Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • První hra od Piranha Bytes, kterou zřejmě nebudu hrát... U Pb je ten koncept bohužel vážně pořád stejný a tohle prostě není ono... U G1 a G2 jsem se královsky bavil, stejně tak Risen mne hodně nadchl, ale na tohle jsem naprosto ztratil chuť po betě...

    Taky mně strašně mrzí jejich práce s efekty. Animace střelných zbraní jim nikdy moc nešla.

    Jinak pobral někdo ten soubojový systém? V recenzi ho nezmiňují...

    http://www.risen.cz/risen-2/recenze/ Recenze na Risen.cz
    • Po technické stránce je na tom Risen 2 dobře jako první díl. Na své sestavě na úrovni minimálních požadavků hra jela na středně-nízké detaily na cca 16FPS. Žádné vizuální orgie to nebyly, ale jinak hra běžela stabilně.

      16 FPS?:D ROFL. ved tak sa neda hrat
  • jindra.veliky
    premejslim jestli stahnout nebo ne. zatim jsou nazory tak 50/50 a me jen tak ledajaky rpg nebavi... *4*
    • EuroSamurai
      Já bych taky něco stáhl......tebe z kuže! *16*
    • Cahir
      Tak nám dej pak hlavně vědět, jak ses rozhodl, Jindro!
  • Muže mi nekdo prosím odpovedet? když to koupím pres steam bude se dat nastavit český jazyk??
    • U kazde hry na STEAMU mas napsany jazykove mutace. Staci si to precist a nebuds se pak muset ptat na forech *2*
      • Tak u Risenu 2 tam zrovna ta čeština psaná není, i když ve hře je...
    • Ano, je to rovnou v češtině, nemusíš se bát, mám to na Steamu z předprodeje.
    • Paul_cz
      Kupoval jsem přes greenmangaming steam klíč a v možnostech jazyka mám i češtinu, ale netestoval jsem jí.
    • ak hra vyšla v češtine tak hej
  • pohnojili to zase to je hra pre 5 ročné decká
    • Jestli tomu tak opravdu je, tak ti jistě výborně sedne. ;)
  • heh ze sa prave Piranham vycita ze nemenia zabehnute kolaje ked prave to od nich fanusikovia ocakavaju - stary dobry gothic styl hrania...

    ono vobec nevadi ked autor ponecha povodny koncept bez zmeny len prida par veci a nie naopak - vsetci vieme ako dopadlo seria Dragon Age...

    @autorovi recenzia: btw aky mas nazor na seriu Assassin Creed ktora je identicka uz niekolko rokov? Alebo Call of Duty?
  • Paul_cz
    Nějak jsem v recenzi nepochytil problémy s grafikou, viz
    http://www.youtube.com/watch?v=_tkIemLskTI

    Bliká to jak na diskotéce, a ten LoD systém..otřes.
  • smejki
    Jak je na tom překlad?
    Když jsem zahlédl slovo "zlodějina", chtělo se mi zařvat:"Grammar nazis of the world, unite!"
    • ucho
      na samotném slově nic špatného není, nacisty bys volal zbytečně...
  • S recenziou absolútne nesúhlasím....koncepčne zastaralý? WTF?

    Gothic 2 bude hratelný narozdiel od 90% hier i po 20 rokoch. Takisto Gothic 3. Keby som si chcel dnes zahrať starú hru, bude to práve Gothic celá trilógia. Risen bola čistá kópia tejto série vrátane chýb a to sa mi páčilo.

    Risen 2 je ešte premakanejšie ako Risen a ešte za rozhodli zariskovať a ísť do pirátskej tématiky. Koľko je pirátskych RPGčiek? Datadisk k Two World 2 akurát :-)......

    BTW. Absolútne slabá recenzia, s ktorej som sa absolútne nič nedozvedel a je uťatá niekde v strede, pritom autor sa hneď na úvod zamotáva do úvah a kritiky, ktorú nijakým relevantným spôsobom nevie obhájiť.
    • mna od tejto hry už odradzuje zase osekanie rpg prvkov na môj v kus by ich mali pridať nie zjednodušovať systém
      • ziadne osekanie RPG prvkov tam nie je, Risen2 je na tom lepsie ako jeho predchodcovia.
    • Nehral jsem Gothic 1, a kdyz jsem se pak dostal ke Gothic 2, byla tam fura narazek na postavy z jednicky, ktere jsem nechapal. Prislo mi to cele takove nudne a nakonec jsem to ani nedohral a smazal. Gothic 3 uz jsem sice dohral, ale nezdal se mi nejak zvlast dobry. Takovy nevybalancovany a zmateny. Takze kazdemu to sednout nemusi.
      • Masa-san
        Zřejmě záleží na osobním vkusu, ty prostě nejsi na hry od PB
        G2 charakter trpěl ztrátou paměti a tak znalost událostí z jedničky nebyla nijak zvlášť potřebná, protože charakter sám si nic nepamatoval *2*
        Já osobně hrál G1 až G3+ Datadiscs a pak i Risen a přinejmenším G1-G2 patří k nezapomenutelným herním zážitkům.
        • Charakter v G2 žádnou ztrátou pamětí netrpěl, jen zeslábl po několikadenním ležením v sutinách Spáčova chrámu. Znalost událostí ale opravdu nebyla nijak zvlášť nutná, hra byla zábavná i tak. Jen v ní pak hráč nenalezl jistou sentimentálnost při návštěvě kolonie. Jinak argument, že G2 mě nebaví, protože nevím co se odehrálo v jedničce je na ránu. To už tak s trilogiemi holt bejvá, že na sebe jednotlivý díly navazujou...
        • Asi i zalezi na vybrane postave, vzal jsem ve dvojce maga a ten musi obehat furu questu pro magickou gildu nez vubec muze neco delat. A kdyz mi pak pripadalo, ze je to porad nuda na jedno brdo, nesednul mi svet ani NPCcka tak sem to nekdy za pulkou zabalil. Trojku jsem dohral potom co ji opravili, ale pamatuju si jenom ze mi prisla strasne nedomyslena ce spouste veci, jenom uz si nevzpomenu na duvody.
          Risen 1 mi docela sednul, sice souboje s mecem byly trochu o nahode (ale zase to nebylo uplne jednoduche), naproti tomu za maga sem to vsechno kosil s prstem v nose. Risen 2 ted sleduju na videich z youtube a premyslim o tom ;-)
    • Koľko je pirátskych RPGčiek?
      Akella ti asi nič nehovorí ...
  • Umaroth
    Mě koncepčně bloudící hry typu Risen netáhnou, nemám rád RPG která vás nikam nenavedou a vy pak půl dne hledáte správné dveře do kterých vlézt, abyste mohli v questu pokračovat. Sandbox určitě, ale musim pořádně vědět co a jak a hlavně kam. Neříkám že Riseny jsou špatné hry, ale mě nesednou. *5*
    • RPG, které tě jenom vede za ručičku, není žádné RPG. Jde tam hlavně o svobodu rozhodnutí, k čemuž patří vybírání z mnoha questů nebo zvolení vlastní cesty.
    • MidnighT91
      By mě zajímalo co bys dělal ve starejch RPG hrach kde jsi k dispozici neměl ani mapu a musel sis ji kreslit sám...
      • Asi by to nehral ne?
        Oni byly dosti rozumne duvody, proc se od tohohle stylu her opustilo.
      • Umaroth
        No já pořádně začal hrát až tak ve 13-14ti (2006), šáhnul jsem po starších hrách (half life, wiolfenstein) ale k temto oldschool hardcore hrám sem se nikdy nedostal, a už se nikdy nedostanu, protože to je mi cizí. Chápu že pro lidi co s hrami vyrůstali od maria je tohle něco jiného...
        • Neres co lidi pisou. Ona vetsina chytraku co pise "kde jsou ty casy, kdy jsem si musel mapu kreslit rucne" ve skutecnosti nikdy takovou hru nehrala, pripadne hrala zpusobem, ze sli dopredu dokud neumreli a pak to skoncili.
          • Ted mi jeste vycucej z prstu cisla sportky, prosim.
            • 4815162342
    • Dobrá rada: nikdy nehraj Dark Souls *1*
      • Umaroth
        Hele v Dark Souls sem se ještě nenaštval kvuli tomu že bych nějak bloudil (ta hra mě asi nějak šikovně sama navádí) , i když mám odehráno zatim asi jen 3 hodiny...
        • Možná proto, počkej za chvíli :D Teda ne že bych ti to přál, ale tady jsem byl celkem vyřízenej, a to jsem s žádným free roam rgp problém neměl...
    • PreidaQ
      Každá hra tě přece nemusí vodit přesně za ručičku tam, kam potřebuješ. Navíc, když člověk není pitomec a alespoň trochu čte a vnímá quest logy aj., tak opravdu málokdy bloudí. *7*
      • Umaroth
        No u původního Risenu jsem bloudil a to jsem se v logách hrabal, a mě prostě nebáví x hodin neco hledat s nulovým postupem ve hře. Chápu že tyhle hry jsou super pro šmejdily, i já si rád zašmejdím, ale s tím pocitem, že si šmejdím cestou někam. Ne že šmejdím a třeba náhodou narazím na místo questu....na to jednoduše nemám čas, nebo čas by mozna i byl, ale nejsem ochoten ho tomu věnovat (Ano jsou i hráči, kteří mají přítelkyni *7* )
        • Kinet1c
          prepac my, ale neda my to sa spytat. TAK NA CO TO HRAS ?? Tieto hry su urcene pre nejake typy hracov, evidentne ty nim nie si. Hral som mnoho RPG, fakt mnoho, a neznasam napr. priliz komplikovane hladanie nejakej osoby v queste ci lokacie, na druhej strane to sa moze stat, ked je vhre na ho*no questlog, prip. ked clovek nechape co mu kto zadal za ulohu.. Tzn ked ti niekto povie chod na sever a potom na krizovatke odboc na juh, tak ked je mapa k dispozicii a pouzivas rozum, NIET sance ze budes bludit, mozno kus, ale to co si ty popisal znamena, ze hras hry len tak, lebo prave vonku prsi a nemas co robit. HRy bud hras pretoze si nadchnuty pribehmy, ci prostredim, prip. postavami, zapletkou ci hernymi prvkami, alebo ich hras preto lebo sa nudis a nemas co robit, ked je to tvoj pripad tzn nudis sa a hras taketo hry z nudy, tak ich radsej ignoruj a vezmi angry birds ci nejaky hidden object game, cas ti rychlejsie ujde a ty sa na okamzik aj zabavis. To je pripad aj s DA 2 ci ME (aj ked ME milujem), su jednoduche, nepotrebujes mnoho premyslat, skratka sa oddas akcii a pribehu, ale clovek niekedy chce nieco viac ako len to, chce sa pohrat so statistikami postavy, chce si postavit nejaku tu zbran, ci vecicku co 10 sec po aktivacii spravy dieru v stene atd. Priznam sa ti aj ja si rad zahram obcas hry kde rozum mozes nechat v postely a len si tak uzivat, ale vecsinou mam hry, kde musis mat viac rozum ako hocico ine.
          • Já u ME 3 přemýšlel hodně a hlavně u konce. Mám napustit vanu hodit do ní kompl a pak za ním skočit. Mám si omotat kabel s komlu kolem krku a pak ho hodit z okna nebo mám najet autem plným výbušnin do sídla Bioware, když už jsem se díky kvízu dozvěděl kde nesídlí. Ale vážně tohle není o pomlouvání jinak perfektního ME 3. Dokonce pominu že srovnáváš angry birds s ME což mě jako fanboy obouch her dost naštvalo. Ale říct že když čověk v nějaké hře bloudí tak hodně přemýšlí je divný já když se někde ztratím tak chodím nazdařbůh tak dlouho dokud nenarazím na nějaký NPCčko co by mě přeposlalo za dalším qvestem. Navíc to vyznělo jakože člověk co hraje ME či DA nemá zájem o příběh, postavy, nebo zkoumání prostředí (vím je to koridor jak... koridor ale člověk alespoň může 3 hodiny ztrávit čtením kodexu a tím vlastně taky prozkoumává okolí). *3*
    • Hmm, klasický Mass Effect hráč. Myslím, že to sedí.
      • Mechwarrior_bw
        v prvom rade je to klasická ukážka dnešnej generácie hráčov, ktorí chcú byť ťahaní za ručičku... preto má úspech séria cod, preto sa upúšta od otvorenejších, obtiažnych hier kde títo ľudia nevedia čo majú robiť... a tak potom aj vyzerá herný priemysel. (nič v zlom, len popisujem).
        • Umaroth
          Ted si mne urazil, koukni se mi do profilu a koukni jaké hry mám rád....pak povídej. Sorry ze jsem hráč, který chce místo prolézání každeho dungeonu a zátoky mít i realny život...
          • Co to proboha meles? Ty si jako myslis ze hraci ''jednodussich'' her stravi u PC mene casu nez milovnici ''hardcore'' titulu. Opak je vetsinou pravdou!
      • Rekl svuj nazor,tak se necerti zbytecne,kazdy vam fanboyum do pr...le nepoleze.Proste mu to nesedi a basta.Sto lidi sto chuti.Takove jako ty mam nejradeji.
      • Umaroth
        Takže to že mimo jiné hry mám rád Mass Effect znamená, že jsem ''typický mass effect hráč'' hmmmm...skvělá dedukce !
        • být tebou si nedávám jako profilovku obrázek z ME jinak to na tebe budou zdejší rozumbradi pořát vytahovat. Risen jsem nehrál (i když takovej Gothic 3 byl hroznej) a nevím zdali je to hra lepší nebo horší než ME 3, ale souhlasím že hra v níž člověk chodí pořád sem a tam po krajince za otravnejma qvestama je nudná.
          • Zabavnejsi nez koridorovka (aspon pro me)
            • To je tu bezne, kazdy chce mit svou pravdu a plusy a minusy se stejne klikaj podle davu. *15*
            • Mě jen překvapilo jak se s názorem ostatních lidí nedokážou někteří návštěvníci této diskuze vyrovnat.
            • Vsak jasny, sto lidi sto chuti, proto pisu pro me.
              U me zase GTA neni sandbox, protoze nemas absolutne zadnou moznost jak ovlivnit okoli. Krom toho ze cornes par aut a nekoho prejedes. (Kdyz neberu story ze SA kde se odemykaji ruzny casti mesta a neco se trochu meni)
            • to je věc názoru. Sandboxy typu GTA jsou OK ale chodit v nějakým RPGčku po krajině a zabíjet vlky vzít jejích kůži a pak jít zas půl hodiny nazpět během toho se třikrát ztratit a pětkrát zakysnout v nějakým bugu to není nic pro mě. Hold čas jsou peníze
  • Chapu to dobre,ze diky rozdrobeni herni plochy na nekolik mensich ostrovu je hra tak nejak vice linearni? Jak Gothic 2 tak i Risen 1 vrhly hrace na velkou mapu a dalo se toho od zacatku dost prozkoumat, ale u Risen 2 mam obavy aby neslo predevsim o "koridor".
    To by pro me byl zasadni problem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit