Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • prudislav
    vypadá to zajímavě - první Risen byl super
  • Nebrat, to je moje rada. Jedna se o prumernou hru, ktera velmi zaostala za svym potencialem. Pirana proste zustali viset v case, takze pokud jste hrali G2+NoTR, tak jste hrali to nejlepsi a neni duvod hrat tuto hru. Proste se nikam neposouvaji, spis to vypada jako par kroku zpet. Dialogy jsou slabe - moznost vyuzivani vlastnosti vyrecnost a zastrasovani je nizka. Navaznost na R1 je velice chaba, a narazky na prekonanost krystalove magie z R1 jsou trapne. Hra Vas casto nuti se vracet na jednotlive ostrovy, ale ty uz mate projite a nic noveho tam neni, takze nuda. Hlavni zaporacka, ktera ma udajne ohrozovat svet (jez se sklada ze 3 pidimest a 1 nepristupneho mesta), se ve hre mihne 2 krat a nemate poradny duvod ji likvidovat. Nektere dejove momenty - napr. Vase uvezneni v jeskyni jsou opravdu na facku. Proste R2 vice zklamal, nez nadchl.
  • První hra od Piranha Bytes, kterou zřejmě nebudu hrát... U Pb je ten koncept bohužel vážně pořád stejný a tohle prostě není ono... U G1 a G2 jsem se královsky bavil, stejně tak Risen mne hodně nadchl, ale na tohle jsem naprosto ztratil chuť po betě...

    Taky mně strašně mrzí jejich práce s efekty. Animace střelných zbraní jim nikdy moc nešla.

    Jinak pobral někdo ten soubojový systém? V recenzi ho nezmiňují...

    http://www.risen.cz/risen-2/recenze/ Recenze na Risen.cz
    • Po technické stránce je na tom Risen 2 dobře jako první díl. Na své sestavě na úrovni minimálních požadavků hra jela na středně-nízké detaily na cca 16FPS. Žádné vizuální orgie to nebyly, ale jinak hra běžela stabilně.

      16 FPS?:D ROFL. ved tak sa neda hrat
  • Proč se mi zdá, že by se přesně celý text recenze dal vložit i pod název TES5: Skyrim? Jenže na konci by byla známka 9 nebo 10... V oblasti open world RPG se přesně ukazuje, jak zdravá je konkurence a jak tady žalostně chybí. Máme tu TES, Risen a Two Worlds, ale u každého z nich i nejzarytější fanoušek musí občas zakroutit hlavou nad naprosto zbytečnými a už léta se táhnoucími chybami. Pak si holt člověk musí vybrat značku, u které je nejvíce ochoten přimhouřit oči.
  • Co jsem zatím měl možnost z risenu hrát(jsem někde na konci prvního ostrova-Tacarigua) tak se zdá že hra prakticky ve všech aspektech dostála mému očekávání,svět,dialogy,questy,grafika všechno tohle je parádní…problém však je v sobojovém systému jež je zpracován naprosto zoufale,což je pro hru jež má být akční rpg a kde je tedy akce jednen z klíčových herních prvků poměrně problém,soubojový systém v druhém risenu je ukrutně špatný,zamrzí to o to víc když si člověk uvědomí že zrovna souboje bylo něco co bylo v předchozích piranha bytes hrách zvládnuto velmi dobře,především soubojový systém v prvních 2 gothicích byl supera i ten všemi proklínaný gothic 3 měli stále výrazně lepší soubojový systém než konkurence.Kdyby udělali copy and past soubojového systému z prvního risenu udělali by lépe.
    • Masa-san
      Jsem zhruba ve stejné části hry a soubojový systém mi přijde dobrý, jen je třeba trochu cviku. Zatím jsem neinvestoval ani jeden bod do statů a jediné co jsem se naučil je "kop" abych mohl zabít ty kraby. A tak jsem zatím slabým hrdinou, ale trocha probíhaní okolo a vyzrání na nepřátele použitím hlavy, téměř vždy zabere, stejně jako ve starém dobrém G1-2 *4*
  • Masa-san
    Tak konečně se mi dostala možnost si také zahrát a musím říci, že hra zatím přinesla to co slibovala a já od ní čekal. Grafika je vlastně o něco lepší než jsem čekal.
    Soubojový systém na který si mnozí stěžují, mě celkem sedí také a tak jsem spokojen.
    U recenze (7/10) jde dle mého názoru o podhodnocení Risen 2, obzvláště s ohledem na přemrštěná hodnocení "určitých" titulů se silnými nenaplněnými PR sliby .
    • Jestli ti sedi soubojovy system typu utok, utok, utok, opakujte dokud protivnik nezemre, pak je to hra pro tebe. Nemoznost jakkoli uhybat nebo taktizovat proti nehumanoidnim protivnikum je fakt dementni. Grafika neni uplne strasna, ale to doskakovani objektu a stinu vypada vic nez divne. Nezazivne, tuctove dialogy, ukoly jako parodie na Monkey Island, ja nevim. Dohral sem prvni ostrov a od te doby sem to nezapnul...
  • hmm asi to upirátím, když je to hra o pirátech
  • Risen 2 je celkem dobrá hra,nejvíce mne pobavila část,kdy jsem při pokusu ukrást loď inkvizice na ostrově mečů za pomoci woodoo jsem jako velitel šel k Patty a pěkně jí potrápil.Nějaké chyby jsem tam našel,třeba obtížnost střelby na hozený objekt,ani jednou jsem se netrefil.Začátek hry je přeci jenom obtížnější a je třeba hodně hledat suroviny,poklady,aby bylo na koupení učení.Dobrá cena je za sošky a modly z chrámů,vyplatí se také krást kalichy,talíře atd.Co jsem u 2 velmi uvítal o proti 1,je autosave,bez mazaní předešlého a plížení,že není potřeba stále držet ctrl,ale jen jednou stisknout a jít.Woodoo je velmi dobrá věc,třeba při výrobě žezla moci,který mi ulehčil boje s více nepřáteli,kdy jsem mohl zamířit žezlo na jednoho a přesunout útok na druhého a oni se navzájem pobili.Kdo má rád starší RPG,nebo Gothic,vřele doporučuji.
  • Nevite nekdo, jak se pouzivat papousek? Naucil jsem se ten skill od trenera, ale nedal mi zadnyho do inventare jako tu opici.
    • Tak uz jsem to rovnou i vyresil, ono to nebylo tak slozity :) Nektery treneri ho davaji ke skillu, jiny ho prodavaji za dalsi 1000. Pak se pouziva jako pisek.
  • MidnighT91
    Recenze ušla ale stejně jsem se nedozvěděl jestly, když je to piratská hra můžu taky plout ve své lodi po moři, střílet z kanonů a starat se o morálku posádky (chápejte, aby měly vždy dostatek rumu a stětek pro pobavení)... Jestly totiž ne tak se to nedá považovat za pořádnou pirátskou hru...
    • Pirat nema nikdy dostatek rumu!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit