Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nic nového. Něco podobného jsem zažil u prvního Turoka, kdo si pamatuje. Taky jedna z prvních a pozapomenutých FPS běžící na 3Dfx. Z toho pohybu se mi dělalo nevolno a to se jen lehce kymácela zbraň a trošku obraz.
  • Zatiaľ najlepší nápad na VR je toto:
    http://youtu.be/2V8yaPIo3yg
    Prosím nevšímajte si konkrétnu hru, ale spôsob, ako to hrajú. Páči sa mi tá myšlienka, zísť sa s kamarátmi pri stole a hrať nejakú video hru, ako by to bola nejaká stolová či kartová hra.
    Napr. Might & Magic: Duel of Champion či starý Age of Empires by mohli byť príjemným zážitkom.
  • C-BEAM
    problémom sú pohyby mimo zažitých vnemov a odozva, to keď mozog očakáva pohyb ale ten sa dostavý o zlomok sekundy neskôr... budú ju musieť stiahnuť pod 20ms, ale skôr na 15ms, som zvedavý či sa to podarí lebo ak hej tak už je to len otázkou zvyku.
  • Při vší snaze a nadšení se na to navyknout nedá. Ten pocit je tak intenzivní, že nechcete vidět Oculus Rift vidět další dny a týdny, ani ležící na stole, natož zapnutý na své hlavě.
    Tento problém nemám v kině, ani jsem ho neměl u 3D systému od eDimensional, který potom tuším použila nVidia pro své řešení... Ani nikde jinde, takže doporučuju soudit až po vyzkoušení.
  • Oni s tím asi něco trochu dělat dokážou, ale nám, kterejm se dělá špatně i v autě, prostě nepomůže ani svědcená voda :-)
  • Já hlavně nechápu, proč bych kvůli VR měl koukat do uzavřeného kbelíku. *6*
  • maros.goc
    ja mam taky problem pri hrani hier na Source Engine ...proste Half Life 2 či Black Mesa je pre mna hrat utrpenim
  • ...viz kinetóza, nebo také nemoc z pohybu je fyzický stav jedince, kdy vjem pohybu vestibulárním systémem nesouhlasí s vizuálními vjemy. Příznakem kinetózy může být závrať, vyčerpání či zvedání žaludku.
    Znovu se nafukuje bublina, do které už se foukalo při nástupu 3D. Ten problém tu je, ale je minoritní a u lidí, kteří tím trpí to po čase samo odezní.
  • V skutku sa to dá prekonať, jeden kamarát súkromný pilot, keď bol ešte vo výcviku, tak s tým mal hrozné problémy, pri každom lete grcal jak bačovo šteňa *1* Ale lietať proste chcel, tak mozgu nakoniec nezostalo nič iné, len rezignovať *4*
  • Všechno se odehrává v cyklech ;)
  • No gratuluji aklimatizoval jsi se ;) (v našich podmínkách technologické vybavení stejného kinosálu po 4 létech snad ještě nikdo neměnil ) .... po zkušenosti s posedem v 3D kině poblíž střední uličky , kdy mi celou dobu do jednoho oka problikávaly zelená nouzová světla ze schodů jsem se 3D zařekl . Když už tak jen na animáky a to doprostřed uprostřed . Ale Imax jsem ještě neokusil tak možná ještě změním názor .
  • No jen, aby to neskončilo tak, ze si bude muset polovina lidi brat hodku před pouzitim Oculusu kinedril. *1*
  • Robotron3
    Zrovna jsem se z nostalgie díval na seriál Bad Influence, který u nás běžel v TV jako Špatný vliv. Tam byla min. polovina témat o virtuální realitě, virtuálních helmách atd. Že prý je to už za dveřmi, už se technicky vychytalo vše možné, i nevolnost a budoucnost patří VR a příští Vánoce to tu máme v masovém měřítku. To se psal rok 1992 :)
  • XXHUGOXX
    Aj s 3D okuliarov v kine tak pred 4 rokmi bolela hlava a pri avatarovi som chcel normálne odísť s kina. A teraz ? Úplne v pohode. Technika ide dopredu. *4*
  • Jediná nevolnost , kterou jsem postřehl pramenila z toho , že jsem díky rozlišení neviděl , který pixel na mne z ochozu právě střílí ....
    Dost pochybuji , že by kdy pomohli všem epileptikům , takže tahle část potenciálních kupujících tu bude vždy :/

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit