Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Skvela recenze.
  • jsem moc rád že se hra povedla... pc hráči mají konečně pořádný simulátor v pěkné grafice. Teď ještě držet palce Dirtu3 aby udělal taky nějaký ten krůček blíž k realitě jak autoři slibují. Když sem viděl gameplay z finské erzety kde ta šotolina má našírku jak menší dvouproudová dálnice a to po celé délce, tak sem nějak těm slovům o přiblížení se víc rally nechtěl věřit.
  • Zdar recenze fajn, ale pořát mi tu chybí HW nároky u PC. To není jen u této hry, ale u víc. Prosím řekni ostatním z redakce ať se s tím polepší .... Dík
  • tak zbytečně "básnickou" recenzi jsem dlouho nečetl. Jestli si autor hraje na poetu, měl by si raději pořídit alespoň vlastní screeny. Zdlouhavé a o ničem.
  • Povodny Shift som presiel a tohle prave skusam. Nicmene mam nejak divne pocity.
    Za prve, pokial zapnete stability control tak dostanete nechutny input lag, nedivil by som sa keby aj 300-500ms odozvu hry na vase reakcie. Po jeho vypnuti je to lepsie ale stale nie 100%. Povodny Shift si nepamatam ze by mal onen problem s akymkolvek nastavenim. Hram na X360 gamepade stejne ako povodnu hru.
    Dalej, pri pohlade z vnutra auta mam dojem ze kameru spackali. Tento pohlad je pre mna dolezity. Zda sa mi ze vidim ovela menej ako v povodnej hre, mozno je to len moj dojem ale nemozem si pomoct. Od volanta uz len trochu napravo, ako keby som hral na 4:3 view(mam nastavene 16:9 - 1600x900).
    Dalej, opat uz si presne nepamatam a neviem ci a do akej mieri sa nieco zmenilo ale Shift 2 fyzika a jazdny model mi pride menej realisticky nez predchodca - bez ohladu na nastavenie. Je to len moj dojem alebo som proste cakal viac od tejto hry? Akurat je dobre ze vas uz nevytlacia ine auta co bolo takmer ista vec v predoslom diely.
    Grafika, opat mozno som to ja ale pride mi nejak slabsia oproti povodnej hre. Mozno level design, neviem to definovat.
    Celkove mam divny pocit z hry, ak mi niekto moze potvrdit alebo vyvratit co som uviedol bol by som rad.
    Este by ma zaujimalo, ako je v hre implementovane AI? Cheatuje ako napr. v GRID? Neznasam ked AI cheatuje(teleportuje, uber-akceleruje atd..), aspon nech to neni vydno. Mal som trochu taky pocit ale este som si nie 100%.
    Jedna vec co mi pride naprosto super je hudba v menu, niektore skladby sa k hre nielen hodia ale tvoria tak bombasticku atmosferu ze hru mozno robia lepsiu nez doopravdy je.
    • Uplne s tebou suhlasim - tiez prave Shift 2 skusam a mam z neho rovnake pocity ako ty. Ta odozva ovladania je podla mna dost katastrofalna (rovnako pouzivam X360 gamepad). Mozno je to ovladacom a mozno aj nie, pretoze u X360 verzii mam podobny pocit. Este skusim na PC volant, mozno to bude lepsie, ale vela si od toho neslubujem. Pri takomto lagu je to nehratelne.
      Ten pohlad z helmy je zaujimavy, ale v praxi je to dost blbost, pretoze do kazdej zakruty sa pohlad mierne (viac, ci menej) vychyli a teda je problem odhadnut spravne zatocenie do zakruty. Je tam ale aj povodny pohlad z predchadzajuceho Shiftu (mam sice pocit, ze to nie je uplne ten isty pohlad, lebo tento mi pride dost plochy, co sa tyka interieru vozidiel - pripomina mi to Midnight Club LA).
      Fyzika mi tiez pride horsia, ako v predchadzajucom dieli (auta strasne plavaju a v spojeni s tym lagom, su niekedy az neovladatelne). Ale mozno je to otazka zvyku. Kazdopadne jazdny model z povodneho dielu je podla mna o vela lepsi (samozrejme so simulaciou to vela nema, ale je tam ten spravny adrenalinovy pocit z jazdy).
      Mne hned do oci udrelo spracovanie interieru vozidiel, ktore je podla mna horsie ako v povodnom diely - tiez mi to nejde do hlavy, pretoze som cakal, ze grafika bude aspon o nieco lepsia, ale kvoli konzolam s tym bol zjavne problem. Rovnako ako ovladanie, obcas (a teda dost casto), laguje aj plynulost grafiky, co u zavodnej hry nepotesi. Predpokladam, ze to bude opät podobny problem, ako v prvom diely (ATI graficke karty).
      • Zavodni hry se hrajou na volantu vy jelita a na nejakym skurvenym konzoloidnim paskvilu...dobre vam tak.
    • Ano. AI cheatuje jako pr.ase. V jednu chvíli Vám ujedou o několik vteřin dopředu, ale jakmile se dostanete před něj, tak už Vás prakticky nedojedou. Typická nfs de.mence z předchozích dílů, která mi u této hry příšerně vadí. Nechápu, jak to může někdo hrát na nejvyšší obtížnost. Skupina D se na medium dala, ale C už ani náhodou. Hodně se objevovalo zmiňované cheatování... Mám vylepšené auto na max, že pár bodů nahoru a už bych byl ve skupině výš a stejně si mě sériová auta dávají jak nic. A to nebourám, pokořuju pravidelně lap record a snažím se držet ideální stopu... Nejokatější to bylo v Hot Pursuitech (2010) a tady je to to samé.
      • Ještě pár příkladů na závěr. Hra neobsahuje plynulé přidání plynu. Buďto jedete na plnej kotel nebo nejedete vůbec a pokud chcete někoho dostat do hodin tím, že ho svojím čumákem ťuknete do zadku, tak taky nevyhrajete, dostanete se do hodin vy a ten dotyčný jede jako by nic... Takže simulátor jako pr.ase. Na hru sem se těšil a jediný plus oproti jedničce jsou noční závody a to, že nepískají gumy při sebemenší zatáčce. Jinak na tom nevidím nic lepšího.
        • Neříká se plynulé přidání plynu, ale analogové ovládání plynu a neříká se Buďto jedete na plnekj kotel nebo nejdete vůbec, ale digitální ovládání plynu. A když si blbě nastavíš gamepad, nebo to hraješ na klávesnici tak se nediv.
        • Odulin
          Promiň, ale dovolím si nesouhlasit. Z mé zkušenosti plyn pozvolna přidávat lze (gamepad) a včera jsem protivníka dostal tebou zmiňovaným manévrem z trati a já uháněl dál(nevím jestli přímo do hodin);)
    • Reloaded?
    • Ok ohladom tej kamery, asi pretoto mam problem:
      http://games.tiscali.cz/need-for-speed-shift-12904/galerie/186414
      http://media.pcgamer.com/files/2011/03/Shift-2-turning-in1.jpg
      Zda sa ze pohlad posunuly, tohle neni dobre ;(
      • To je luxusni pohled! Co by za nej dali herni sebemrskaci v clanku zmineneho LFS... :)
        http://i.ytimg.com/vi/I-py1q9Ncg0/0.jpg
        • Hm,dobrý,tak si vem prášek a bež si lehnout páč helmet cam existuje pro lfs uz asi 1,5 roku:D
      • tohle je pohled z prilby proto v tom mas rozdil. hra nabizi jak pohled z prilby tak z kokpitu
        • Eh, skusal som vsetky pohlady a ziadny dalsi mi nedal moznost vidiet volant a palubovku. Minul som nieco? Ten co ukaze len kapotu alebo nic len cestu - tie nehcem, v povodnej hre som tiez videl volant a palubovku a nebol problem.
  • Škoda toho jízdního modelu. Tajně jsem furt doufal ve fakt, že Elite mod bude aspoň na úrovni GTR. Tohle jediný mě asi od koupě nakonec odrazí. Chování auta a FFB je pro mě absolutní prioritou a ani všechno to pozlátko to asi nevykompenzuje.
    • Teď jsem se díval na video z Brna a když pominu ty šílený reklamy všude kolem, tak musím uznat, že okolí tratě vypadá mnohem líp a věrněji než simbiňácká verze. Za tohle jednoznačně palec nahoru.
  • Ty voe to nemůžete vytípat vlastní obrázky z hraní? Ofiko obrázky jsou všude.
    • sleepless
      Brzy (zitra) vyjde videorecenze z PC verze, coz by melo screenshoty vynahradit, ale presto je doplnime, byl s jejich porizovanim mensi problem.
      • Menší problém? Jste to museli poslat do EA aby je schválili a prohnali je Fotošopem? *1*
      • Ok tak odpuštěno :o)

        Recenze je fajn. Už se těšim až si to zahraju.
    • Zrovna jsem to chtel napsat. Kdyz je to recenze z PC verze, tak jsem doufal, ze tady budou vlastni ingane screeshoty. Nebo se to uz nenosi? Jinak bezva recenze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit