Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jak to je s tim taktickym modem?je možné normalne kliknout na nepřítele a wsad posouvat nezsvysle kameru?také je možné nastavit podmínky v taktice?tak jak to bylo v 1 díle?a jak slibovali...
    • Vrať se do školy.
  • Sledovala jsem různé gameplaye a vůbec nechápu, že se najde tolik lidí, kterým hra připadá hrozná. Moc barev, příliš lesklá zbroj, vymóděné postavy...atd, atd. Tahle hra má prostě stylizaci, aby potěšila oko. Prostředí vypadá fantasticky, takže se těším, jak budu objevovat svět DAI. Graficky je hra fakt parádní. Určitě to nebude hra pro lidi, kteří mají rádi střílečky, kde za 10 hodin mají hru dohranou. Nevadí mi, že po tomto čase se tahle hra teprve rozjíždí. Těch opravdu špičkových her je totiž málo a jsem ráda, že si hru budu moct tak dlouho užít.
    • existuje 5 možností romance mužů a jen 3 žen. Je to trochu postavené na hlavu, vzhledem k tomu, že hlavní konzumenti her jsou heterosexuální muži. Jde vidět že tu hru vytváří gay (Gaider).
      • "existuje 5 možností romance mužů a jen 3 žen" - což samozřejmě významně ovlivňuje kvalitu hry *1* *7*

        "hlavní konzumenti her jsou heterosexuální muži" - myslím že zrovna u současných bioware her by se o tomhle dalo docela polemizovat
        • Někde byli statistiky, a podle nich obecně RPG žánr hraje zhruba 50% žen a 50% mužů, kde ženy jen mírně převažují o 4 % (ale statistiky byli pravděpodobně z USA a Kanady). Při tom v populaci je údajně 15 - 20% homosexuálů, vyplývá to z novějších výzkumů. Hry jako DAI jsou udělány určitě tak, aby se líbili většině, protože je do jejich vývoje nalito obrovské množství peněz, které jsou samozřejmě na té hře znát. Pak už je to jen otázka subjektivního vkusu. Je jasné, že lidem, kteří mají rádi horory a drsné hry, se DAI moc líbit nebude,což je v pořádku. Žádná hra i se sebelepší grafikou se proto nikdy nebude líbit všem. A to, že hra je v pastelových barvách není nic divného. Byt si také nevymaluješ v černých a hnědých barvách jen protože jsi hetero muž. Myslím, že přestože budeš mít ložnici ve smatanové barvě, tak když ti přijde ženská, tak ti neřekne,hele ty máš vymalováno ve světlých barvách, takže nejsi náhodou gay?:)
      • Nevím jestli je Gaider gay nebo ne, je mi to celkem jedno. Protože tahle hra dává možnost na romanci všem, což se mi líbí. Navíc tito lidi mají většinou výborný vkus a jsou nadprůměrně tvořiví. V každém případě ta hra je skvělá. Almodovar je také gay a nic to nemění na tom, že je to jeden z nejlepších režisérů současnosti.
  • https://www.youtube.com/watch?v=pTwks-VgoaY

    Nejlepší dialogy kdy napsané pro hru. 10/10
  • celoush
    Mně se líbí, že zatím téměř každý upozorňuje, že mu na té hře vadí nějaké maličkosti či individuální estetické problémy... ve výsledku to znamená, že ta hra se nejspíš fakt povedla.
    • spíš to znamená, že ji ještě nikdo nehrál a mají nutkavou potřebu šířit v diskuzi nějaké negativistické nálady a komenty, tak si vybírají různé nesmysly a kritizují grafiku (co jiného by taky mohli kritizovat, když nic jiného neviděli)
      • videli sme aj ovladanie, tj prisposobene na gamepad, a na pc
        to je len debilizmus vyvojarov, inac to neviem nazvat
  • Femto
    Reake na GGG .) vlákno to samozřejmě není zas tak úplný trolling, je asi nuda to číst každý den, ale je to pravda, současné hry se tvoří bez špetky nějaké představivosti, je to plastové, barevné, infantilní. Tvořeno pro konzumenty napadá mě Veskoslav, to je takový typický konzument - ta jeho Dota2, Diablo 3 - a takových jedinců, kteří se rochní v tomto svinstu jsou mraky...
    • Jack1947
      Tjn, alibismus konzumerisní hry se omlouvaj ale ostatní ne. Když mají málo barev nebo nevím není to cool - tenhle trend je. Na zblití ale taky o tom nebudu psát denně a otravovat s tím ani to nemůže být už pokládáno za trolling spíš za nějakou vadu. GGG je jen trapný se mi tak zdá.

      Dám příklad jak může mít jeho tvrzení nějakou váhu, když vrní blahem nad COD ale odsuzuje blizzard pro barevnost. COD... prostě je mladej a frčí na tom co je populární pro něj.
      + U něj těžko říct co je a co trolling není.
      • TheGGG
        pfff, sem mladej. Otázkou je, kolik je tobě? 50, 60, nebo dokonce 70 let? CoD vychází jednou za rok. Je to pro mě (jakožto milovníka military sci-fi) vždy parádní zážitek. Že je to koridor mi nevadí, jde mi o ten příjemný rádoby vojenský pocit. Jistě, jsem trochu úc*yl na vojenský volací znaky, super tajný mise, slaňování z baráku a helikoptér, kosení ruských terorisů atd. Jenže CoD vyjde jednou za rok a hatteři maj klid. Hry s WoW stylem se tu řeší pořád a všichni se z toho můžou popo. Zrovna včera jsem jel v busu a nějací dva pobledlí nerdíci sedící za mnou řešili WoW. Názor je názor, ale ti chytrolíni o tom mleli jak o nejlepší fantasy ever. Sem málem vystoupil předčasně.
        BTW: cenzůra na slovo úc*yl? To jako vážně?
        • Jack1947
          Neřeš cenzuru lol. Ten člověk co jí vymejšlel nebyl dvakrát nejchytřejší. Hmm patrně budu starej až až. Protože vím že názory se sic různý a tak ale hlavně nemůžeš měřit dvojím metrem. Nebo můžeš a vlastně to je jedno... kdybych ti měl vyjmenovat tolik věci co mne na dnešních hrách serou asi bych se jen rozčiloval.

          Prosím hele, piš si co chceš vlastně je to fuk. Jen tě pak nikdo nebude brát moc vážně, budeš celkem k smíchu a víš co to je brát někoho jako trotla že píše o nečem že mu vadí a kdoví jak mu to nrublížilo a o tom druhém zase jéé to je COD (např) tomu odpustím. Vychází každej rok... to samé dneska přidali o trochu barev více a kupodivu to bylo obstojné ne ne... prostě - to je uplně zcestné... to je jako říct řízek je hnus protože ho je hodně mám radši Stejk ale řízek by měli zakázat nebo nevím ale fakt humus... ještě s citronem fůůj.

          Nebo nevím rohlíky jsou o tom samém a housky chce to něco nového. To samé kapr. Neobhajuji blizzard atp... Lol vždyt ty už to taháš u každé nové hry jak říkám nemoc nemyslíš? viníš je za něco co ti neudělali. Zase je s tebou vtipná řeč vždy hehe.
        • perfect trolling 11 z 10 :D
    • TheGGG
      a to Diablo 3 je asi ta nejmíň přepálená věc od blizzardu. Ostatní je fakt šílenství.
      • p.s.
        "temna" neni takova hra kde je tma nebo tmave barvy ale temnou ji dela atmosfera. prikladem budiž stalker, kde je normalni barevna paleta a stejne je to depresivní hra. wowko ma spustu lokací ktere jsou temne at uz vizualne, nebo prave pribehem.
        ale chápu že je to ťežke vysvetlovat nekomu kdo se nedostal ani ze startovní lokace a nesjpíš si začínal jako blood elf že ano
        • TheGGG
          ne, WoW nemá temné lokace. Jestli ti kamená jeskyně ozářená fialovým světélkem připadá temná, pak je ti asi +-10 let. Chápu, že mladší si to užijí, fialové temné elfky s velkýma prsama a plastovými luky. To pro tebe musí být vrchol fantasy.
          haha, hrozně "drsní" ti blood elfs http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20070924190345/wowwiki/images/4/4a/BloodElvesSots.jpg
          Rovnou řekni že jsi fanboy omalovánek a pak už na mě nereaguj
          PS: Dotoho, dej jsem obrázek z nějaké hry od blizzardu, ktterý bude mít temnou originální atmošku. *1* *1*
          • solomon.short
            Duskwood treba je temny dost - ale to rikam jako fanboy, co u wowka stravil peknych par let. jasne, nakonec socialni stranka prebila tu herni, ke konci uz jsem se hlasil jen na guildovni ventrilo

            diky te hre jsem poznal spoustu fajn lidi z celeho sveta, u jednoho svedskeho spoluhrace jsem pak tyden i bydlel, kdyz jsem tam byl na vylete

            a o tom to ma byt. kaslu na to, ze to vypada jako detska omalovanka, kdyz se u toho bavim. pro dokonaly audiovizualni zazitek mame jine hry...
            • solomon.short
              TheGGG: no, to asi ne :D, z duvodu ze to asi nehraji lide, se kterymi bych si mel co rict. vis, vtipne bylo treba na wow guildovnich srazech, ze jsme se vubec nebavili o wowku. proste se sesla banda lidi, ktera probirala to same, co jakakoli grupa probira v hospode. od muziky, pres filmy, pres holky az k otazkam zivota, vesmiru a vubec ;)

              snazim se jen poukazat na to, ze socialni rovina (hlavne tedy MMO zanru) muze byt pro nekoho prednejsi nez omalovankova grafika.nic vic :)
            • To pak můžeš rovnou hrát farmville lol
            • Přesně, milion lidí tady řeší to, jak je wowko omalovánka (mimochodem pod Dragon Age článkem), ale o to přece vůbec nejde. Hlavní věc každé MMORPG byla vždycky hráčská základna. Já bych byl schopen hrát cokoliv, pokud tam najdu partu super lidí, i to Wowko, které nějak moc nemusím.
      • rozdíl je v tom že wowko není teplé (krome blood elfu ale to je součástí lore a oni nejsou ani tak teplí jakožto spíš krásní jako všichni elfove), ostatní rasy vypadají hodne drsne - treba taureni, orkove i humani atd (ale to bys to musel hrát)
        taky ma wowko perfektne a zajímave napsane questy a pribeh, opravdu mne to bavilo číst a plnit.
  • Nobody expects spanish inquisition...
    • Moors would disagree...
  • Femto
    Docela mě děsí věta na IGN: weak plot, Už tak jsou Bioware mistří klišé a kýče, ale když si toho dokonce všimne i IGN, nevěstí to nic dobrého. Jinak polygonově to vypadá opravdu hodně dobře, stylizace naopak katastrofa...
    • oba předchozí Dragon Age měly taky weak plot. Co může být nudnější než plot z 1.DA? Zlí Darkspawn pod vedením zlého archdemona hrozí zpustošit svět, proto člověk musí sjednotit 4 fakce (trpaslíci, elfové, lidi, mágové) a porazit ho. Přesto to byly vysoce zábavné hry
      • no ono ak to povieš len takto, tak každá Sci.fi či Fantasy má weak plot :D, ale ak rozmeníš na drobné, tak DA:O malo v celku fajn plot. Spájala niekoľko tém, od obety, rasizmu, xenofóbie, zrady po humor či relatívne komplexnú históriu, tak si myslím, že až tak zlé to nebolo.
        • ne, nebylo to zlé, ale myslím že třeba plot u KOTOR1 nebo Planescape Torment nebo Mask of the Betrayer byl asi 1000x lepší. Ale jak píšeš, kouzlo je v detailu. I když ten celkové plot stál za houby, tak ty jednotlivé subquesty byly dostatečně zajímavé (Orzammar byl asi můj oblíbený)
          • to je jasné, lenže momentálne toho veľa nového nevymyslíš, na DA:O som mal fakt rád ten zmysel pre detajl, ktorý v DA2 nebol ani omylom. Napríklad Otto - templár v Odluke, alebo Ruck a pod... V dnešnej dobe sú RPG-čka valcované a fakt nútené ustupovať od príbehu v prospech hrateľnosti, grafiky a boh vie čoho ďalšieho. BtW: Orzamar som mal ako lokáciu a questy fakt asi najradšej, aj keď na druhej strane z výberu pôvodu mal najradšej mestskú elfku.
    • Problém s IGN je že sa ich review nedá veľmi veriť, podľa ich hodnotení by DA dostalo 11/10 ak by to bolo ako COD :D ... ostané preview ku ktorým som sa mal možnosť dostať spomínajú menšie bugy, zlé animácie vlasov, niekedy otravné fetchquesty ale nie slabý plot. Samozrejme, že sa môžu mýliť, ale ak sa pozriem na povesť IGN, čo patrilo k jedným z najväčších fanboyov ME3... eh :D já ti nevím Karle, je to proste absurdum.
    • IGN dala novému Vetřelci průměrné hodnocení, protože to je moc obtížná hra. Naopak celé sérii Call of Duty solí téměř maximum, protože to jsou prostě každý rok naprosté GOTY. Brát IGN v dnešní době vážně je jako považovat TV Nova za seriózní zpravodajství.

      Naopak, pokud IGN hru podkope, tak dost možná ta hra bude i dobrá *1*
      • misho8723
        Toto mi už fakt ide na nervy.. áno, IGN majú často divné, čudné hodnotenia a tak, ale takisto nemajú problém vychváliť aj hru, ktorá je od neznámych vývojárov/menších/zo Strednej a Východnej Európy.. vždy to závisí od toho ktorý autor ktorú hru recenzuje.. podobné problémy, ktoré sa pripisujú IGN čo sa týka recenzií, majú v podstate všetky weby..
        A čo sa týka Alien Isolation, pre mňa asi najlepšia hra tohto roka, ale IGN nebol jediný web, ktorý tej hre dal nižšie hodnotenie.. alebo napríklad Mafii dalo IGN hodnotenie 9,2 (čo je viac ako priemer na Metacritics) ale taký rešpektovaný magazín ako EDGE dal jej len 5/10.. všetko je subjektívne.. a aj keď by mal možno IGN viacej diskutabilné hodnotenia ako iný, nemožno hneď všetky recenzie od všetkých jeho autorov hádzať do jedného koša
        • jo, ty hodnocení jsou subjektivní. Uplně největší nesmysl je třeba bodovat na procenta a dávat 74% nebo 76%. To by mě zajímalo, jakým přesným výpočtem recenzent k takovým číslům dospěje. žádné standardy neexistují, prostě jsou to jen subjektivní názory na hry. A nejhorší je, když recent třeba hru nepochopí nebo mu nesedne, dá jí špatné hodnocení a tím ovlivní spousty lidí, kteří si hru kvůli tomu nekoupí a tím ji de facto pohřbí. Hra co se nezaplatí nebude mít pokračování.
          Typický příklad IMHO: Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth. Dle mého hra 9/10, v některých recenzích 5/10. Studio zkrachovalo a konec kvalitních her.
          • misho8723
            Heh.. tak s tým CoC máš úplnú pravdu.. ja som si hru zahral len kvôli recenzii v Leveli, kde dostala 9/10 a aj podľa mňa je to výborná hororová hra.. a Levelu ďakujem aj za Vampire:Bloodlines, ktoré dostalo vyššie hodnotenie - 9,8/10 - ako v tom istom čísle recenzované Half-Life 2 - 9,6/10
  • Zatím zahraniční weby pějí chvalozpěvy. Super příběh, Super RPG prvky, super vše... Protože jsem k reklamám skeptický, tak proto tomu moc nevěřím. Hra byla vidět, všude již dlouho předem...

    Jestli to je dlouhé, tak to je skvělé. DA 1 v tom překvapilo ale, protože se od dob DA hodně změnilo a je zde nějaký zaklínač, který ukazuje, že teplé fantasy nemusí být vždy nejlepší a je možné udělat i uvěřitelný "dospělý" příběh, tak na tohle jsem zvědav. Hlavně po té PR masáži. I když moc lidí se nebude dívat pod pokličku a k podstavě hry. Stejně jako předem vychvalované filmy se pak vezou na vlně vychválení.. Pak někdo, řekne... "Počkat, ono to vlastně není tak super a propracované a tohle tady již bylo.."
  • ako velku rozlohu beriem ale nech je aj zaujimava a naplnena niecim. ne ze tam budu kilometrove luky a planiny bez zivota.
  • Z dosavadních diskuzí pod články o DAI, respektive třetím Zaklínačem mě fascinuje, jak jsou si všichni totálně jistí, že Zaklínač bude 100x lepší, přitom nikdo nehrál ani jednu z her....Jestli se stane, že Dragon Age dostane větší hodnocení, tak nechci vidět, co se tu semele, protože než by tohle hlavičky a ego některých zde pobralo, zabralo by to 100 stránek diskuze, x nadávek na autora atd.....

    PS: Ano, těším se více na Dragon Age, ale že bych musel lézt pod diskuze Zaklínače a psát tam všechny jeho chyby, ještě si vymýšlet (jak někteří), že jsem to fakt hodinku hrál... *1* Ubohost
    • celoush
      Hlavně nechápu tu snahu za každou cenu porovnávat v podstatě družinově založené RPG a First Person RPG.
      • Kinet1c
        Presne, v podstate uplne iny typ hier. Je rozdiel, ked ovladas iba jedneho ako ked ovladas skupinu. Celkom ine suboje, pristup k subojom a mozno aj vysledny dojem je iny. Porovnavat, ked uz je taka nutnost ( u mna nie, ked dobre RPG, nie je co riesit, treba kupit a zahrat obe a ne tu rozoberat :D), by sa mali tituly rovnakeho smeru, tzn skupinove RPG so skupinovym a FPS (TPS) RPG, s FPS (TPS) RPG, v tomto pripade nieco ako TES vs Zaklinac (len priklad, takze sa ukludnite vsetci, ktory hladaju nieco v pozadi), DA vs NWN 2, trebars (tak isto priklad, kazdy si tam moze doplnit hocico ho napadne). Iba tak sa da zhodnotit hra. Nie je RPG ako RPG a FPS ako FPS. Preto mam rad hry, skratka vsetky su niecim ine, aj ked sa niektore podobaju viac nez je zdrave.
    • Naprosto souhlasím se vším :D .. bude to sranda
    • není to jen fenomén cz internetu. Na nějakých zahraničních forech jsem četl otázku, na co se těšíte víc, na Zaklínače nebo DAI, a 90 procent tvrdilo, že na Zaklínače. Bioware si v poslední době trochu zhoršilo pověst a fanoušci jsou skeptičtí, zatímco CD Project Red má zatím čistý štít se dvěma skvělýma hrama.
      Můj osobní názor/očekávání je, že obě hry budou dobré, ale Zaklínač 3 bude o něco lepší :-)
    • Magister_Peditum
      To ne, jen zkušenost s porovnáním prvních dvou dílů obou značek, což ale neznamená, že se to bude u "trojek" opakovat.
      • obe druhé pokracovani u obou titulu za moc nestaly, nemaji si co vycitat...ehm...ja jsem rad ze vyjdou dve velka rpg...nevim proc se o tom dohadovat. prijatelne jsou pro me obe serie, kazda v necem jinem...ale rozhodne obe.
        • Magister_Peditum
          Ano, jsou přijatelné pro tebe, tak proč se tak hrozně cukáte, když jiný prohlásí, že pro něj je přijatelná jen jedna z nich? Nechápu.
          • ja se necukam..plno lidi DA proste nezkousne...ja si ji rad zahraju..tot vse..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit