Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S boomem mikrovlných trub hrozí smrt kočičkám, které tam bude chtít jejich majitel usušit. WTF??? Opinion made in US.
  • zrovna ty nemáš nárok tady někomu nadávat do pitomců flashi.. ve své umíněnosti snad vážně věříš tomu, že nová generace vr trpí cenovými a nevolnostními problémy, kterými trpěla generace vr v době doomu. to, že tehdejší vr bylo na odpovídající technologické úrovni své doby ti přece nikdo nevyvrací. ovšem je velmi pochybné tvrdit, že dnešní kvalita zobrazení vr, technologicky odpovídající době současné, nepřináší podstatné zlepšení v zážitku i pocitu nevolnosti.

    a že se za 20 let nezlepšila kupní síla západního světa ve vztahu k elektronice? ale prosímtě. snad si tu nemusíme vykládat na kolik by tě tehdy vyšel herní počítač a jaký byl medián třeba v čr.

    skepse vůči vr je pochopitelná, ale drž to prosímtě v mezích zdravého rozumu
  • podle mě hráli hello kitty adventure, takže je jasný proč to dopadlo takhle *7*
  • wenceslaus
    Charles Manson poslouchal Beatles.
  • Tak to by mě zajímalo, jak chceš ovlivnit svět, aby nebyly války
  • Rejsek
    Otázka byla "zda hry vedou k násilným činům". A na to je odpověď ne. Spouštěč může být cokoliv, ale primární důvod je vždycky osobnost - z toho je třeba vycházet. Svalování viny na hry je klička výhrychtivých obhájců. Precedens by měl být to, že je clověk magor, nikoliv to, co spustilo jeho jednání. NORMÁLNÍ člověk jinému člověku neublíží.
  • ty si pitomec yupiku, v dobe kdy byl prvni doom byl vrchol rozliseni 640x480 a VR v te dobe poskytovala uplne to same rozliseni, stejne jako je dneska full hd standart. A kdybys nebyl ignorant vedel bys ze prumerna kupni sila lidi se od te doby prilis nezmenila, jasne bere se vic penez ale vsechno je taky drazsi nez driv. Koupit si nesmysl na ksicht za 20 000 je pro vetsinu lidi problem, stejne jako tomu bylo v dobe prvniho dooma.
  • Rejsek
    Tím jsem myslel smrtící injekci. Prostě trest smrti. Ne že bych já píchal injekce omg :-D A ano, násilné hry hraji od školních let a připadám si naprosto normální.
  • Breivik i Dahlgren hrávali tuším Call of Duty nebo něco podobného
  • Rejsek
    Ne. Nejsem magor ;-)
  • bavíme se o věcech co jdou ovlivnit, že zatím neumíme léčit raka a aids je neco jinýho
  • Ty bys nekomu rovnou pichal injekce, ale vsadim se, ze si prijdes normalni. Na tebe nasilne hry rozhodne nemaji negativni vliv, ze?
  • Přesně tak, asi by nám to řekl přesněji nějaký psychiatr, ale mám pocit, že určité části mozku vyloženě slouží k tomu, aby rozpoznaly realitu např. od snu. Některé duševní nemoci tuto funkci vypnou, takže např. schizofrenik pak nepozná halucinaci od reality - ale tady by to fakt chtělo někoho, kdo to vystudoval.

    Jinak, jestli násilí ve hrách skutečně tolik formuje náš přístup k němu v realitě, mělo by to fungovat i u jiných herních činností. Se svými 150 hodinami v Zaklínači 3 a 400 hodinami v Oblivionu bych se například rozhodně neměl bát psů nebo divokých zvířat, měl bych dát pěstí každému, kdo si na mě dovolí, a v noci bych měl v pohodě tábořit na hřbitově.

    Ale počítačové hraní mě proti výše uvedeným nebezpečným/strašidelným situacím z reálného života nijak neotužilo ani neotupělo. Proč by tomu mělo být s násilím jinak?
  • Mam otázku.... Toužíš po tom masakarovat lidi ve skutečnosti?
  • Naopak si dokonce myslím, že hry pomáhají ukojit přirozené lidské predátorské chování. Myslím, že lačnost po krvi a násilí je do jisté míry v každém člověku a hry nám umožňují to ventilovat. Tak jako mohou lidem pomoci filmy pro dospělé ventilovat sexuální frustraci, tak hry mohou uspokojovat naše predátorské návyky. Je vždy jednodušší sáhnout po násilí ve hrách než ve skutečnosti. Je jedno jak jsou hry imersní, protože hráč ví, že jde o hru. Mě třeba fascinuje ta VR hra o 11. září. Chtěl bych si to vyzkoušet ve skutečnosti? Rozhodně ne! Líbí se mi třeba hrát Zaklínače, nebo Fallouta, ale nikdy bych nechtěl žít ani v jednom z daných světů. Studie na toto téma jsou vždy vytržené z kontextu a jednají s člověkem jako s malým děckem, které se neumí rozhodovat. Pokud je něco jen pro dospělé, dejte na to rating 18+... Dospělý člověk by měl být schopen se svobodně rozhodnout a zodpovídat za své činy.
  • Spouštěč je mnoho věcí a v drtivém případě jsou to ostatní lidé, kteří spouští agresi. Šikana ve škole, násilí v rodině, alkohol, extrémismus a další... Násilí bylo na světě i před hrami a bylo ho mnoho. Vždy se najde nějaký spouštěč i když neexistují hry. Hry jakkoliv imersní jsou banálním spouštěčem oproti jiným faktorům, které se nijak nekontrolují, jako třeba alkohol. Pokud někoho opravdu zajímá násilí, tak je třeba se na problém dívat celkově nikoliv se zaobírat faktory, které mají minimální vliv. Naše kultura přichází z jistou zodpovědností, máme svobodu práva, povinnosti, zodpovědnost za své chování. Mohli by jsme také všechny lidi zavřít do sterilních plastických bublin, aby se jim nic nestalo....
  • A co z toho chces prokazovat? Ze lide snadno podlehnou propagande a nechaji se manipulovat? Ze i ti, kteri jsou inteligentni a ziji v blahobytu se snadno propujci nasili? To nam ukazala historie (Hitler, malir pokoju, dokazal zblbnout cely narod, vyvolat celosvetovy chaos a genocidu neskutecnych rozmeru) a ze to nemusi byt ojedinele ukazuje rada experimentu. Hra na dozorce a vezne uz je asi proflakla, ale tohle mozna neznas: http://technet.idnes.cz/treti-vlna-jak-za-tri-dny-udelat-z-kohokoliv-soucastku-v-kole-totality-1z6-/veda.aspx?c=A150828_141058_vojenstvi_kuz

    A neni k tomu potreba zadne velke vymyvani mozku, staci lidi presvedcit, ze tohle je normalni, ze takto se resi problemy. A jak film, tak hry meni pohled na to, co je normalni. VR muze byt dobry sluha, ale take hodne zly pan, kdyz na to prijde. Ono se staci podivat, jak jsou zblbli lide v Evrope, a co v Evrope, jak jsou blbi samotni cesi. Jestli se nepletu, jsme jediny narod, ktery si dobrovolne ve volbach zvolil komunistickou totalitu, ktera pachala neuveritelna zverstva. A poucili jsme se z toho? Nepoucili, ted jsme si zas zvolili Zemana, politika lzi a zloby, kterou se snazi rozdmychavat, podporovatele agresivních rezimu. A poucili jsme se z toho? Zase ne.
  • Podle mě zdaleka nejvíc lidí zabila smrt *3*
  • rozdiel je markantny. ako bolo uz povedane technologia znacne pokrocila a s jej rozvojom pojde dole cena. analogia k smartphonom bola zamerna. aj v dnesnej dobe plati ze hi-endovy model stoji nepomerne viac ako priemer ale da sa ocakavat ze inovacie ktore prinasa sa premietnu casom do cenovo dostupnejsich typov.
  • skoro bych řekl, že nemoci zabily víc lidí než války

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit