Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • co jsem koukal na komentare na steamu, tak dost lidi si stezuje na celkovou obtiznost hry...nejen boje ale i nutnost pouzivani specialnich itemu, kterych je ve hre nedostatek a podobne

    • twicer

      Njn hráči se stali rozmlsanými a ještě jich je hromada komplet amatéris co nedaj nic víc než normal obtížnost, což je převlečená jednoducha obtížnost z dob minulých. Pak přijde sekirko a oni zjistíí že i po těch letech vodění za rudičku, hrát stále dobře neumí.

    • maros.goc

      to je dobre! 

    • iSpirit

      všeho je dostatek, stačí exploring. Problém je, že v současnosti jsou hráči zvyklí na hry, kde nepotřebuješ žádné úsilí, aby udělali progress.

      Jen k tomu srovnání s DS. Andrej Anastasov si v jednom videu stěžoval, že Sister Friede je moc jednoduchá, že ji dal na první pokus, při tom vlastně automaticky zmiňuje, že si zavolal hráče přes coop. Samozřejmě je to validní progress, ale pokud chceš výzvu, tak si bosse dej sám. Lidi si to automaticky rovnou zjednodušují, což tady prostě nejde, možná proto je to pro ně až moc těžké. 

      • nightborne

        Všeho je dostatek s jednou výjimkou. Minimálně pokud je člověk levej jako já =).

        Na ng+ sem si na headlesse vyplácal všechny konfety a nezabil ho. Protože už tě dá na ránu, na dvě, takže taktika nabuffovat se a uspamovat ho jak při prvním hraní už poněkud nefunguje a když se člověk musí i bránit, nestíhám mu dost rychle zrušit tu otravnou mlhu. 

        Tak sem pěkně se sklopenýma ušima odešel a budu se muset vrátit až po ashina castlu, kde se daj ty konfety farmit =).

        • Vogon

          Jeden klobouk blokuje "terror" se vším fyzickým poškozením co s ním jde, udělá z headless a šamana před bezednou jámou vtip.

          • nightborne

            Vím o něm, ten lilac něco něco =)! Ale nemám ho, budu muset nabrat materiály.

            Ale na toho šamana snad ani potřeba nebude, hádám, jelikož mu s konfetama ničíš ty lebky normálním sekáním, tudíž stačí na nebožákovi viset, co to de, a rubat =)).

        • iSpirit

          no, já se trochu nadýchnu  před NG+. Byl to docela náročný víkend :D.

    • radim.zaty

      Ano, hra je obtížná. Kdyby se jednalo o první obtížnou hru od From Software, tak bych pochopil, že to lidi koupí a pak jsou překvapeni z obtížnosti, ale do háje, to snad i ten největší zabedněnec za ty roky, kdy se DS a BB stalo etalonem obtížné (ale férové) hry, mohl pochopit, že tomu tak bude u nové hry od FROM :)

      • no jasne, ale oni ji prave srovnavaji napr. s DS

  • dworkin

    Tuhle recenzi si přečte zbytek redakce a jde domů s brekem. Dokonce i mě navnadila ke koupi a to jsem si na 90 procent jistej, že to budu hrát jen pár hodin, protože tenhle typ her prostě není pro mě. 

    S velkým vděkem kvituji politiku dávát zásadní hry recenzovat Slavíkovi, ostatně ani tentokrát nezklamal!

  • madPav3L

    No včera jsem to dvě hodiny zkoušel, abych to pak mohl na Steamu vrátit. Technický stav na PC jednoduše hrůza, ale to jsem čekal... až to bude někdy ve slevě, tak to pořídím. 

    • nightborne

      Tak to mě celkem překvapuje - cos měl za problém? U mě to naopak běželo jak naprostej med.

      • madPav3L

        S fps problém není... tedy je, jsou omezené jen na 60, 21:9 není, graficky to není nějaký zázrak a pak ovládání. Kamera automaticky sleduje postavu a když se chci při chůzi s myší rozhlížet, tak se to pere a odporuje to mému pohybu.

        • twicer

          No jako PCčkár ses moc nepředvedl. Na unlock fps, poměr 21:9, zvýšení field of view, nebo podpora DS4 ovladače už jsou módy. Aneb kdo chce psa bít..

          • madPav3L

            To já vím, že se ty věci dají upravit, ale není to optimální. Efekty zranění a ještě něco není v 21:9 a kdo ví, co se tím ve hře rozbije fps unlockem... někdo píše, že to s tím není dobré a vracel se zpět na 60 fps lock.


        • nightborne

          Pravda, ultrawide to pořád neumí, to je fakt.

          Nicméně... gamepad, ty absolutní masochisto =)!

          • madPav3L

            Gamepad prostě není pro mě, sice jsem s ním odehrál Zeldu BoTW (jinak to nešlo), ale bylo to spíš mučení.

            Škoda, že Fromsoftware prostě neumí PC porty.

            • radim.zaty

              Ten PC port jede líp než na PS4P nebo XB1X. To, že někdo ještě nepochopil, že FROM dělá hry, které se mají ovládat gamepadem, není problém vývojářů. Je to podobné, jako by sis stěžoval, že se automobilový simulátor nedá hrát na K+M ;)

              Kvalitní gamepad (DS4 nebo XB1) stojí kolem tisícovky a oba s PC fungují bez problému. 

              Jako platící zákazník můžeš hru nekoupit, to je legitimní. 

              • madPav3L

                Reakce na příspěvek:

                @radim.zaty 

                A já jako platící zákazník si můžu i stěžovat, že to mají špatně udělané, když tam ta volba prostě je. Nikde není psáno, že se to musí hrát s gamepadem. To, že ty si myslíš, že se to má hrát s gamepadem, je tvoje volba.¨

                Jestli se to má hrát s gamepadem, ať to napíší do popisku a klávesnici s myší vymažou ze hry, pokud to neudělají, tak je to prostě sh*t port a chyba je na jejich straně. U jiných her to jde, protože se na to vývojáři nevyserou...

                • Uzunari

                  Reakce na příspěvek:

                  Ty si sh*t port a chyba na něčí straně :D Některé hry jsou prostě líp hratelné na gamepadu. Viz veškeré NHL/FIFA tituly co vyšly. Support na M+K je tam jenom kvůli lidem jako si ty, kteří by naopak brečeli, kdyby tam nebyl a tvrdili, že ho chtějí jakkoliv nekvalitní, ale prostě tam musí být. 


                  Každý normální "hráč" v dnešní době by měl dávno vědět, že gamepad je součást normální herní výbavy.  

            • nightborne

              Hmm, a máš zkušenost i s jiným padem, nebo jsi hrál jenom tu Zeldu? Totiž, osobně mi ten ovládací layout na Switchi taky dvakrát nesedne do ruky, nevím proč.

              Je jasný, že pokud celej život hraješ na klávesnici s myší, je najednou brát gamepad trochu jako kdyby pravák z ničeho nic začal psát levou. Ale když překonáš tuhle značně nepohodlnou úvodní fázi, začne být hraní titulů, jako je třeba Sekiro (ale samozřejmě i celé řady dalších), daleko příjemnější.

              Samozřejmě se tě nesnažím do ničeho tlačit, jenom doporučuju. Přijde mi celkem škoda umenšit si zážitek ze skvělý hry volbou nepříliš vyhovující periferie =). 

              • madPav3L

                Reakce na příspěvek:

                Tak já jsem 17 let zvyklí na M+K, takže je to jak popisuješ, ale obecně s hrami podobného typu nemám na M+K problém, jenom hry od Fromsoftware jsou výjimkou.

                • iSpirit

                  Reakce na příspěvek:

                  Tak to už si myslím, ze tak rytmickou hru jako je Sekiro je lepší hrát na bicích než na myši. Lidi mají různé úchylky.

                  • 0011

                    Reakce na příspěvek:

                    To je jedna z věcí na které jsem se nedohodnul ani s flashem. Já na gamepadu hraju regulérně ale když platím za hru na PC tak požaduju aby se dala dobře hrát i na klávesnici s myší protože jsem zákazník, který za hry platí, nezřídka za limitované edice a většinou day one. Spousta lidí má rétoriku "můžete bejt rádi že to na pc vůbec vyšlo" ale to fakt neberu. Tohle je lepší ale co zplodili za monstrum s prvním DS, to na klávesnici hrát sice "jde" ale jenom pro extrémní masochisty. Zkrátka jako platící zákazník požaduju ovládání na základní periferie a to u PC gamepad není, je sice fajn že máme skvělou moderskou komunitu co to rychle opraví, ale je to ostuda pro vývojáře.

                    • iSpirit

                      Reakce na příspěvek:

                      já si naopak myslím, že na PC je výhoda ta svoboda(nebo byla). Nikde ti nepíší, že máš jako primární herní zařízení gamepad(konzole), prst(tablet), ale prostě si můžeš zvolit, co daný produkt potřebuje. Nikdy jsem klávesnici a myš nebral jako primární herní periferii k PC ale jen jednu z mnoha možností. Přece simulátor aut nechceš hrát na šipkách jako Wacky Wheels? Tohle je úplně ten stejný případ. Od mala jsem měl u PC gamepad, joystick a volant. Jo, možná se pletu, PC nějaký ten měsíc už nemám, ale zrovna u Sekira bych ho sakra uvítal :).

                      • 0011

                        Reakce na příspěvek:

                        Já začínal na Atari 800xe s Joystickem, ale třeba jeden z nejlepších simulátorů současnosti Assetto Corsa se dá na klávesnici hrát úplně v pohodě. Shadow of Mordor je příklad dobré multiplatformy, která se hraje skvěle na k+m. Klávesnice a myš jsou pro drtivou většinu pc hráčů hlavní a zároveň jediné periferie, ano ta možnost mít na výběr se mi líbí (volant už dlouho nemám ale mám hotas a fighting stick na switch a pc) ale nelíbí se mi, když mě rozbitost ovládání v podstatě nutí použít jinou periferii, když to uhrovití náctiletí nerdi zvládnou naprogramovat ve svém volném čase, tak by je na to mohl FS najmout a nedělat si ostudu a udělat port, kde mám s ovládáním skutečně na výběr.

                        • iSpirit

                          Reakce na příspěvek:

                          Jo, Asseto je dobrý příklad. Myslím si, že si tu hru užiješ na šipkách úplně stejně jako Sekira. 😉

                          • 0011

                            Reakce na příspěvek:

                            Přece nedám kvůli jedný hře znovu x-tisíc za volant. Srovnáváš nesrovnatelné, AC je na klávesnici dobře hratelné(=ano na klávesnici si to užívám, na gamepadu taky), Sekiro ne protože FS není shopný udělat ovládání správně(=na klávesnici si to neužívám ale mám gamepad). Bojovky i závody hraju na pc na klávesnici celý život a v obojím bych ti nakopal zadek, v dark souls na pc kdybych hrál na klávesnici s neupraveným ovládáním bys mi nakopal zadek s gamepadem za zády, ale ne díky skillu ale díky tomu, jak to ovládání na pc stojí za velké hnědé kulové.

                            Jak by se ti líbilo, kdyby sis koupil auto a prodavač ti řekl, že se řídí volantem naprd, ale můžeš si k tomu připojit knipl a s tím to je lepší - asi bys ho poslal do míst kam slunce nesvítí, tak nevím proč kecáš druhým lidem do toho jak by co na čem měli hrát, když jak sám přiznáváš ani nemáš zařízení na kterém hrají oni. Z mých známých, přátel a rodiny nikdo, kdo hraje čistě na pc gamepad nemá, hrát s ním neumí a hodlat se s ním učit nemíní, troufnu si tvrdit, že tak je to s většinou pc only hráčů (neplést s duševní chorobou pc master race), alespoň v České Republice.

                            • iSpirit

                              Reakce na příspěvek:

                              určitě bys mně nakopal zadek v bojovkách a v závodech na šipkách. Určitě😂

                              • 0011

                                Reakce na příspěvek:

                                Víš proč se vyrábí arcade stick s klávesami místo páky? Protože na klávesnici udělám 3 hadoukeny zatímco ty za stejnou dobu na gamepadu stihneš jeden, tak se dál směj čemu očividně vůbec nerozumíš.
                                • iSpirit

                                  Reakce na příspěvek:

                                  Až na to, ze bojovky a auta vůbec nehraji. Smějí se jen tobě. Promiň, nedalo mi to. 

                                  • 0011

                                    Reakce na příspěvek:

                                    Tak tos mě dostal, s tím jsem nepočítal 🙂hele jasně že každá hra se hraje nejlépe na něčem jiném ale kdybys zkusil třeba nového tomb raidera na k+m zjistíš že se hraje skvěle. Já sice remcám ale nakonec ten gamepad zapojím, ale FS se zbytečně připravuje o zákazníky
                      • radim.zaty

                        Reakce na příspěvek:

                        Přesně. Já měl u PC gamepad do MIDI portu v roce 1994 a hráli jsme na tom se sousedem NHL 93 :) A paradoxně moje první konzole byla PS2 a to až v době, kdy už se pomalu chystala na trh PS3.

                        @iSpirit PC port je fajnový. Na GX1070 + i7-6700 v 1440p v plné palbě (vypnutý motionblur, ten nemám rád) v 60FPS bez framedropů.  V kombinaci s Dualshock4 přes DS4Windows je to paráda. Původně jsem zvažoval, že to koupím pro PS4 Pro, ale nakonec jsem rád, že jsem koupil PC verzi.

                        • twicer

                          Reakce na příspěvek:

                          Takový dělo a stejně paříš v 60fps, ikdyž by to utáhl i 100 a ještě si chrochtáš skrz neexistující framedropy. No ještě tě hold čeká pár objevů kam jde zážitek posunout :)

                          • radim.zaty

                            Reakce na příspěvek:

                            Jaký dělo, však to je celkem lowend konfigurace. Mě 60FPS stačí, i těch 30 na původní PS4 mi nevadilo.

                            Pro mě je 90% zážitku hratelnost.

                            • twicer

                              Reakce na příspěvek:

                              Tak lowend bych to zrovna nenazíval, hlavně sem tím chtěl říct že s tvým železem by bylo na pováženou kdyby docházelo na framedropy pod 60fps ^^ Ale pokud se spokojíš i s 30fps, tak není co řešit. Důležité je, že si to užíváš.

  • Odulin

    Dnes dojedu posledního bosse v Bloodborne a Sekiro může začít....

    • To tě skoro lituji. Souboják v Sekiru je trošku jiný. A jsem rád, že jsem měl mezi hrami takovou mezeru. Mít v pohybové paměti reflexy z Bloodbornu, tak budu u některých soubojů dost nešťastný :-D

  • matej.lesko.1

    "vybuch endorfinov kraulujucich v extaze."

    nadherny opis. osvojujem. hadam neporusim copyright

  • FarkyJTV

    No ja som mal so souls hrami vzdy problem.A to bol motion sickness.Vyrastal som bud na dobrych platformeroch alebo na rychlych strielackach(quake 3 arena,untreal tournament atd.)Sekiro je iny rychlejsi co je prva souls hra kde nemam tento fyzicky problem.Bohuzial po 5 hodinach ma to unudilo.Ci uz ten deflect,opakujuci sa level dizajn(dom na kopci,palac na kopci,nejaka dzungla,dajaka voda,repeat).Nefungujuci stealth(kill feedback pocut na pol mapy.Lebo ano ako samuraj by som tak daval ludi ako masiar).Neuveritelne nekonzistentna AI(strelci strielaju cez hocijaky cover, AI vidi niekedy na pol mapy,niekedy aj za stenu atd.Sandboxove prvky su skor o backtrackingu a vracani sa koli upgradom.Necitim tam taku slobodu ako povedzme v bloodbourne,ktory ste mohli hrat viac podla svojej vole.Popripade farmit ako poriadnu pripravu pred stretom s bossom.Tu je to skor o tom najst par veci upgrade a boss.Velmi mi to pripomina niektore stolovky dungeon crawly kde sa nafeedujete troska a potom cakate na D6 kocku ze vam to proste padne a vy tu priseru date.Celkovo by som hru radsej videl s lepsim pribehom vo forme boss only game.Nieco ako shadow of the collosus kludne.

    Nevadia mi dobre urobeny challange bossovia.Len v tejto hre mi dost vadi ta ostatna otravna omacka okolo toho.Dost to smrdi ze najprv urobili bossov a potom svet okolo len ako doplnok.
    Je to dobra len ma dost much.hodnotenie 10/10 je privela.to ako keby bola ta hra revolucna.7/10 by som jeje dal.

    • TheGGG

      ty vypadáš jako někdo, komu stačí moba hry a battle royaly... běž si farmit do wowka, toto není hra pro lidi co si dají TV do názvu

      • FarkyJTV

        a toto neni portal kde ludia respektuju druhy nazor.nehram ani battleroyal hry(mozno sa mi apex jedine paci a ani moba hry)alerad kalim bojove hry a trenujem postavu aj 100 hodin aby som mohol ist na turnaj.dalsi odbornik :D ty GGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG

    • maros.goc

      Už len to, že používaš slovo "farmiť" v súvislosti s hrami od From Software hovorí o tom, že asi nie si veľmi kompetentný triezvo hodnotiť Sekiro. Tým neobhajujem recenziu.

      • co to je za kravinu? A jak popíšeš třeba farmení Lizard Staff z necromancers u Executioner's Charriot v SotFS? nechtěl bys na to třeba vytvořit nějaký úplně nový kalk? Jasně, v DS bylo vždycky možné (dokonce nutné) něco farmit. Spousta dropů je hodně vzácných a když je chceš, nemáš jinou možnost, grind, rinse and repeat. 

        • FarkyJTV

          tiez neviem ako to maroskovi inak napisat asi som trigol jeho safespace :D 

        • maros.goc

          Dark Souls, Bloodborne alebo Sekiro nie su loot RPG a ani MMORPG, preto slovo "farmenie", ktore je samo o sebe ubohym pomenovanim, sa do tych hier nehodi. V DS nie je "farmit" potrebne absolutne nic.

          • No farmením si tu hru uděláš snažší, což je pro některé prostě potřeba.

            Jasně - technicky to jde dohrát s holým zadkem, bez levelování a bez jediného damage. Ale to není pro normálního hráče :-D

            • FarkyJTV

              neviem hral som bloddbourne 10 hodin.chcel som to dohrat.bohuzial ten movement kombinovany s ovladanim mi proste sposoboval motion sickness.ked som to hral hra mi davala moznosti si to ist vlastnejsim tempom.sekiro neviem hral som to a vzdy ked som sa troska odtrhol od loopu dostal som sa k bossovi kde bol nekajaky catch.na zaciatku ten bezhlavy sekac co ti spomaloval pohyb ked si nechtiac isiel akoze troska objavovat. alebo aj ten troll na zaciatku.ja som ho dal aj skoro bez ohna.potom mi typek pise ze sa musis vratit po upgrade a ja ze aha tak takto sa budem s hrou bavit.

              • nightborne

                Reakce na příspěvek:

                Nic ti nebrání ho dát bez ohně, jenom je to s ohněm jednodušší, ale když mu nepolezeš do grabů, padne v klidu i jenom na meč. Svoboda =) !

                • FarkyJTV

                  Reakce na příspěvek:

                  hej ale toho behzlaveho sekaca v tej jaskyni bez nafarmenie tych konfiet asi nedas vsak?a on je hned na zaciatku

                  • nightborne

                    Reakce na příspěvek:

                    Potřebuješ dvoje konfety, jsou tam jedny, netuším, jestli někde poblíž nejsou schovaný druhý. Ale zrovna headless je, řekl bych, zamýšlenej jako boss na pozdějc. Proto je tam i ta cedule nenápadně ti naznačující "zatím tam nelez" =) .

                    • FarkyJTV

                      Reakce na příspěvek:

                      a co tak dat tu akoze cedulu do nejakeho storylinu?popripade vo forme tych whispov co robia npc?zeby sa povedzme npc vojaci.ked uz ako AI sluzia skor ako moby raz som ich vydeflectoval asi 5.mohli by povedzme rozpravat legendy.ze vies tam v jaskyni hlboko dole za tym domov zevraj zije daco magicke silne ze potrebujes dar toho a toho.to by som si dal uz do suvisu a neliezol by som tam urcite.vies aby to malo hlbsi narativ co by ta drzal a zaroven ta drzal lepsie v tom gameplay loope?

                      • nightborne

                        Reakce na příspěvek:

                        Jasně, to by taky určitě šlo a upřímně nemám zdání, jestli headless nějakej lore/storyline opravdu nemá. Nepřekvapilo by mě to, ale těžko říct =). Nicméně nápověd k bossům, dalšímu postupu či bonusům, co bys jinak přehlídl, je v těch odposlechnutelných rozhovorech dost a dost. Nebudu samozřejmě spoilovat, ale krom taktik se dozvíš třeba i informaci, kterou pak vyměníš za širší sortiment u jednoho obchodníka a podobně =).

                        • FarkyJTV

                          Reakce na příspěvek:

                          to asi nie lebo headless je dost skoro.a vypocul som asi kazdy visper co mali npc.ono to zas nepomoze ak to je mimo loopu niekde na druhej strane levelu alebo instancie.napriklad v zaklinacovi preto boli aj bounty.jasne si vedel co je zhruba kde,co to je,a conato podla bestiara potrebujes.dost nato aby si neliezol niekde naco nemas.a taky leshen mi tam akoze dal zabrat.

                          • Reakce na příspěvek:

                            ale zase třeba tohle.. mě se vlastně na DS sérii nejvíc ze všeho líbilo to tajemno - teda ta skoro absolutní absence informací o tom co je co, kam máš jít, co se od tebe čeká, co se dá dělat. Až jakoby to byl prázdnej sandbox..a on vlastně je, jen to tak nepůsobí. Napadají mě snad jen 3 případy kdy ti NPC řekne dopředu o nějakým konkrétním boss encounteru. a asi se mi to tak líbí. jak to kombinuje nový věci s tím starým modelem level+ na konci boss. jen tak bez vysvětlování a s trochou nějakého lore.

  • maros.goc

    fuuha, pockam napadnutie ceny na 40 e a kupujem m

  • TheGGG

    v diskuzi opět brečí lidi co nedali ani prvního bosse... pro pcčkáře je tato hra škoda... není to moba ani p2w

    • Já hrál všechny DS (1-2-3 s DLCs) na PC a nemám s tím žádnej problém. nechci se kvůli tomu učit na ovladač na kterej nejsem zvyklej. Sekira taky hraju na PC a nevidím na tom nic špatnýho. bože to je odpad..

      • TheGGG

        hrát DS s kancelářskými nástroji jako K+M je odpad

        • FarkyJTV

          ty mas riadne stupidne nazory kamo ako tak pozeram.mam drahsie periferie ako tvoja konzola 2x

          • TheGGG

            To musí mít člověk hodně povadlé ego, aby si takhle něco dokazoval přes cenu periferií k pc.

            Určitě taky máš nějakou HC GAMING PRO podložku pod myš jako správný PC tydýt, alespoň za 2k, protože když tydýty podojit, tak pořádně 

          • haha, asi takto.

          • na ggg moc nereaguj.. ten zná jen svoje PSko a neustálé opakované hraní všech dílů Dark Souls mu totálně vymlelo mozkovnu.. 

            Prostě kdokoliv, kdo není Sony fanboy tak je pro něj méněcenný. 😀

            • FarkyJTV

              ako ja som fanusik sony.mam rad ich exkluzivity.mam aj drahu razer pantheru koli bojovkam.ale zas toto neni o sony skor o tom ze nevie prijat dalsiu kritiku.tento clovek sa asi nevie ani pozriet kriticky na seba do zrkladla.

      • twicer

        že na ten "odpad" vůbec reaguješ, názor mu tím nezměníš a příště bude plivat na pc zas a znova

    • Corvus

      :-D LOLec na kvadrát :-D

    • Carnage666

      Proč do toho zase taháš na který platformě to kdo hraje? Ano lidi brečí a viděl sem toho dost například na PS4 bazaru kde to lidi prodávají potom co to hráli 3 hodiny a mají dost. Takže to tvoje že pro pcčkáře je ta hra škoda je úplně mimo mísu. Osobně budu hru kupovat na PC protože tam mam všechny hry od Fromsoftu kromě Bloodborne který mam na PS4. Ale chápu, chceš prostě vyvolat flame jako vždycky.

      • TheGGG

        spousta majitelů ps4 jsou pcčkáři co nikdy jinou sony konzoli neměli, kovaný borci co vyrůstali na demon souls nebudou mít se hrou problém...

        • michaelfoucault

          Toto fórum by mohlo vydat na celou dizertaci na téma "Krize maskulinity v 21. století". 

  • TheGGG

    bloodborne to není, ale dobré to rozhodně je

    • nightborne

      Bloodborne to opravdu není, a zaplaťpánbůh ani nemá být. Protože to je, dle mého názoru, ještě o ždibec lepší. Ale znáš to, sto lidí, sto chutí a hlavně, opravdu jsem se taky zamiloval až někde okolo třetiny, možná poloviny hry. Třeba to budeš mít stejně, pokud jsi zatím spíš na začátku =).

      • TheGGG

        na mysli mám čistě stylizaci, atmošku, soundtrack, design monster atd. tam mě BB sedl o hodně víc, ale sekiro není vůbec špatne, ale tak jasně zatím jsem odehrál jen pár hodin....

        gameplayem mě to taky baví, to jo, ale já se vždy hodně dívám na věci jako stylizace, prostředí, nepřátelé atd. to je pro mě stejně důležitý jako herní mechaniky a tam mě BB sedl víc

        pořád ovšem sekiro extrémě cool hra

  • Veskoslav

    Ti, co jsou na pc, tak následující módy pro zlepšení herního zážitku:

    Sekiro Mod Engine

    Unlock framerate

    Adjust field of view

    Enable PS4 controller prompts


    Prostě jako vždy se na to tvůrci vysrali, jejich porty jsou v tomto vždycky katastrofální...

    • iSpirit

      hraješ to alespoň? nebo jenom nadáváš jako obvykle? 

      • Veskoslav

        Jinak nějaký tip, jak snáze jet Bloodborne? Sekl jsem se u prvního bosse, ale kvůli atmosféře to chci dojet.

        • Záleží co považuješ za prvního bosse. Protože první povinný je fater, ale před ním se dá dostat i k té potvoře na mostě.

          Moje tipy

          - trošku nalevelovat. (rychlost levelování exponenciálně zpomaluje. Což ale znamená, že na začátku hry je každý level sakra znát. Později už to začne být jedno)

          - Natrénovat counter attack. Ten je u tohoto bosse defakto povinností a dá se říct, že ten fight je tutoriálem na tuhle schopnost. Až do tohoto souboje se dá hrát bez něj. Takže pro někoho to může být úplně nová věc, kterou ho ani nenapadne použít.

          - A pokud se nepletu po nějakém updatu je možné i do tohoto souboje jít v coopu? (ale nejsem si jist. Při vydání to nešlo).

          Každopádně doporučuji vydržet. Poražením tohoto bosse se hra hrozně otevře (takže takovýto zásek hned tak nehrozí, protože budeš mít x lokací ke zkoumání).

        • iSpirit

          Father? Tak můžeš udělat quest s jeho dcerami, dcera ti dá hrací skříňku, ta v něm vyvolá stun, jinak používej molotovy, tenhle boss jde krásné parirovat, cili jak se natahuje, tak ho strel.


          Psáno z mobilu

      • Veskoslav

        Až o víkendu se k tomu dostanu. A že nadávám? Vždyť jsou tím známí, že neumí udělat slušný port, aniž by moderská obec nepřišla tak brzo s "opravami".

        • iSpirit

          Digital foundry si mysli něco jiného o PC verzi, což je pro mě dulezitejsi nez tvůj názor. 

          • PCMR

            Digital Foundry? To jsou ti, který byli vypleskaný z toho, že se v Horizon:ZD ohýbala tráva a stromy šli zničit což šlo už v prvním Crysis před 10 lety? Haha. Ti vždy pobaví. Nepřekvapilo by mě, kbyby pro tyhle šašky (stejně jako pro fanatiky tvého typu) byla MOŽNOST fps unlocku negativum.

    • flash789

      No a? Stejne jim to zaplati hlavne konzole, tak jakypak copak. Na to rozkradeni jejich prace na PC to bohate staci. Jen tady v diskuzi uz jsou nejmin dva co to ukradli.

      • Veskoslav

        Flashi, dej si facku, sedni si s GGG a podejte si ruce, že jste naprosto stejní hlupáci. 

      • Corvus

        No vidíš, konzolisto, a pak jsou lidi jako já, kteří si každou hru koupí. Třeba Sekiro ve sběratelské edici na PC. I přes ten epický fail distributora, který nezajistil do ČR ani kus. Takže ty řeči o PC hráčích si nech od cesty. Ostatně řada herních sérií, které na konzolích máte, vznikla nejprve pro PCčka.

        • Carnage666

          Cože? :D to ani nevím že se ta sběratelka někde seknula u nás. Chtěl jsem taky kupovat na PC sběratelku a nakonec jsem si to rozmyslel protože jsem větší fanoušek maskovaných soch z Dark Souls a u Sekira jsem se právě bál toho obličeje a jakej na něm bude painting. A teď se dozvím že nakonec byl se sběratelkou problém jí vůbec do ČR dostat.

        • No v tomhle ma pravdu. Ze si to nekdo koupi je jiste pravda. Ze je 90% ukradenych kopii na PC, taky. A ze prodeje na PC jsou u vetsiny her pod 10% prodeju na konzolach, taky.

          • na ps4 se neprodavaj ani skvosty jako dead cells, mas tu o tom zrovna clanek


            sonyboys maj hluboko do kapsy a hrajou jenom, co dostanou v ramci ps+

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit