Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ale jakymi lidmi? Lidi byli i nemci v Osvetimi, nebo ti mladi blbeckove, kteri hodili zapalnou lahev do domu, kde spala holcicka.
  • Přečetl jsem to celé, bohužel, zbytek příspěvku je stejný blábol, jako to co jsi napsal na začátku, ačkoliv hloupost té první věty asi už dnes nic nepřekoná. Chápu, že je ráno a mozek se ti ještě neprobral, ale i tak..
  • Budoucnost můžete vyplnit tou nejúžasnější technologií, ale lidi pořád zůstanou lidmi.
  • To je vtip a hrajes si na blbeho? Vazne jsi vubec nepochopil smysl obsahu meho prispevku? Vazne v tom vidis vyjadreni, ze mi je jedno, jestli nekomu useknou ruku ve hre nebo ve skutecnosti? Tomu se zdraham uverit. Zkus si to precist jeste jednou.
  • "je jedno, jestli je nasili skutecne nebo domnele" takže tobě je jedno, jestli někomu useknou ruku v televizi či hře, nebo ti ji useknou doopravdy? Tak to seš teda vostrej borec, mě to zrovna jedno neni, dokonce v tom vidim dost velký rozdíl *7*
  • Otupeni, neboli ztrata citu, jak muzes vahat nad otazkou, jestli je to dobre nebo ne?
  • Ty budes asi trochu jednodussi, ze? Je jedno, jestli je nasili skutecne nebo domnele, nasili neni jen fyzicke, je i verbalni, existuje psychicke tyrani a tak dale. A ma prokazatelne nezadouci vliv na psychiku. Lide se daji psychicky pomerne snadno ovladat a manipulovat, to prokazuje spousta ruznych psychologickych experimentu, zvlaste tech mladsich, ale ani starsi nejsou imunni. Propaganda take funguje dobre. Treba takovy film top gun pozvedl nabory v armadnim letectvu. Sledovani nasilnych filmu je skodlive, a nejhur dopada prave na ty, kdo si to riziko vubec odmita pripustit. Hrani nasilnych her je skodlivejsi, protoze zazitek je intenzivnejsi, hrac neni uz jen divak, ale akter. VR intenzitu jeste prohloubi, coz znamena, ze bude schopno ovlivnit vice lidi a hloubeji. Jen si to nesmis predstavovat tak, ze shkednes nasilny film, vezmes pistol a jdes strilet do lidi, takto primitivne to nefunguje. Funguje to tak, ze cim dele jsi vystaven nasili (a je jedno jakemu), tim vic v tobe roste tolerance k nasili. Za prve tim roste tolerance nasili ve spolecnosti (coz je vec, se kterou se prokazatelne potykame, alarmujici je napr. klesajici vek akteru brutalnich trestnych cinnu, cim dal vic se objevuje uz u deti nad deset let, souvisi s tim i klesajici vek, kdy deti zacinaji pravidelne kourit a pit alkohol. Dnes se jevi, ze by bylo potreba snizit vekovou trestni hranici, ze je cilevedome zneuzivana. Situace na skolach je take cim dal horsi. To vsechno jsou projevy zvysujici se tolerance - otrlosti - spolecnosti, vuci temto negativnim jevum), za druhe to zvysuje pravdepodobnost, ze jedinec sahne k nasili ve stresove situaci nebo pri pocitu ohrozeni, byt to ohrozeni je stejne virtualni, jako sama VR, dnes treba tzv. uprchlicka krize.
  • Jo, jo, no jo no, virtuální realita tu už jednou byla a tehdy vyšuměla stejně, jako vyšumí tentokrát. Dneska se toho akorát chytly větší korporace, tak kolem toho bude trochu víc smradu a čmoudu.

    Ano, virtuální realita asi JE budoucnost hraní, ale zjevně tam ještě nejsme.

    Lidem, co se obávají virtuálního násilí, by prospěla rána pěstí do čenichu, aby se naučili rozlišovat mezi násilím virtuálním a opravdovým.
  • Jsem futuroptimista. Bude pořádně divná, a hlavně dobrá :)
  • kdybych rekl ze zelena je zelena tak prijde yupik a bude mi tvrdit ze ne, ze zelena je cervena:)

    Tenkrat na tom bezel Doom, kvalita byla primo umerna tehdejsimu hardwaru, takze o neco horsi nez klasickej obraz na tehdejsim monitoru, takze ta kvalita tenkrat byla podobna jako je ted. Cena byla kolem 20 - 30 tisic. ja tam zadne zasadni rozdily nevidim vcetne toho ze se v tom nekterym lidem po 15ti minutach delalo zle:)
  • Ale jo, jedna věc se změnila. HW schopný zvládat obstojný vizuál a ve vysokém rozlišení. Tenkrát si na tom mohl hrát možná tak Tetris. Jinak cena byla tenkrát mnohem vyšší, než dnes. Pokud se nepletu, tak to byly desítky tisíc, což vzhledem k tehdejším platům bylo někde jinde.
  • Pár zoufalých populistů se toho možná chytne, ale to je normální. Karavana pojede dál. Mimochodem, obezita není problém. Lidi dřív umírají a stát ušetří. *1*
  • Rozdil je v tom ze boom virtualni reality uz tady jednou byl a jaksi se nepovedl, uplne ze stejnych duvodu ktere tizi tuhle vec ted. Cena jak samotne helmy tak hardwaru, lidem se delalo nevolno a v porovnani s normalnim obrazem, jeho kvalitou to bylo horsi..takze ocekavat ze to nevyjde zase je na miste.
  • Mno pokud se nepletu tak ona slavna "triselna pripojka" jiz byla vytvorena davno... kdysi (cca +/- 10let) jsem o tom cetl dokonce na nejakem ceskem webu. Tusim ze se to melo propagovat pod sloganem F*** ME F*** YOU, ci tak nejak. Triselna pripojka mela byt k dispozici ve dvou variantach... jedna pro zeny a druha pro muze. Komunikace mezi pripojkama mela byt mozna i pres dial up... pripadlo mi to skvostne ulitle a pamatuji si to az do dnes... ale po letmem zagooglovani jsem o tomto hardwaru nenasel zadnou zminku takze mohlo jit o nejaky april. Kazdopadne se ale zda ze trh triselnych "ovladacu" nezahalel... behem chvilky se da vygooglit hned nekolik uchylnych "ovladacu" ktere jsou mysleny vazne... celkem vtipne je se mrknout na reklamu VirtuaDolls "ovladace" napr na jůtůb
  • Takže zase lidé, kteří nemají do čeho kopnout budou mít stejné řeči o násilí jako tu byly s každým jiným médiem. Jestli že lidská rasa není připravena používat VR, tak by jsme to měli radši zabalit, rozbít počítače, zrušit internety a jít si sednout zpátky do jeskyně, protože to nemá jinak cenu. Nevím co si mam myslet o člověku, který si představuje, že lidé po VR nebo jiném médiu začnou hromadně páchat zločiny. Agresivní jedinci si vždy najdou cestu jak se projevit, násilí ve vyspělých zemích klesá a to i přes to, že množství médií stoupá. Je dlouhá cesta mezi zapnutím VR a reálném násilím. Já mam násilí ve hrách rád, ve skutečnosti však ne. Realita je to místo, které má být plné duhy a růžových poníků, VR, hry, filmy to je místo kde se dějou všechny ty násilnosti. Myslím, že to tak vnímá většina rozumných lidí. Navíc, to VR je stále dost daleko od reality. 15 minut hraní, 5 minut zvracení, bolest očí a další neduhy, navíc většina obsahu je graficky jak z roku 2003... Lidé by se měli zaměřovat na ty opravdové faktory násilí v reálném světě, jako je chudoba, radikalizace, propaganda extrémistických hnutí, vězeňský systém a recidiva... Nějaké VR je proti tomu směšná prkotina.
  • kyberprostor se stane skutečným místem, nakonec najdem jako obvykle rovnováhu a budem žít částečně v realitě, částečně ve virtuálu a k tomu používat kombinace jako informační vrstvy. Budoucnost bude prostě dost divná :D
  • To, co vidíte, je skutečné. Lidský mozek a vnímání se vyvíjely tisíce a tisíce let, neřku-li miliony, a to co lidské oko vidělo bylo skutečné. Před nějakými sto dvaceti lety Lumiérovi promítali Příjezd vlaku do stanice La Ciotat a lidé uhýbali přijíždějící soupravě na plátně. Před pár lety začaly vznikat hry velice podobné realitě. A teď bude headset, který nás přesune do virtuálního prostoru komplet. Je jedno, že my sami tomu nevěříme, ale podvědomě na nás působí jak filmy, tak hry a dokonce stále desítky století staré divadlo a a vzbuzuje v nás, když ne reálné pocity, tak katarzi. Bude zajímavé sledovat, kam se tohle s VR posune, protože chvilku jsem to na hlavě měl a "člověk tam opravdu je" a nemůže jinak než vnímat ten prostor, barvy a zvuk jako skutečné. Prostě proto, že náš mozek se s tím ještě nikdy před tím takhle nesetkal.
  • dobre sa sleduje jak sa tu kyda na to aka je to blbost. pripomina mi to casy ked sa rozbiehali smartphony: ,,vole, ja si tu huraburdu kupovat nebudem. beztak je to draha pitomost pre par nadsencov. za chvilu po tom nestekne ani pes. zlate tlacitka"...
  • No.. jak tu píše Jambbo, na jednu stranu BRÁNIT chudáky lidi před VR je blbost, když si to sami koupí, asi ví do čeho jdou a co od toho čekají. Na druhou stranu, nevěřím v tak velký zájem trhu o VR, jak je všude prezentováno.. jako hráče mě to vůbec nezajímá, jde mi o obsah, ne o wow efekt a falešnou "immersion". hry co mám rád mě vtáhnou tím, že jsou dobrý, ne že se nemůžu podívat mimo monitor *7*
  • Jack1947
    TO nasilí si ale udělaj lidi sami jejím používáním ne? *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit