Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mam zatial odohrane asi 6hodin takze hodnotit celu hru nemozem. Zatial je to dobre. Piratska atmosfera tomu dodava smrnc. Samozrejme zacinate od nuly a zaciatky su trosku drsnejsie. Boje sa mozu zdat velmi jednoduche avsak mate dost moznosti kombinovat a ked sa naucite par trikov tak to ide celkom dobre. AI je trosku slabsia, niekedy to zamrzi viac nez by bolo treba ale nic tragicke sa nekona. Grafika je podobna risenu a okrem par nedostatkov(u mna miznuca trava) ako nie velmi posobive nacitavanie objektov je to pekne. Zatial by som tomu dal 8. A bavi ma to urcite viac ako predosli diel. Hoc mu ide verne v slapajach. Ale ako som uz pisal, piratska tematika tomu napomaha.
    Ale komu sa nepacil Risen tak ten dvojku podla mna nemusi ani zapinat. Pozornost si tato hra ale zasluzi. Je to na vas...
  • Piraně opět nezklamaly...sice mám odehráno zhruba 5 hodin ale už teď vím že tohle bude parádní dobrodružství a kdybych nemusel do roboty tak od kompu nevstanu dokud to nedohraju..jsem fakt strašně rád že tvůrci nejdou za každou cenu s davem a jsou věrní svým fanouškům i když nějaké ty zjednodušení tam jsou,není to ani zdaleka tak drastické jak jsem čekal..pořád platí že hra nedá vůbec nic zadarmo a tak to má být..ať už navalí gothic 5..nemůžu se dočkat *5*.jo a grafika je naprosto užasná,není to sice technologická špička,ale estetický dojem je bezkonkurenční
  • Normálně nekupuju hry nad tisícovku a radši čekám, až klesnou na nějakých 7 - 8 stovek (v čemž mi vyšel první Risen vstříc už od začátku), ale u PB hry jsem musel udělat výjimku. A teď toho tak trochu lituju. Řekněme, že technicky to je tak trochu prasečina, ne úplně nepodobná situaci po vydání Gothica 3. Není to sice taková katastrofa, ale přesto...
    1. Optimalizace není nijak slavná. Upřímně, zas o tolik hezčí než první Risen hra není, ale výkon žere neúměrně víc. S 560ti HAWK se občas jen tak tak držím nad 30 fps. Zatím vyřešeno FPS limiterem, do budoucna bych ovšem s novými ovladači rád viděl číslo o chlup vyšší.
    2. Černě blikající textury nehledě na nastavení. To fakt není hezká podívaná a bohužel je dost častá.
    3. Doskakování objektů, postav a zkrátka všeho. Lavičky, stolky, postavy, kusy architektury - to vše doskakuje sotva 20 metrů před vámi. Na nejvyšší nastavení, vRam má ještě 300 MB rezervu, přesto se mi spousta objektů objevuje doslova pod nohama. To samý vegetace, která se mění jen pár metrů před vámi. Fakt na to není hezkej pohled.
    4. Tzv. DOF rozmazáva krajinu až nepříjemně blízko, bez něj zase vidíte nehezký zuby v dálce.
    5. AA se nezdá, že by nějak extra fungoval.
    6. Stíny jsou ostrý, nehýbou se plynule a po vzoru Skyrimu se nasvícení mění každých cca. 10 vteřin, kdy vše poskočí najednou. FUJ!

    Hratelnostně to zatím vypadá docela fajn. Soubojovej systém se zdá bejt na pohodu, jen se doučit nějaký komba a triky. Dialogy jsou při starým, jak byly, stejně tak britskej dabing alá první Risen. Svět a questy se zdají bejt doposud fajn. Trochu drasticky se zasáhlo do designu postav, což mi ne úplně sedlo, ale zvykám si. Hraje se to dobře a jako dlouholetej fanoušek PB se v druhým Risenu cítím jako doma. Jen jsem se asi trochu unáhlil a měl počkat na nižší cenu, patch a ovladače. Trochu to skřípe a po tom, jak špičkově fungoval první Risen hned od začátku jsem docela zklamán. *9*
    EDIT: A ještě něco. Musel jsem odinstalovat ovladače a nahrát je znova bez 3D Visionu. Ten se automaticky instaluje a i když ho člověk vůbec nepoužívá, tak pak po pár minutách začne záhadně klesat framerate až na nehratelný hodnoty. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale řekněme, že mě nijak netěší googlit všemožný návody, jak zabránit nelogickejm bugům ve hře.
    • Ale i pres to vsechno je to pekny *3*
    • Me 3D vision problemy nedela. Za to se vsim ostatnim souhlasim. Ze zacatku jsem ty textury s listama taky nemoh prekousnout. Ted uz jsem si nejak zvyknul *4*. Ale patch je potreba. Taky je skoda, ze neudelali vic ksichtu. Je trochu divny potkavat furt ty samy lidi. A vubec je tam tech veci pres kopirak vic.
  • Tak, že je to furt to samý jako Gothic/Risen beru jako plus. Jen mě zajímá, jak se to má se šplháním a potápěním? tyhle fičury mi v prvním Risenu docela chyběly.
    • Sa mi paci, ze si kazdy najde uchylku v hre ktora mu vyslovene chyba :) Ale k veci. Splhat sa da ale len na miestach kde to hra dovoluje. Bohuzial nehrozi, zeby ste sa vyskakali niekde kde nemate. Spadnut z utesu sa ale da ;) Samovrahovia si to mozu uzit.
      S potapanim to uz je horsie. Zase dodavam bohuzial. Nie to, ze sa nas hrdina nedokaze potopit ale on nevie dokonca ani plavat :P Na pirata je to dost ubohe ale to snad nemusim ani dodavat...
      Proste ked prejdete do hlbsej vody tak vas hra automaticky presunie na breh. Ano tu si mozte domysliet "Facepalm".
      Ceresnickou na torte je sprint vo vode ked ste ponoreny az po krk :P
      Chalanom z piranha bites odporucam navstivit nejake primorske mesto lebo toto je cista demencia!! Od tvorcov serie Gothic je toto az priliz..
      Ale zase zatracovat hru kvoli tomu nebudem. Vynahradza to kopa inych veci. Je to ale velmi smutne, ze v roku 2012 mame taketo nedorobene veci, ktore su a budu pre niektorych neprepacitelne.
      Sorry, ze som ta asi sklamal. Ale aspon som ti to povedal priamo. :D
      • ja jsem na to koukal taky jako blazen kdyz jsem vlezl do vody a ono me to teleportovalo xD no co uz xD ale jinak se mi hra celkem libi :)
  • Hm, koukám hned prodávají nějaké dějový DLC za 10€. To se mi teda nelíbí. Já mám hry od piranha bytes rád, ale 50€ resp. 60€ s DLC za v podstatě to samé je trochu moc.
  • Tak jsem to právě dohrál a musim kladně ohodnotit. Přes všechny porodní bolesti a počáteční zklamání technickou stránkou mě R2 doslova pohltil. Chvilku jsem musel hledat na fórech a trochu si pohrát s configem, aby to trochu vypadalo a aby mi chodila myš v obou osách stejně.
    Zjednodušení nejsou nějak výrazná a spíš napomáhají spádu hry, příběh jednoduchý a prostý, ale spolu s atmosférou geniálně vtahovací. Trochu mi chyběla ElderScrollovská interaktvita světa a všeho kolem, nadruhou stranu menší rozlehlost a větší počet ostrovů udržovali hratelnost aktuální v rámci příběhu a prakticky jsem nenarazil na chvíle kdy bych se nudil a bloudil.
    Co se týče hlavního hrdiny tak značně zezaklínačovitěl, nebojí se čas od času prohodit cynickou hlášku, nebo být vyloženě drzoun. Pirátské prostředí přineslo svělé nápady jako třeba hledání pokladů, woo-doo, nebo zlodějskou opici, kterou můžete ovládat a krást s ní.
    Když porovnám R2 s R1, tak R2 mě bavil výrazně víc. V porovnání s gothicem 3 tak nastejno, plus je lepší hratelně a netrpí tak výraznou zabugovaností. Nenarazil jsem na žádný zásadní bug, který by ovlivňoval hratelnost, nebo jsem ho musel nějak obcházet. Co se týče HW nároků při rozlišení 1920x1200, všechno na full a upraveném condigu to občas zacukalo, fps nad 30 pří boji v džungli v bouřce, jinak kolem 60-70 ne sestavě s i5-3,3Ghz . 8GB ram a gtx5600ti.
    • jinak jsem to hrál asi od středy a spadlo mi to za celou dobu celkem 2x a největší bug byl asi to, že v několika místech mi chyběl dabing, titulky běželi dál...
      • zajmavi ze jsi si nestezoval na combat system . ja uz jsem z neho frustrovany az az
        • to jsem byl zezačátku, jak se něco naučíš, tak mi to přijde v cajku
      • warezáku!!!!
  • Nutno říct, že jakkoliv je tu recenzentovo hodnocení rozebírané, zůstává pravdou to, že 7/10 je již celkem jasný nadprůměr. To znamená, že takové hry vůbec nejsou špatné a rozhodně stojí za vyzkoušení. Netřeba vysvětlovat těm co znají sérii Gothic, protože první Risen jí byl přímo nasáklý a u druhého tomu jistě nebude jinak :)
    • To vis - pod 8 je pro lidi vsechno srajda, a pak si jeste stezujou na nevyuzitou hodnotici stupnici : )
      Asi je to taky prokleti Skyrimu. Jakkoli se mi ta hra libi, a nahral jsem v ni sto hodin, tak nevidim desitku jako hodnoceni nekoho jinyho, nez zaslepenyho fanusika.
      Kdyz pak dostane nastupce konkurencni znacky jen sedm, o to vic to ty stary bardy asi boli : D
  • Chapu to dobre,ze diky rozdrobeni herni plochy na nekolik mensich ostrovu je hra tak nejak vice linearni? Jak Gothic 2 tak i Risen 1 vrhly hrace na velkou mapu a dalo se toho od zacatku dost prozkoumat, ale u Risen 2 mam obavy aby neslo predevsim o "koridor".
    To by pro me byl zasadni problem...
  • Paul_cz
    Nějak jsem v recenzi nepochytil problémy s grafikou, viz
    http://www.youtube.com/watch?v=_tkIemLskTI

    Bliká to jak na diskotéce, a ten LoD systém..otřes.
  • RazorProduction
    ludia nechcu citat,ludia chcu videt video recenziju *7* *16*
    • Já si čtu recenze z 10 let starých časopisů rád....jenže tenkrát to byly skutečně profesionální žurnalistické články, dnešní recenze jsou ze 70% jak zápisky od 13-ti letý holky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit