Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • když ma nekdo zajimave a vyvinute mesto placnete sem obrazek at se pokocham :) co sem si vygooglil obrazky daji se tam delat docela hezke veci
  • SIM CITY??!!! Spíš by se to mělo jmenovat Slim City....
  • walltar
    Jink víte co mě napadá, že je jeden z důvodů k malým městům ... ta hra je celkem náročná pokud město vyroste. Pokud by dali 4x větší mapu tak by museli zvednout požadavky protože dost lidí by zjistilo, že jim ty velké mapy lagují a začali by na hru nadávat. Takhle se dá vydat high city pack s varováním, že je jen pro výkonné PC. I když počítám, že zadarmo nám to nedají a navíc budou prudit s žebříčkama a achievementama ... ty ať tam klidně vypnou mě osobně nezajímají.
    • Stillson
      Tohle jsem někde četl. Že mapy jsou menší i kvůli HW konfiguraci. Aby si nové SimCity mohl zahrát každý.
      Jinak achievmenty mám rád a většinou mi u hry prodlužují čas strávený ve hře :-)
      • walltar
        Mě nevadí, že tam sou ... někdo je má rád. Taky se sematm podívám, co už vlastně mám. Ale tady asi zkusím udělat všechny. Ale ve většině her sou mě celkem ukradené.

        Pěkné by bylo, kdyby udělali zvláštní žebříčky a acievemnty pro velké regiony.
      • tak snad od simcity 4 uplynulo 10 let a hw se nekam posunul a melo by byt mozne udelat hru se stejne velkymi mapami jako simcity 4, akorat s lepší grafikou
        • smejki
          se stejně velkými mapami jako v SC4 a zároveň s hloubkou (a typem) simulace jako v SC5? Ne, to by fakt nešlo.
          • Tys to zkousel? Ty vis ze za 3 roky nebude CPU co by to zvladl s prstem v nose? Vis jestli to limituje engine nebo jestli nezvlada hw? A vis ze by to slo udelat ze by nikdo nemusel hrat velkou mapu, jenom by tam byla moznost pro ty co chcou vetsi mapu a maj na to hw?
            Typuju ze ani jedno, takze "ne tohle by fakt neslo, protoze jsem rekl" fakt hodnotu nema.
            • 2smejki: Az na to, ze pocitas kravoviny ... realne potrebujes resit tak maximalne 1/100 (spis jeste o par radu min) obyvatel v danym case, protoze ostatni nic nedelaji (obyvatel kterej spi/sedi v kanclu/cumi na telku ....to bude delat nejspis par hernich hodin).

              Navic zjevne neumis cist, protoze stiznosti tu nejsou ani tak proti poctu obyvatel (klido muzes mit mesto s 50k obyvatel) jako proti prostorovym moznostem = neni kam postavit dalsi budovu/dalsi smetiste/...

              Kdyby to totiz chteli aspon trochu priblizit realu, tak na prostor 10x10km vic nez nejakych 100k obyvatel proste nedostanes.
            • smejki
              tak nějak jsem doufal, že to není potřeba vysvětlovat - že stačí na způsob té simulace upozornit a bude tak nějak jasno.

              Empiricky: Můžeš si zkusit hry postavené na podobných principech simulace (simulace chování každého jednoho človíčka) - Dwarf Fortress, Towns, Tropico.. Žádná z těchto her nezvládá hladce počítat jednotky tisíc panáků, natož stovky tisíc nebo miliony. Jistě, ani jedna z toho není Sim City a nic z toho nepočítá věci stejně jako SimCity, ale každá znich jde na podobný problém ze stejného konce. Pro rámcovou představu to tak nějak stačí.

              Matematicky: Velká města v SC4 mají typicky několik jednotek miliónů obyvatel (řekněme 3mega - ale jsou i desetimilionová). Každej sim má cca 15 parametrů. Moderní high-end CPU má cca 110 GIPS. Když to extrémně zjednodušim, tak na úpravu každýho parametru je třeba minimálně 3 instrukce (zápis do registru, alespoň jednoinstrukční úprava, zápis do paměti). Tj. 3 * 15 * 3 * 10 ^ 6 = 1,35 GI. 110/1,35 = 81. Za sekundu by takový procesor stihnul obejít všechny parametry u všech simů 81x, což dává 0,012 s na jeden check. 0,012 sekundy a to kontroluju jen parametry simů. Ignoruju, že běžné operace potřebují jednotky až desítky instrukcí. Ignoruju, cokoliv mimo programu, kterej si jen pamatuje a kontroluje 3 miliony simů a je efektivní jak zákon káže. Ježiš, ignoruju i běh OS a to, že SimCity určitě nepsali v assembleru. Tohle jsem sesmolil rychle na koleně, takže pokud má někdo výhrady, sem s nima.
        • walltar
          Ono to není tak o té grafice, jak třeba o té simulaci. Třeba zapnou ti overlay škol a sledovat jak chodí simíci do školy, jak je sváží autobusy, kudy jdou, jak dlouho čekají kdo kde studuje.... a takových simulací je tam několik. Tohle bude s větší populací hodně náročné.

          Ale sám maxis řakl, že zvyžuje přidání větších map. V tom nebude problém to udělat ... problém bude náročnost té simulace a jak budou pracovat s žebříčkama.
          • Keyz
            Otázka je, jestli tahle přesná simulace má smysl? To,že chodí do školy dlouho protože je dopravní zácpa jde zjistit bez extra simulace.

            Tohle je sledování jednotlivých NPC a to nemá asi ani smysl.Takto podrobně se to nedělá ani v reálu.
            • smejki
              nemá. stačí se podívat, k čemu je simulování každého panďuláka u takového Tropica - k ničmemu. Ale tam je to ještě snesitelné, páč člověk nakládá s pár stovkama lidí.
          • Hraci byli vzdycky kompetentni rozhodovat jaky detaily nastavit, jak velkou mapu hrat, kolik toho postavit aby to jelo plynule. Holt dnes je konzolova doba a hrac to neumi, coz je k smichu. A je taky doba diktatu, misto aby mohli dat na vyber velikost mesta tak vsem nacpou mesta maly, coz je k placi.
            • Vrook
              Mikek: Souhlasim. Tohle svádění všeho na konzole mi taky přijde jako nesmysl. Nepopírám, že se hry zjednodušujou a netvrdim, že je to správný. Ale proč by to měla bejt chyba konzolí, místo všeobecný mentality hráčů a přístupu ke hrám, to vážně nechápu. Doufám, že mi někdo odpoví, že je to proto, že na gamepadu je míň tlačítek, než na klávesnici. *15*
            • Za to ze je konzolova doba ani konzole nemuzou. Je to proste konzum a konzole jsou pro konzumni hrace, to je spojuje. A hry pro masy jsou proste "konzolovy".
            • Nevim proc sem cpete konzole, kdyz Simcity na nich nevyslo. Zrovna u tehle hry, to ze je spatna, fakt chyba konzoli neni.
            • walltar
              Bohužel je to tak.
  • Stillson
    Já bych to tak kriticky neviděl. Ano sice první dny byl problém se servery. Ale pamatuju,že v pátek už jsem hrál bez výpadků (nevyhodilo mě to ze hry nebo tak něco). Teď bych řekl,že už to jde slušně a ani jeden den se mi nestalo,že by mě online nějak brzdilo v hraní. Jediný problém zatím vidím v Serverech páč lidi jsou roztroušený všude možně po serverech. Ale časem to bude lepší a lepší.

    Ohledně pozemků, tak na jeden pozemek se dá udělat s přehledem přes 100 000 obyvatel. První hry jsem to skoro neuměl. Ale když se to člověk naučí, tak pozemek ujde. Podle mě to tak hrozné není. Ano bral bych pozemek jednou tak velký. Ale tímhle způsobem mi hra přijde těžší než starší SimCity. Musíte víc přemýšlet kam co postavit,jak stavět a dost pomáhá cooperace. Protože lidé z měst dojíždí do ostatních za prací,obchody atd. V budoucnu vydají určitě DLC s mapami. A někde jsem četl že v časem vypustí nástroje pro modery.
    Na pozemkách se teď musí člověk trochu více snažit a hra je podle mě těžší s menšími pozemky.
    -Já mám teď na pozemku cca 165 tisíc obyvatel a ještě nemám zastavěnou celou mapu (sice není tam místo pro všechny stavby ze hry). To právě vývojáři nejspíš chtěli. Aby si jeden člověk nemohl umístit všechny stavby ze hry na jednu mapu.

    Ohledně kooperace. Tak dost lidí si stěžuje,že když zakoupí od někoho Elektřinu,vodu atd. Že to není rychle. Ale když si vezmu reálný život,tak to funguje podobně přeci. Taky když si obědnám něco z Prahy,tak to nedovezou lusknutím prstu přece. Chvíli to trvá. A v SimCity to trvá do pár minut což není tak hrozné a musíte pořád hlídat zda máte všeho dost (vody,elektřiny,odvod odpadu).

    Grafika hry se mi moc líbí. Když mám svoje město baví mě sjet kamerou do ulici a koukat na život v nich. Lidí chodí za prací,do obchodů a na památky.Časem vydají DLC a nástroje pro modery což bude fajn a hra bude lepší.Neni to vyvedeno k dokonalosti ale 5/10 není dobré. A snad se recenzent nenechal ovlivnit online výpadky (to by se v potaz brát nemělo podle mě). Protože za nějaký den/týden to půjde v pořádku a už tomu zůstane 5/10. Hrál jsem nové CitiesXL a podobné hry ale žádná není tak dobrá. Pozemky jsou menší to ano (chtěl bych jednou tak velký a stačilo by mi to bohatě). Pro mě je hra těžší těmi menšími pozemky. A při kooperaci je to i zábava.
    Za mě dávám hře 8/10 protože není žádný lepší simulátor stavby měst než SimCity.A s pozdějšími DLC+moderskými nástroji bude hra na 9/10, ale je to můj osobní názor :-)
    • Mam trochu pocit, jako by si v podstate souhlasis se vsim, co je novemu SimCity vytykano, ale jen proto, ze uz tu dlouho nove SimCity nebylo a navic tu zadna poradna alternativa neni, tak mu vsechno odpustis a das 8/10 :) Trochu v tom citim nejaky "abstak" po budovatelske strategii tohoto typu, ktery zpusobuje, ze ses ochotnej odpustit vic, nez bys asi udelal normalne. Mozna, ze po mesici ci dvou az opadne prvnotni nadseni, budes kritictejsi.
      • Stillson
        Nepopírám,že jsem se na hru těšil. Ale pokud by to byl vyloženě odpad,tak bych to napsal. Ikdybych na hru čekal 20let. Prostě na 5/10 mi hra opravdu nepřijde. To,že nové CoD dostaně 9/10 je podle mě kravina (poslední BO2 bylo pro mě za 4-5/10 a to stejné MW4 nebo kolikátka to byla). Protože ten titul nepřináší nic nového ale vůbec nic (krom příběhu SP) podle mě. Tak jako co napsat... Online mi běží v pohodě tam problém nevidím,mapy měst jsou sice menší,ale hra je těžší ikdyž bral bych jednou takovou to nepopírám.Grafika se mi líbí.Stylizace ukazatelů financí,problémů atd jsou dobře zpracovány grafy což mi přijde fajn.
        Pokud můžeš napiš svoje zápory :-) určitě to rád přečtu. A pamatuju si, jak jsem nadával,že hra nejde a že mi klíč přišel později než o půlnoci atd. Taky jsem byl naštvanej ale to nemůže mít negativní známku na hodnocenou hru.
        • Uz jsem je psal o stranku zpatky. Male mapy, jenz neodpovidaji realite. Na plose podobne velikosti obvykle stoji nejake malomesto, ci vetsi vesnice. Dale mi vadi, ze je hra prilis snadna. Ja prakticky zadnou zkusenost s hrami tohoto typu nemam a presto hned na prvni pokus bez vetsich problemu jsem rozjel mesto s funkcni ekonomikou a prakticky bez problemu. Navic co delat, jakmileje plocha zastavena? Jasne, muze se neco bourat a menit, ale vicemene uz hrac nema co stavet a tedy nema co delat a musi zakladat dalsi mesto... Chapu, ze nejake hranice to mit musi, nelze stavet donekonecna, ale podle me jsou nastaveny moc skrome. Je to prece Simcity a ne SimVillage. Jak uz jsem psal, kdyby se cela mapa zmenila v jednu plochu, kde je mozno stavet, bylo by to uplne neco jineho.

          Ale jinak ja bych hre 5/10 taky nedal, na druhou stranu 8/10 take ne. Spis bych se rozhodoval mezi 6/10 a 7/10. Ostatne na metacritic se hodnoceni v podobnych mezich pohybuje.
          • Jenze ve starsich simech ti trvalo klidne i nekolik dnu hrani, nez si plochu zaplnil - jednoduse proto, ze si musel poseckat, az ti mesto vydela.
          • Stillson
            Metacritic bych vážně nebral v úvahu...Vim,že když servery nešli, tak tam bylo od lidí hodnocení 1.6-1.9 a od Metacritic 8.2-8.7 rozmezí. A to,že to lidi dali jen z důvodu,že servery nebyly. Což by se v potaz brát nemělo. Protože teď když servery jedou v pořádku. Tak pochybuju,že 100% lidí co dalo nízké hodnocení kvůli tomu, tak se znovu nepřihlásí a nezvýší to tam. Stejně jako tomu je tady na Games.cz. Má se hodnotit hra. Ano servery jsou součástí hry, ale když první 2dny nejedou jak mají a za 3dny už je to v pohodě.
        • Vrook
          Hele podle mě by to vliv na hodnocení mít mělo. A to z jednoho prostýho důvodu, aby se společnostem, jako je EA, ukázalo, že nemůžou s hráčema vyj*bávat. Protože ty vždycky zapomenou a příště si jejich produkty zase nakoupěj, jakoby se nic nestalo.
          Ať mi nikdo netvrdí, že s náporem hráčů nepočítali (pokud ne, tak jsou to vymletý tataři), takže mi z toho vyplývá, že jen nechtěli finančně podpořit start. Servery se daj v klidu pronajmout, pokud by měli pocit, že je v budoucnu nevyužijou. A nevěřim tomu, že by EA na podepření a zajištění hladkýho startu finance nemělo. Takže z mýho pohledu je to sviňárna i když se mě to netýká.
          A celkově mě sere ta jejich strategie, např. co se týče DLC. Mě nevaděj DLCčka, když opravdu přinášej něco, na čem vývojáři začali dělat až později a tudíž tu hru rozšířej. Ale spousta titulů EA maj DLCčka očividně koncipovaný jako odřezky z plný hry, který si nechaj schválně na později, aby za ně mohla vyinkasovat od hráčů další $$$. Nedivil bych se, kdyby to takhle bylo i v případě SimCity.
          • Stillson
            Vrooku ale to,že serverů bylo málo za to EA nemůže :-) to byla chyba Maxisu a sami to potvrdili na Twitteru a i v tiskové zprávě.
            Jinak EA a DLCčka jasně v Crysis je prej dost částí který lidem připadaj vyseknutý a přijdou s příchodem DLC což je samozřejmě špatně. Ale třeba u BF3 jsou DLCčka v pohodě podle mě.

            A určitě se nemůže brát v potaz ta nefunkčnost serverů,když to bylo prostě 2-3dny maximálně. A to já hrál už toho 7.3 co hra vyšla. Sice jsem nehrál přesně od půlnoci, ale kolem 19h už šlo hrát. Stejně jako to bylo u Diabla. Lidi nadávali atd. A za nějaký ten pátek už ani lidi nevědí,že něco nešlo. Je to jen chvilkové nas***í lidí nic víc. Jo měli mít více serverů atd atd. Jako kdybych dal Diablu(WoW,Starcraft a dalším MMOtitulům) kvůli tomu,že hra první dva dny nešla na 100% kvůli serverům hodnocení 1-2 (10-20% za servery), tak jsem v tom případě blbec :D podle mě. Protože další dny to už jede perfektně.
            • Ehm, EA je vydavatel, EA je ten, kdo hru PRODAVA hracum => EA je ten, kdo je plne zodpovedny za vse kolem hry. Nejakej Maxis nikoho nezajima.

              A ty si zjevne navic tatar, protoze ty servery nefunguji stale - muzes si hrat (nekteri stale ne), ale funkcionalita spojena prave s online stavem je vypnuta (zebricky, vyhledavani ...) => jednoduse to nefunguje, hrajes demo.
            • Vrook
              Vole já neřikám srazit hodnocení o 90% :DDD.

              Jinak chyba Maxisu to byla jenom pro veřejnost, protože to podle mě (a spousty jinejch spekulací, ať už hráčů, nebo herních žurnalistů) vzali na příkaz EA na sebe, protože pro EA by to byla horší újma na jménu, než pro Maxis. Nesmíš zase věřit všemu, co kdo napíše na twitter, nebo alespoň né, pokud v tom má prsty EA.

              A ta nefuknčnost serverů.. některý lidi s tim, co já vim, měli problémy ještě minimálně do včera nebo předevčírem. A pochopil bych, kdyby to byl jeden z prvních perma online titulů a vážně by se s těma problémama nepočítalo.. Ale jak řikám, EA (ano EA, protože Maxis jsou jen zaměstnanci, kteří dělaj hry a jejich managemant na příkazy EA) s tim na 100% počítalo a na 100% jsem si i jistej, že maj finance na podpoření startu DRM hry, i kdyby byla 100x větší než SimCity.. Prostě se na to vysrali, pak to hodili na Maxis, jakožto svoje podřízený, a zase z toho vybruslej s čistym štítem.

              Já chápu, že tě ta hra baví a vim jak si se na ní těšil a neřikám, že je to po herní stránce špatný, to vůbec ne. Jednak si to nemyslim a druhak jsem to nehrál, takže nemůžu soudit a věřim, že jsou ty lidi z Maxis šikovný. Ale prostě mám averzi vůči tomu, jak si nechaj hráči sr*t na hlavu od někoho, jako je EA, společnost, která v mejch očích domr*ala spoustu potencionálně dobrejch her i celejch herních studií (viz BioWare) a celkově tim (alespoň pro mě) kurví herní průmysl.
    • Keyz
      Tak v SC4 si taky přemýšlel co postavíš protože když to bylo daleko anebo se tam blbě dostávalo tak to lidem trvalo atd..
      Jen si to pak neměl jako dvě města ale jedno město které bylo propojené dopravou a udělat slušnou dopravu pro velké město to bylo obtížné.
    • Stillson
      Navíc díky výpadkům serverů a problémy s hrou budou každému kdo zakoupil hru zasílat klíč na hru zdarma z portfolia EA. Neví se co bude v nabídce za hry, ale je to pořád lepší než nic :-)
  • walltar
    I když mě hra baví a zatím sem na problém s velikostí města nenarazil, protože sem perfekcionista a snažím se postavit dokonalé město tak většinou založím další ještě před 100K obyvateli tak musím se vším co se v recenzi píše souhlasit.

    I když mě ta recenze příde nějaká krátká a nicneříkající ... teda kromě toho, že říká "města sou malé". Já osobně doufám, že udělají něco s velikostí měst a abych pravdu řekl, tak bych si za tu možnost i zaplatil (a nebudu si divit, když se s takovou prasárnou EA vytasí).

    Každopádně Nové simcity je podle mě nejlepší HRA o stavění města (vesničky). Cities XL má sice obrovské města, ale jinak mi připadá, že simulace tam ani žádná není, je to spíš takový designérský program, než hra. SimCity 4 trpí podobným problémem ... města sou sice větší, ale hra taky pokulhává na simulační úrovni. Podle mě pokud by EA nenasadilo takovou killer cenu, tak ta hra nebyla problematická. Já to mám pod 800,- a minimálně pár týdnů zábavy z toho dostanu.
    • Nojo,ale prava hra zacina az tak od 150K obyvatel. Pak mnajednou zjistis ze ti absolutne vsechno kolabuje a tve piplane mesto je uplne nanic. Prestavujes a prestavujes:) Do te doby je to cajicek.
    • nemáš volno ve svem regionu? Docela bych měl kolem sebe perfekcionisty, pls nick na originu
      • walltar
        Já zrovna teď žádný region nemám protože když složím město tak zruším region a nahraju další ... zatím se ve hře rozkoukávám a učím se jak to tam chodí. Sem se nedíval na návody a nesledoval videa, protože si na všechno chci přijít sám ... tím pádem vždycky něco pokazím a radši začnu znova, než si špinit region. *1*

        Navíc počítám, že budu hrát za všechny města v tom regionu, kde je jich 7 (atol nebo tak nějak) Chci postavět velkou konglomeraci a jednotlivé města budou mít abdolutní specializaci na maximálním potenciálu, který z toho vyrazím. A jako poslední si chci hodit velké město s hazardem, které bude konečně vydělávat. A než se tam dostanu tak začnu aspoň ještě desetkrát takže asi vedle mě by nikoho hrát nebavilo, kdyby měli napůl rozdělané a opuštěné města, které nebyli up to spec.
      • Keyz
        Pak mu tam postavíš fabrika city a utečeš *3*
        To bude radosti.
        • walltar
          Taky jedno z měst, co bych chtěl udělat ... minimum lidí a maximum těžkého průmyslu. Akorát to dojíždění lidí, mě příde nějaké divné ... nevím jestli to je tím, že to druhé město (low money high denisty) je pauznuté. Ale zase co mě těší, je že mszi městama přepnout trvá asi 10sec. V SC4 to trvalo příšerně dlouho, pokud člověk hrál za víc měst v regionu (což sem dělal pokaždé).
          • Keyz
            Jak funguje to přepínání?
            Když mám dvě města a do jednoho vozím odpad a lidé tam dojíždí za prací,tak to neaktivní město nějak reaguje? Abych to druhé město pak nezapnul a nebyla tam skládka atd.
            • walltar
              To sem právě ještě nějak nejzjstil .... když byli problémy se serverama tak to často vypadávalo a tak sem začal zakládat všechny služby v každém městě. Ale teď už jedou servery v pohodě tak to musím zkusit.

              Ale jinak mě zatím přišlo, že ty odpadky někde mizí. Ale přijedou, když hraju do města, kam je posílám.

              Ti lidi nevím ... nenašel sem žádný ukazatel, který by mě řekl kolik lidí kde pracuje, mají to všechno hrozně grafické a málo tabulkové, takže zjistit přesnou hodnotu čehokoliv mě příde jako problém.
  • recenzenti schválně kvalitní hry kritizujou, a špatně vyzdvihují, aby rozpoutali diskuzní melu, jim to sype a mnou si ruce, že se tu hádame
  • tenhle recenzet je na přesdržku, že je město malý, urbanistický plánování mu nic neříka, todle není lego vole
  • Nejlepší je, že na na promo materiálech v obchodech je napsané "nejlepší Simcity v Historii" - Games.cz :D
    • regant
      Marketing FTW!!! *1*
  • Omlouvám se za napsání jedné informace dvakrát,do tří řádků,takže abych to zachránil: MĚSTA JSOU OBVZLÁŠTĚ MALÁ POKUD HRAJETE MULTIPLAYER
  • jo taky se mi zda recenze jakoby useklá v pulce, a ja si to zrovna chtel koupit a ted tohle... No asi chvili počkam. parim simcity 4, ktere jsem nikdy predtim nehral takže v tomhle mam vyhodu :) 4 sem koupil jen minuly tyden protože jsem se uz petky nemohl dočkat lol

    jinak že jsou mapy male a že je system online špatne navrhnuty jsem rikal od začatku, pritom o nejakou online provazanost si tahle hra primo rika.
    • p.s.s
      ješte bych chtel rict že recenze neni čiste subjektivni utvar pokud nejaka hra recenzentovi nesedne mel by se pokusit se na ni podivat s odstupem a ne placnout nizkou znamku :( treba ja kdybych psal recenzi na starcraft taky bych dal 2/10 ale vim ze by to nebylo objektivní
    • p.s
      jinak bych rekl ze tahle hra je spíš asi o tom jak co nejefektivneji využít malou plochu, co je taky umení. naplacat na obrovskou plochu vsechno umí každy a na male ploše se taky narocneji dela planovaní mesta.
      a co se týče multiplayeru ja osobne bych to videl hrát sam na cele mape + využívat svetovou burzu (ktera v recenzi neni zminena takže ani nevim jak funguje).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit