Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrá práce, Piranha nezklamali. Jo, je to restartovanej Gothic, jo, jsou tam ty stejný chyby jako dřív, pirát neumí plavat, nedostatečná aktivita NPC je často k vzteku/smutku, člověk pořád jenom někam běhá, něco hledá, něco zabíjí. A co jinýho byste od RPGčka typu Gothic chtěli? A ještě k tomu máte piráty, domorodce, Patty, vlastní loď, voodoo a spoustu místa. Velký + je taky rozvinutí charakteru hlavní postavy - ještě nikdy předtím mě takhle nebavilo být "bezejmenným hrdinou", protože už to není : "We will save the world!", ale spíš "How did we end up in this shit?", což k pirátské atmosféře a celkové nátuře hry sedí dokonale. (Nuff Said!)
    • Co znamena ''nedostatecna aktivita NPC''? Gothic totiz jako jedna z prvnich her(ne-li zcela prvni) mela NPC co zili podle denni doby. Ve dne pracovali/strazili,podvecer sedeli u ohne a hrali na kytaru(nebo co to bylo),varili si jidlo,nebo se jen tak poflakovali.Pak se sli vycurat (doslova) a spat.
  • Jestli PC verze dostala 7/10, tak to si ani nechci představovat, jak moc dom*dana bude konzolová verze.
    • Ta bude stejná, protože Risen 2 je primárně na konzole.

      Je zajímavé, že když Piraním po udílostech s G3 teklo do bot, tak studio dokázalo vytvořit titul, který si i přes občas chluvhá místa dovedl udržet laťku. A hle, najednou je potřeba mechaniky zjednodušit, do hry přidat zpomalováky (i když jdou vypnout, jde o myšlenku vůbec něco takového implementovat) a drsnost světa místo nekompromisního soubojového a střeleckého systému nahradit vulgarismem v každé páté větě. A nezapomenout na politiku DLC.
      • prudislav
        je tak pro info:
        U Risenu 2 je stejně jako u prvního primární platforma PC - port na konzole dělá stejný tým co portoval Risen 1
        • Ano máš pravdu a vím to, nicméně můj dojem ze hry takový, že je stavěna primárně pro gamepad. Nemám nic proti hrám, které využívají gamepad. Nicméně doby kdy byl joystick nepsaným povinným příslušenstvím k hernímu PC jsou pryč a PC hry využívají zejména možnosti myši.

          Risen 2 myš téměř nepotřebuje. V podstatě se jedná o gamepadové ovládání pohybu levou analogovou pákou (postava se nezávisle na kameře okamžitě začně pohybovat v daném směru) a ovládání volné kamery pravou analogovou pákou (nebo naopak, jak který vývojář preferuje).

          Takový argument (styl ovládání) pochopitelně nemohu vydávat za nezvratitelný důkaz tvrzení, že Risen 2 je podle mne vyvíjen především na konzole. Nicméně v souladu s dalšími změnami (cooldowny místo přebíjení, hack'n slash boj jeden na jednoho se soft lockem, zjednodušení některých akcí oproti předchozím dílům) docházím k osobnímu přesvědčení, že Risen 2 je ohlášen primárně na platformu PC proto, aby se vlk nažral (komunita je pro PB přece "důležitá") a koza zůstala celá (hra je upravena v mechanikách a v obtížnosti tak, aby vyhovovala především hráčům s gamepadem).

          Výše uvedené pro mne není přímým záporem. Je mi celkem jedno, na jaké platformy kromě PC chtějí PB hru vydat. Co mi jedno není je podle mého názoru zhoršení kvality titulu po hratelnostní stránce. A mým názorem je, že jistý díl na tomto rozhodnutí má i fakt, že je již dopředu počítáno s "portováním", a titul je připraven tak, aby pokud možno vyhovoval skutečnému cílovému publiku (a PC komunita to podle mne není).
      • Jojo taky by me zajimalo odkud tohle prislo. Jestli se zase budou vymlouvat na distributora tak jim to uz prestanu zrat.
  • nevite jakou klavesou se provadi ten nauceny kop?
    • drž pravé tlačítko myši (krytí) a stiskni mezerník,tím se provede kop
    • pravé myšítko a skok
  • pohnojili to zase to je hra pre 5 ročné decká
    • Jestli tomu tak opravdu je, tak ti jistě výborně sedne. ;)
  • Risen jsem hrál ale nedohrál, přestože jsem milovník RPG, díky poměrně vysoké náročnosti se mi hra zdála až příliš rozvleklá. Těšil jsem se na Risen 2, na možné zjednodušení hratelnosti, na piráty a líbivou grafiku. Dostal jsem ale krom líbivější grafiky to samé co v jedničce. Úvodní kapitolu hraju už přes pět hodin a stále nemám hotovo. Proč? Protože všechny věci a všechny akce jsou neuvěřitelně špatně nastaveny. Vysvětlím: Na začátku neumíte nic, jen se trochu ohánět mečíkem, který sotva něco ubere a střílet pistolkou, kdy jste rádi, že hra aspoň jednou za deset kulek nenapíše MISSED! Všichni naopak umí všechno. Potvory útočí asi sedmkrát rychleji než váš hrdina, což znamená, že i blbá paryba v úvodní hře je schopna vás na tři údery zabít a to nemluvím o tom, když jsou tři naráz. Piráti a další postavy mohou kopat, dávat tvrdé údery, uhýbat apod. A vy? Vy nic, vy se totiž musíte všechno naučit. Jenže tady podle mě přichází další problém. Trenérů je kolem spousta a všichni jsou ochotni vás naučit všechno za pár tisíc zlaťáků. Nejvíc jsem se asi bavil, když mě zabil nějakej kanec a já jsem se chtěl stát silnějším. I běhal jsem po plážích a sbíral lastury, abych našel perly - pravděpodobnost najití perly je asi 15%. Zuřivě jsem sbíral kdeco, abych vydělal první tisícovku a mohl si natrénovat lepší úder mečem. Pak jsem zjistil, že ale potřebuji kopnutí a to je jen další tisícovka. Kde ji ale sakra mám vzít, když na ostrově už nic není? Jediné co mi zbývá je zabíjet prasátka, vařit z nich sekanou a pak ji prodávat po 5 zlaťákách. Takhle se k té tisícovce dohrabu za pár let. Co myslíte vy?
    • Tak si sniž obtížnost a dej si normální:) Těžké to není, bál jsem se akorát většího počtu domorodců s oštěpy a strážců v uzavřených prostorách.
    • Taky jsem mel ze zacatku problem s penezi ale o tom to je si myslim. Nicmene hru jsem pred 5ti minutami dohral a zustalo mi cca 20 000 zlataku :-D
    • Máš pravdu,řeším stejný problém. Jsem u Steelbearda a nemumím nic a mám 300 zlatých :-). Hledám a kradu kde mohu....
    • Tak to je bud pokus paradni troling a nebo typickej pripad hrace kvuli kterymu se hc rpg upravujou. Pokud se ti tohle zda tezky, nainstaluj si Gothic 2 a k tomu datadisk Night of raven a velice by me zajimalo co bys rek na to :) Me uz tenhle typ RPG kde si vsechno musis vydrit uplne nebavi, jelikoz mi uplne staci ze to mam v zivote :) ale kdysi me bavilo prave to :) Dyt prece o co tezsi obtiznost o to lepsi pocit z dobre odvedeny prace. Je ale pravda, ze ty mechanismy nesmi bejt nastaveny nesmyslne, aby hra nutila cloveka delat nejaky nezazivny blbosti jenom proto aby se stal silnejsim (napriklad wow). V Gothicu a trochu i v RIsen slo vzdycky o si poradit, nejak se vypracovat a mel si k tomu spoustu moznosti, proste jako v zivote :) V tom je ta zabava. Risen 2 sem nehral nemuzu soudit. Je tam vlastne kovani, stahovani z kuze a tak a treba mistri ke kterym se da prihlisit? Muzu mit vlastni dum a kramek kde bych to prodaval? Takovy veci bych tam celkem uz dneska cekal a spousta dalsiho, ale ja si odpovim sam - neni ze jo:)
      • NotR mi ani nepřipomínej. *1* Kombinace krásného Jharkendaru, zajímavého příběhového rozšíření zaměřeného na mágy vody a děsivého skoku v obtížnosti, kdy člověk musel mít bojový systém úplně v ruce jinak prostě nepřežil, hra na začátku trestala smrtí každou chybu (naprosto nesmyslné zranění od ostatních postav) a systém dovedností, kde bodů byl zoufalý nedostatek, nakonec mě hra přestala bavit na konci 5. kapitoly, když se mi nedařilo získat sílu na tu poslední sekeru (spočítáno i s tím co dostanu v Hall of Idorath) *9*
    • GuruSerpent
      Protože poslední dobou dost tavim Dark Souls, tak mi to zas tak těžké nepřijde (ale jak říkám - asi jde o zvyk ). Nicméně mě mrzí, že se jaksi ztratilo kouzlo soubojů oproti jedničce a taky mi trochu chybí to rozdělení do tříd (mág, bojovník, útočný mág). Postava je takový univerzální, všestranný bojovník... Každopádně stále výborná hra *3*
  • Muže mi nekdo prosím odpovedet? když to koupím pres steam bude se dat nastavit český jazyk??
    • U kazde hry na STEAMU mas napsany jazykove mutace. Staci si to precist a nebuds se pak muset ptat na forech *2*
      • Tak u Risenu 2 tam zrovna ta čeština psaná není, i když ve hře je...
    • Ano, je to rovnou v češtině, nemusíš se bát, mám to na Steamu z předprodeje.
    • Paul_cz
      Kupoval jsem přes greenmangaming steam klíč a v možnostech jazyka mám i češtinu, ale netestoval jsem jí.
    • ak hra vyšla v češtine tak hej
  • dalsi mrtva znacka. Prisaham jestli zmrvi i Half life 3 tak uz nikdy nezapnu zadnou hru...
  • Děkuji nechci.
    • Tak hlvaně že to víme... *7*
      • Nevim co se ozýváš ty, já děkoval autorovi včasné recenze.
  • Ahoj mám prosbičku, kde nastavim hru na ovládání s gamepadem.... mam jeden xboxoví pro PC a klasickej, ale ani na jednom mi to nejede:( Porad te dik T
    • Vážně mi zůstává záhadou proč někdo lpí na nešťastném ovládání z těch přitroublých krabic a dělá kolem toho haló, když může použít normálně myš a klávesnici a má po problému.
      • dobre nejsem asi ten kdo tohle řeší, chci si to zkusit na gamepadu...hraju klavesnici +myš, ale proč to nezkusit... pokud nevís, tak prosím nekomentuj. dik:)
        • Gamepad je v klidu. Na tenhle druh hry se skvele hodi. Osobne jsem zkusil obe varianty a zustal u nej. Je to pro me pohodlnejsi. A s tim proc ti nejde ti poradim jen, ze jestli nema Xbox certifikaci, tak ho nejspis nerozchodis.
  • jindra.veliky
    premejslim jestli stahnout nebo ne. zatim jsou nazory tak 50/50 a me jen tak ledajaky rpg nebavi... *4*
    • EuroSamurai
      Já bych taky něco stáhl......tebe z kuže! *16*
    • Cahir
      Tak nám dej pak hlavně vědět, jak ses rozhodl, Jindro!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit