Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Alex81
    Nikdy jsem nepochopil slavu RotT. V dobe kdy se objevil uz byl venku urcite Doom a myslim, ze i Doom 2, a Heretic vysel o par dni pozdeji. P. S. pro nekter mistni, duchem mdle jedince, pokud je pro vas RotT nejlepsi hra vsech dob, rozhodne vam ho nehanim. Jde o muj spukromy nazor, ktery vas nemusi cilit.
  • opět se mi potvrdilo, že kvalita recenzí na games.cz je horší a horší... dát hře čtyřku, protože je hra (pravda, až na horší optimalizaci) taková, jaká byla před lety, je podle mě prachobyčejná demence. možná, že by nebylo od věci aspoň vyzkoušet si zahrát starou verzi hry a k ní ještě pár dalších starších kousků... ony tehdy ty hry prostě takový byly! když si vzpomenu, jak jsem bloudil po mapách ve wolfensteinovi a trpělivě zkoušel každý obraz na zdi, jestli za ním náhodou není tajná místnost... ale né, dneska na něco jako je "secret" spíš nejde nenarazit... a bloudění po úrovni by asi nevadilo jen v případě, že hra bude open-world nebo co já vím *1* a co se týče obtížnosti, ať už puzzlů nebo tak nějak všeobecně, odkdy je to na škodu, trochu si procvičit reflexy a provětrat šedou kůru mozkovou i jinak, než kulkou protivníkovi? tahle hra je dobrá a kdyby dnešní vývojáři zkusili pracovat aspoň trochu tímhle směrem, vůbec bych se nezlobil... a teď šup šup, už konečně někdo přihrajte remake Blood a Heretic *1*
    • Paulcz
      Nepřišlo mi, že by RoTT ve své době byla nějaká pecka. Ale pokud jsi fanda tak tě žádný cizí hodnocení zajímat nemusí a můžeš to hrát až do aleluja. A nebo taky můžeš přijít na to, že to co tě bavilo před x lety tě teď bavit nemusí..
      • netvrdil jsem ani, že hra byla ve své době nějaká pecka ani, že to, co člověka bavilo před lety, ho musí nutně bavit i teď... ale RoTT jsem měl docela rád už tehdy a teď mě zabavil stejně tak dobře...
  • Nechapu proc takovou hru recenzuje autor, ktery vylozene nechce u hrani zapojit mozek a chce byt veden za rucicku koridorovymi a "modernimi" hrami typu CoD, kde se nema sanci ztratit a vzdy mu sviti waypoint kam ma jit a co udelat. Pokud chcete nejaky zasvecenejsi pohled, tak mrknete na video od TotalBiscuita, samozrejme pokud umite anglicky: http://www.youtube.com/watch?v=XqU4Wg4Yy0Y
    • Aspoň máme pohled z druhé strany barikády. To taky není k zahození.
  • moc akcni akce, dal bych tomu 1/10 z milosti, radsi jdu zivat ke cod *6*
    • Bad troll is bad.
  • maros.goc
    Aj keď si nemyslím, že tá hra je nejaký super klenot, z recenzie som sa vôbec nedozvedel, prečo práve 4 ...z hratelnosti som sa dozvedel ze tam autorovi vadí len to blúdenie (pričom píše že hra je lineárna takže ako?), že je obtiažna (to je určite len +) a že má grafické chyby (taký Skyrim by mohol hovoriť, že pane)

    ...môj osobný pocit je že autor tú recenziu len zbúchal za nejakú hodinu, pričom by som ruku do ohňa nedával za to, že ju celú dohral
  • Milý pane recenzente. V určitých pasážích recenze mi připadáte jako úplný pitomec. Ty vaše zbytečné kousavé narážky. Třeba jedna mě vadí. ,,Typickým studiem, které dnes existuje jen díky své slavné (sláva to byla pomíjivá) minulosti, je Apogee. Je to vydavatelství, které za posledních patnáct let skoro nic nevydalo, ale evidentně mu stačí motat se pořád jen kolem Duke Nukema a Rise of the Triad". Zkuste si popovídat a zahrát si s vývojáři. Jak můžete tuhle hru srovnávat s DNF? Takže abych to shrnul. Nebyla vaše recenze stejně tak zbytečná a "mimo" jako Duke Nukem Forever? Takto by to mělo být správně.
    • To jsem já Alkatel, pod svým regnutým účtem. Od teď pro mne začíná bojkot Ondřeje Šváry. Pokud si všimnete co recenzoval, tak všechny recenze na remaky od AoE II HD až po DOOM 3 BFG Edition hodnotí známkou 4. Je to jen z osobní nenávisti, nebo jen proto, že nevíte co dál napsat než jen to, že je to to samé. Bez těch zbytečných přídavků by tahle recenze vypadala asi takhle. Rise of the Triad z roku 2013 nedělá ostudu svému předchůdci. Hraje se stejně dobře jako v roce 1995. Apogee udělal skvělou práci, kterou jenom tíží ne moc dobrá optimalizace.
      • Black_Hand
        noo, ja jsem necetl jeho recku na D3BFG, ale ta si zaslouzila sjeti bez slitovani. jak muze reedice/remake, vypadat hur nez puvodni hra a novy obsah byt z tak dramaticke casti recyklovany?
        • Podle mě D3BFG nebyl zas tak špatný. Pořád se to dá přežít bez zvracení, což o panu recenzentovi říct nemůžu. Ale jen mi přijde podezřelé, že každému remaku dává známku 4. A s tvým vysvětlením historie Apogee souhlasím.
          • Doba kdy existovali recenzenti kteří se na takovehle hry umeli podivat objektivne je davno pryc, dneska leti indie, infantilnost, koridor a filmova sekvence, a to dnesni recenzenti zvladaji barvurne.takovehle hry jsou na ne prilis velke sousto.
            • maros.goc
              presne!! jednoducho a absolutne vystizne povedane! :)
            • recenze je věc pro siroke publikum, většina recenzi stavi na osobním dojmu a tudíž, podle me, mají nulovou hodnotu. Maloktery recenzent umi napsat clanek o hre tak aby si z nej odnesla něco kazda skupina co clanek muze cist, nebo aspoň potencialni skupiny v danem zanru. Kdyby to tak bylo třeba u tehle recenze ciselne hodnoceni by muselo byt nekde kolem 7/10. Problém je ze napsat recenzi globalne vyžaduje pomerne dost práce a velke znalosti aby to recenzet mohl vydavat za pravdu, takze je snazsi anpsat osobní dojem a je to. pak vznikaji trenice v diskuzích atd...
            • Black_Hand
              ja nevim, ale indie mi zrovna prijde, ze kraci opacnym smerem nez rikas. indie hry jsou dnes blizsi kvalitnim hram z devadesatek, nez lecjake triacko. casto jsou dokonce jeste lepsi. at uz jde o super meat boye nebo hotline miami.

              a pozor, objektivnost je jenom o tom, jestli se poctive drzis svych standardu a nepronasis prokazatelne fakticke blaboly jenom proto, aby si obhajil svou pravdu. rict, ze nejaky koncept nema v dnesni dobe opodstatneni (coz v podstate znamena, ze nema publikum), je fakticky blabol. taky bych nerekl, ze call of duty (minimalne SP) nebo assassins creed nema v dnesni dobe opodstatneni, kdyz porad existuje spousta lidi, kterym neco rikaji.
            • V dnešní době se nic nemůže a nesmí rovnat BF a CoD. I kdyby to bylo jakkoliv dobré, tihle ,,fps hráči" to sráží na kolena, pak ještě přijde zbytečně kritická recenze přestavující člověka který kope do něčeho co už leží. Nedávno mi kamarád poslal post nějakého člověka, který dával špatné hodnocení Baldurs Gate: Enhanced Edition, že prý je to příliš těžké a nemá to žádné quick savy. Tak to vidíte. Dnešní hráči si neumí hry užívat jako dříve. Dnes potřebují samé to vodění za ručičku. Bezpečnost na každém kroku.
            • Psychotic
              Ty jsi ten, kdo se na to dívá subjektivně, ne on. Ale je pravda, že ta hra na nostalgické (subjektivní) hodnotě staví, takže by ji asi recenzent měl brát v potaz...
          • Black_Hand
            recenzenta bych neurazel. i kdyz prohlasuje veci formulovane jako objektivni, napr. ze neco nema sve odpodstatneni jako koncept, i kdyz jde objektivne ukazat, ze ma. ze zde existuje publikum, co si to uziva. to je dostacujici k tomu vyvratit jeho tvrzeni.

            D3BFG byl spatny jednoduse proto, ze iD na nem neodvedl z pohledu PCckare zadnou zajimavou praci. zhorsil grafiku (objektivne) a recykloval stare levely, ktere nebyly dodelany pro puvodni hru (fakt). a recykloval mizerne. to jsou (alespon pro me) dostatecne duvody proto si koupit puvodni D3 a ROE samostatne, pokud mam o hru zajem. to co prinesl noveho pro me neni dostatecna pridana hodnota.
    • Ten týpek má svatou pravdu! Hail to the Alkatel!
  • u takoveho Hexen II blahe pameti, by autor recenze asi rozkousal monitor *2*
  • Podle me to je vybornej remake, co vic si prat když to fakt pusobi jako hry kdysi jen to lip vypada. Dat tomu 4/10 je mimo. Autor recenze se zrejme na tu hru neumi podivat globalne, a uprimne recenze která stoji na osobních pocitech jednoho člověka a nicem nevypovida.Minimalne 7/10 by si to zaslouzilo, protože si umim představit ze hraci stare Triad budou vic nez spokojeny.
    • "recenze která stoji na osobních pocitech jednoho člověka a nicem nevypovida"

      Jsem netušil, že se stihla změnila definice recenze a já si toho ani nevšiml. Díky za připomenutí.
    • A srovnávat to s Dukem Forever je taky mimo, tam neslo o remake ale o pokracovani.
  • jindra.veliky
    Tak se mi z recenze zda, ze to mu chybi preskakovani z kontinentu na kontinent mezi misemi a jedina mozna cesta dopredu v podobe tunelu *4*

    me ted odesel zdroj, tak to aspon do ty doby vyladi...se docela tesim a to se mi to zpocatku zdalo jako konina
    • Kámo píšu to podruhé . MNě teď odešel ....
      • Pravopisnej t...t...TROLL, no fuj! :-D
        • Jak to ?? Je tam snad Mě ? Jestli ano tak chci vědět proč . *8* *1*
          • Samozřejmě máš pravdu, v dané větě má být "mně". Nicméně v zájmových (a obzvláště herních) diskuzích na internetu se všeobecně na správnost psaného projevu moc nehledí, naopak spíše ti co upozorňují na pravopisnou/gramatickou/stylistickou chybu jsou označeni jako "grammar nazi". Jinými slovy, tvůj komentář obsahově patří dle pana Jolána Lakatoše spíše do lingvistické diskuze, a v herní diskuzi je jím vnímán jako nepatřičný.
            • Bohužel největší problém je to, že většinou tady na pravopis upozorňují individua, která sama píší jako prasata.
            • oprava, dle pana "..." :D
  • prudislav
    výborná věc , super remake - jen už by to chtělo ten slíbenej optimalizační patch (+- 4 týdny podle vývojářů ) a AI boty do MP pro doplnění hráčů
    BTW: škoda že level design šel v posledních letech do tunelů :-D Takovejhle Leveldesign je fakt super ale pro dnešního casual "derp" hráče to je asi moc" hardcore a frustrace"
    • Co ja viem uz vo svojej dobe bol triad slaby klon oproti peckam ako doom,duke nukem,hexen,heretic a moj stale lubezny redneck rampage ktory bol totalny ulet.Hudbu z neho pocuvam doteraz.Tak isto dopadol ten remake.Navyse ta prerobena hudba my riadne liezla na nervy tak som to vypol.Urcite necakajte vypalovacku ako v provom painkillerovi.6/10
    • Black_Hand
      tohle hodnoceni mi je blizsi, nez od autora recenze. ja jsem s ROTT spokojeny az na optimalizaci.

      pokud jde o historii Apogee, tak je trochu jina, nez je naznaceno v rencenzi viz https://en.wikipedia.org/wiki/Apogee_Software . znacka byla ozivena 3D Realms v roce 2008. 3D Realms byly naopak zalozeni starymi Apogee.

      problem dukea forever, krome jineho, nebyl ten ze byl "odlschoolovy", ale protoze si vzal to spatne z modernich her a snazil se to naroubovat na nektere starsi prvky. naprosto nevhodnym zpusobem podotykam.

      ted jen telegraficky: s prehnanou obtiznosti nesouhlasim. hraje se naprosto pohodlne, hlavne na normal. tedy tak jak to ma byt. s cisly problem nemam, vubec se to nelisi od leaderboards valne casti modernich her. bloudeni po mape je NESKUTECNE plus. DEKUJU! rok zpatky jsem konecne prubnul dooma (kdyz jsem byl maly, tak me FPS moc nebraly) a nemohl jsem se toho level designu nabazit. s problemem neodliseni oteviratelnych a neoteviratelnych dveri souhlasim (pokud nejde o secrety). "Úrovně, ve kterých už v první místnosti netuším, co dělat, mě prostě po dvaceti letech hraní nebaví!" - jiste, z toho duvodu existuji koridorove strilecky, co vas na kazdem kroku vodi za rucicku. optimalizace JE opravdu problem. "Koncept kvapící střílečky brzděné frustrací a očucháváním stěn totiž nemá v dnešní době opodstatnění." - ma, protoze cilova skupina existuje. jen recenzent neni jeji soucasti, to je v poradku. bonus za me - trochu me stve, ze ROTT v nekolika mistech v kazde mape za mnou permanentne zavira dvere. to doom nedelal.

      nicmene, je super, ze existuji i recenze ROTT z pohledu lidi, ktery miluji koridory a vodeni za rucicku. alespon i tato cilovka ma predstavu, jestli se jim ROTT bude libit nebo ne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit