Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 8/10? WTF? Nechci řešit, jestli je hodnocení adekvátní ke kvalitě hry,nebo ne, ale nemělo by snad číselné hodnocení odpovídat obsahu textu? Já totiž stále předpokládám, že se recenze píší primárně pro hráče, kteří hru nehráli a reálně nad její koupí uvažují. Po přečtění textu jsem nabyl dojmu, že by bylo rozumné si kvůli takové jízdě dát volno v práci, ale ta osmička mi zase dává najevo, že to až takový herní svátek nebude. Tak jak teda? Veřím, že ty dva bodíky dolů jsou plně opodstatnitelné množstvím nedokonalostí, kterými hra disponuje, ale proč tedy nejsou zmíněny v recenzi? Nebo to snad znamená, že hra bavila recenzenta pouze na 80 % ? A to je co? Jako že hra bavila, ale jídlo si k počítači nevzal? Samozřejmě respektuji hodnocení a názor Aleše Smutného a v žádném případě se nesnažím recenzi nějak zpochybňovat, ale myslím, že by bylo vhodné dát najevo nám, potenciálním hráčům proč se rozhodl pro tohle hodnocení, protože stejně tak podle něj řeším otázku, jestli si zahrát nebo nezahrát (Samozřejmě za předpokladu, že nejsem notorický " pařan" a tudíš vyhledávám opravdu výjimečné tituly). Teď se ale cítím trochu rozpolcen :)).

    PS. Názory některých na absurditu hodnocení her podle obsahu invence mi přijdou dost trefné.
    • jindra.veliky
      kdyz hra nema nejaky velky zapory tak musi dostat automaticky deset? Ja treba pri hrani Portal 2 taky nenarazil na velky zapory a desitku bych tomu nedal.
      • Já mám ve zvyku před reakcí na něčí příspěvek nejdřív pochopit podstatu problému. Zvuk to také.
    • Souhlasím s naprostým rozpolcením text vs. číselné hodnocení.... Prosím recenzenta o vysvětlení. Děkuji
      • Pánové, na stupnici od 1-10 zaujímá osmička krásné postavení a symbolizuje nadprůměrnou hru. Diskuzí na toto téma zde proběhlo již bezpočet, ale jsem toho názoru, že hra s hodnocením 10, by měla zásadním způsobem ovlivnit videoherní trh alespoň na půl dekády.
        • Tragicky Skyrim ve srovnani s Oblivionem herni trh ovlivnil jak ? :)
          A jestli je 8 nadprumer tak by me zajimalo co je 6 nebo 7
          • Za prvé, neslovíčkařme :). Za druhé, s desítkovými hodnoceními zdejší redakce rovnež nesouhlasím (jen pro pořádek). Inu máte pravdu, termín "nadprůměr" se více hodí pro stupně 6 či 7. Však z nedostatku vhodnějšího označení jsem použil tento (kapišto?). Když recenzi shrnu, dostaneme holý fakt, že se jedná a dobrou hru. Žádná revoluce se však nekoná, tak 8. Dobře řemeslné dílo, nic víc :).
        • Děkuju za vysvětlení toho co je nám všem jasné. Neptal jsem se, co znamejí jednotlivá číslíčka před lomítkem, ale proč zjevně nekorespondují s obsahem textu.
          • 13_11
            A proč by „zjevně nekorespondovalo s obsahem textu“? (Leckteří čtenáři by už měli začít používat mozek.)

            8 - Výborná

            Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví.
  • Makres
    Konečně nějaká hra s pořádným příběhem. U toho GTA 4 ten příběh byl takový nemastný neslaný, fůra věcí mezi hlavními uzly. Těším se až si to zahraju, hra vypadá dobře.
  • Tak me teda recenze uspesne navnadila - podivam se tomu na zoubek.
    Jen nechapu vetsinu tech rypancu do GTA IV. Z toho co ctu v recenzi bych se skoro ztotoznoval s Alesovym vkusem, ale ze by treba LC ve ctyrce bylo jen "místo pro různé skopičiny"? Jaky vlastne skopiciny? *15* Vzdyt vsichni u ctverky buleli, ze tam nejde skakat s padakem, davat si afro, apod.
    I u toho San Andreas by byla takova poznamka mimo, ale tady mi z toho padla brada - tim spis, ze zbytek recenze mi sedel naramne. Takhle pak nevim, co si vlastne myslet *15*
    Pro poradek uvedu pravdu svatou: pokud Liberty City z GTA IV neni perfektni pribehova kulisa, tak jen proto, ze je hlavni protagonista *2*
    (zadna jina sandbox hra ty kulisy nemela tak presvedcivy - jsem teda zvedav tady na ty Sleeping Dogs)
    • DangerousDave
      aj tak na GTA4 väčšina nadáva pretože ho nevedela rozbehať alebo s ním jednoducho mala problémy technického charakteru. Ja som hral štvorku iba nedávno, s patchmi, modom a na lepšej zostave vrátane TBoGT a bavil ma viac ako ospevovaný san andreas. Každý si predstavuje zábavu trochu inak niekto zmení postave účes a od radosti si ***** do gatí... mňa zase také keketiny nezaujímajú.
      • Taky tak. Teď to vypadá a hýbe se to, jak tvůrci zamýšleli, a je to super počin.
    • ales.smutny
      Nene, nezaměňovat porovnávání s GTA stylem s porovnáváním s GTA4 :) Osobně to mám na škále takhle San Andreas (prostor pro vyblbnutí, příběh to jen dolaďuje) - GTA4 (Příběh nabral na důležitosti, odmítá úplně absurdní prvky, ale nevzdává se všech skopičin) - Sleeping Dogs (Hlavně příběh a atmosféra, vedlejší "nepovinné" akce a blbnutí v mnohem menší míře, určitě žádná afra a padáky:)).

      Já měl čtyřku moc rád, ale ve srovnání se SD mne po čase přestal ten příběh tak táhnout (cca 20 hodin?) a přišlo mi, že je to až moc takový..."a teď si blbni, protože musíme chvíli přemýšlet koho hodit Nikovi do cesty", plus mi na čtyřce vadilo to fakt dlouhý přejíždění z některých důležitých misí. V HK znáš za chvíli skoro každou uličku a víš, kde má kdo, když to přeženu, stánek s nudlema a kdo kde kšeftuje s drogama. Z Liberty City jsem měl dojem několika skvěle prokreslenejch uzlů, mezi nimiž je často tuna paneláků bez života. Na druhou stranu, určitě bych neřekl, že čtyřka neměla dobrý prostředí :)

      Jak říkám, čtyřka mne dotáhla díky Nikovi hooodně daleko a měl jsem ji fakt rád. Ale Sleeping Dogs to zvládli po celou dobu, nedošel jim dech. Já se snažil naznačit, že právě ti, kteří mají GTA rádi kvůli afru a padákům tady asi nezaberou, protože tahle složka tu není :)
      • Hanzales
        Jsem to právě objednal :) Taky hlavně proto, že mám rád gangsterské asijské filmy a nějak už nemám z tohohle odvětví moc na co koukat. Sleeping Dogs jsem nějak nevědomě, zato absolutně ignoroval kvůli názvu, který překrýval (a překrývá) Watch Dogs, ale teď koukám na recenzi, nějaké videa a je rozhodnuto. A to už jsem letos krom Dishonored, Hitmana a Far Cry 3 vlastně nic kupovat nechtěl :D
      • To ja bych o Liberty City nic spatnyho rict nedokazal *4* Ani ty panelaky nejsou pres kopirak, a ta iluze skutecnyho mesta pro me byla dokonala.
        Takhle propracovany a presvedcivy prostredi jsem jinde nevidel, tak jsem zvedav na HongKong.
        Jeste bych si dovolil dve otazecky:
        - Jak bys odhadl rozlohu? Pokud je to vylozene maly, je to pro me trochu skoda. Rekneme alespon jeden ze tri ostrovu Liberty City?
        - Jak je tou ve hre s tim ass.creed-like parkour hratelnosti? Na screenshotech je videt jak panak drzi na rimse, a nekde jsem snad i videl sestrih, kde to vypadalo na dulezitou slozku hry... (s Watch Dogs si to snad nepletu:)

        Dik za odpovedi a fajn recenzi
  • copak jizdni model. ale ta kamera pri jizde ! - to by meli patchnout ! ! !
  • Jazz
    Skvělá hra se zajímavým příběhem, ale tak zkurv€nej jízdní model jsem v životě neviděl. *16*
    • Mato1987
      veru, to už aj jazdný model u just cause 2 bol lepší. čo nenávidím je tá otrasná parkinsonova kamera...
  • Tak čo tunaky dostáva 8/10?
    Milá redakcia DVD ste mali zadara, takže v skutočnosti 6/10?
    • Caincz
      Prokaž prosím zdejším diskuzím službu a vrať se na salaš...
  • Ahojky, než bych si to koupil jen malej dotaz funguje to pod XP??

    diky za info
    • Na XP máš smůlu.
  • Pilgrim66
    Po nějakých 13-14 hodinách hraní, bych se nebál Sleeping Dogs dát ani devítku. Je to jako vzít z GTA zaklád a dát mu příběh, kterej táhne a super prostředí s mnohem zajímavějšími boji.
    • este rekni ze gtacka nemaj pribeh kterej tahne a zajimavy prostredi...
      • smejki
        Ne, nemaj. GTA má příběh zábavný, v detailech místy výborný, ale neuvěřitelný a dovedený do extrémů. Jen GTA 4 se držilo prví zbruba třetinu příjemně při zemi a šlo to.
        • hmm, to ze je neuveritelnej a dost nadsazenej, neznamena automaticky ze nemuze tahnout hrace k jeho dohrani
      • To je jako porovnávat příběh Žhavých výstřelů a Top Gunu.
        • Mato1987
          to nie je práve najštastnejšie prirovnanie
  • doufam, ze se stejne rychle dockame recenze (nebo dojmu) na Countet Strike Global operations, kdyz se on obesel bez vetsiho hypu a zajmu (=penize v PR)
  • Veskoslav
    Hraje se to příjemně, zamrzí (mě to spíše sere), že ovládání je lepší na gamepadu, ale osobně si to raději "přetrpím" s myší a klávesnicí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší