty MMORPG) je vedle jak tak jedle. Hrál vůbec někdy Deus Ex? Kdyby ano, tak by najednou věděl, co tím chtěl básník říci. Jakmile si totiž člověk jednou DE zahraje (a pokud možno i dohraje), budou mu ostatní hry připadat jako totální odpad. Ano, mluvím o té 15 let staré hře. Kterou jsem rozehrál poprvé měsíc zpátky. Deus Ex je Hra s velkým H. Myšleno v tom smyslu, že využívá možností her jako média na maximum.

    Je neuvěřitelné, jak za ty roky se hry pořád snaží přiblížit filmovému zážitku. Z jakého důvodu? Skvělý příklad jsou pseudohry od Telltale. Herní prvky (nevím jestli občasné mačkání jednoho tlačítka lze nazvat herním prvkem...) jsou zde naprosto zbytečné, mohl by to být klidně CGA film. A to samé Uncharted. Můžete sice běhat, skákat atd. Meritum je ale v tom, když si pak dva lidé budou vykládat o jedné misi, tak řeknou v podstatě ten samý průběh. U Deus Ex může být klidně 5 lidí a každý jejich přiběh z té samé mise bude mít o dost jiný příběh (občas se bude lišit i konec mise). Uncharted by prostě mohlo být fajn film, ale jako hra nevyužívá nijak svých možností. Když by se odmyslel příběh, tak vám nezbyde nic. Kvalitní děj by samozřejmě měl být součástí kvalitní hry, ale stát by na něm neměl, na to tu máme filmy a knížky. Děj by měl být poslední díl skládačky.

    Až donedávna jsem za nejlepší hru všech dob považoval Portal 2. Ano, je stále skvělý, ale když mám teď nahráno v Deus Ex cca 25 hodin, tak jako HRA je lepší rozhodně on. Najednou Portal 2 vypadá "jen" jako kombinace logických hádanek se skvělým příběhem.

    V posledním nejmenovaném herním časopise jsem čelt názor nejmenovaného Tukana, které hře by dal 100%. Vedle Diabla 2, HoMaM 3 zde byl právě Deus Ex, který podle něj "předběhl čas o dvě doby". A mně nezbývá než souhlasit
    • Diablo forever! *16*
  • Uncharted je hra pro masy, muze to hrat malej kluk i stara baba. Uspech te hry je prave v tom ze sedne skoro každému a každý je ji schopny bez frustrace hrat. Pak staci pridat pribeh ve stylu serialu a dnesni filmovy produkce a je vyhrano. Lidi jsou proste takovy a většina nejsou hardcore hraci, ale hry mají jako relax a pozadavky na ne mají zhruba jako na další dil oblíbeného serialu. Pan Spector ma samozrejme pravdu, ale ta pravda je jen pro nekoho, je pro ty co vidi do her hloubeji, je pro ty co mají hry jako svého hlavního konicka, je pro ty co se o hry zajimaji denne a rozumi jim (nevim do které kategorie patri pan Smutny, po tom co ted napsal). Dobra hra nijak zvlast kvalitni pribeh nepotrebuje, co potřebuje je herni motivace, ajsne nekdy muze byt docilena prave pribehem. Ale hry od prvopocatku o tomhle nejsou, jsou o tom ze se hraji. Proste cuceni na milion cutscen, nebo cteni myriad textu není hrani. Evoluce her se od toho prvopocatku vydala ruznymi smery, a ty ruzne smery si ziskali sve privrzence a každý z nich povazuje ten svůj směr za spravny. Shoda po tech tunach her z rozlicnymi pristupy je nemozna. Ale je potřeba nezapomínat, ze ten prvpocatek byla cista herni hratelnost, zadny pribeh, cutsceny, QTE..ale snazivost a seberealizace v nejake virtualni rovine.
    Osobne moc nechapu proc jsou tak vysoka ocekavani od pribehu ve hre. Zrejme je to proto aby se ta itelektualnejsi část hracu citila ze dela něco obohacujícího, nebo proste proto ze normalni hrani jim moc nejde a nechapou ho. Fajn pribeh ve hre by mel byt vždycky takovy bonus, hra která nemá dobre herni prvky a stoji jen na pribehu je spatna hra, jestli to je vůbec hra. Definice hry není pribeh, nikdy nebyl a nebude.
    • částečně máš pravdu, ale přitom není důvod brát filmové hry jako Uncharted. Kolik takových her je? Pár! Takže každý si najde to svoje, nejhorší jsou pokrytci typu Del0, který tady přitaká, přitom fanboyří Torment, který je postaven jen na dobrém příběhu, kdyby jsme odstranili příběh, tak zůstane sotva průměrná hra.
      • del0
        "přitom fanboyří Torment, který je postaven jen na dobrém příběhu, kdyby jsme odstranili příběh, tak zůstane sotva průměrná hra."


        Jasně. A kdyby si odstranil z Dark Souls kvalitní combat a lore, tak je to hloupost nehodná ani instalace. Demen*ní logika. Navíc Torment není postaven jen příběhu (i na lore). Torment je v první řadě RPG s obrovskou možností svobody. To si asi pleteš s JRPG, ty jsou většinou postavený na příběhu s nalajnovanými dialogy (jakou u her typu Uncharted) s minimem nelinearity. Torment je přesný opak, pane diletant. Btw, hlavně mě trapně nezapomeň obvinit, jakt tu onanuju nad Tormentem, když si s ním začal ty sám a ještě velmi hloupě. *15*
      • me jde spis o to ze dobra hra nemusi mit nic spolecneho s dobrym pribehem, jak si plno lidi mysli.
        • samozřejmě že nemusí, v tom ti dávám 100% za pravdu.
    • Zrzzek
      Hraní si vyvíjí, jako všechno ostatní... To je jako říct, že v prvopočátku byly filmy němé a tak jde jen o obraz, což samozřejmě není pravda, protože nejlepší filmy se opírají o kvalitní hudbu, dabing (prostě mluvu) a zvuky...

      Dále hraní her JE pro masy, hardcore hráči jsou pouze odnož všech hráčů. Prostě nevidím nic špatného na tom, když mi tvůrci nalinkují co budu dělat, pokud je to nadesignováno s citem. Někoho to tak prostě baví víc. To že s ním souhlasíš Ty, je tvůj subjektivní názor, nikoliv objektivní pravda.

      Navíc ta poznámka o Aleši Smutném je zcestná a směšná. On sám píše, že raději má hry, které popsal pan Spencer, ale že i hry podobné Uncharted mají svoje místo na světě.

      Dále, nevím jak to máš ty, ale myslím si, že většina světa má hry pro relax (kromě pro-gamerů, vývojářů a médií). Hry mají bavit a je jedno jakým způsobem. Pokud se pobavím u nějaké QTE klikačky, hra splnila svůj účel.
      • Jsem rad ze jsi nepouzil srovnani s autama, to by me snad uz kleplo.
        Jinak zajimavy názor, jiny nez muj, krapet povrchni, ale zajimavy.
        A je to Spector ne Spencer:)
        • Zrzzek
          Jméno jsem zkomolil a sypu si popel na hlavu *13*
  • ringmancz
    zrovna u všech Uncharted mě příběh bavil snad nejvíc ze všeho, ale hrát ty hry... ble. jsem se musel nutit
  • Nemam vobec nic proti hram co "kritizuje" Spector, aj ked u mna to funguje presne ako tvrdi. Bavi ma len ta posledna kategoria co spomina. Linearne tunely typu Uncharted ci nebodaj interaktivne filmy typu Beyond ci Telltale idu mimo mna.
  • Linearni tunely jsou linearni tunely. Obecne je nemam moc rad, ale zrovna Uncharted 2 se mi libilo hodne. Myslim ze na svete je misto pro otevrene nelinearni svety stejne jako pro linearni tunely.
  • del0
    Má pravdu ten chlapec, ale ať si každý dělá hry jaký chce. Hry typu LoU nebo Uncharted jsou ve svém žánru velmi dobře odvedená práce, navíc dav tyhle příběhové filmotunely miluje. Je naivní si myslet, že by to někdo přestal dělat ($$$). Já mám co hrát, takže je mi to jedno. Jediné, co mě trochu vytáčí, když přileze nějaký Hnisavec a snaží se mě namluvit, že jsou tyhle hry vrcholem hratelnosti, game designu a měl bych se z toho pos*at.
    • ZvacA
      Stejně jako se to ty snažíš namluvit ostatním. Ale prosím tě.
      • Zrzzek
        Snažit se namluvit ostatním, ať si to dělají jak chtějí? WTF
      • del0
        Ukaž mi, kde to dělám, jinak tě budu muset prohlásit za trola obecného.
        • ZvacA
          Takže souhlasíš s tím, že je Quake hodně špatným vtipem herních multiplayerů?
          • del0
            Nesouhlasím. Co máš dalšího?
            • Femto
              Ach dele, ten tě rozmetal *15*
            • del0
              Solidní rage. Víš co je nejlepší? Že Q3 dávno nehraju a nikdy sem v tom nebyl profík. Píšu to jen proto, že mám několikaletou zkušenost, hrál sem občas s profíkama a vím, jak náročná ta hra je. Jen píšu fakta, což ti ale nebrání v tom neustále oponovat a to naprosto debiln*m a irelevantním způsobem - rozebíráním na 10+ řádek místo hry mojí osobu, urážet a cpát mi tady, že to píšu jakože jen proto abych machroval, řešit formu mýho psaní atd. Máš očividně nějaký komplex a tímhle si akorát na*íráš do úst. Prostě QQQQQ protože ta jeho hra není nejtěžší ze všech... ty mi něco říkej o dětinskosti a debil*tě... *15*
              • ZvacA

                Reakce na příspěvek:

                Tady mezi nama jde fakt o h*vno, ale ono stačí tě číst, jak a co píšeš, jak reaguješ, jak vlastně přemýšlíš. Jednoho obviníš z toho, jak tě nemá o něčem přesvědčovat, svůj takový přístup nevidíš. O své náhledy na hry a o sebe se staráš, z jiných stran je to pro tebe nepravda a bláboly. Vyčteš svým běžně klasickým defensivním pračkovým slengem "rage"nebo "kida" a o kousek dál se sám vybleješ z těch svých pocitů a je to v pořádku. Mluvíš o irelevantnosti a subjektivnosti vůči sobě a sám nezapomínáš zdůrazňovat svou pozici jediných a podle tebe relevantních správných faktů a příspěvků zase podle sebe. Já ti nevím, co je k tomu ještě nutný dál vymýšlet. A když se podíváme přes tenhle náš hnůj a tvůj známý přístup a chuť se vyjadřovat k jistým tématům o "nadřazenosti a lepšího" zpátky, tak ta odpověď na otázku, co vlastně kdy udělal, dělá a řekl Hnisavec tak jinýho než co vlastně děláš a řekl si kdy ty, je o něco jasnější.
            • ZvacA
              kid rage
              mám pravdu a ty s tím nemůžeš nic dělat
              trhá žíly
              řvát jak děcko na písečku vymýšlet si svojí realitu
              FPS masterů, masterovat
              profi pohledy
              a způsob jakým ses krásně rozjel

              .... je myslím tvá dostačující vizitka (i vzhledem k užívaným profi výrazům jako typického hráče zmíněné hry), kterou ne poprvé a ne naposled tady potvrzuješ, že jsi jako člověk i tedy jako hráč jen p**ou, která o tomto svém je a chce být prostě přesvědčena. Není třeba komentovat tvá údajná fakta o tvém vnímání Quakea. Vysnil sis to pěkně, jsi v této hře mistr světa a tvůj pocit je takový, že tato hra je mistr světa a budeš se za ní prostě bít a ostatní by se měli z toho po*rat. Dětinský, jednoduchý a ta tvá pravda, přesně jako na začátku. Závěr je takový, že obecně hrám tedy moc kvalitně nerozumíš, tvůj pohled je značně omezený tvou vlastní nějak seskládanou hlavičkou a ego myšlením i přesvědčením a obávám se, že, třebaže ne nutně věkem, tak i přesto jistou měrou nevyzrálosti.
              Ve výsledku máš však recht, tohle celé je jedno. Já jsem dlouhodobě od počátků tvého působení tady přesvědčený, že jsi stále a prostě deb*l a hraješ kok*tiny a ty jsi přesvědčený, že já jsem deb*l a hraju kok*tiny. Pohoda.
            • del0
              Pěkně si potvrdil můj předchozí post. Žilka praskla a přišel kid rage jak ho*ado. Bavíš mě, fakt. Líbí se mi, jak ti trhá žíly, že mám pravdu a ty s tím nemůžeš nic dělat, jen řvát jak děcko na písečku a vymýšlet si svojí realitu. *15*

              Njn, hráč Army. Když ty si hrál poprvý starou Armu, tak v prvním Quakovi už se 10 let konaly profi turnaje FPS masterů. *15* Arma je proti Q3 slabý odvar co se týče objemu skillu, to je prostě holý fakt. Ve Q3 trvá roky, než se hráč naučí jen dobře (rychle) pohybovat po mapě, kdy 1 vteřina rozdílu může udělat prohraný zápas. Jen pohyb v Q3 je sám o sobě hra ve hře, která se dá roky masterovat. Zbraně. Každá zbraň vyžaduje naprosto jiný přístup k zaměřování, vnímání prostoru, positioning a adaptaci vzhledem k protivníkově zbrani. Opět, vymasterovat to je na roky hraní, i kdyby tam bylo jen tohle. Dále tu máme vychytávky typu rocket jumpy, plasma jumpy, grenade jumpy - což je opět další heavy skillbased rozměr, který dělá rozdíl v zápase. To je začátek. Nakonec to nejdůležitější a nejtěžší - taktika, timování, schopnost předpovídání spawnů a rotování itemů. Spoustu ze všech těchto věcí (timing, pohyb, rotace, positioning) musí člověk dělat podvědomně, protože to jinak nejde zvládnout. Doporučuju nějaký videa s profi hráčema nebo ideálně si hru zahrát, což je ti k ničemu, protože i po letech bys dostával takovej náklep od random týpků, že bys to zabalil. Podobně je to u her typu Starcraft, kde bariéra mezi nováčkem a byť jen průměrně zkušeným je tak velká, že to většinu nových hráčů odradí. Hrát Q3 na profi úrovni je jako najednou hrát šachy, skládat rubikovu kostku a ještě na čas.

              A vůbec, člověk nemusí být moc chytrý, aby mu došlo, že chodit s vojáčkama, krýt se, kempit a plánovat postup nemůže být nikdy víc o skillu, než prakticky to samý v 5x větším tempu a navíc ještě s timováním itemů + hardcore pohyb. *7*

              Taky bych se mohl začít bavit třeba o tom, že v Q3 po smrti přijdeš o veškerý armor a zbraně a nemáš nic (opět další taktický rozměr - timovat respawn zbraní, vybírat je protivníkům, i když už je sám mám - nicméně timovat zbraně, to už dělají jen ti největší magoři, bežný smrtelník stačí timovat možná armory + megahealth hah)... ale myslím, že už je to zbytečné...
            • ZvacA
              Blábol? Ale nikoliv. Empirie je taková, že jsem ještě nenarazil na vyzrálé hráče této nudy kteří by se neukázali být kusem herně neumětelských a dětinských blbců, ze kterých by mně z jejich stylu a při zmíňce toho, co vlastně hrajou, nebylo špatně. Což mi teď ty sám zas a znova potvrzuješ. Skutečně, Quake nemůžou hrát normální a vyzrálí hráči. Já věřím, že ti to do tvých faktů a ne nepravd a názorů jiných, které sám ustáváš, znít nebude a přetrhneš se, aby si na to něco vymyslel, ale pravda zůstává na mé straně. Dej jediný důvod pro úctu a pochopení tohoto dílka, natož té jednodušší fps spodiny, která v něm obsažený " nemyslící a nudný gameplay " jakože hraje a můžu klidně smekat. Nehraju Quakea ani UT, nezajímá mě to, herně to nemá co nabídnout, je to fps nuda a šeď, ale stojím si tím pádem zcela vážně za tím dívat se na jejich hráče jako na podřadný hnůj hodných co do nějakých kvalitních a znalých herních zkušností jedině posměchu. O ničem jiným nepřesvědčují. Doporučuji zahrát někdy Armu, ať víš jak vypadá skillová, dospělá a hlavně zábavou a atmosférou vydařená a svým pojetím a zpracováním mnohem komplexnější hra.
            • del0
              Aha, už chápu. Tohle má být jako pokus mi naznačit, že tohle dělám, akorát z obrácené strany barikády. Hmm. Má to ale jeden háček, něco se ti tam vloudilo a to z tvého postu jako celku dělá blábol.

              "pro děti, které nejsou schopny nic náročnějšího zvládnout" (nepravda)

              Ty v tomhle případě píšeš subjektivní názor (míra zážitku), troluješ (odpad pro zoufalce) a hlavně, píšeš NEPRAVDU. Protože pravda je opakem. Já, když napíšu, že Quake (+ UT) je nejvíc skill based FPS (minimálně v 1v1), tak píšu fakt, což dělám většinou. Občas je dobré se faktů držet. Pak má člověk problém od hlupáků tvého typu, kteří je nedokážou ustát, uráží se a pak předvádí takovéto nesmyslné reakce, protože protiargument neexistuje. *7*
            • ZvacA
              V tom případě se velmi mýlíš, kolego. Quake není při skutečném uvážlivém nahlédnutí vůbec dobrá multiplayerová hra. Ve srovnání s tím, co může hráč zažít v Armě nebo dokonce i ve srovnání s takovými všemi Battlefieldy nebo hrami jako Planetside, z něj vychází nezábavný a zastaralý nesmysl pro děti, které nejsou schopny nic náročnějšího zvládnout. Hráčům nenabízí prakticky nic, od hratelnosti po dojem a hlavně po tu zábavu. A to je chyba. Quake je prostě mírně řečeno herní odpad pro zoufalce...

              Ale počítám s tím, že pokračovat moc nemusím, určitě ti to bude znít povědomě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit