Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    a přitom Obsidiani mají projekt, u kterýho bylo jasný, že může trhnout rekord. ale začali trochu nešikovně no. jako by to spustili a nechali být. přitom mohli mít už přes dva milióny teď, kdyby to rozjeli šikovněji, je to takový promarněný potenciál :).
  • Cahir
    Tak to byla samozřejmě nadsázka. *7*
  • Cahir
    Bavíme se snad o západních RPG, ne?! Kolik ti jich za rok vyjde? Tohle nejsou žádný výjimky ale v podstatě jediný AAA RPGéčka na trhu... Proč by měl publisher lejt prachy do projektu, kterej nebude multiplatformní a kterej prostě tolik nevydělá.
  • rofl všetko čo si vymenoval je multiplatformova zaležitost ,kde pc predaje tvoria drvivu minoritu a navyše tych tvojich 10 m prekročilo iba skyrim takže ten prispevok nad sebou si nijak neprebil
  • Naopak plánovat neumí, ale v tomhle případě moc nemusí, když je časově nežene publisher.
  • Robotron3
    No to máš jenom dvě z celýho počtu vydaných her za poslední dobu? Sám vidíš, že je to minimum her. Nikdo nemůže čekat, že nějaká hra dosáhne automaticky deset milionů prodaných kusů, to je přemrštělé očekávání, které se povede třeba jedné hře do roka a ani to ne. Tohle nemá co dělat s výmluvou, že tradiční RPG zajímá minimum lidí a nevyplatilo by se to.
  • Black_Hand
    hmm, tech odstupu jsem si drive nevsim. myslel jsem, ze budou automaticky ok. jak vidno tomu tak neni. ironii je, ze jsem si stezoval uz predtim na neosobnost (neskryvanou PRovitost) nekterych kickstarterovych prezentaci.
  • Cahir
    *1*
    Skyrim 12m, Fallout 3 10m, Fallout: NV 7m, Mass Effect 4m... *3*
    A páně publisher má tedy o modelech, který táhnou, jasno...
  • Cahir
    Dobrá práce! Ty vole ale jak to tak sleduju, velká část diskutujících naprosto nepobrala pointu topicu...
  • Robotron3
    10 milionů? Který hry se prosimtě prodá 10 melounů, většinou jsou rádi, když překročí jeden.
  • Cahir
    Pořád je to minorita oproti fanouškům AAA titulů. Jestli se Projectu Eternity prodá 10 milionů kusů, pak se možná nějakej publisher rozhoupe...
  • smejki
    že mě s tím stylem komunikace trochu nakrkli (hlavně ve smyslu, že sami sobě ubližují), tož jsem založil topič na fóru http://forums.obsidian.net/topic/60172-for-devs-bad-communication-is-hurting-the-project/
  • Synku, běž tahat kačera do gw2 a nechej nás sentimentální herní vlky napokoji.
  • Ja bych to nevidel tak cerne jako vetsina diskutujicich. Podle me necekali ze se to vybere behem jednoho dne, a tak museli narychlo vymyslet nejake cile, aby to nevypadalo ze penize co se vyberou navic nebudou k nicemu. Vic hratelnych ras pro spoustu lidi znamena vetsi znovuhratelnost, plus musi se pro ne vymyslet nove dialogy, mozna i questy, reakce s ostatnimi z druziny atd. To neni diablo 3, kde ma barbar s iq tykve stejne kecy jako namyslena carodejka ;-)
  • Black_Hand
    no jo no. napr. lidi moc nemluvi o tom, ze byt uplne bez milestonu je spatne. ve spouste kickstarteru jsem videl tvrzeni, ze je super nemit milestony. spis bych rekl, ze problemem jsou nerozumne milestony, ktere stanovuji lide, kteri zas tak vyvoji hry moc nerozumi.
  • ucho
    není to jejich první hra. počítám, že plánovat umí a umí odhadnout i náročnost. pokud bude projekt úspěšný, určitě na hře vydělají a budou mít i na další projekt. pokud to bude propadák, znovu jim na kickstarteru lidi peníze nedají, tak je to jedno. u takto zkušeného týmu je ale propadák nepravděpodobný. otázkou ale pořád je, co ta sestava za tak krátký čas předvede a jestli hra bude mít duši.
  • Black_Hand
    ok, jenze zatim nemame predstavu kolik do toho planuji investovat oni sami. pokud by jely naklady ciste jenom z kickstarteru tak by byl zisk z prodeje kazdeho kusu lidem, co nedali na kickstarteru tolik aby kus dostali, okamzity.
  • Myslím, že to chápeš špatně. Pokud už mají nějak rozpracovaný Lore, tak tam mají jistě mnoho ras a jiných věcí. Tady nejde o to, že když nevyberou dost peněz, tak jí smažou z povrchu zemského, oni pouze tu či onu rasu přidají do kolonky "hratelná" což není jistě zadarmo.

    Podívej se na takové Guild Wars 2. Ve hře je 5 hratelných ras, ale ve světě můžeš potkat mnoho dalších a to i takových, které měli být hratelné. Např Tengu (ptačí rasa) byla plánovaná jako šestá hratelná, ale z časových a peněžních důvodů není, což ovšem neznamená, že ve hře není.
  • Keyz
    Právě to myslím.Snad to mají dobře spočítané aby nové cíle co si dali jím finančně a časově nějak vyšli.Opravdu by pak bylo špatné kdyby na případné pokračovaní znova žádali peníze,protože to nedokázali prodat s takovým ziskem jaký by potřebovali.
  • deridon
    http://tinyurl.com/3bg4ldm když je double málo..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit