Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám stou to hrou jediný problém. Grafická stylizace. Všechno je napohled čisté, téměř až sterilní, jako v nemocnici a leskne se to, jako pleška mistra Propera. Nevím, jak vy, ovšem u mně je to velký problém když mi hra způsobuje bolest hlavy z jiného důvodu, než z dehydratace.
    Že je scénář asi plný klišé? Tohle je Bioware, na slunci má jejich stín tvar "patos". Že mi prozatím žádná postava nebyla sympatická? Bezva, o to větší sranda bude hádat se s nimi a otravovat je. Nepovinné questy, jako možná vycpávka a umělé natahování herní doby? Když to nepoložilo Ubisoft, proč by mělo Bioware. Že název Inkvizice, je tupější než celá série Stmívání? Přez to jsem se už přenesl, i když mi vadí. Ale spíš pro její nepřirozenou integraci do celkové mytologie, než reální kontext. Když potřebujete krumpáč a lopatu aby jste na ni vyhrabali referenci v mytologii daného příběhu, tak to je vycucané z prstu.
    Takže jo. Největší problém mám s grafickou stylizací a tu my nemůžete vytýkat. No a o všem ostatním se rozhodne až série recenzí, které mi ukážou zbytek, a zodpoví mi otázku, zda stojí do toho vrazit to kilčo?
    • haha, taky jsem si vždycky říkal, že oni dávají Thedaským organizacím názvy organizací našeho světa a přitom tam ty organizace dělají něco úplně jinýho :D odkdy jsou rytíři templu ochranka vězení a inkvizice nezávislá organizace, co zachraňuje svět? :D když už, tak by to mělo být naopak :D
      • Termín Inquisition neznamená nutně hned španělskou Inkvizici.
        To be inquisitive = vyzvídat, vyšetřovat.
        Podobně si všimněme, že termín Temple znamená chrám, a termín Templar, v češtině Templář, je vlastně zkrácením anglického Knights Templar, volně přeloženého jako Chrámoví Rytíři.

        Shodou okolností se jména reálných organizací hodí tím co znamenají na organizace, které konají ve hře jinou činnost.

        (Poznamenám, že podle nedávných objevů ze studia na fakultě si nejsem jist svým předchozím názorem věrnosti Templářů Papeži jako takovému - možná si na to někdo vzpomene. Ta situace je trochu více zašmodrchaná.)
        • Oni nebyli věrní ani tak papeži jako svojí misi chránit Boží hrob.
          • Právě. Pokud se nepletu, nakonec to byl sám papež, který se je snažil "zrušit"...
    • Keyz
      Taky na to koukám. Vypadá to prostě divně. Jak píšeš, vše je moc hezké, lesklé apod.

      Jako kdyby to byla nějaká idylka ve snu.
  • Zatím zahraniční weby pějí chvalozpěvy. Super příběh, Super RPG prvky, super vše... Protože jsem k reklamám skeptický, tak proto tomu moc nevěřím. Hra byla vidět, všude již dlouho předem...

    Jestli to je dlouhé, tak to je skvělé. DA 1 v tom překvapilo ale, protože se od dob DA hodně změnilo a je zde nějaký zaklínač, který ukazuje, že teplé fantasy nemusí být vždy nejlepší a je možné udělat i uvěřitelný "dospělý" příběh, tak na tohle jsem zvědav. Hlavně po té PR masáži. I když moc lidí se nebude dívat pod pokličku a k podstavě hry. Stejně jako předem vychvalované filmy se pak vezou na vlně vychválení.. Pak někdo, řekne... "Počkat, ono to vlastně není tak super a propracované a tohle tady již bylo.."
  • No vypadá to mizerně.
    Příběh je opět stará dobrá (i když v tomhle podání už celkem špatná) záchrana světa vyvoleným, bez špetky invence. Napsané je to takovou tou povrchní cheesy whedonovštinou, což působí značně komicky v kontrastu k tématu hry.
    Combat je MMORPG klikačka, taktický mód je tam tak akorát k tomu, aby zdvojnásobil délku každého fightu.
    Art direction je objektivně příšerná - prostředí vypadá jako z modelíny a postavy jak z vosku (jako člověk trpící fóbií z panenek trpím, zvlášť když se hra prakticky nenamáhá animovat obličeje) a všechno je to nonsensově naplácné na sobě bez špetky stylu či identity.
    Hudba je neoriginální drivel - stačí si poslechnout hlavní theme (pokud vám to okamžitě neevokuje Faramira jedoucího na Osgiliath, tak si dejte facku).
    Největší problém je to, že abyste postoupili v příběhu dále, musíte nabírat Power (většinou plněním fetch questů) - neprocházíte tedy vlastně příběhem jako takovým, ale spíše takovým krámem, kde si ho kupujete po částech za "ingame currency".
    Tomu všemu nepomáhá ani přehršel bugů či podlouhlé loading screeny (a to mezi zónama budete cestovat celkem často).

    za mě 6.5/10
    • ty jo, takovych anglických vyrazu..ten se vyzna co?

      za me 10/10 ta recenze

      *7* *7* *7*
      • Podle mě by ho games.cz měli zaměstnat jako předrecenzenta :D :) on udělá recenzi ještě než sáhne na hru .. a pak se udělá druhá až se hra doopravdy zkusí :D
        • Můžeš mne citovat až si hru také zahraješ a vypíchnout kde se pletu (protip: nikde) *3*
          • tak ty jedeš kámo :D .. pořád si mi neřekl jak hra končí :D
            • no jakby: Corypheus nasummonuje Velké zlého draka a ten ti nakope prdel
    • Prosimtě po kolika odehraných hodinách si napsal tuto recenzi? :) .. popřípadně mužeš nám prozradit jak hra končí?
  • Z dosavadních diskuzí pod články o DAI, respektive třetím Zaklínačem mě fascinuje, jak jsou si všichni totálně jistí, že Zaklínač bude 100x lepší, přitom nikdo nehrál ani jednu z her....Jestli se stane, že Dragon Age dostane větší hodnocení, tak nechci vidět, co se tu semele, protože než by tohle hlavičky a ego některých zde pobralo, zabralo by to 100 stránek diskuze, x nadávek na autora atd.....

    PS: Ano, těším se více na Dragon Age, ale že bych musel lézt pod diskuze Zaklínače a psát tam všechny jeho chyby, ještě si vymýšlet (jak někteří), že jsem to fakt hodinku hrál... *1* Ubohost
    • celoush
      Hlavně nechápu tu snahu za každou cenu porovnávat v podstatě družinově založené RPG a First Person RPG.
      • Kinet1c
        Presne, v podstate uplne iny typ hier. Je rozdiel, ked ovladas iba jedneho ako ked ovladas skupinu. Celkom ine suboje, pristup k subojom a mozno aj vysledny dojem je iny. Porovnavat, ked uz je taka nutnost ( u mna nie, ked dobre RPG, nie je co riesit, treba kupit a zahrat obe a ne tu rozoberat :D), by sa mali tituly rovnakeho smeru, tzn skupinove RPG so skupinovym a FPS (TPS) RPG, s FPS (TPS) RPG, v tomto pripade nieco ako TES vs Zaklinac (len priklad, takze sa ukludnite vsetci, ktory hladaju nieco v pozadi), DA vs NWN 2, trebars (tak isto priklad, kazdy si tam moze doplnit hocico ho napadne). Iba tak sa da zhodnotit hra. Nie je RPG ako RPG a FPS ako FPS. Preto mam rad hry, skratka vsetky su niecim ine, aj ked sa niektore podobaju viac nez je zdrave.
    • Naprosto souhlasím se vším :D .. bude to sranda
    • není to jen fenomén cz internetu. Na nějakých zahraničních forech jsem četl otázku, na co se těšíte víc, na Zaklínače nebo DAI, a 90 procent tvrdilo, že na Zaklínače. Bioware si v poslední době trochu zhoršilo pověst a fanoušci jsou skeptičtí, zatímco CD Project Red má zatím čistý štít se dvěma skvělýma hrama.
      Můj osobní názor/očekávání je, že obě hry budou dobré, ale Zaklínač 3 bude o něco lepší :-)
    • Magister_Peditum
      To ne, jen zkušenost s porovnáním prvních dvou dílů obou značek, což ale neznamená, že se to bude u "trojek" opakovat.
      • obe druhé pokracovani u obou titulu za moc nestaly, nemaji si co vycitat...ehm...ja jsem rad ze vyjdou dve velka rpg...nevim proc se o tom dohadovat. prijatelne jsou pro me obe serie, kazda v necem jinem...ale rozhodne obe.
        • Magister_Peditum
          Ano, jsou přijatelné pro tebe, tak proč se tak hrozně cukáte, když jiný prohlásí, že pro něj je přijatelná jen jedna z nich? Nechápu.
          • ja se necukam..plno lidi DA proste nezkousne...ja si ji rad zahraju..tot vse..
  • Mám rád RPG. nejvíc ze všech žánrů. jednička byla fajn, ale ten hype, kterej byl kolem z toho dělal něco co to nebylo. dvojka byla strašná. na tohle ani nešáhnu.
    To radši po stopáté Gothic, Gothic II a Risen (jen 1 *15* )
    • já si ještě vzpomínám, že když vyšla DA1, tak ji spousta lidí kritizovala a srovnávala s Baldurs Gate. Většina názorů se shodovala, že DA kvalit Baldurů nedosahuje (což je dle mého pravda). A hle, dnes má DA1 téměř kultovní statut. Můj názor je, že DA1 je/bylo přehypované. Není to špatná hra, ale zaslouží tak 85/100, zatímco BGII zaslouží 97/100. S Gothicama a Risenem 1 souhlas, to jsou kvalitní RPG a řekl bych že o něco lepší než DA1. Na druhou stranu DA2 nebylo tak hrozné jak to spousta lidí dělá. Dohrál jsem to nedávno a docela jsem si to užil (85/100)
        • jj dragon age 2 za mě 7-8/10 jedna z mála originových krabicovek, i když jsem jí dostal darem(je fajn, že okolí pochopilo, že i když mám 30tku na krku tak že mě PC hrou jako dárkem neurazí *1* ), ale i kdybych za ní platil tak je to pořád zajímavá hra se zajímavými NPC, líbil se mi ten přístup s unikátními schopnostmi společníků, místo toho aby to byl warrior/specializace. A vyprávění příběhu bylo taky udělané dobře atd... ta hra má spoustu dobrých stránek ale to se těžko vysvětluje lidem, co jí "hráli" na youtube. Ale je fakt co píše Drizzt, na BG 2(pařím konstantně od vydání) se nechytají ani oba dva díly dohromady, to z nich ale nedělá špatné hry
          • Kinet1c
            BG2 aj napriek svojmu veku a grafike (ktora sa my doteraz velmi paci) dokazala nastolit atmosferu zijuceho a uveritelneho sveta aj napriek 2D grafike. Stacilo sa kus hlbsie zamotat do sveta a mnohokrat som zistil, ze su 3hodiny rano :D a treba rychlo ist spat. Raz som dokonca pobudol v svete forgotten realms az do 6 tej rana, ale to bol jediny extrem. Pri vecsine hier sa my to nestalo uz ani raz, teda hral som skvele hry, ale BG2 sa vela toho nevyrovna podla mna dodnes.
            • kecám 970 gtx
            • to kinet1c: no já chci jít do 980gtx ale monitor koupím asi zatím spíš slušný FHD, nepochybuju že tak za 2 roky bude 4k standart, ale ty 2 roky si klidně počkám
            • Kinet1c
              Ked to mas na hranie, ja neviem, ci este 4k stoji za to, ne su kus drahe este, podla mna kup nejaky lacnejsi aj keby len FHD a neviem kus vyckaj, moj typ teda, ja zatial ani neplanujem a ani ma to nejak netaha do 4k, naozaj nevidim dovod, mozno o rok, o 2, zatial je to si myslim stale pridrahe
              Samozrejme, kto na to ma, nech si kupi co len mu srdce raci. Ja na to nemam, aby som rozhadzoval, takze si myslim, ze pockam, kym budu stat kus menej.
              Priklad, pred niekolkymi rokmi, netusim kolko, ale este sme mali koruny. Potreboval som kupit telku. V tej dobe boli LCD telky takymi novinkami na trhu, teda viac menej. A staly tak 2x tolko ako klasicke. Rozhodol som sa, ze 30k skk za telku je vela a tak som kupil obycajnu s plochou obrazovkou (tazky bol jak svina) a zaplatil som iba 18k skk, ako hovorim skoro polka.
              To nebol ani najdrahsi taky televizor ani najlacnejsi. Lenze LCD zacinaly na 30k :D +-tisicka a to bolo skratka drahe a na tu dobu, este nepotrebne.
              Nedavno telka zacala blbnut tzn asi pred rokom ci dvoma a akoby sa obraz zmensoval.
              Rozhodol som sa kupit novu telku, chcel som velku a hlavne lacnu a kupil som za 350eur, 109cm, nadherny obraz a funguje skvelo.
              Za tymto uz len vecsiu a vecsiu :D.
              Toto bol priklad. Skratka, ked sa rozhodnes kupit teraz 4k monitor, mozno o rok kupis za polovicu. A v podstate nic nezmeskas, teda ak nie si nejaky grafikofill a nie si citlivy na rozlisenia :D. Porozmyslaj.
              Ked mas prachy na to kup aj teraz necakaj (len aby si neolutoval), ked nemas peniaze na rozhdzovanie, podla mna pockaj rocik. Je to na tebe. Ja som PC nedavno kupoval nove, stare malo uz 7 rokov bezmala a tak som ho vymenil za ovela silnejsie pc,posud sam, stare pc - e6600@2.4ghz, 2gbram, hd5770soc, 320gb hdd, novy stroj - i5 4670k@4ghz, corsair 8gbram, msi r9 270x, 1tb hdd wd caviar black, teraz chcem dokupit SSD, niekedy :D.
              Len tak som pozrel zopar 4k, no neviem okolo 450e tzn 11k kc +- kurz, mozno to mam zle, ale to je dost drahe. Mam 24" benq za 150e a som maximalne spokojny. Na 4k potrebujes aj drahsiu GPU gtx 980 alebo neco take :D. TY vies.
            • problém je, že dneska dělají AAA hry veteráni a nováčkové tvoří indie. BG je vlastně "jen" vylepšená jednička, a lidi co makali na jedničce a později na dvojce tak přiznali, že drtivá většina z nich dělala svojí první hru, proto byla opravdu originální, navíc z těch ručně kreslených prostředí slintám dodnes a to i u jedničky, dragon age se mi pravděpodobně líbit bude, ale bude to spíš jen dobrá hra, wow efekt nečekám a kupovat zatím nebudu páč budu v brzké době pořizovat nové PC, ale rozhodně né jenom kvůli DA 3 *2* akorát největší dilema mám s monitorem rozhoduju se mezi kvalitní iiyamou a několika 4k od jiných značek, vzhledem k tomu že to nebude jen na paření tak jsem na vážkách
        • Kouvil
          Záleží taky jak k DA 2 přistupuješ, já nečekal nic jako DAO a byl jsem spokojen, možná mě jen štvalo, že nevyrobili o pár lokací víc)
        • Magister_Peditum
          DA2 jsem dohrál (ne už její DLC), ale taky tvrdím, že to dobrá hra nebyla. Ale asi jsem ji skutečně nehrál a zdálo se mi jen o ní. *15*
          • Kinet1c
            Ja si msylim, ze to ze DA2 je zla hra tvrdi urcita cast ludi co ju aj hrala a velka cast ludi, co tu hru videli len z dialky, ked ju hral clovek byvajuci vo vedlajsom bloku a pozeral na neho ako hra dalekohladom.
            Ja osobne mam celkom zmiesane pocity co sa DA2 tyka, nie je to zla hra, ale no ani tak dobra. Teda ked to porovnam s DA1.
            Aj napriek tomu, ze DA2 pre mna nebola tak dobra ako jedna, sa tesim celkom na DA3.
            Nezostava my nic ine len dufat, ze chlapici s Bioware (dufam, ze oni ju robia), sa poucili, co nerobit ako v DA2 a naozaj to bude skvele RPG a ak mozme aspon scasti verit zahranicnym mediam, co sa recenzii tyka, tak mozno aj bude.
          • Ok..ja takovy masochcista nejsem..dohravat hry o kterých pak tvrdim ze jsou spatne...cest vyjimkam:)
  • Mi dosud na všech obrázcích vadilo oblečení postav. Chodí tam v oblečení, které je i na fantasy příliš ujeté a nepříliš uvěřitelné. Podobné výtvory bych si představoval tak maximálně na nějaké Elfí módní přehlídce jako něco, na co se s kuriozitou dívá ale praktické to moc není ani pro kouzelníky. A to co nosí ve hře na hlavách kouzelníci, ti tam snad mají schovanou miniaturu brdského radaru.
    • TheGGG
      a warcraft ti nevadí?
    • ve fantasy je uveritelne cokoliv, proto je to fantasy. jde spis o vkus daného člověka, není to problem te hry.
    • tohle je hra hlavne pro holky takže vypadaji jak barbie a ken. divky to tak maji rady
  • Jack1947
    To lesklé brnění... to se tam bude všechno lesknout, všecko z plastu. *7* Achich kam ty hry dneska spějou teplé - lesblé a lesklé.
    • TheGGG
      Za to můžeš poděkovat blizzardu, vyk*rvil žánr fantasy do omalovánek. Jenže WoWka se budeš zastávat co?
      • Jack1947
        Počkej jsem si všiml tvé reakce až ted... cože? já WoW nikdy nehrál... a hrát nebudu. Měl jsem možnost ale "naštěstí" mi to tehdá nešlo... a nelituju toho. (byt by to bylo neofiko aj tak... závislost je závislost a ty nikdy nekončí moc dobře).
    • rofl ty si ale hlupucky kokotko...

      "Armour was valuable, and its appearance a matter of prestige; there are many references to its being cleaned - with pumice and olive oil - and polished to a glorious shine. The author has twice been privileged to see the original surface of plate armour, in tiny sections hidden under other parts and so protected for centuries from the ferocious cleaning which has altered the surface of nearly all museum armours; it was exactly like an immensely hard modern steel mirror..."
      Gerry Embleton : 'Medieval Military Costume Recreated in Colour Photographs'
      • Jack1947
        Ted si mi to nandal tedy, už nevím kde jsem čím sem a čám sem vůbec byl...

        Nevím až tak to nesleduju a jo vlastně mne to ani nezajímá jen konstatuji fakt že to není nic moc. Takhle zářit, engine fajl.

        Kokotko, to je tak užasně vtipná nadávka díky škoda ře si to zkazil fádním hloupý... mohl si napsat hloupoučký. Ty hulváte *13*
        • troska hulvatstva voci ignorantskym sexistickym nedoukom nikdy nezaskodi
          • Jack1947
            Si další anonymní troska vid? přestan se povyšovat znalostmi které sis zkopčil z netu. Člověk by řekl že i ty slováci mají nějaký ten rozum.

            Není to Kingdom come je to hra arkáda - sranda není to reálné tak si to strč někam za klobouk tyhle porady díky. Ulevíš nejen sobě. *4* Kdybych nenapsal brnění ani by nereagoval koho urážíš "ignorantskym sexistickym nedoukom " sám sebe? a koho to zajímá mně tedy rozhodně ne.

            Ještě napiš reakci a tím sem s tebou skončil.

            co na rozdiel od anonymneho homosexuala jacka Ted si ukázal že si jen z dalších anonymních trotlů kdy vám bude konec achjo...
            • ahaha, ako inak, obligatne "s tebou som skoncil" od kokotka nedouka zpraskaneho anonymnou troskou z internetu, co na rozdiel od anonymneho homosexuala jacka ma aspon dost rozumu si vygooglit, ze leskle brnenia boli v stredoveku i neskor historickou realitou *15*
  • Tak bohuzel po hodce gameplaye, musim rict ze je to zjednodusena kozoloidni mlaticka. Tohle nema s prvnim dilem prakticky nic spolecnyho. Dalsi hra ktero zabily konzole a zjednoduseny ovladani. Skoda, uz ted vim ze mne nestoji ani za stazeni.
    • Hele realita je taková, že si neměl si hodinku možnost zahrát a akorát tu házíš špínu na hru, kterou si podle mě fakt nehrál *1* ALe co, gratuluju k dobrý sabotáži hry, určitě si to kvůli tobě pár lidí nestáhne nebo nekoupí
    • me by spsi zajímalo jak si dosáhnul hodky gameplaye když to ještě nevyslo..
    • a to je dobre. jediny co delaji dobre jsou ty souboje, nechce se mi probirat tunou dialogu a infantilnim pribehem. priznam se ze dialogy v rpg (tohoto typu) vetsinou odklikavam takže sice nevim o čem to je ale stejne se bavim.
      • Hmm tak to vubec netusim proc RPG hrajes. Dialogy v jednice to byl skvost, nic lepsiho doposud nevzniklo. Jak rikam v dnesni dobe si hra publikum najde, a bude vzhledem k trendum i dobre hodnocena. Pro fanousky jednicky si ale myslim ze to bude zklamani. Ja osobne treba v dobe herniho pustu za rok, dva koupim ted mne za to ale hra nestoji, Je to zkratka podobny jako vetsina dnesnich RPG, zjedbodusena mlaticka s obrovskym ale fakt obrovskym svetem.
        • kvuli tupym a dementnim dialogum jsem DA:O odinstaloval. Nemel jsem na to nervy. Mozna hre krivdim, ale uvodni asi 4 hodiny mi bohuzel stacily k zaveru, ze tohle fakt ne.
        • Femto
          " Dialogy v jednice to byl skvost, nic lepsiho doposud nevzniklo" *1* *1* *1*
          • taky dobrej joke. navic ty dialogy ani nebyli vetvene, takže nezaleželo na co klikneš, stejne byl vysledek stejny.
            • enchantment? enchantment! *15*
      • v tom případě hraješ špatný žánr. myslím že FPS hry by pro tebe byly vhodnější, tam máš jen ty souboje a žádné dialogy a jen minimum textu. Jsi jako fotbalista co kritizuje šachy že se u nich nic neděje.
        • jenže tohle ma takticke souboje s pauzou a rozvoj a vybavu postavy to mne baví. jinak číst texty me baví taky jenže bioware je ma extremne hloupe
          • Tak takticke mod tu prakticky nevyuzijes, je neprehledne a spis nez zabavne je k nicemu a frustrujici. Nebudu tu psat jak, ale mel sem moznost si dneska hodku zahrat, a fakt je to jen obycejna fantasy mlaticka s obrovskym svetem v super grafice, a taky dost narocna na hardware, ale optimalizace je celkem v pohode.
  • Krescz
    vybaveni kazdeho hrdiny musi obsahovat: make-up, elektricky strojek, push-upku, sadu kosmetickych stetcu, depilacni nvm co, řasenku a tuzku na oci *3*
    • Hnisavec
      a pásiky Veet na dokonale hladký ritný veniec *15*
      • Krescz
        get the London look *3*
  • Hnisavec
    Snáď prvé kvalitné Dragon Age....tú hnusnú grind paródiu jedničku, kde malo hlavné mesto 3 domčeky a stelesnenú nudu v dvojke považujem za prehypované RPGčka, čo sa zviezli na mene Bioware...
    • Krescz
      jasne...tato hra bude urcite neco prelomoveho a lepsiho *7* ...kez bys mel pravdu
      • Hnisavec
        Skyrim štýl by som len bral....DA 1 a 2 mi prišli moc koridorové

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit