Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fallon
    Ja to vidím skôr tak ,že dneska RTS sa skrátka dnes nerobia tak nahusto ako v dobách Warcraftu 3 a aj to nie je v príliš valnej kvalite ako sa teda majú predávať a "žiť" je mimo mňa.

    Problémom však bude aj fakt ,že v súčastnosti sa všetci tlačia do konzol a na PC hádžu akurát bobek. Vytvára sa tak predstava ,že PC je nezisková platforma čo však vzhľadom k tomu ,že na ňu v zásade se*ú vcelku logické. Pochopiteľne sa potom ťažko hľadajú sponzory pre normálne RTS-ky keď sa celý biznis drží tejto fylózofie.
  • nemyslím že by to s timhle žanrem vypadalo až tak blede, mate tady treba wargame, supcom 2, prijde coh 2 a našlo by se mozna neco dalsiho.
    neni treba aby každou chvilku vychazelo neco noveho, clovek si stejne vybere nejakou strategii a u ni stravi delsi dobu, pokud jde o multak.
    • Veskoslav
      Ono to sice jsou strategie, ale typická RTS moc nevychází. Vlastně poslední kvalitní RTS jsou Starcraft II a C&C Tiberium Wars. Ale tím to končí. A to jsou už skoro 3 roky staré hry.
      • JohnyTheZik
        sakra, schvalne jsem se mrknul, jak uz je vlastne stary puvodni TW (i datadisk je dobrej, ale pro predstavu) a uz je to 6 let.. probuh to to leti :D..
        a tim spis to potvrzuje to, cos napsal.. Bohuzel
      • Worl In Conflict...ale to je hra z roku 2007...sice jsi tam nestavěl klasickou základnu, ale pro mě určitě jedna z top strategií
  • Uvidíme ako dokaličia CnC Generals od EA. Ak to bude ale normalne postaveny f2p titul, tak to môže oživiť scénu. (moc tomu neverím, len dúfam)
    SC2 je unikát, ale mna napriklad ako majiteľa WoL neprehovorili. I keď singleplayer vyzerá na poriadnu pecku a preto o tom uvažujem.

    Keď si to zhrnieme, tak človek si má z čoho vyberať aj keď je toho málo a je to postaršie.
    Tak ako väčšina prispievateľov, tajne dúfam v nové Age of Empires ala AoE2 "revival", Red Alert 2 "revival" a mohol by som pisať ďalej. Len problém je v tom, že pravdepodobne dnešných tinedžerov neláka rozmýšlať takticky a použiť mozog viac ako by sa patrilo. Nehádžem tímto všetkých do jedného vreca, ale ruku na srdce, myslím si, že väčšina súčasných tinedžerov na tom takto je a je pre nich jednoduchšie zbierať fragy v COD, BF3 etc. (sám mám BF3 o tom potom)
    Na druhú stranu, možno časom sa navráti éra RTS s plnou slávou - len to chce čas.
    • Veskoslav
      Co si budeme nalhávat, RA 2 patří k žánru tupých RTS. Postav miliardu vojáčků a pošli. I u takového AoE II člověk musí už přemýšlet. Ale u RE2 ne. TO mi bylo jedno, co tam pošlu. Obzvlášť, když měl člověk ještě klonovač, tak bylo rozhodnuto *1*
      • XorxoxTalarius
        No nevim ... taktika postavim milion tanku sice byla pekna ale pokud jsi stavel jenom jeden typ tak te i polointeligentni opice poslal do stredoveku
        A v datadisku uz se daly vymyslet uplne pecky
      • Zakladný Red Alert 2 sa tuším hral aj suťažne mám taký dojem. Samozrejme datadisk bol o zabave v single hlavne. :) :D Ale bavil ! :D
        • Veskoslav
          Já na turnajích hrál akorát AoE II a Warcraft III. U Sc II člověk proti robotům z Koreje nemá šanci a ani to pro mě není zábava:)
          • jestli jsi hral na turnajich tak klobouk dolu
            • Veskoslav
              Tak takové normální turnaje, co se pořádaly v hernách, co už zkrachovaly (3D game arény v Ostravě například), měl jsem jet i na MČr, když byl ještě Invex slušnou výstavou, ale zlomená klíční kost *1*
  • Overwatch
    "Většina RTS her nevydělá pořádné peníze" - no ale proč? Protože většina RTS prostě nejsou tak dobré hry. Když pominu CoH a SCII, tak jaké špičkové tříáčkové RTS jsme tu za poslední roky měli? Když nikdo není schopný udělat prvotřídní hru, tak se pak nesmí divit, že hráči za průměrné a jakš takš hry neutrácí takové peníze.
    • Osobně za posledních několik let jen tyto. CoH ( tohle je naprostá nadčasovka a vypadá a hraje se to super i po letech) , Supreme Commander 1 (jednička u mě nastavila laťku pro ovládání 500+ jednotek, 2 byla prasečina), Sword of the Stars 1 (2 byla a je prasečina, jak bugy, tak nesmysly které sice rozšiřují hru, ale zároveň hrozně zpomalují a micromanagement je tam podle mě mnohem náročnější).
    • Vystihol si to presne. Taký druhý "warcraft 3" tu budeme ťažko hľadať u inych distribútorov.
      Uvidíme. Osobne si myslím, že tento žáner nevyrie nikdy. Jedine čo sa stane je, že jeho sláva pridé inokedy.
    • Veskoslav
      Shogun II a datadisky k DoW II, sice poslední je slabší, ale pořád nadprůměr v rámci RTS *1*
      • Overwatch
        Pravda, ale to nejsou úplně typické RTS tradičního střihu. Což do jisté míry není ani CoH, ale budiž. Protože ty fakt tradiční už totiž téměř nejsou :)
        • Veskoslav
          No myslím, že v případě naprosto klasických RTS je poslední slušný zástupce C&C Tiberium Wars. To jak dokázali oživit sérii a pak ji následně zabít tim hnusem se základnami, to neumí nikdo nikdy *1*
          • Pravdivé, ale smutné. Já jsem osobně přesvědčen že za úpadkem klasických RTS je neschopnost lidí z EA, voni ten žánr tak poškodili, že to bude ještě dlouho trvat než to někdo napraví.
      • Shogun není RTS a DoW není strategie v pravém slova smyslu (stavění, těžení, ...). Nějakou takovou hru ze starý školy těžce postrádám.
        • Veskoslav
          Ano není to klasická RTS strategie, ale pořád je to v žánru strategie. Ono jako proště řekneš stategie a to zahrnuje i žánr RTS, TBS či budovatelksé strategie.
  • RTS je po RPG muj nejoblibenejsi zanr a "kdo to teda vymira"?, hraci, kteri RTS nekupuju nebo vyrobci a vydavatele, kteri RTS nedelaji? CnC zkurvilo EA, jako skoro vse na co sahne.
  • RTS-strategie patria medzi moje oblubene zanre zavýtal by som LOTR: the battle of middle-eath 3... 1tku a 2jku doteraz hram, warcraft 4 alebo warhammer down of war 3 ale klasicky podobna 1tke s datadiskami a nie ako ta debilna 2jka, Command & Conquer 5: Tiberium Wars 4rka bola uplne odveci a 3jka bola fantasticka.
  • Celé je to o tom že sa dnes už nerobia stratégie ktoré by vedeli zaujať publikum. Len tam natrepať čo najlepšiu grafiku a zjednodušiť to tak aby to mohli hrať aj šimpanzy v Bojnickej zoo. A potom sa čudujú že to ľudia nekupujú...
    ... ale stratégie sa vrátia. Raz určite. Tak ako sa teraz vracajú napr. vesmírne simulátory, prípadne RPG, tak sa vrátia aj stratégie.
  • Jsem z toho smutný, vyrůstal jsem na Age of Empires 1,2, teď si zpětně projíždím Company of Heroes. Věřím ale, že to není úplně konec, bude CoH2 nebo kickstarter Planetary Annihilation(snad se povede). Kdyby jste věděli ještě o nějaké strategii napište, ať si to dám do seznamu.
  • Veskoslav
    A nebude to spíše tím, že prostě nikdo, opakuji nikdo za poslední dobu neudělal pořádnou RTS? Když se podívám, co mám za hry ze žánru RTS v pc, tak nejmladší je poslední datadisk k DoW II a Shogun II....A ty hry už jsiy taky nějaký ten pátek venku.

    Teď bude vycházet nový Sc II a Rome Total War II. Pak si povíme o "skomírajícím RTS. Navíc jejich strategie taky nebyl žádný zázrak. Myslel jsem, že to bude něco v duchu "Homeworld", ale nebylo. Zabavilo na pá hodin, ale pak? Není tam co dělat, MP hraje minimum lidí a pokud ano, tak při první ztrátě systému se odpojí. Se "těším" na tu jejich MOBA hru.
    • PreidaQ
      Osobně mi trochu vadí, když je série Total War označována za RTS. Podle mě je to prostě tahová strategie s realtimeovými bitvami, ale opravdu ne RTS.
      • Veskoslav
        Já tomu prostě většinou stejně říkám strategie:)
        • Kein
          RTW je cool. Ale když se řekne RTS vybavím si boudu a dva sedláky jak rubaj dřevo na barák - AoE II. Taková hra už nevyšla hóoodně dlouho. Jinak souhlas.

          Osobně, kdybych si měl vymyslet svou vysněnou RTS, vzal bych AoE II + datadisk, dal to do větších map (omnoho většich), zrušil limit na populaci, campaň by opět byla historická a celé to zabalil do pořádné grafiky (reálné, žádné malůvky).
  • MinisterOfSillyWalks
    AoE 1/2 Dune 2000, red alert 2, warcraft 3, sc1, ORIGINAL WAR !!!!!!!!!!!!! nádnerně strávené roky života. A moderní zajímavá rts se dá udělat i dnes zářný příklad budiž DoW série. jednička ještě klasická postav a znič a dvojka uplně jiná... někdo hold umí oproti tomu takove blizzny už leta letoucí frčí furt to samé a už je to nuda
    • Nojo aby si nekdo nezapomel otrit nohy o Blizzardy. SC2 je desnej propadak, hlavne v mp to nikdo nehraje *15* , vid ty nudo.
      • MinisterOfSillyWalks
        ano všichni hráči rts chtějí hlavně pařit multi co ..... ty seš tragéd
        navíc jestli umíš číst tak mezi svoje nej sem zařadil i war3 či sc1, bohužel vařit 20 let čaj z jednoho sáčku je prostě o ničem
        • Shania
          Nic proti DOW 2, je to dobra serie, ale uz se to ani neda povazovat za strategii, ale spis za takticke RPG ala Fallout Tactics) Urcite to neni smer, kterym by se vyvoj RTS mel ubirat, pac by tim vlastne zanr RTS zanikl.

          A kdyz uz porovnavas kampane, tak DOW 2 kampan se v kvalite vubec nepriblizuje SC2 kampani, neexistuje RTS, kde by byla kazda mise hrala jinak, jako je tomu u SC2. Oproti tomu DOW 2 se hraje v kazde misi naprosto stejne, navic se mapy dost opakuji a je to u teto hry velka skoda.
          • MinisterOfSillyWalks
            btw. dow2 campan sem neporovnaval ani nevychvaloval... měla dost chyb ale gameplay jako takový byl naprosto jiný než v dow1 a nikdo si nestěžoval. hold někdo chce a umí inovovat někdo bohužel na to se..

            BTW: veskoslave. nic se nezmění AI bude furt stejně tupá jen bude posílat větší vlny případně těžit 2x tolik ( nádherný příklad přístupu blizzardu, neumíme udělat AI tak aspoň bude podvádět.... to už tu bylo ve war3)
            • Shania
              Hratelnost DOW 2 je dobra, akorat zasazeni kampane e dost nedotazene a mohlo to byt vyrazne lepsi, kdyby bylo vic map, vic levelu a v kampani se mimo levelovani neco budovalo.

              Ale fanousci DOW 1 tento odklon radi nevideli a chteli by radsi plnohotnotne pokracovani jednicky.

              Co k tomu reknu ja je to, ze jsme rad za kazdou dobrou hru od SC2, DOW, DOW2, TW, Wargame, az po takticke RPG a je fine, když je tu velka variabilita a neni vsechno stejne.
          • MinisterOfSillyWalks
            ty mise v sc2 se nijak extra nelišili většinou nějakej timer a je uplně jedno jestli tě honí oheň nebo ujíždí vlak... princip je furt stejnej. ai v kampani je naprosto mizerná a většina misí netrvá dele jak 20-25 minut. a některé mise byli vysloveně špatně udělane třeba pri kradeni thora má člověk až moc času a většinou jde vybít 80% mapy a počítač neklade sebemenší odpor.
            • Shania
              Je pravda, ze se mi povedlo jednou srovnat 2 nebo mozna i tri zakladny, kdyz jsme to hral naposled na hard, tak jsme myslim stihl jen jendu a pul, ale udelal jsme par chyb. Spis nez cas jsem dojel na nedostatek hp:)
            • MinisterOfSillyWalks
              pardon ne v te kde ho kradete ale pak na te přehlídce ve městě... moje chyba
            • Shania
              Sice nejsme nijak dobrej rts hrac, ale na max obtiznost jsme mel docela problem thora udrzet nazivu, natoz sestrelit jeste bonsovy BC.
            • Veskoslav
              Doporučuji změnit obtížnost *1*
          • Veskoslav
            DoW II je subžánr RTS strategie. Šel si vlastní cestou a to je dobře. Taktické RPG to rozhodně není. S náplní misí souhlasím. Ale hrát MP, to je jiné kafe:)
            • Shania
              A co je podle tebe Fallout tactics za zanr? Obe maji defakto uplne stejne herni mechaniky, akorat fallout byl v tomhle o dost dal. Jedinej rozdil u tech her je v tom, ze jedna prosla evoluci z rts a druha z RPG.
        • Veskoslav
          Ty jsi asi kampaň ve WoL moc nehrál, že?
          • MinisterOfSillyWalks
            dohrána 2x vlastním originalku multi sem hral taky. žádné nové nápady, nic nuda a šeď. nikomu to neberu když ho to baví ale prostě po tolika letech přijít /jen/ ze sc1 v novem kabatku je pro mě osobně prostě málo
      • Dufàm , že umřeš za hemoroidy za tydle stupidní kecy *6* *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit