Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prosím nepoužívej slovo bo, když nevíš co znamená.
  • Číl dál zajímavější, možná přece jen nebudu hrát za Řím a zvolím nějaký jiný národ
  • Chlape, začni čítať. Bol som to ja a tvrdil som, že Perzia tam nebude. Parthi nie sú Peržania, tak ako Češi nie sú Rusi, alebo Poliaci nie sú Srbi, atď. Sú to Iránci (nemyslím teraz štátnu príslušnosť), takže majú podobný jazyk, kultúru a zvyky, ako všetcia Slovania majú, ale to je tak všetko. Iba Achajmenovci a neskôr Sasánovci boli Peržania. *3*

    V každom prípade toto oznámenie ma nesmierne potešilo. Trochu som sa obával, že zvolia iné frakcie a Parti budú prístupní len cez DLC. Tieto konské kultúry stredného východu ma nesmierne fascinujú. *4*
  • P3RS3CUToR
    tipuju Egypt bo nejakej vychod jeste
  • No mužem být rádi kde jsme ty Genocidy co předváděli Římané a neustálé občanské války a prohrané bitvy mohli znamenat konec civilizace -> mužem být rádi za dnešní dobu hodně se mě právě jeví že lidé si moc romantizují minulost.

    Jinak kelty mám taky moc rád. Čekal že poslední 2 národy budou Řecko a Egypt.
  • Áno...tak na na toto, sa fakt ale fakt teším *1*
  • To bude v pohode, jako ve skutecnosti. Keltove a ostatni meli nizke lode a rimane pouzivali proti nim lehke lode, ne lode reckeho typu (tezke). Urcite bych to nevidel jako problem.
  • Já miluji Řecké kultury. Takže asi půjdu po Makedoncích a nebo podobným Kartagincům... Římanů mam už plno a navíc Řekové se mi kulturně i vzhledově líbí víc (zbroje a tak)... Třeba kratší moderní provedení Korintských přileb s výřezy na uši a chocholem pro mě vždy bude nejkrásnější helmou z celých dějin lidstva... Pokud se budu chtít přiblížit svým kořenům tak potom šáhnu po sourozence našich předků Keltů a to Arverni... Parthia se mi líbí jako následovník mnou obdivované Perské říše.. ale ta jízda na obrázku se mi vůbec nelíbí.. už mi to připomíná více jak středověkou jízdu (na první pohled) než to co mám rád na starověku.... Já bych klidně osobně posunul Rome total war do starší doby a Řím uplně vynechal.. ale to protože miluji ten ortodoxní Starověk, který představuje Řecko a Persie a ne ten novější pod vedením Říma.... Jinak sem moc rád za hru posazenou do tohoto období.... Pro mě je Starověk nejkrásnější (nejbohatší kulturně, technologicky, filozoficky, v medicíně, umění, znalostech o světě a vesmíru) období historie... Škoda že sme se potom propadli do propasti ze které se v některých výše zmiňovaných odvětvích vyhrabáváme až teď (za pomocí studie Starověku)...
  • Za součsných okolností bych tipoval... NATO
  • To už je spíše slang říkat tomu (frakce) .
  • Nechápu, proč se zde jednotlivé národy nazývají "frakcemi". Frakce se může utvořit v třeba v rámci politické strany, ale že by Římané, Germáni nebo Parthové byli frakce, to jsem fakt ještě neslyšel... *8*
  • Jenom se obávám jestli si tou rozmanitostí neupletly na sebe BIČ.
    Protože je to i o MP na který se těším a neumím si moc představit obléhací stroje (Římanů na proti Germánům) nebo jak budou vypadat bitvy na moři když si člověk vezme co měli za monstra Římané a nebo Kartágo naproti nim loďstvo Keltů nebo Germánů (bylo vůbec nějaké) ??

    Parthy se moc nemusel já vždy hrál za Kelty nebo Germány moje nejmilovanější národy a Řekové -> Římané mě přijdou nějak nudní.

    Těším se hodně na hru ale bojím se HW a Balance jelikož balancovat Shogun2 je hračka když je všechno stejný na rozdíl od Rome kde je plno rozdílných kultur.
  • Magister_Peditum
    No, a kdo tvrdil, že tam Parthové nebudou, protože v roce 280 př. n. l. ještě neexistovali? *1* A jako poslední hratelnou frakci bych tipoval Ptolemaiovce.
  • Magister_Peditum
    Kůň se instinktivně snaží vyhnout překážce, kterou před sebou vidí, což je u katafraktů (starověké těžké jízdy), která se naopak snaží do nepřátelské formace najet, dost kontraproduktivní. Navíc je dobré oči koně chránit.
  • koňom jazdci prikrývali oči tesne pred nárazom do nepriateľskej línie, hlavne tým menej skúseným, nemohli si dovoliť oslabiť čelný útok neposlušným koňom, takéto chyby rozhodujú bitku
  • Koňům se oči zakrývají občas třeba i na dostizích ne?

    Navíc, dá asi rozum, že v boji je občas žádoucí aby kůň neviděl, ale pouze poslouchal jezdce, jinak by se kůň mohl (před nepřátelskou liníí) třeba otočit, nebo cokoliv :-)
  • No spřežení koní je normálně na slepo... Teda nezkoumal jsem možná ten první kůň co vede vidí.. Ale jestli to takhle bylo u válečných koní ? :-) To fakt nevím...
  • Ty koně vlevo musej snad mít echolokaci. Vidět přes ten oční cedník musel bejt teda kumšt.
  • Tuhle hru kupuji všema deseti ale mam takovy pocit že dlc s dalšími národy mě přijdou na dvojnasobek puvodni ceny hry neli vic.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit