Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A tady se hlásí pražák se stejnou nabídkou, to jen aby jsi se nemohl vymlouvat, že to máš daleko *1*
  • Vicemene ve vsem souhlasim, jenze na vsechny vytky je (bohuzel) jedna velice jednoducha a presna odpoved.

    XCOM neni "tahova strategie", "TBS", "takticka hra" jako byly puvodni tituly, jako Jagged Alliance, jako Silent Storm, jako Fallout: Tactics atd. s ruznymi moznostmi, taktikami, otevrenym pristupem k boji, RPG prvky... a mozna nejdulezitejsi prvek je znatelna davka "realismu" v tom, ze vojaci chodili, lezli, strileli.

    Zatimco XCOM je svym zpusobem "logicka hra", jsou to takove zvlastni sachy. Clovek musi pouzivat kryt ne proto, aby se prirozene kryl za zdi jako ve vyse zminenych titulech, ale protoze na tom je ta hra primarne postavena. Vojaci se nesnazi dostat do boku nepritele kvuli jasne taktice a obecne vyhode, ale protoze to je jadro herniho mechanismu. Kulomety nema hrac proto, aby "proste strilel" a treba kryl postup spolubojovniku, ale protoze delaji specialni efekt X a ten v navaznosti nejak ovlivnuje Y atd... Hra pouziva ruzne mechanismy, komba, doplnujici se veci a bohuzel to odnesla ta volnost, nebo jak to nazvat.

    Snad dava smysl, co tim rikam. XCOM je trochu jako novy Dawn of War - puvodni DoW byla pomerne klasicka strategie, tezeni, staveni, boj. No a DoW2 bylo pak osekani vsech klasickych prvku rts a nahrazeni je podobnym "logickym" ale "nestrategickym" (v tom hernim slova smyslu) pristupem jako u XCOMu - clovek uz nedelal (herni) taktiku a strategii s jednotkami, ale mel pred sebou hrst ruznych hernich mechanismu, do kterych se musel vejit a v ramci kterych byl omezeny - takove ty MMO prvky ve stylu kombinovani specialnich vlastnosti, "status effectu".

    To neni nutne negativni kritika, urcite ma tenhle zanr sve fanousky a nekomu se libi skladani konkretnich vzorcu (dam na nej X, abych pak mel +200 procent damage kouzlem Y!). Me zase bavila u puvodnich XCOMu a podobnych squad based her ta volnost a velke mnozstvi moznosti nezatizenych nejakym nalajnovanym mechanismem - a z toho prameni zklamani z noveho XCOMu - v puvodnich hrach clovek udelal rojnici a jak specialni komando se pomerne prirozenym pohybem blizil k sestrelenemu ufu a delal "realisticke" veci (zaklekl snajprama, , v tom novem je ten mechanismus uplne jiny a clovek se octne na sachovnici, kde vybira konkretni policka s krytem, kde sklada dohromady ruzne efekty a vlastnosti, ktere se navzajem doplnuji (jako konkretne v ramci nejakeho mechanismu "vojak A umi zmrazit nepratele, vojak B dava 300 procent vic dmg zmrazenym", rozumite) atd.
  • Njn na velky silny super borce jako ty se tu proste nechytame...
  • kostejnesmrtelny
    Miluj svůj report button. Bude tě také milovat.
  • exmaxx
    Taxi to pojdme probrat na pivko *3* Su z Brna, odkud ses ty?
  • 2*) možná ale jenom možná je slot jen jeden, protože i eqipu je žalostně málo...
  • 1) Ok...whatever
    2) Dva sloty by zrovna u snipera vyřešili jestli SCOPE nebo lékárnu, popřípadě něco jinýho...je to hra jasný, ale pokud někomu nevadí, že voják tajný organizace Xcom neunese víc jak děcko co si hraje v lese na indiány...tak ok...můj pohled je stejně tak zaujatej jako je ten tvůj, ze kterýho čiší naprosto nulová kritičnost
    3) Ok...jak asi funguje mechanika zásahů když na půl mapy zasáhne vojáka a na 4 metry ho škrábne...možná to bude tim, že první muton byl veterán z vietnamu a ten druhej právě vylezl z genetický nádrže?
  • Zayl
    1) Entitled much? Map by mohlo být víc. Ale je jich dost. Hrál jsem 7 her, 2 kompletní.
    2) Já číst umím, co ty? Tvoje "argumenty" jsou totiž příklad "nezaujatého" pohledu na problém. Dva sloty máš na supportovi jako abilitu. A dva sloty jsou stejně retardované jako jeden.
    3) Co má zraňování vojáku společného s mechanikou zásahů? Když se začneš povyšovat nad druhé tím, že implikuješ jejich negramotnost, bylo by příhodné mít aspoň průměrné schopnosti pochopení psaného slova.

    edit: Mimochodem je to na netu, google ti to rád vysvětlí.
  • 1) Tady hlavně někdo za tu hru utratil peníze...práce stojí peníze, který jsem do toho vrazil
    2) "nepotřebuju mít inventář jako v originálu" nauč se číst...stačilo by o slot navíc, dva? Todle je argument stylu "nemám argument"
    3) Hraju na Classic a mechaniku zraňování vojáků bych chtěl vysvětlit, protože mechanika je závislá pouza na defence a plnosti krytí...přičemž celej systém funguje podivně protože emzák mi přes půl mapy trefí plně krytýho vojáka na critical zatimco útočníka, co stojí 4 metry před nic obnaženej (žlutej štít) pouze za pět hitpointů...
  • Dvě hodiny??!! Zrovna "Lair of the shadow broker" bych rovnal k nejlepšínu DLC za poslední léta atakový vzorek,jak by se to mělo dělat. Dvě hodiny??!!
  • Zayl
    1) Tady někdo nemá ponětí co to je pracovat v plně 3D prostředí a tvořit ho. Je to hodně práce. Práce stojí peníze. Diversifikace je dostatečná.

    2) Jestli sis náhodou nevšiml, ta hra musí být ovladatelná i na konzolích. Zkoušels někdy inventory management s gamepadem? Udělat jednoduchou věc je na půl roku. Ne že bych nesouhlasil s tím mít inventář, ale ty bys měl pravděpodobně vzít v úvahu okolnosti.

    3) Pokud si myslíš že archangel a ghost armory nemají užitek, pak si asi hrál easy a celá tvoje kritika se rozsypává jako domeček z karet. A armory neslouží jen ke zvýšení hitpointů, upravují také mechaniku zraňování vojáků.
  • No já za to dal hned po vydání asi 680,- takže mě to zase tak moc nezruinovalo.
  • V městský zástavě se mi nezdálo (ale jednotlivý auta jsem nesledoval) v lesích možná...že jsou šutry a klády poházený trochu jinak (te'd si vybavuju jednu misi...jakoby pod mostem a s nějakym lešením u nosníku, tam jsou i ty auta poházený stejně protože jsem jí hrál asi dvakrát a vždycky se schovával za otevřený dveře jednoho taxíku a combíku...možná ty emzácký plynojemy (??) byly rozházený trochu jinak
  • Drasťo, co tak pozoruju, ty máš poslední dobou nějakou degustátorskou náladu... *1*
  • 4) Možnost u útočné pušky, plasma pušky změnit možnost palby z full auto na single je také nad možnosti autorů i když střelba po jedný kulce by zvýšila přesnost, ale na to ultra super taktický velení operativců Xcom zapomělo

    5) Výzkum? v Age of Empires II toho můžete vyzkoumat víc, od každé třídy pouze jedna zbraň následně upgradovaná? útočná puška na Planetě zemi je jen jedna, brokovnice, kulomet a niperka taktéž...na porovnávání zbraní rovnou zapomeňte...eqipování zbraní je jednoduchym koridorem projektil -) laser -) plasma -) částicové, aloha

    6) Destruktivní prostředí je fajn, ale opravdu nechápu, jak je možný že Duke Nukem s kulometem rozstřílí plášť vesmírný lodě u který se před chvílí děsně "v pohodě" operativec na základně podivoval, že po sestřelení stíhačky je furt v jednom kuse

    7) Letectvo je takový druhý housle...nemusíte se o něj moc starat, prostě tam je a sem tam fláknete lepší kanón u kterýho máte na výběr z jedný možnosti...paráda

    8) Dělníci v dílnách se permanentně flákaj...co na tom, že jich máte 29...když na stavbu jich potřebujete 30...že by třeba dělali aby požadovaná komponenta byla sice pozdějc ale přece...nikoliv v výrobě Xcomu, hezky čekat 3/4 měsíce na 30. člena a pak hurá do práce, přece se neudřeme
  • Generuji se alespon nektere objekty na mape nahodne nebo je to vsechno dany napevno? To je bohuzel vec kterou jsem nemel moznost overit protoze jsem to hral v podstate jen na Normal a za celou hru se mi mapa opakovala maximalne 3x a jeste docela daleko po sobe.

    Zkousel jsem to v rychlosti na Classic a musim rict ze jsou emzaci v boji mnohem agresivnejsi a hned v prvni misi mi pozabijeli skoro vsechny a to jsem Normal proletel bez problemu.
  • I přes podrobný a poučný rozbor procent od pánů to nemění nic na faktu, že i mě se párkrát stalo, že se hra těžce vykálí na procenta a prostě si řekne, že tohle kolo bude masakr. Zkoušel jsem jednoho emzáka zabít asi 5ti loady, kdy jsem na něj pokaždé vystřelil se 75% šancí na na zásah, to jest 10 pokusů. I přes to, že nebyl v krytu a já na něj zkoušel každý load střílet z jiné pozice, pokaždé jsem ho netrefil a střely prolétly naprosto identickým místem. Po pátém loadu jsem ho označil jako "pro toto kolo nesmrtelný" a hrál dál.
    Na druhou stranu se mi také stalo, že i přes hladký průběh mise, prostě v jednu chvíly třem mutonům ruplo v bedně a všichni tři dali v jediném kole přes full cover critical hit s plasma rifle třem mým vojákům. Po loadu bylo všechno v normálu.
    Nezlobte se na mě, ale z XCOMu mám po takových výlevech pocit, že jsou opravdu procenta jen na oko a někde v pozadí se točí ruleta ala kasíno. Nebo se prostě spustí script, který "obzvláštní" herní zážitek. Hrát na Ironmana... s vědomím tý rulety...no, holt někdo se nechá rád nasrat, ale já toho mám jinde dost.
  • Když pominu DLC k takovýdlemu typu hry...tak mám UFO rozehrané podruhé + Second Wave (prvně jsme ho nedokončil, jen tak osahával a čekal až někdo uploaduje SW kvuli větší výzvě (tušil jsem, že iron man + impossible nebude nic jiného než nabostování emzáků a akorát tak větší frustrace) a prvotní nadšení z toho, že to moc nezkurvili vyprchalo...proč?:

    1) Mapy...Emzáci v SW víc utočej při dvou měsících a asi 20 misích pokud jsem při prvním hraní nenarazil na opakující se mapu, tak teď už jsem hrál lokaci na střeše rozestavěnýho baráku asi 5x, přístavní sklad 4x...jestli jich je osmdesát tak asi zamčený pro příští DLC

    2) Výbava vojáků je fakt nuzná, nepotřebuju inventář jako v originálu, ale jeden granát nebo lékárničku? To si Voják speciálních operací fakt nedokáže vzít víc výbavy? Místo toho běží do akce jako hejsek ze Somálska co je rád, že má dva zásobníky do kalacha a největší perličkou je SCOPE...optika na odstřelovací pušku která v batohu (nebo spíš kapse) vojáka zabere to jediný volný místo, jako proč? Todle je nad moje chápání, to si jí sniper před každym výstřelem nandavá a pak zase sundá? WTF?!

    3)Brnění jsou jen ke zvýšení Hitpointů...možnost rozlišení na těžký, střední a lehký (Tank je odolnej ale moc toho neunese, Medium může mít granát i lékárnu, Easy zvýší akce vojáka na tři možnosti pohybu/střelby) je nad chápání autorů ale místo toho nám dali jetpack a znevidětelnění se, obojí bez většího užitku
  • Osviceny
    Líbí se mi, když nerdi nemají nic lepšího na práci, než se bavit o uplných hov,ech, kterým smi nerozumí, ale musí dělat chytrý, protože v reálu to jsou tlustý zapšklý nenápadny homosexuálové o které nic a nikdo nezavadí, ale na diskuzi je nikdo nezná a nevidí, tak dělají velké silné super borce !!!!
  • Keyz
    To je hra....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit