Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Proč se mi zdá, že by se přesně celý text recenze dal vložit i pod název TES5: Skyrim? Jenže na konci by byla známka 9 nebo 10... V oblasti open world RPG se přesně ukazuje, jak zdravá je konkurence a jak tady žalostně chybí. Máme tu TES, Risen a Two Worlds, ale u každého z nich i nejzarytější fanoušek musí občas zakroutit hlavou nad naprosto zbytečnými a už léta se táhnoucími chybami. Pak si holt člověk musí vybrat značku, u které je nejvíce ochoten přimhouřit oči.
  • Ahoj mám prosbičku, kde nastavim hru na ovládání s gamepadem.... mam jeden xboxoví pro PC a klasickej, ale ani na jednom mi to nejede:( Porad te dik T
    • Vážně mi zůstává záhadou proč někdo lpí na nešťastném ovládání z těch přitroublých krabic a dělá kolem toho haló, když může použít normálně myš a klávesnici a má po problému.
      • dobre nejsem asi ten kdo tohle řeší, chci si to zkusit na gamepadu...hraju klavesnici +myš, ale proč to nezkusit... pokud nevís, tak prosím nekomentuj. dik:)
        • Gamepad je v klidu. Na tenhle druh hry se skvele hodi. Osobne jsem zkusil obe varianty a zustal u nej. Je to pro me pohodlnejsi. A s tim proc ti nejde ti poradim jen, ze jestli nema Xbox certifikaci, tak ho nejspis nerozchodis.
  • Moje pořadí této série
    1. Gothic 2
    2. Gothic 1
    3. Risen 2
    4. Gothic 3
    5. Risen 1
  • Pujde mi tato hra na ntb Acer Aspire 5551G AMD Athlon II X2 (2,1GHz), 4GB RAM a Ati Radeon HD 5470 grafikou?
  • Tak jsem to právě dohrál a musim kladně ohodnotit. Přes všechny porodní bolesti a počáteční zklamání technickou stránkou mě R2 doslova pohltil. Chvilku jsem musel hledat na fórech a trochu si pohrát s configem, aby to trochu vypadalo a aby mi chodila myš v obou osách stejně.
    Zjednodušení nejsou nějak výrazná a spíš napomáhají spádu hry, příběh jednoduchý a prostý, ale spolu s atmosférou geniálně vtahovací. Trochu mi chyběla ElderScrollovská interaktvita světa a všeho kolem, nadruhou stranu menší rozlehlost a větší počet ostrovů udržovali hratelnost aktuální v rámci příběhu a prakticky jsem nenarazil na chvíle kdy bych se nudil a bloudil.
    Co se týče hlavního hrdiny tak značně zezaklínačovitěl, nebojí se čas od času prohodit cynickou hlášku, nebo být vyloženě drzoun. Pirátské prostředí přineslo svělé nápady jako třeba hledání pokladů, woo-doo, nebo zlodějskou opici, kterou můžete ovládat a krást s ní.
    Když porovnám R2 s R1, tak R2 mě bavil výrazně víc. V porovnání s gothicem 3 tak nastejno, plus je lepší hratelně a netrpí tak výraznou zabugovaností. Nenarazil jsem na žádný zásadní bug, který by ovlivňoval hratelnost, nebo jsem ho musel nějak obcházet. Co se týče HW nároků při rozlišení 1920x1200, všechno na full a upraveném condigu to občas zacukalo, fps nad 30 pří boji v džungli v bouřce, jinak kolem 60-70 ne sestavě s i5-3,3Ghz . 8GB ram a gtx5600ti.
    • jinak jsem to hrál asi od středy a spadlo mi to za celou dobu celkem 2x a největší bug byl asi to, že v několika místech mi chyběl dabing, titulky běželi dál...
      • zajmavi ze jsi si nestezoval na combat system . ja uz jsem z neho frustrovany az az
        • to jsem byl zezačátku, jak se něco naučíš, tak mi to přijde v cajku
      • warezáku!!!!
  • Zdravím, mám problém. V ukolu s O'brienem, kdy pijeme o mapu, mi při vyhrátí nedá mapu, přestože mi peníze vrátí. Nevíte co mam dělat? Nebo tu mapu mam a nemůžu ji jenom najít? V inventáři jsem ji totiž nenašel... díky.
    • Mapu v inventáři nenajdeš, musíš si dát L a v deníku si najít úkol Obrienuv poklad a dát E na označení na mapě a pak stačí otevřít mapu a máš tam velký červený křížek ;)
      • díky
  • Ja už na RPG kašlu. Dokud nebude možný bojovat ve virtuální realitě a dostávat úkoly který budou opravdu složitý...wait.. na to je vlastně život :)))))) pracovat na sobě, riskovat a dělat šílenosti můžu i tam :))))
    • jo, ale chybi moznost load game *13*
  • Nevite nekdo, jak se pouzivat papousek? Naucil jsem se ten skill od trenera, ale nedal mi zadnyho do inventare jako tu opici.
    • Tak uz jsem to rovnou i vyresil, ono to nebylo tak slozity :) Nektery treneri ho davaji ke skillu, jiny ho prodavaji za dalsi 1000. Pak se pouziva jako pisek.
  • Odulin
    Včera jsem to načal. Podle mě technicky teda žádná sláva....nic moc optimalizace, blikaly mi textury v dálce, rozdílná citlivost u os myši, no a pak ty veletoče, co předvádí místní flóra.

    Myš se vyřešila přes editaci config souboru-->
    http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2672090

    Blikající textury mi daly pokoj po tomhle (trochu naroste náročnost)-->
    http://forum.deepsilver.com/forum/showthread.php/63106-Tweaking-the-config-files-only-for-adventurous-experts-!

    S hratelnostního hlediska jsem zatím viděl moc málo na nějaký soudy, ale asi se to nebude moc lišit od jedničky, což mi fakt neva.
    • K te konfiguraci mysi - na tom foru se pise,v kterem souboru se to ma zmenit,ja ten soubor tam mam (ConfigUser),ale neobsahuje nic s "mouse",zadne nastaveni mysi. Kde to mam teda zmenit a na jake hodnoty? Zkousel jsem to v tom configdefault,kde je nainstalovana hra,ale s tim se to hrat neda. Diky moc. *5*
    • Keyz
      Naštěstí takové problémy nemám jak píšeš krom občasného spadnutí.Každopádně hratelnost je podobná 1 co jsme zatím viděl.Tedy jsem spokojen.Krom trochu jiného stylu bojování,a některých zjednodušení.

      Btw.Nechápu jak si v recenzi autor stěžoval na prase :)
      1.To prase zde není tak šílené jako v Gothic 3
      2.NPC jasně říká,že prase má ten zuřící útok a jak se mu vyhnout.
      3.Je to prostě divočák tak je jasný,že bude divokej ne? *3*

      ----
      Navíc dabing a keci jsou dobré a vtipné.V risen byl u tábora banditu u jezera tam kde je mlýn jeden makač.A ten když si předním vytáhl zbraň tak udělal vtipnou animaci.Jestli si pamatuji tak se opřel o motyku a řekl naprosto debilním komickým hlasem "Are you f*cking crazy?" :d Ten hlas a ta póza byla opravdu vtipná.
      -To je zoufalé jak člověk nemůže ani přesně citovat co kdo kde řekl :) Jak ve školce kde sprostá slova prostě nejsou.
  • Jedna otázka na tých co to hrali..
    Dajú sa zabit neutrálne npc? Zatiaľ som to nikde nevidel. Myslim ako bolo v g/r1 že ich zmlátim a prebodnem ?
    • Nejde ! Největší zklamání ze hry :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit