Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vogon

    Když Miyazaki dělá druhého Miyazakiho(a Kurosawu), tak se dějí zázraky, zázraky jménem Sekiro.

    Asi nejlepší Fromsoftware hra za posledních 10 let minimálně. Krásný příklad toho, že méně je více. Na první pohled z formulky na Souls hru vývojáři jen ubírali, ale vylepšili to co zbylo a progres postavy(a hráče) je zpracovaný výborně, snad každý hráč se při hraní přistihne, když přestane hrát ninju a začne hrát samuraje. Jakmile hru pochopíte, tak si ji zamilujete, už během prvního hraní jsem se těšil na další(a další) dohrání.

     Jediná věc, co se mi moc nelíbila, byly dialogy a styl vyprávění, které je suché, neobratné a celkově nemastné neslané, což je pro Legendary Big M nezvyklé, ale pozor, tentokrát nepsal dialogy on, pouze poskytoval nápady zatímco jejich rekonstrukci přenechal jiným. Ale přece jen hra občas v dialozích a animacích i zazáří, tutoriálové střetnutí s Genichirem budiž příkladem. Ale jinak mi příběh a postavy přišly dost dobré.

    Absence špatných bossů taky potěší každého hráče, teda potěšila by, kdyby ve hře nebyl bullshit(doslova) boss, který je sice naprosto otřesný, ale zato dost krátký. Na durhou stranu mince se ve hře nachází nejlepší hádankový bossfight, jaký fromsoft prozatím udělal.

    Zmínil bych to, že mi Sekiro strašně připomínalo starší Fromsoftware pecku Kuon, a zajímalo by mě jestli nebudou hry nějak přímo příběhově propojené.

    • flash789

      Kdyz From zacal delat Kuon tak Miyazaki tam jeste vubec nebyl, dorazil tam az v roce 2004 kdy Kuon vychazel.  Ona ta puvodni tvorba From (KIngs Field) z ktere Souls hry vychazeji se odehrala uplne bez nej. Samozrejme hnacim motorem Souls her je on, ale ne tak uplne. From mel sklony k podobnym hram odjakziva a tak uplne bych za genia neoznacoval jen a jen jeho.

      • Vogon

        Nikde jsem netvrdil, že Miyazaki dělal na Kuon, jenom že se Sekiro nese v podobném nádechu.

    • nightborne

      Hmm, kterýho myslíš bullshit bossem? Bejka? Vopice?

      • Vogon

        Býk. Opice sice prdí, ale na prd rozhodně není.

        • nightborne

          Já měl na mysli opici před depths... jak tam ehm ehm není jedna. Z tohohle jednoho fightu jsem málem prokop zeď.

          No a k bejkovi... petardy nad zlato =)! Je to s nima dost triviální, což sem zjistil na ng+. Ano, při prvním dohrání jsem je taky ještě neměl a bejk byl, pravda, docela voser.

          • Na bejka ani ty petardy nepotřebuješ. On je o něco méně ubratný než ty, takže se to chce nebát a vymnit si s ním role. Takže místo nějakého uskakování a držení si vzdálenosti ho to chce jednou nechat proběhnout okolo a pak agresivně běžet (celý fight nepouštět sprint tlačítko) za ním a za jeho záda. A kdykoliv to jde, tak sekat. Pak nemá moc šance a když je člověk dost agresivní, tak se dá klidně zabít na deadblow, že mu i namaxujete posture.

          • Je pravda, ze posledny boss je najneprijemnejsi boss zo vsetkych soul hier ? Nechcel som si nic spoilerovat, ale vraj ta mechanika jeho zabitia je riadne otravna.

            • nightborne

              Ne všechny konce maj stejnýho bosse na závěr =)!

              Ale pravděpodobně myslíš sword sainta. A... je to s ním jako se všema ostatníma. Nejdřív vypadá naprosto neporazitelně, zdánlivě nerozbitná zeď, a nakonec zjistíš, co dělá, zaryješ si to do svalový paměti, a dáš ho.

              Co je na něm fest otravný, je to, že má snad jako jedinej čtyři fáze (ostatní max tři), tudíž chce ještě o trochu víc odhodlání se všechny naučit. Na druhou stranu, je to poslední boss, není se čemu divit =).

          • Vogon

            O dvojici opiček jsem slyšel, ale nějak jsem se jim vyhnul, nevím ovšem jak a lituju toho :D . Teď se chystám na NG+, takže si budu dávat bacha. Býk mi nepřišel těžký, firecracker cheese funguje dost dobře,  ale spíše nedostatečně promyšlený, málo propracovaný a nepřesný. Třeba to, že nejvíce poškození dostává do hlavy, nebo tak mi to aspoň připadalo, kde tě ale nejjednodušeji dostane. Celkově mi připadalo, že když na tebe běží býk, tak by se to nemělo blokovat, ale spíše počítat jako mikiri útok, když už se tam řadí i bodnutí.

            • nightborne

              Já bejka bez petard soulsovsky uskakoval, ani sem se nesnažil to blokovat =). Ale pravda, je dost na začátku, ještě sem měl pořád ty soulovský sklony "tahle brutálně vypadající rána přeci nemůže jít blokovat".

              A počkej, JAK jsi to sakra dohrál bez headless ape? Dyť to je povinnej boss, bez nich nemůžeš do mibu village a získat ten šutr pro Kura =D 

              • Vogon

                Reakce na příspěvek:

                Nepotkal jsem ty opice dvě, ta jeskyně kde jsou dvě byla prostě prázdná, nevím proč, buď jsem tam šel moc brzo nebo pozdě. Jenom jsem potkal Guardian Ape, která je povinná. V tom jezírku se stromy a sochami.

                • nightborne

                  Reakce na příspěvek:

                  Jo tak drobnej update - podle wiki je headless ape nepovinnej boss, kterej tam je v případě, že do jeskyně přijdeš, jakmile už máš dole guardian ape. Pokud si ale dobře vzpomínám, byla z nich normálně memory, tzn. attack power, tudíž se celkem vyplatí je neminout. Možná, že kdyby ses tam teď vrátil, už tam bude. Pokud jsi teda už nerozjel ng+ =). 

                • nightborne

                  Reakce na příspěvek:

                  Hmm, a šels první do depths, nebo sunken valley? Já šel valley -> depths a ty opice jsem v tý jeskyni měl. Ačkoliv, skoro bych retrospektivně radši, kdyby ne =D .

                  • Vogon

                    Reakce na příspěvek:

                    Celý můj první postup hrou byl divný. Myslím že jsem porazil minibosse v gunfort ještě před prvním genichirem. Myslím že Guardian Ape ale byl pro mě úplně poslední boss co hlídá ingredience.

                    • nightborne

                      Reakce na příspěvek:

                      Úplně úplně poslední? Tzn shinobi owl se může ukázat ještě než projdeš valley+depths =)?

                      Jak sem psal, headless ape se v jeskyni objevuje až po zabití guardian ape, a je z ní attack power, zajdi si tam. Pokud už nejedeš ng+ samozřejmě.


  • MalyZeli

    Koupil sem, z pocatku nuda, pak sem zacal ziskavat skilly a hracicky, a  zacala to byt celkem zabava, ale po chvilce to zase spadlo dolu, a ted su nestatnej ze sem tomu dal sanci a nemuzu to uz vratit. Hodnoceni je teda trochu ujete, ale co uz. Animace sou skaredy, vizual celkove neni spatnej. Ale to se dalo cekat, protoze Bloodborne sem si stahl zadara na ps4, a bylo mi z toho spatne, nechapajic kde to vzalo takove hodnoceni. No jo, zase sem se nechal ukecat a budu se muset donutit to dohrat, su 3.14ča.

  • S hodnotenim suhlasim, aj ked za mna by to bolo 9/10. Jednu vec jednoducho nedokazem prekusnut. Tak ako autor spomenul, v Bloodborne ak ste boli neschopny, tak ste dokazali grindovat a velmi pomalym sposobom si zvysit staty a nazbierat zo 20 "blood vials".  Samozrejme, prejdenie hry sa vam predlzilo aj na trojnasobok, ale taka je cena ze "neschopnost" (moj pripad). 

    V sekiru toto nieje mozne, musite zabit bossa aby ste si zvysili staty, ktore su okresane.. Osobne velmi trpim a nemam inu moznost ako si pomoct, len dokola skusat uhybat a blokovat...Upgradov je velmi malo, tie martial arts su doslova k nicomu az na par situacii.


    Prve pravidlo pre Sekiro - Zabudnite vsetko o subojovom systeme, pri ktorom ste stravili desiatky (stovky) hodin. Tu budete trpiet viac ako novacik, ktory predtym soul hru nehral ...

    • Odulin

      Jupííííí, tak na to se těším. DOufám, že to budde, jak říkáš. :)

    • twicer

      Pokud ti stovky hodin hraní dark souls nic nedalo tak je to hlavně tebou, ne hrou :)

    • nightborne

      Ještě chvíli trp =)! Ono to do sebe nakonec zapadne a zjistíš, že místo zoufalství najednou víš, co děláš, cos měl udělat a otevřou se i dveře experimentům =). "Co takhle mu toho koně nějak splašit?" (V souvislosti s tím mě napadá - rozhodně odposlouchávej rozhovory, v drtivý většině případů v nich je nějaká rada, jak dál.)

      Jinak - pasivní skilly jsou výborný všechny, ty aktivní jsou, pravda, poněkud situační, ale třeba ichimonji: double jsem používal snad v každým fightu. Dá parádní pecku do postoje, když najdeš okno k tomu, aby sis ho mohl dovolit odpálit =).

      Jo a rozhodně věnuj čas a nauč se mikiri counter. Je naprosto k nezaplacení.

    • Vogon

      Obecný tip: Uhýbej jenom pokud se objeví rudá značka, a i poté zvažuj jestli uhnout(když je to bodnutí nebo grab) nebo skočit(když ti nepřítel sekne po nohách), čímž, když nepříteli skočíš na hlavu jako Mario, dost poškodíš jeho posture. A to všechno vyplň útoky, jelikož jinak nepříteli klesne posture. Také vždycky uvažuj nad tím, jestli jít po posture nebo po životě, jelikož občas je dobré snížit nepříteli život pod 50% což mu sníží regen posture na minimum.

      Dost taky pomůže schopnost, že se ti při "deathblow" obnoví zdraví, která se ti odemkne tak v polovině hry.

      Nezapomeň využívat stealthu, a když dostáváš na holou můžeš dost jednoduše utéct.

      Pokud máš problémy s některým z bossů, taky můžu pomoct.

      • Můj tip u těchto her je - pokud se zasekneš, jdi do starých lokací a snaž je zkoumat důkladněji. Ono člověk často zjistí, že něco minul a to mu pomůže dál.

        Já měl předevčírem zoufalej problém u dvou bossů (a vypadalo to, že bez nich se dál nehnu). Ne a ne je dát. Tak jsem proběhal všechno odznova. Jednak jsem našel gourd seed (další náboj do léčení), čtvrté prayer bead (takže jsem si zvednul health), nasbíral dost expů na upgrade efektivnosti léčivých předmětů, našel pár surovin a upgradoval shurikeny a dokonce našel cestičku (kterou jsem před tím minul) do úplně nové lokace.

        Pak jse mvyrazil zpět na bosse. Toho jednoho jsem dal najednou napoprvé (což mi zvedlo attack). Toho dalšího hned napodruhé. Po pár upgradech to prostě najedno ušlo v pohodě. A i když bych je nedal, nejsou v háji, protože bych měl jinou lokaci na zkoumání.

        Takže ono se někdy vyplatí se nenervačit, trošku si dát oraz, jít jinam a člověk si tím dost pomůže.

        • nightborne

          Souhlas. Já se třeba hned v úvodu docela sekl na Butterfly. A asi po deseti pokusech jsem na ni kašlal, šel jinam a vrátil se až po Genichirovi. Najednou šla snad napodruhý =).

  • Tushan

    Me to nechytlo. Bosove se musi kutat jen jednim stylem, zadnej loot nebo buildy nic...  ai je tupá jak necky takze stealth je strasne jednoduchej, explorace o ničem protože neexistuje loot a nejaky cucavy bombony nejsou nic zajímavého. Ale nejvic me štvalo jak je hra svazuje v tom co hráč může a nemůže v soubojich. Nečekal sem souls ale takovou plitkou qte hru teda taky ne. 

    • Tushan

      Došel sem k raging bull a butterfly a tam me došlo jak plitká ta hra je človek by řek ze když hraje za ninju tak se mu otevře svět a možnosti a ono kulovi. Zlatej nioh, ninja gaiden black.  Naštěstí jsem měl podezření že to nebude taková sláva a nekoupil

      • nightborne

        Blahopřeju, že ses dobelhal k prvnímu bossovi. Plytká se píše s tvrdým y, proboha, rve to oči.

      • Vogon

        Ekvivalent rage quitu Dark Souls u Taurus demona.

        • PCMR

          Jo, zrovna sem si řikal, kdy uvidím tu hloupou argumentaci soulsboyů "nedostal ses k bossovi xy".

          • Vogon

            Zrovna jsem čekal kdy uvidím skalní kritiky Souls her, kteří svou kritiku zakládají na tutoriálu, kterým nedokázali projít, a ještě se diví, že jsou všem pro smích.

        • Tushan

          Dohral sem vsechny ds, nioh, ninja gaiden a podobne. ragequit me nic neřiká jen nemám čas na špatny hry ale jestly vas to baví tak si to užijte nehodlám vám nic cpát

    • Vogon

      Sekiro má daleko více možností, než jakékoliv buildy v DS, ale je jen na tobě jestli jich využiješ, ostatně jako DS jsi mohl hrát s longswordem. Vylepšené ninja nástroje poskytují vážně hodně možností a některé fungují jako samostatné zbraně s movesetem. To není ale vše, vylepšování postavy je také lepší než v DS, jelikož je daleko více více vidět, například jedna z odemčených schopností dokonce mění hru na dost vykostěné Shadow of Mordor a její správné použití dost obzvláštňuje některé bossfighty. 

      Explorace v Sekiru dává zajímavější věci než loot, který stejně většinou nevyužiješ, jelikož už máš longsword +8 a nemáš dostatek titanitu abys vylepšil dark sword na podobnou úroveň. V Sekiru je hodně "key" předmětů, ať už se jedná o saké, které můžeš nabídnout některým postavám a ony ti odhalí něco o sobě. Většina ninja nástrojů je také úplně dobrovolná, závislá na tom, že prohledáváš každou škvíru světa. Zajímalo by mě, jestli jsi vůbec došel k prvnímu bossovi.

    • nightborne

      No... ne. Bosse rozhodně nemusíš (nesmíš) mlátit jedním stylem - co bude fungovat na headless ape, s tím tě Isshin rozseká, butterfly jde krásně jedem, corrupted monk se mu vysměje, ale zase na něj zabere snap seed. Třeba. Že je na každýho potřeba jít z jiný vzdálenosti, protože je občas nutný utýct z plochy, je samozřejmý. 

      Stejně tak je třeba lepší uskakovat skrz švihy shinobi owl než je parírovat, protože si healuje postoj, tak nemá cenu mu ho rozbíjet, a to samý s headlessem, pokud nechceš chcípnout na terror. A opravdu bych chtěl vidět, jak použiješ standardní šermířskou taktiku na demon of hatred. A to nemluvim o tom, jak moc rozmanitě jdou využívat protézy a jak kardinálně s nima změníš původně dost debilní boje, jako je třeba flaming bull. Stačí chtít.

      Stealth je jednoduchej možná na těch základních sedlácích. A na nich je jednoduchý všechno.

      Zvýšení života, nový ability nebo celý stromy skillů ti nepřijdou jako zajímavej loot? Hledej líp ;).

      • Tushan

        No když sem došel k butterfly tak sem si řekl hele ona dost skáče vemu si vylepšené hvězdice protože maj v popisku že sou super proti oponentum ve vzduchu. Škoda že se hra neřídí vlastníma pravidlama protože to vubec nefungovalo... dmg nula nula nic posture to same jen spadla na zem a okamžitě blokovala všechny útoky. Když sem si otevřel hook na přitahování k nepřátelům tak sem zjistil že to na nikoho nefunguje kromě jednoho bosse...  je fajn určit pravidla a pak je jednoduše ignorovat 

        • nightborne

          Ale... to je ono ;). Když ji sestřelíš ze vzduchu, spadne na zem, a když seš dost rychlej, stihneš ji dát pár ran. Je na to ideální ten skill na přískok po shurikenu. A i pokud jsi pomalej, tak "okamžitě blokuje" není špatně, protože už blokování ji rozbíjí postoj - boj musí co nejvíc neustávat, stále plynout, to je dost často cesta k vítězství. Nemluvě o tom, žes jí pravděpodobně kopnul nějakej otravnej skill a znemožnil jí v dálce regenerovat gard.

    • iSpirit

      Jen tak pro zajímavost kam jsi došel? Jako bychom hráli úplně jinou hru. 

  • Murlock

    ctrl+f tenchu - no matches

    Recenzent by vrátit průkaz. 

    • nightborne

      Tenchu.


      Spokojenej ;)?

  • iSpirit

    Hra je úžásná. Přece bych našel výtku. Ten inventář je stále neohrabaný a škoda že tam není něco ve stylu Nioh, kde se rychlé předměty dají lépe namapovat. Pro mě je to jedna z nejtěžších her, co jsem hrál. Dark Souls 3 je proti tomu procházka růžovou zahradu. Takže asi upozornění pro ty, co měli problém s DS3, dvakrát si to rozmyslete s koupí. Co čtu diskuze, lidi to opravdu vzdávají a hru prodávají.

    • nightborne

      Taky jsem na tyhle reakce narazil, ale upřímně jim moc nerozumím. Je to FEST těžký, to ne že ne, ale nakonec to jde, přičemž nejzákladnější poučku, co si musí hráč vytesat do rukou, je "nehrát to jako soulsy". Tipuju, že lidi žádající refund tohle nepochopili, a pak se vlastně moc nedivím, že má někdo chuť to vzdát =). 

      Inventář je, pravda, klasickej Fromsoft, takže nic extra, ale alespoň jeho otevření pauzuje, jelikož to není online, a pět rychlých předmětů mi vždycky stačilo. Jedinej problém byl, když sem omylem při pití medicíny přepl z healflašky třeba na buff a pak začal žrát buffovací bonbony místo healu, když mi teklo do bot, ale za to může x360 gamepad a jeho debilní d-pad. Na dualshocku to bylo naprosto v klidu =).

      • iSpirit

        Souhlas. Ono Souls i Nioh se dá obelstít. Hráč se může nadlevelovat, použít parťáka, NPC. V Nioh pak sloth či living weapon. Tady máš jen trénink, trpělivost a učení, co daný boss nemá rád. Popravdě Dark Souls 3 byla výzva až v Ringed City, takže pokud to tak budeš hrát, tak nemáš šanci. 

        Mně vadí na těch předmětech, že v té rychlosti prostě nemám čas klikat doprava a hledat ten správný předmět. Nioh má rovnou čtyři a pomocí dpadu volíš, co chceš. 

        • nightborne

          Pravda, to by byl o něco lepší design. Ale vidíš, ani by mi to nedošlo, kdybys to nezmínil. Ono beztak, boje jsou tak rychlý, že jsem se osobně buffoval jenom před začátkem - pak uprostřed bitky už na to prostě nebyl čas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit