Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Risen jsem hrál ale nedohrál, přestože jsem milovník RPG, díky poměrně vysoké náročnosti se mi hra zdála až příliš rozvleklá. Těšil jsem se na Risen 2, na možné zjednodušení hratelnosti, na piráty a líbivou grafiku. Dostal jsem ale krom líbivější grafiky to samé co v jedničce. Úvodní kapitolu hraju už přes pět hodin a stále nemám hotovo. Proč? Protože všechny věci a všechny akce jsou neuvěřitelně špatně nastaveny. Vysvětlím: Na začátku neumíte nic, jen se trochu ohánět mečíkem, který sotva něco ubere a střílet pistolkou, kdy jste rádi, že hra aspoň jednou za deset kulek nenapíše MISSED! Všichni naopak umí všechno. Potvory útočí asi sedmkrát rychleji než váš hrdina, což znamená, že i blbá paryba v úvodní hře je schopna vás na tři údery zabít a to nemluvím o tom, když jsou tři naráz. Piráti a další postavy mohou kopat, dávat tvrdé údery, uhýbat apod. A vy? Vy nic, vy se totiž musíte všechno naučit. Jenže tady podle mě přichází další problém. Trenérů je kolem spousta a všichni jsou ochotni vás naučit všechno za pár tisíc zlaťáků. Nejvíc jsem se asi bavil, když mě zabil nějakej kanec a já jsem se chtěl stát silnějším. I běhal jsem po plážích a sbíral lastury, abych našel perly - pravděpodobnost najití perly je asi 15%. Zuřivě jsem sbíral kdeco, abych vydělal první tisícovku a mohl si natrénovat lepší úder mečem. Pak jsem zjistil, že ale potřebuji kopnutí a to je jen další tisícovka. Kde ji ale sakra mám vzít, když na ostrově už nic není? Jediné co mi zbývá je zabíjet prasátka, vařit z nich sekanou a pak ji prodávat po 5 zlaťákách. Takhle se k té tisícovce dohrabu za pár let. Co myslíte vy?
    • Tak si sniž obtížnost a dej si normální:) Těžké to není, bál jsem se akorát většího počtu domorodců s oštěpy a strážců v uzavřených prostorách.
    • Taky jsem mel ze zacatku problem s penezi ale o tom to je si myslim. Nicmene hru jsem pred 5ti minutami dohral a zustalo mi cca 20 000 zlataku :-D
    • Máš pravdu,řeším stejný problém. Jsem u Steelbearda a nemumím nic a mám 300 zlatých :-). Hledám a kradu kde mohu....
    • Tak to je bud pokus paradni troling a nebo typickej pripad hrace kvuli kterymu se hc rpg upravujou. Pokud se ti tohle zda tezky, nainstaluj si Gothic 2 a k tomu datadisk Night of raven a velice by me zajimalo co bys rek na to :) Me uz tenhle typ RPG kde si vsechno musis vydrit uplne nebavi, jelikoz mi uplne staci ze to mam v zivote :) ale kdysi me bavilo prave to :) Dyt prece o co tezsi obtiznost o to lepsi pocit z dobre odvedeny prace. Je ale pravda, ze ty mechanismy nesmi bejt nastaveny nesmyslne, aby hra nutila cloveka delat nejaky nezazivny blbosti jenom proto aby se stal silnejsim (napriklad wow). V Gothicu a trochu i v RIsen slo vzdycky o si poradit, nejak se vypracovat a mel si k tomu spoustu moznosti, proste jako v zivote :) V tom je ta zabava. Risen 2 sem nehral nemuzu soudit. Je tam vlastne kovani, stahovani z kuze a tak a treba mistri ke kterym se da prihlisit? Muzu mit vlastni dum a kramek kde bych to prodaval? Takovy veci bych tam celkem uz dneska cekal a spousta dalsiho, ale ja si odpovim sam - neni ze jo:)
      • NotR mi ani nepřipomínej. *1* Kombinace krásného Jharkendaru, zajímavého příběhového rozšíření zaměřeného na mágy vody a děsivého skoku v obtížnosti, kdy člověk musel mít bojový systém úplně v ruce jinak prostě nepřežil, hra na začátku trestala smrtí každou chybu (naprosto nesmyslné zranění od ostatních postav) a systém dovedností, kde bodů byl zoufalý nedostatek, nakonec mě hra přestala bavit na konci 5. kapitoly, když se mi nedařilo získat sílu na tu poslední sekeru (spočítáno i s tím co dostanu v Hall of Idorath) *9*
    • GuruSerpent
      Protože poslední dobou dost tavim Dark Souls, tak mi to zas tak těžké nepřijde (ale jak říkám - asi jde o zvyk ). Nicméně mě mrzí, že se jaksi ztratilo kouzlo soubojů oproti jedničce a taky mi trochu chybí to rozdělení do tříd (mág, bojovník, útočný mág). Postava je takový univerzální, všestranný bojovník... Každopádně stále výborná hra *3*
  • Kazdy kdo srovnava hry ala "gothic" se skyrimem je pako. Skyrim me zklamal jako uz dlouho ne, pribeh o nicem, questy standard, atmosfera zadna, zabijeni draku stylem zaslapovani obtizneho hmyzu... pche.

    Risen nebyl Gothic 2 ale pro me to bylo super atmosfericke rpg a bavil jsem se u nej vic nez u skyrimu s oblivionem dohromady, nejde o to jak je svet velky ale jak je zajimavy a zabavny.
    • Skyrim a Risen jsou jine typy her, proto neni dobre je srovnavat. Nesouhlasim s tim, ze je Skyrim spatny, da se tam najit fura zajimavych veci. Snazili se i trochu poladit nektere nedostatky z Oblivionu, a i kdyz to na Morrowind porad nema, tu snahu sem ocenil.
      Risen 1 se mi libil hodne, Gothic 2 vubec, coz je tez zajimave ;-) Nejak me nebralo behat porad tam a zpatky po mape, tak nejak si predstavuju questy ve Wow a ne v single hre. Risen 2 co tak sleduju na youtube tak mi vadi zjednoduseni a silene animace, ale jinak to vypada zajimave a asi to koupim. Pokud lidi tvrdi ze se to podoba jednicce, tak je to jenom dobre.
    • Tak tak Skyrim byl pro me chvili zabavnej, ale pak hrozne deprasivni, protoze clovek po chvili prokouk tu sablonu a videl tu hroznou povrchnost a prazdnotu.
    • GuruSerpent
      Vlastně to v komentu právě srovnáváš... Já na Oblivion nedám dopustit, ale stejně tak jsem se královsky bavil u Risenu a Skyrimu.
  • michaliuz18
    sikovna hra ako za starych cias som rad ze tieto rpg nevyhynu a maju svoje čaro ze si poviem 100x idem spať idem spať a stale si davam novy a novy quest ,seci nadavaju na pribehy, ale co gothic 1 a risen 1 mali uplne ze obrovsky pribeh? vsetky hry od piraňa bites maju pribeh len ide pomalsie, subojovy system?! ano spociatku horsi no da sa vylepsovat a setko okolo, nove mece a hned je zabavnejsie a menej frustrujuce .... len vy LUDIA nie ... hned vas niekto zabije poviete si ze je to somarina a date tomu 7 bodov, ta hra si zasluzi kludne aj 9 za to ze je to piratske a dobre sa na to pozera a hraje
    • Ta hra by si zasloužila 9, kdyby ji PB neušili na míru současnému hráči. Ve stavu v jakém je jí přísluší 7 a je to škoda.

      Soubojový systém v Risen 1 byl v rámci PB her velký krok kupředu. Jenže alespoň občas vyžadoval základy elementární logiky (provokovat sám tři ještěřany není dobrý nápad) a zdá se že to někomu vadilo, takže v risen 2 jdou soupeři hezky jako vepříci jeden po druhém, i když občas se jakoby "prohodí". Nestane se ale, že by všichni soupeři šli do hráče naplno, jak by to bylo ve "hre ako za starych cias".

      Nemluvě o zpracování střelných zbraní, to je vysloveně výsměch staré gardě do tváře. Kde je nějaká taktika co si se zbraní mohu dovolit a co ne, kdy přebít a kdy ne? Stačí běhat po mapě jako splašený kůň, kličkovat a ob každých pár sekund se otočit a vystřelit.

      Žádné "ako za starych cias". Normální moderní mainstreamový produkt, i kadence sprostých slov je správně poplatná době.
      • Nj to je proste nevdek, svym zpusobem pirane vdeci za svou slavu komunite ktera i pres vsechny jejich pruse*y jim vzdycky odpustila a doufala ze se napravi protoze meli fakt styl ale co se stane plivnou jim do ksichtu timhletim.... Kde sou ty casy kdy se skalnim fandum snazili jeste stizit obtiznost noci havrana u G2 dneska se staraj hlavne o to jak udelat co nejvic DLC a port na konzole.. je mi z toho smutno.. Me samotnymu uz je to fuk.. na hry stejne nemam cas.. ale bylo by fajn videt ze ta kvalita zustava.. ale tohle se netyka jen her..
  • Piraně opět nezklamaly...sice mám odehráno zhruba 5 hodin ale už teď vím že tohle bude parádní dobrodružství a kdybych nemusel do roboty tak od kompu nevstanu dokud to nedohraju..jsem fakt strašně rád že tvůrci nejdou za každou cenu s davem a jsou věrní svým fanouškům i když nějaké ty zjednodušení tam jsou,není to ani zdaleka tak drastické jak jsem čekal..pořád platí že hra nedá vůbec nic zadarmo a tak to má být..ať už navalí gothic 5..nemůžu se dočkat *5*.jo a grafika je naprosto užasná,není to sice technologická špička,ale estetický dojem je bezkonkurenční
  • Trol.diskuzni
    Recenze se dala zkrátit na: "Hru jsem nehrál a Skyrim to není, takže dávám 7 z 10!"
  • vzdyt je to zase prevlecenej gothic 1! samozrejme s vyce polygony a vyssimi texturami ale ty animace! ty dialogy! ta imbecilni zapletka! ty souboje! rukopis piranhi je znat no. ja mam rozehrany new vegas a nedavno sem dohral mass effect 2, takze na tohle sem uz rozmazlenej. o dalsi hre od nich uz nechci nikdy ani slyset natoz to hrat
    • keby bola moznost hrat prezleceny Gothic, tak by som vsetky ostatne hry odinstaloval :P
  • Neodpustím si: ukázka "typického" gameplaye, aneb proč Risen 2 vypadá tak, jak vypadá.

    SPOILER ALERT !!!
    http://www.youtube.com/watch?v=hsDB61FWX0A
    SPOILER ALERT !!!
  • Tak technicky je to katastrofa, to doskakování textur na objektech ktery jsou metr pred vami, problikavaní textur v dlace, ty rostliny jak se zmensujou a zvetsujou v zavislosti jak jste daleko od nich nejak me to znechutilo a pred diablem si nebudu kazit chut timhle paskvilem o tom ze jste pirat co neumi plavat o tom radeji pomlcim. Hratelnostne to neni nic novyho nevidim jedinej duvod proc tohle kupovat omlouvam se vsem fanouskum risena a gothica ale vydat tohle v roce 2012 a chtit za to 1000kc to fakt ne sorry. Zlatej Skyrim.
    • Nemuzu hodnotit R2, zatim jsem jej nehral. Netusim zda je na stejne urovni jak prvni Risen. Kdyz ale srovnam prvni Risen (aspon prvni dve kapitoly, pak to dramaticky slabne) se Skyrimem tak neni co resit.
      Svet a pribeh Skyrimu je uplne mrtvy. Skyrim ma silu v rozlehlosti sveta a moznostech ho prozkoumavat. Risen mel komorni atmosferu, druha kapitola za magy v klastere byla perfektne Gothicovska. Prvni v pristavu byla slabsi, ale to kouzlo tam bylo taky.
      U me vyhrava Gothic styl vtahovani do pribehu.

      e: a tim tedy nechci kritizovat Skyrim, bavil me hodne, ale G je proste G
    • Nazor ti neberu. Ja jsem nikdy nepovazoval Risen za plnohodnotneho nastupce Gothic 1,2. Pro me je tahle Risen serie takova odbocka ''nikam''. Ale proc sem tahas Skyrim je mi zahadou.
      • Protoze tahle hra cily nas tejnou skupinu potencionalnich zakazníku (fandove rpg), ale pokud te skyrim nejak nevyhovuje tak si tam misto nej dosad treba zaklinace 2 tyhle hry jsou mile pred timhle produktem za ktery vyvojari chteji ty same penize jako za zminene hry (a nezajima me, ze na to meli mensi rozpocet, ze na tom delalo mene lidi a bla bla bla vzdyt je to od doby 1. gothica lautr to samy nebo spis horsi) jako budget za 500 maximalne. Ale tahle debata je stejne nepodstatna protoze za 14 dni vychazi Diablo 3, coz je tak akorat dat v praci vypoved, rozejít se přítelkyní a nakoupit do zasoby par hlodavcu
        :-)
        • Zaklinac je pribehove RPG. Na pribehu to stoji a pada. Lide bez znalosti knizek si hru nikdy neuziji tolik jako ctenari znali dila. Skyrim je naopak freeform RPG,ktere si s pribehem hlavu nelame. Volnost je hlavni devizou hry. Pak jsou tu RPG akcni,jako treba Diablo(dneska se tomu uz bohuzel rika jen RPG. Privlastek akcni jaksi vypadnul). A paskvily ala interaktivni film od Bioware.
          A Risen? Risen(1) je takovy mix. Trocha volnosti,trocha pribehu co te pusti jen tam kam mas. Vsechno to jsou RPG,ale naopak ja si myslim ze kazde je cilene na jinou skupinu lidi. Rozdily jsou obrovske.
          Ja se bavil u vsech tri her. U kazde jsem ale hledal jiny druh zabavy.
        • Skyrim je hovínko.
          • a ty si druhy
  • Normálně nekupuju hry nad tisícovku a radši čekám, až klesnou na nějakých 7 - 8 stovek (v čemž mi vyšel první Risen vstříc už od začátku), ale u PB hry jsem musel udělat výjimku. A teď toho tak trochu lituju. Řekněme, že technicky to je tak trochu prasečina, ne úplně nepodobná situaci po vydání Gothica 3. Není to sice taková katastrofa, ale přesto...
    1. Optimalizace není nijak slavná. Upřímně, zas o tolik hezčí než první Risen hra není, ale výkon žere neúměrně víc. S 560ti HAWK se občas jen tak tak držím nad 30 fps. Zatím vyřešeno FPS limiterem, do budoucna bych ovšem s novými ovladači rád viděl číslo o chlup vyšší.
    2. Černě blikající textury nehledě na nastavení. To fakt není hezká podívaná a bohužel je dost častá.
    3. Doskakování objektů, postav a zkrátka všeho. Lavičky, stolky, postavy, kusy architektury - to vše doskakuje sotva 20 metrů před vámi. Na nejvyšší nastavení, vRam má ještě 300 MB rezervu, přesto se mi spousta objektů objevuje doslova pod nohama. To samý vegetace, která se mění jen pár metrů před vámi. Fakt na to není hezkej pohled.
    4. Tzv. DOF rozmazáva krajinu až nepříjemně blízko, bez něj zase vidíte nehezký zuby v dálce.
    5. AA se nezdá, že by nějak extra fungoval.
    6. Stíny jsou ostrý, nehýbou se plynule a po vzoru Skyrimu se nasvícení mění každých cca. 10 vteřin, kdy vše poskočí najednou. FUJ!

    Hratelnostně to zatím vypadá docela fajn. Soubojovej systém se zdá bejt na pohodu, jen se doučit nějaký komba a triky. Dialogy jsou při starým, jak byly, stejně tak britskej dabing alá první Risen. Svět a questy se zdají bejt doposud fajn. Trochu drasticky se zasáhlo do designu postav, což mi ne úplně sedlo, ale zvykám si. Hraje se to dobře a jako dlouholetej fanoušek PB se v druhým Risenu cítím jako doma. Jen jsem se asi trochu unáhlil a měl počkat na nižší cenu, patch a ovladače. Trochu to skřípe a po tom, jak špičkově fungoval první Risen hned od začátku jsem docela zklamán. *9*
    EDIT: A ještě něco. Musel jsem odinstalovat ovladače a nahrát je znova bez 3D Visionu. Ten se automaticky instaluje a i když ho člověk vůbec nepoužívá, tak pak po pár minutách začne záhadně klesat framerate až na nehratelný hodnoty. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale řekněme, že mě nijak netěší googlit všemožný návody, jak zabránit nelogickejm bugům ve hře.
    • Ale i pres to vsechno je to pekny *3*
    • Me 3D vision problemy nedela. Za to se vsim ostatnim souhlasim. Ze zacatku jsem ty textury s listama taky nemoh prekousnout. Ted uz jsem si nejak zvyknul *4*. Ale patch je potreba. Taky je skoda, ze neudelali vic ksichtu. Je trochu divny potkavat furt ty samy lidi. A vubec je tam tech veci pres kopirak vic.
  • Dobrá práce, Piranha nezklamali. Jo, je to restartovanej Gothic, jo, jsou tam ty stejný chyby jako dřív, pirát neumí plavat, nedostatečná aktivita NPC je často k vzteku/smutku, člověk pořád jenom někam běhá, něco hledá, něco zabíjí. A co jinýho byste od RPGčka typu Gothic chtěli? A ještě k tomu máte piráty, domorodce, Patty, vlastní loď, voodoo a spoustu místa. Velký + je taky rozvinutí charakteru hlavní postavy - ještě nikdy předtím mě takhle nebavilo být "bezejmenným hrdinou", protože už to není : "We will save the world!", ale spíš "How did we end up in this shit?", což k pirátské atmosféře a celkové nátuře hry sedí dokonale. (Nuff Said!)
    • Co znamena ''nedostatecna aktivita NPC''? Gothic totiz jako jedna z prvnich her(ne-li zcela prvni) mela NPC co zili podle denni doby. Ve dne pracovali/strazili,podvecer sedeli u ohne a hrali na kytaru(nebo co to bylo),varili si jidlo,nebo se jen tak poflakovali.Pak se sli vycurat (doslova) a spat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit