Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paul_cz
    Má pravdu Warren. Ono nejde ani tak o to, že jsou lineární polofilmový hry špatný - Last of Us jsem si užil, teď hraju Life is Strange a je to paráda - jde spíš o to že těch skutečně ambiciózních her, co se snaží táhnout médium kupředu a využívají jeho hlavní přednost (tedy interaktivitu) je v AAA poli dost málo. Proto Warren rozproudil tuhle debatu a za to jsem mu vděčnej. Navíc ho jako člověka co zmáknul se svým týmem jednu z nejlepších "high expression" her všech dob (ano, Deus Ex) nelze jen tak odmávnout.
  • Black_Hand
    ja bych spis rekl, ze hlavni myslenka od spectora je: pro velke penize a rozmachle pribehy, nezapominejme, ze prave moznost hrace ovlivnit vyvoj pribehu - at uz treba tim, ze neco nezvladne, umre, a zkusi to znova - je jadro toho, co odlisuje hry od jinych forem umeni.
    pokud to mam prirovnat k necemu predchozimu, tak si predstavte film v kontrastu treba s rozhlasovou hrou (a ano vybiram to tak cilene). kdyz udelam film z rozhlasove hry a nedam duraz na obrazovou stranku, tak se na me celkem prirozene snese kritika, ze nevyuzivam moznosti media. musim rict, ze ve hrach jsme k tomuto DALEKO liberalnejsi, a je to dobre, ale chce to mit na pameti, co hry dela hrami. telltale hry jsou fajn, ale pokud by tam byl vetsi duraz na zpracovani hracovych rozhodnuti, tak by to nebylo vubec na skodu, jejich smer je totiz dnes spise opacny.

    myslim, ze to perfektne podrthuje tenhle vykus s puvodniho clanku:
    "Heavy Rain is an amazing experience. They can tell great stories; better than I can tell in my life as a game developer. But they tell better stories because no player will ever do anything surprising or unaccounted for. They’re basically like five movie scripts all mashed together, and you’re just picking which script you’re telling at any given point in time."
  • Jednoducho typek vyvojar povedal pravdu s logickymi argumentami, autor clanku tvrdi opak s argumentami typu "mne sa paci justin bieber takze je to kvalitny spevak a to ze za nho tvoria hudbu hudobne korporacie je irelevantne". Potom pridu konzolisti ktorych ego konstruktivna kritika nikdy neznesie a zacnu minuskovat. A uz len ostavat si zobrat popcorn a pozerat tento film o masturbovani ega v diskusii, pardon hru.
    • Zrzzek
      Promiň, ale tohle není konstruktivní kritika... Navíc, ten problém je dle mého silně subjektivní. Někdo má rád otevřené hry, jiný zase zase pěkný příběh. Tady prostě nejde říct, co je objektivně dobře a špatně. To je stejné, jako se hádat, jestli jsou lepší jahody nebo maliny. Každý řekne to svoje a nemůže pochopit, jak ten druhá může říct něco jiného...
      • ako chces tvrdit ze spectorove argumenty sa nedaju povazovat ako konstruktivna kritika, zato autor ktoreho argumenty su primitivne a maju hodnotu nahodne vybraneho fanusika hier v diskusii maju nejaky merit? nebud smiesny
        • Zrzzek
          Teď, když to čtu podruhý, tak se mi ten článek zdá zmatečný... Na jednu stranu se tam píše, že hra, ve které je postup striktně nadesignován, je udělaná špatně, protože je to spíš film (2. odstavec). Ve třetím odstavci je ale pan Spector citován: "Neříkám, že ty hry jsou špatné...".

          Na to video jsem nekoukal a podle všeho jsem to asi pochopil špatně. Pokud je to myšleno tak, že jemu se víc líbí a raději dělá otevřenější hry, nemám s tím problém. Ale zase to není jediná správná cesta, jak ty hry dělat. Občas mám prostě chuť zahrát si něco, kde můj postup bude sice nalajnovaný, ale zase to bude taková jízda, že mi to ani nevadí...

          Prostě si myslím, že by měly vycházet různé hry. Jak svou otevřeností, tak i žánrově a třeba i svou náročností...
    • Aleš Smutný to napsal naprosto správně, takže se běž vyplakat někam jinam.
      • esteze mame takych retardov ako ty, to sa potom klamliva reklama robi lahko a primitivne zabuggovane predrazene hry predavaju skvele ale neboj tvoj kamarat ma pravdepodobne aspon platovy bonus z tejto situacie
    • a za to budes uminusovan az k smrti!
  • Dyť Dishonored je lineární jako prasee... Máš tam asi jednu volbu.
    • Paul_cz
      Mluví o gameplayi. V Dishonored je obrovská variabilita toho jak může hráč projít každou misí, co tam budě dělat, jak se vypořádá s nepřáteli, navíc i příběh je ovlivněn tím jak se hráč chová a není to jen čistej binár.
      • ano, zabíjíš nebo nezabíjíš, pak dostaneš jinej konec, to je tak strašně inteligentní, že ano? Člověk by řekl, že je to příběh ala videohra. Jinak ve většině stealth her můžeš hrát jako rambo či jako tichá myška, to není nic převratného, to je dáno žánrem.
        • Ale vždyť tam tomo máš daleko víc, můžeš a nemusíš vyvolat chaos, rozšiřovat nákazu, zabít klíčové postavy, což ovlivní další děj a můžeš je potkat dál ve hře, po zásahu "spravedlnosti". Můžeš "zradit" toho nebo onoho spojence, atd. Nemluvě o tý variabilitě přístupu k samotnýmu hraní.
  • Teda nechci nic rikat, ale ani u Dishonored a ani u posledniho Deus Ex, me neprislo, ze bych nejak zasadne ovlivnoval dej a pribeh.
    • ZvacA
      Spector tak trochu konkrétněji nevymezil, co si pod tou vší hráčskou svobodou a vlivem a interakcí na příběh a až do jaké míry vlastně představuje. Tvůrči nalinkování a limity tu budou vždycky, fakt, že si hráč od prvních minut vytyčí novou spešl linku jen tím, že se rozhodne napadnout a zlividovat prvního kriminálníka, kterej měl skrytou babičku, která se tím pádem s tebou utká na konci příběhu v rámci boss fightu (i za to, že si omylem shodil v půlce hry jakýsi květináč darovaný její maličkostí majiteli onoho domu, kde se tak stalo), je asi naivní.
  • Kdyz jsem tu nedavno pod live ukazku z Uncharted 4 napsal vicemene to samy, co ted rika Spector, tak muj komentar bez jedinyho sprostyho slova do hodiny zmizel.
    To se asi da cekat na strance, kde TW: Rome 2 a Dragon Age Inquisition dostanou 9/10. Holt hry jsou ted mainstream a byznys je byznys, takze nesmime konzolovym oveckam kazit iluze.

    Akorat se divim, ze tu ted publikujete takovy kacirsky nazory. Asi uz Sony vyprselo PR predplatny.
  • Jsem rád za filmovost Uncharted nebo Last of Us. Ale jsem i rád za možnosti volby v Deus Ex. Co tomu člověku vadí? Chodí asi málo mezi hráče.
    • A nebo spíš chodí právě mezi hráče, ale jenom ty, co pořád brečí nad stavem herního průmyslu a her celkově (takže třeba místní diskuze).
  • To jsou hrozne bludy, vsichni prece ku.va nejsou stejni a nekoho hry jako Heavy Rain a Uncharted proste bavi, kdyz se podivam na prodeje, tak tech lidi evidentne neni malo.A stejne tak naopak se najde spousta lidi, kterym Dishonored a Deus Ex vyhovovat nebude.Rozhodne by tu meli zustat vsechny druhy her a zachovat dnesni rozmanitost zanru.Me osobne cim jsem starsi, tim spise me bavi ty linearni hry, ktere maji dobrej pribeh a zacinaji me tezce nudit vsechny ty genericke open world hry, kde clovek dela 100 hodin tri veci dokola.
    • tohle je to nejlogictejsi co sem tu precetl.. nesouhlas stimhle davaji jen ty zakomplexovani protoze takhle to proste je.. pokud se vam linearni hry nelibi tak je preci nehraju .. ale je jasne ze lidi to bavi.. a jak je tu zmineno ze jich evidentne neni malo.. tak podle prodeju a recenzi jich je mnohem vic
  • Souhlasim s autorem clanku o svobode tvorbe autoru a tim, ze kazdy muze pod urcitou hrou ac linearni ci ne, prozivat hluboky zazitek. Waren se pro me vlastnorucne potapi. Svoboda v Human revolution? Zalezi na definici toho pojmu.
  • Toho chlapa neznám a jeho názor má pro mě nulovou váhu. Pro mě toto není TOP vývojář, ale nějaký dinosaurus dob minulých, po kterém už pes neštěkne.
    • del0
      Zato tvůj názor má velkou váhu. *15*
      • TheGGG
        pctardík ztrácí nervy, smajlíkem to nezakryje. Jen breč...
        • Moc ho nedráždi nebo ti nabacá, je to prý velký karatista a kulturista, který by všem v reálu ukázal.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit