Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tenkrát se mi nijak extra nelíbil originál a tohle se mi taky nelíbí, s autorem souhlasím a po chvíli hraní jsem to vzdal. BTW je mi skoro 40 a taky se na mě dívají jako na zastydlého exota, když někde řeknu, že hraju hry :-DDD
  • To je zase recenze o ničem.. jak už čím dál častěji na games.cz začíná být zvykem.. neříkám, že ta hra je nějaká šílená pecka, ale takových 7 / 10 si zaslouží určitě, na nic si nehraje, každému je jasné, do čeho jde, prostě nostalogický výlet s novější grafikou o kterou ale vůbec nejde...
  • Horst_Fuchs
    No neříkám, že tohle je nějaká super záležitost, ale 4/10 je fakt málo. Recenzent byl asi nějak špatně naloženej když to psal. Osobně bych dal tak 6/10.

    Hra je to taková podobně divná jako originál. Pružinky, penízky, magie, wolfensteinovsky laděný bludiště, úchylný pasti, a zběsilá akce s totálně tupýma nepřátelema v unifomách. Inu proč ne, ve srovnání s dnešníma koridorovkama to působí skoro až originálně.

    Ovšem na hře mě zklamalo, že to není 100% remake; mapy nejsou moc podobný originálu.
    Klasiký "ťukací secrety" tu zdá se už taky nejsou (nebo mám jen takovou smůlu a žádnej jsem nenašel).
    Hra je ve srovnání s originálem i docela obtížná, vinu na tom nese nutnost manuálního zaměřování nepřátel v kombinaci s lepší muškou nepřátel než v originálou a absence klasickýho savování, savování dokonce na nejvyšších 2 obtížnostech v podstatě neexistuje! Proboha proč? V původní hře šlo savovat neomezeně.
    Taky mě zarazila rychlost hry, schválně jsem si vybral dle tabulky nejpomalejší postavu a výsledek byl ten, že jsem se pohyboval rychlostí Formule 1, možná si to jen vybavuju špatně, ale přísahal bych že originál byl podstatně pomalejší.

    Jinak po technický stránce nic moc, přinejlepším průměrná grafika, vysoký HW nároky a poměrně dost bugů, není třeba vůbec problém zaseknout se natvrdo na místě hned na několika místečkách v každým levelu, to je v kombinaci s absencí savů na facku.
    • Black_Hand
      v puvodni verzi sis zapomel zapnout autorun...
      • Horst_Fuchs
        Možná, tehdy byly tyhle hry fakt rychlý; otázkou potom je proč je tady v remaku zcela nesmyslně natvrdo zapnutej. Mají snad autoři nějakou exkluzivní slouvu s výrobcem pylíků na zvacení?
        • Black_Hand
          no protoze je defaultne nastaveny dle toho, jak to kdysi (skoro) vsichni hrali.
          • Horst_Fuchs
            Zajímavá teorie, já naopak neznám nikoho kdo by to tehdy hrál natvrdo s autorunem. Naopak znám pár lidí, kterým se z toho zběsilýho běhu (no spíš to vypadalo jak rally) dělalo dokonce po chvíli zle od žaludku.
    • Recenze je subjektivní útvar. Můžu dát hře jakékoliv hodnocení chci. Měl bych to hodnocení odůvodnit a to tak, by lidí to zdůvodnění přijali. Autor toto zvládl lépe než ty.
      • Horst_Fuchs
        A kde vidíš ono zdůvodnění? Autor neuvedl jedinej závažnej důvod proč by to měla být podprůměrná hra, jen si dokola stěžoval, že ve hře bloudí a že je to na něj moc retro, to je pak trochu divný když tomu dá podprůměrný hodnocení.
  • Že by nástupce Mortyra? Nadruhou stranu já mám rád špatné hry... onoho Mortyra jedničku jsem dohrál nespočetněkrát.... na level z Německa budoucnosti se spoustou night clubů, kdy z počátku člověk kosil mechy k98 mauserem z nedalekého muzea, než našel něco lepšího nejde zapomenout.
  • musim uznat, ze ma autor pravdu! vcera nainstalovano, odehrane dva levely a slo to z PC... hruza hruza hruza!
  • Čekal snad někdo lepší hodnocení? ROTT byla srajda už v době vydání a určitou popularitu získala, podle mě, pouze díky tomu, že v té době prostě hráli všichni všechno. Maximálně 4/10 bych dal i té původní verzi, i když nehodnotím jenom podle vzhledu, tak graficky je ta nová verze ošklivá a jestli jsou i úrovně stejné jako tenkrát, tak co na tom chválit? Jestli je/byl zábavný multiplayer, to nemůžu soudit, nehraju to. Vůbec mi to připadá, že s ohlášením nové verze se z původní uměle udělala oblíbená klasika.
  • Ve 2/3 recenze jsem už jen zakroutil hlavou a dál to nedočetl. Autor má nějaký mindrák a vesměs celý styl zní vysloveně urážlivě. Tohle bych tedy od toho autora nečekal. Navíc nejde o žádného nováčka, o to víc mě to podivuje.
    • nekromant33
      mě to po recenzi aoe 2 hd zase moc nepřekvapuje
  • Tushan
    už se perou ? *1* *7*
  • pak se divíte že se nám konzolisti smeji když vychazi na pc same 4-kove hry
  • Osviceny
    Zajímalo by mě kolik ste za tuto recenzi inkasovali, protože podmáznutější recenzi jsem dlouho nečetl..... Jinak si nedokážu vysvětlit, jak můžete takovému skvostu dát tak mizernou známku. Tohle je výborná syrová, humorná oldschool hra, která se fanouškům opravdu odvděčila a téměř nic jí nechybí.... sám autor recenze první polovinu recenze hru chválí, protože ho velice bavila, ale od druhé poloviny se snaží hru jakkoli nesmyslně schodit a vytahuje naprosto vykonstruované nesmysly, které nemají hlavu ani patu... holt korupce a pokrytectví kvete.... Ve hře jsou prý nekvalitní animace postav... pche... to je právě narážka na prapůvodní hru, která ale zůstala nepochopena...Strhávat hru za to, že to není koridor a autor bloudil je už opravdu silné kafe, obzvlášť když ten samý autor nadává na koridorovost u jiných her, co potom autor chce ? Toto mě opravdu rozhořičilo do běla.. Prý jsou ve hře stejné nerozpoznatelné textury, ale kdeže, tak to není, jen je někdo slypý (nebo je záměrně slepý) ... Dalším problémem jsou prý logické hádanky, to že autor neumí řešit logické hádanky (nebo jak on říká puzzly) tak to je čistě jeho problém a né hry, která se snaží trochu brnkat na strunu logického uvažování.... další nesmysli už se mi z recenze osvětlovat už nechce, přecejenom nemám na to celí večer, musím se věnovat i dětem. Švárču mám rád, ale tímto u mě klesl na dno nejhlubší jímky... hru bych ohodnotil 9/10 (10 je přece jenom pro božské hry jako skyrim ) a pro mě to je jedna z nej. her roku, skvěle jsem se pobavil a nahlas zasmál, to se žádné hře nepovedlo velice dlouho...
    • jsi si jisty, ze jsi hral stejnou hru????
    • Psychotic
      Kdo by platil za očerňování béčkové hry? Bojí se snad Activision, že jim berou kupce CoD?
      • Osviceny
        Tohle ale není žádné béčko, ale kvalitní časem vyzrálý oldschool se schopností pobavit rozumné a inteligentní hráče .... a pro konkurenci je důležité tuto vlastnost v očích hráču smazat. Jak koukám, u vás se to povedlo Psychotiku
        • Psychotic
          Ujišťuji tě, že hraní "vyzrálého oldschoolu" není znak inteligence. Jen potřeba vzpomínat na staré dobré časy, kterou máme všichni :-) Stejně tak béčko neznamená špatná hra, jen hra s malým týmem vývojářů a rozpočtem. I taková hra může být skvělá.

          Ptal jsem se, kdo že přesně ta konkutence je. Nemyslím si, že by si hry tohoto typu navzájem příliš konkurovaly, rozhodně ne tak, aby se jejich autorům vyplatilo podmazávat největší herní portál v Česku.
          • Osviceny
            Netvrdím, že to je znak inteligence, to jsem nikde nenapsal, jen vy vidíte to co chete *3*
            Konkurence která může podmazávat je jakékoli FPS vývojářské studio... jelikož v Čr jsou podobné hry velmi oblíbené a prodávají se (jedno z největších zastoupení fanoušků na jednoho obyvatele ) tak se jim podmáznutí games vyplatí... a myslím, že to nějaké horentní sumy nejsou aby to firma byť jen minimálně pocítila. Ale připouštím, že je tu možnost, že to podmázlé není, pak je ale autor naprostý id*** a ***** a *****
            • Psychotic
              "Tohle ale není žádné béčko, ale kvalitní časem vyzrálý oldschool se schopností pobavit rozumné a inteligentní hráče"
              No nevím, přišlo mi to jako tvrzení, že oldschool hry baví rozumné a inteligentní hráče, na rozdíl od jiných typů her... možná jsem se unáhlil, ale zní mi to tak.

              Ale no tak, proč mu hned nadávat. Prostě má jiný názor. Mně třeba mluví z duše. Kdysi jsem si hry jako Doom a Baldur's Gate užíval jako každý druhý, ale dnes jsem prostě zvyklý na lepší, chci vidět svižnou hratelnost s jasným cílem a zajímavý příběh. Bloudění po mapách mi nikdy nepřišlo jako to pravé ořechové, i když nepopírám, že když pak člověk konečně našel cestu do další provně, byly to druhé Vánoce :-)
        • To překládáš posty z /r/gaming či co?
          • InfidelBro
            Výplody Osvíceného jsou spíš jak z /v/

            Ioi: Vzpomeň si, jaké to na 4chanu bylo, když skyrim vyšel. Osvícený valí trollí ho*na, ty na redditu většinou nenajdeš, tam najdeš pouze obyčejné ho*na.
            • Na /v/ by nikdo vážně neřekl, že Skyrim je božskej, neboj. Osvícený je Redditor jak vyšitej. A ty jsi pravděpodobně o /v/ jen někde četl.
          • Osviceny
            ne, ke kopírovaní nějakých ubohých postů bych se nesnížil, narozdíl od vás publikuji čistě svůj názor
    • Black_Hand
      kdyby dostavali uplatky, tak by uz davno nedelali herni novinare...

      a s vyrazem skvost bych jednal trochu obezretneji.
    • Dočetl jsem to po "10 je přece jenom pro božské hry jako skyrim", pak jsem si uvědomil, že jsi blázen.
      • Osviceny
        Co máte proti skyrimu, smý-li se zeptat pane.... doufám že máte svůj názor a nejste jeden z tupců, kteří pouze koupírují toho ubohého Vávru... Zajímavé že před Vávrou hra všechny bavila a nikdo na ni nepliva, ale až po jeho stupidním článku začali všichni v ČR/SR hru odsuzovat... holt čecháčci, ale takový bohužel češi jsou, s tím se nic nenadělá

        PS: SLováci jsou češi v bledě modrým...
        • Psychotic
          Klid, tady je komunita Skyrim-haterů silná. Ne, že by to něco znamenalo :-)
          • Žijeme ve smutné době, kdy je Skyrim vrcholem RPG.

            Ale jo, opakujte si, že to jsou jen hateři, jen hateři, jen hateří, jen všechny dungeony ve Skyrimu jsou stejný koridory plný draugrů, jen hateři, jen hateři, jen hlavní město ve Skyrimu má 11 baráků, to je tede metropole, jen hateři, jen hateři, jen hateři, Bethesda ani nebyla schopná hru dlouho v pořádku rozjet na PS3 a stejně ji prodávala, jen hateři, jen hateři, boj ve Skyrimu nemá žádnej dobrej pocit, je to jako by jsi stál a mával do vzduchu před sebou, jen hateři.

            A tak by to mohli být jen hateři do nekonečna. Ale všichni víme, že to jsou jen hateři. Ale to teď už je pozdě, co, uřž jsi v tom utopil tolik času, co? Jen hateři.
            • Psychotic
              Pak by to chtělo upřesnit, jak se podle tebe dobrá hra pozná. Podle mě 96% na Metacritic, umístění v žebříčkách "nejlepší hra roku", obrovská moderská komunita, několik datadisků a 15 milionů prodaných kusů naznačují kvalitu té hry dostatečně. Pokud tedy nejsou všichni podmáznutí.

              I já mám své guilty pleasures, o kterých vím, že to nejsou "dobré hry" (třeba Mercenaries 2), ale Skyrim do této skupiny nepatří.
            • Překvapivě dobrá ač prázdná odpověď, Psychoticu. Já se nepotřeboval nikdy smířit s tím, že Skyrim lidi baví. Mě taky bavilo Syndicate z minulýho roku a to byla tupá přebloomovaná střílečka. Apoň nemám iluze, že to byla dobrá hra.

              Osvícený ty už jsi své bláznovství dokázal a věta o tom, že Skyrim má dobrej soubojovej systém to jen potvrzuje. Trole, jsi to ty? Kdyžtak řekni, ať ti tady nepodrývám parádu.
            • Osviceny
              Skyrim je hra, která nabízí možnosti, které žádná jiná hra nenabízí ani z poloviny, hra plná volnosti, silných pocitů a zážitků s nekončící výbornou a vytříbenou hratelností, skvostnou a rozsáhlou mytologií. Co hru povyšuje do nebeských výšin jsou mody, díky kterým si může každý udělat hru ideální pro sebe samého. Ano m,á pár chyb, ale co taky ne, že

              1.Dungeony jsou plný draugů- a čeho by měli být plný ? králíčků? s tím že to jsou koridory máš pravdu,. jedna z mála oprávněných výtek
              2. Města byla velká akorát, aby zapůsobila silným dojmem, ale aby se šlověk zbytečně neztrácel, ale zároveň měl co objevovat. Rozhodně měla víc než 11 baráků... trapný pokus o trolling
              3.PS3 mě nezajímá, tudíž nemohu komentovat, ale co zase mohu komentovat jsou bugy, na které si hráči stěžují. Ano ve hře jsou některé bugy (řekni sandbox kde nejsou ) ale v malém počtu a nevýznamného charakteru, ti co si na bugy stěžují se je buď snaží vidět tam kde nejsou, nebo mají upirátěnou verzi, těm bych za to ale naflákal!!!
              4. Za to jaké ty máš pocity si můžeš jen ty sám a né hra, ve skyrimu je výborný soubojový systém které jen tak v nějakém RPG nenajdeš, např. celí slavný systém v zaklínači 2 je jen trapné sekání a uskakování, ve skyrimu se cítím jako bych meč držel sám a drtil nebožáky nezměrnou silou

              Jak tak koukám si tipický Vávrovec, očekávám, že v příštím příspěvku vytáhneš záchody... na to já už ale nereaguji, vajádřil jsem se a už mě nezajímáš...
            • Psychotic
              Hater není člověk s rozumnou kritikou nebo člověk, kterému se hra nezamlouvala. Hater je ten, kdo se ani po dvou letech od vydání nesmířil s tím, že ostatní lidi ta hra baví a haní ji při každé příležitosti.
        • Ty jsi úplně mimo.
          • Kinet1c
            Vysvetli preco ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit