Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KronosDeret
    prej lempl, jako by byla povinost to hrát, když mě to nebaví...
  • Doma zkouknu :-D Jeho recenze jsou často super. A KC:D mu dává opravdu hodně materiálu k diskusi :-D
  • ... A tím vlastně přiznáš, že jsi totální lempl jako autor toho výblitku
  • Vavra je reziser hry, a ten ma na starosti uplne vsetko
  • KronosDeret
    http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/117175-zero-punctuation-Reviews-Kingdom-Come-Deliverance

    tohle si tu odložím, dvakrát podtrhnu a podepíšu.
  • Mel by si o tom pokecat s Frantou Fukou, co uz tri roky striha home video z Japonska :)
  • jak se hezky umí pochválit, co? Kdyby ON se dal na točení filmů ... :-)
  • No a co se ti na tom nezdá? Myslíš, že je jednodušší udělat hru s příběhem a herní dobou tak na 100 hodin než 180 min. film? Asi fakt radši popojdi a moudra si nech třeba pro své děti (chudáci)
  • ucho
    tak casove je to urcite jednodussi. se spravnym napadem muzes film natacet treba jen dva tydny.
  • Nedělat hru na kterou nemají a udělat něco, co zvládnou?
    Místo tohodle mohli v klidu vydat stejně dobrou, plně funkční, jen trošku menší hru. Jen se jen nezabívat kravinama - protože řekněme si to narovinu ty kažení jídla v inventáři, špinění oblečení a 16 vrstev oblečení co se různě překrývá nemá na hratelnost až tak velký vliv, jak si Vávra asi sliboval. A když by to nebylo, hrálo by se to stejně. A programátoři mohil mít víc času implementovat něoc podsattného.
  • “Natočit film je mnohonásobně jednodušší než dělat takovou hru. ”
    Dobrý. U tohoto jsem skončil. Zase popojdu :-D
  • stejna situace jako s mafii 2...
  • KronosDeret
    jop to mě naustále nepřestává fascinovat.. myslím i historicky, jaký věci by nevznikly, kdyby někdo nebyl dost tvrdohlavej a nevydupal si svoji fantazii doslova z ničeho.
  • Jelikož katarze všech třech her je naprostá příbehova sracka, tak proste je na tom nejlépe Skyrim, který je pribehove přiznané cecko a na nic si nehraje
  • Morraw
    Bez toho hipster vousáče bych hra nebyla ani z poloviny taková, jaká je teď. Ona by vlastně vůbec nebyla.
  • Robotron3
    Už teď při hraní si říkám, jaký by to bylo skvělý, kdyby vzniklo pokračování. Za husitských válek? Podívat se do středověký Prahy? Nebylo by to úžasný? Teď už s vytvořenejma technologiema by to nemusela být až tak něřešitelná výzva?

    A nechápu, jak někomu může vadit osoba Dana Vávry a neužít si kvuli tomu skvělou hru. Ať už si člověk myslí o tvůrcích cokoli, s dílem jako takovým to nesouvisí.
  • KronosDeret
    Nedávno sem koukal na Smrt Stalina a taky mi to dost připomělo zdejší diskuzi. Dal sem tomu 25 hodin až k prckovi a kvest s čarodějkama sem dělal na 12x protože se skripty rozhodly že se nepustěj, musel sem loadovat save o 5 hodin mladší kde se nepodělal nějakej mezivýpočet. To jen tak pro příklal a fakt za ně nejsem rád, protože jsem hře a týmu (vynechne hlavního hipster vousáče) fandil a nebudu hrát něco co se mě aktivně snaží od zábavy odradit. Nejsem už na kolejích a nemám xx volnýho času. Humor je dost subjektivní, mě přijde infantilní. O grafice bych pomlčel, protože i to slavný lesní křoví je jen 2D placka kolem neprůchodný neviditelný zdi. Les je moc hezkej a realistickej, páč je nudnej. Jo a k té kritice, nemusím být pilot vrtulníku abych pochopil že někdo něco po*ral, když uvidím vrtulník ližema nahoru zapíchnutýho do pouličního stánku s časopisama... jasný?
  • ucho
    souhlasim, ze problemy a chyby bagatelizuje, ale zase Vavra mel na svedomi pokud vim design a s tim problem neni, vlastne ten lidi chvali a to zamereni na detail je super. jo, bugy tam jsou bohuzel neprijemny (ty vtipny neresim), ale ty nema na svedomi Vavra. ani optimalizaci, ani to, ze by to na konzolich mohlo vypadat lepe (ty textury taky povazuju za bug). Vavra tak jako tak odvedl dobrou praci a proto se zrejme zameruje hlavne na tu svoji cast a u toho zbytku primhouri oko. a na svou praci muze byt logicky pysnej, kdyz to lidi bavi.
  • Jses teplej? Ze se chovas jak slecinka.
  • Nechci být pedant, ale oxymóron je slovní spojení, ne jedno slovo. *1* A jeho výsledkem má být koneckonců paradox, což vlastně souhlasí. Paradoxně je Kingdom Come přes všechny výtky, které vůči hře mám, pro mne z těchhle her nejdotaženější. Proč? Witcher 3 má skvělý úvod, řekněme úvodní třetinu hry. Zbytek je monotónní clickfest, který narativně stojí na neustále recyklovaném principu béčkového thrilleru - postupném odhalování nových vrstev komplexnosti příběhu; z něhož se dokonce stala klíčová herní mechanika. (Mám na mysli Witcher Senses, samozřejmě.) Chápu, že spoustu lidí strašně baví a docela si zaslouží velký díl chvály, ale jak herně, tak narativně prostě dotažený není. Naopak je čím dál banálnější.

    O Skyrimu asi nemá smysl mluvit. To je hra s úžasným potenciálem, zabitá naprosto hloupým příběhem, hloupými postavami, hloupými sidequesty apod. Je to hra, která staví kvantitu nad kvalitu. Zase, chápu, proč spoustu lidí baví. Nicméně pro mne je zajímavější sledovat třeba Gophera, jak ji hraje, než ji hrát sám, protože teprve jeho roleplay a jeho postavy té hře dávají duši; když jsem ji zkoušel hrát sám, nemohl jsem se do ní vžít, protože je tak strašně hloupá.

    Záleží asi na tom, co od hry očekáváš. Podle mého názoru má KCD mnohem bohatší herní mechanismy než Witcher a mnohem inteligentnější narativní strukturu (ačkoliv pořád stejně slabou, jako Witcher) a lépe napsaný postavy a questy, než Skyrim.

    Samozřejmě o parník vyhrává zprtacováním prostředí a obecně výtvarnou stránkou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit