Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Děkuji nechci.
    • Tak hlvaně že to víme... *7*
      • Nevim co se ozýváš ty, já děkoval autorovi včasné recenze.
  • Nutno říct, že jakkoliv je tu recenzentovo hodnocení rozebírané, zůstává pravdou to, že 7/10 je již celkem jasný nadprůměr. To znamená, že takové hry vůbec nejsou špatné a rozhodně stojí za vyzkoušení. Netřeba vysvětlovat těm co znají sérii Gothic, protože první Risen jí byl přímo nasáklý a u druhého tomu jistě nebude jinak :)
    • To vis - pod 8 je pro lidi vsechno srajda, a pak si jeste stezujou na nevyuzitou hodnotici stupnici : )
      Asi je to taky prokleti Skyrimu. Jakkoli se mi ta hra libi, a nahral jsem v ni sto hodin, tak nevidim desitku jako hodnoceni nekoho jinyho, nez zaslepenyho fanusika.
      Kdyz pak dostane nastupce konkurencni znacky jen sedm, o to vic to ty stary bardy asi boli : D
  • *1* dalšia hra ktorá ma minie.:) a ani slzu nevyroním.:)) *5* *1*
  • Jestli PC verze dostala 7/10, tak to si ani nechci představovat, jak moc dom*dana bude konzolová verze.
    • Ta bude stejná, protože Risen 2 je primárně na konzole.

      Je zajímavé, že když Piraním po udílostech s G3 teklo do bot, tak studio dokázalo vytvořit titul, který si i přes občas chluvhá místa dovedl udržet laťku. A hle, najednou je potřeba mechaniky zjednodušit, do hry přidat zpomalováky (i když jdou vypnout, jde o myšlenku vůbec něco takového implementovat) a drsnost světa místo nekompromisního soubojového a střeleckého systému nahradit vulgarismem v každé páté větě. A nezapomenout na politiku DLC.
      • prudislav
        je tak pro info:
        U Risenu 2 je stejně jako u prvního primární platforma PC - port na konzole dělá stejný tým co portoval Risen 1
        • Ano máš pravdu a vím to, nicméně můj dojem ze hry takový, že je stavěna primárně pro gamepad. Nemám nic proti hrám, které využívají gamepad. Nicméně doby kdy byl joystick nepsaným povinným příslušenstvím k hernímu PC jsou pryč a PC hry využívají zejména možnosti myši.

          Risen 2 myš téměř nepotřebuje. V podstatě se jedná o gamepadové ovládání pohybu levou analogovou pákou (postava se nezávisle na kameře okamžitě začně pohybovat v daném směru) a ovládání volné kamery pravou analogovou pákou (nebo naopak, jak který vývojář preferuje).

          Takový argument (styl ovládání) pochopitelně nemohu vydávat za nezvratitelný důkaz tvrzení, že Risen 2 je podle mne vyvíjen především na konzole. Nicméně v souladu s dalšími změnami (cooldowny místo přebíjení, hack'n slash boj jeden na jednoho se soft lockem, zjednodušení některých akcí oproti předchozím dílům) docházím k osobnímu přesvědčení, že Risen 2 je ohlášen primárně na platformu PC proto, aby se vlk nažral (komunita je pro PB přece "důležitá") a koza zůstala celá (hra je upravena v mechanikách a v obtížnosti tak, aby vyhovovala především hráčům s gamepadem).

          Výše uvedené pro mne není přímým záporem. Je mi celkem jedno, na jaké platformy kromě PC chtějí PB hru vydat. Co mi jedno není je podle mého názoru zhoršení kvality titulu po hratelnostní stránce. A mým názorem je, že jistý díl na tomto rozhodnutí má i fakt, že je již dopředu počítáno s "portováním", a titul je připraven tak, aby pokud možno vyhovoval skutečnému cílovému publiku (a PC komunita to podle mne není).
      • Jojo taky by me zajimalo odkud tohle prislo. Jestli se zase budou vymlouvat na distributora tak jim to uz prestanu zrat.
  • Takze skutecny hodnoceni je 9/10. Nezapominejte, ze jste na GAMES kde nikdo neumi spravne hodnotit hry. Viz Skyrim a Deus Ex.
    Navic kdejaka shitovka typu CoD a Assassins Creed, ktera je rok co rok stejna dostane taky 9/10.
    • Cahir
      Tjn, to umíš jen ty.
    • Mechwarrior_bw
      v porovnaní s mainstreamom je na tom games.cz v tejto oblasti ešte veľmi dobre ... a tých pár excesov si proste môže dovoliť.
    • mne sa paci ako autor recenzie na zaciatku zhodil arcaniu a ked na tu recenziu clovek klikol zistil ze jedno z najhorsich RPG ever ma 7/10, rovnako ako Risen 2. ROFL

      a hej Skyrim a DEHR za 10/10, to je riadny fail Lukasa.

      Ale inak mi je to jedno, nech si hodnotia ako chcu, ak potom vedia zaspat:P Nerozculovla by som sa za to ze dali Risenu 7/10. Ja sa skor bojim toho ze si nezasluzi ani tolko. A to je pre mna seria Gothic jedna z naj ever.
      • Skyrim pro mě 10/10, Deus ex 6/10
      • prudislav
        no jestli tu Arcania má stejný hodnocení jako Risen 2 tak je to pořádnej fail :-D
    • Když se ti nějaká hra nelíbí, hned na ni nenadávej.... protože konkrétně tohle je jen tvuj subjektivní názor. AC je nejlepší serie (pro mě). Myslí si to spousta fanoušků. Ne každýmu se musela líbit, ale to ještě neznamená, že když hra vychazí rok co rok, že to bude blbý. O CoD mluvit nebudu, nikdy jsem nehrál. Ale taky si nemyslím, že to bude tak hrozný jak říkáš. Viz že letos bude zase Black Ops tentokrát číslo 2....
    • ales.smutny
      Jojo, zvlast ten CoD tu uz dva roky devitkujeme...:))
  • Mam zatial odohrane asi 6hodin takze hodnotit celu hru nemozem. Zatial je to dobre. Piratska atmosfera tomu dodava smrnc. Samozrejme zacinate od nuly a zaciatky su trosku drsnejsie. Boje sa mozu zdat velmi jednoduche avsak mate dost moznosti kombinovat a ked sa naucite par trikov tak to ide celkom dobre. AI je trosku slabsia, niekedy to zamrzi viac nez by bolo treba ale nic tragicke sa nekona. Grafika je podobna risenu a okrem par nedostatkov(u mna miznuca trava) ako nie velmi posobive nacitavanie objektov je to pekne. Zatial by som tomu dal 8. A bavi ma to urcite viac ako predosli diel. Hoc mu ide verne v slapajach. Ale ako som uz pisal, piratska tematika tomu napomaha.
    Ale komu sa nepacil Risen tak ten dvojku podla mna nemusi ani zapinat. Pozornost si tato hra ale zasluzi. Je to na vas...
  • "Tyjo..průměr....tak to nemá cenu kupovat...."

    dneska jsem koukal na s tarý časopisy a Starcraft dostal pouhých 8/10! Spousta her, co sebrala jen 7/10 mě velice bavila a držela. Co to je hodnocení? Na nějaký mass defekty a jiný vyhipovaný kraviny se spousta hráčů může vykašlat a najít velkou porci zábavy v titulech, který někdo jiný ohodnotil na pouze "nadprůměrné" ....
    • Pouhych 8/10? Vzdyt je to skvele hodnoceni. Musis to videt v kontextu doby. Tenkrat jeste prumerne hry dostavaly 5/10(tak je to logicke a tak to ma byt)Ne jako dneska,kdyz Risen 2 dostane 7 a uz tu lide pisi ze je to prece prumer *16*
    • Diablo 2 taky dostavalo 8/10 a vsadim se, ze trojka pod 9 nepujde, i kdyz tu dvojku neprekona.
      • "neprekona, prekona..."
        Diablo 2 jsem hral spoustu hodin a kralovsky jsem se u toho bavil, nepochybuju, ze i u 3 stravim spoustu casu a budu se kralovsky bavit. Z meho pohledu neni co prekonavat.
      • D2 dostaval nizke hodnoceni kvuli spatnemu rozliseni (640x480 v dobe, kdy uz se normalne pouzivalo 1024x768) a dalsim vecem, ktere blizz "opravil" az v LoD.
    • Veskoslav
      A můžeš mi říct v kterém časopise prosím? Co jsem prohledával ne či staré Level, Score, co mám schované, tak povětšinou se hodnocení pohubovalo v minimě 8,5-10. Ale 8/10 sem nikde nenašel.
      • Peppa
        Taky si to pamatuju, bylo to opravdu 8/10, resume bylo něco jako solidní práce ale málo inovací. Dnes, tj. po 14(!) letech, stále hraju. Kdo mohl tenkrát tušit, že Starcraft BW se stane prvním a největším e-sportem, ve kterém i po takové době dosahují profi hráči zisků, se kterými se jiné hry ani nedají srovnávat. Nicméně, SCBW i v koreji již pomalu umírá, blizzard mu dává poslední rány a snaží se protlačit líbivější, leč z hlediska profihraní a divácké atraktivnosti slabší SC2.
        • Veskoslav
          Děkuji:)
      • zrovna level, jestli se nepletu
  • hmm asi to upirátím, když je to hra o pirátech
  • Veskoslav
    Takže prostě průměr. Určitě nekoupím hned, počkám pár měsíců. Stejně teď vychází Diablo, je zkouškové a venku je docela dost pěkně:-D:) Ale myslím si, že hodnocení 7 není špatné.


    A k diskuzi. Když proboha někdo potřebuje šipku, která mu ukáže, kde přesně má jít, tak ať se na mě nezlobí, ale to jsou hry pro malé fakany, co si neumí buď text přeložit nebo jsou tak líní, že si to ani nepřečtou i když to mají přeložené. Potom se člověk diví, že hry jsou čím dál jednodušší a masovější. Co kdyby náhodou nenašli zapadné dveře......
    • Od kdy je 7/10 prumerne hodnoceni? Tve mysleni jen dokazuje to,ze naprosta vetsina her ma premrstene hodnoceni a o nicem nevypovida. Cemu se ale divit,kdyz braky tu dostavaji 9-10 bodu a treba hra,ktera neni v popredi zajmu vydavatelu a u ktere si recenzent nemuze vzpomenout na jedinou chybu a jedinou vadu na krase,dostane 8/10
    • Jenom aby ta sipka byla udelana presne podle pixelu monitoru.
      • Veskoslav
        Spíše "televize", ne?:-D Jinak fajn nick *14*
        • Pravda televize, ale ty me neopravuj, jeste jsi dost nevyrostl. *15*
          • Veskoslav
            Pravda no:(Nemusím ekonomicky zajišťovat rodinu a chápu společnost EA:-D
  • fichtlis
    co byste porad chteli, ja ted hraju legend of grimrock kterej je naprosto perfetktni, takze jestli tohle je kvalitni prg tak do toho jdu. budte radi ze se delaj porad hry a kdyz vas to nebavi nekupujte, nestahujte a hrajte si to co vas bavi, treba fallouta jednicku nebo jiny poradny rpg v uvozovkach. stejne je to furt to samy tak nevim nad cem remcate porad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit