Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cena u her nemusí trápit hráče, kteří vědí, kde nakupovat. *5*
  • Povedená taškařice, to se jen tak nevidí.

    "Vy máte nižší náklady než já, nemusíte platit tunu lidí, nájmy za obchody a sklady, ani dopravu neplatíte. Díky tomu si můžete dovolit prodávat hry mnohem levněji, což se mi nelíbí a teď to povim celýmu světu. To je fuk, že ze sebe udělám idiota".

    Je to stejný asi jako kdyby Steam křičel, že se mu nelíbí možnost nákupu klíčů mnohem levněji u jiných distributorů. Řiká se tomu konkurence a v tomhle případě je velmi zdravá. Časy nesmyslných cen audio/video nosičů skončily už před časem a stejný to bude časem i s hrama. Zůstane jen malý procento lidí, co si pro krabičku rádi dojdou a doma si ji vystaví.
    • Mas prilis jednostranny pohled. Obecne je konkurence zdrava, ale take muze byt destruktivni. A obri slevy, ktere zavedl steam, mohou vest k podfinancovani herniho prumyslu. Steam je obri obchodnik a pusobi stejne destruktivne, jako obri obchodni retezce. Ty sice stlacuni maximalne cenu, ale take kvalitu.
  • Už jsem přestal kupovat nové hry na steamu digitálně, nové krabicovky jsou mnohem levnější, vyjímečně až o polovinu, většinou alespoň o čtvrtinu včetně dopravy, jo a samozřejmě máte tu krabičku, a steam klíč dostanete až na EA a Ubi vždy, takže samá pozitiva.
    • Zavislost na online drm neni zadne pozitivum, to jsi me vazne pobavil :-).
    • Ja uz zase nenakupuju krabicovky a nakupuju jen digitalky, ktere jsou az polovinu levnejsi nez krabicovky.
  • Já mám doma docela slušnou sbírku krabiček (tak ~40), ale fakt je, že hry už tak 3 roky v podstatě nenakupuju, tudíž se ta moje sbírka skládá povětšinou z her, který jde nainstalovat z dvd a hrát bez nějaký aktivace. Myslim, že to má něco do sebe, samozřejmě to nejsou samý pecky, ale stejně bych měl rád někdy třeba za 20 let pořád uschovanýho Zaklínače (krabička s 2 relativně tlustejma knížečkama, a to nebyla žádná sběratelská edice), ale i třeba krabičku od Mafie, i když je to jen ten plast a placka, a navíc to neni původní verze, ale nějaká platinová - o to nejde, umim si totiž dobře představit, jaká to bude nostalgie (nemluvě o tom, že by taky mohla bejt celkem sranda snažit se to jednoho dne na futuristickym pc rozhýbat). Tohle s váma hry na steamu těžko udělaj.
    Samozřejmě dneska je to s krabičkama těžký, sám nemám moc přehled, ale napiště mi někdo nějakej zajímavej titul poslední doby, kterej vyšel v krabicový verzi, a šel nainstalovat z placky a nemuseli jste ho někde povinně aktivovat na steamu, uplayi nebo oridžinu. To potom vážně nemá cenu, protože prodat se to prakticky nedá, a jistota toho, že to jednou půjde oficiálně aktivovat, je nejistá. To by si musel člověk do tý krabičky ručně přihodit cd nebo flashku s nějakym pořádnym crackem, kterej ten balast odstraní...
  • sevastopol
    Boohoo, kamenny obchod z minule dekady si stezuje na to, ze ho valcuje digitelni era *1* Ani jsem nedocetl titulek a je mi naprosto jasne, ze cely clanek obsahuje zakomplexovana vyjadreni a naproste nemysly od lidi, kteri nedokazi drzet krok s evoluci v hernim prumyslu a museji se vybrecet nekomu na rameni *15* *15* *15* *1* *1* *1*
  • Nesouhlasím, že placka je přežitek. Záleží to na úhlu pohledu. To samé se říkalo i o hudebních deskách a zase se vracejí.
    Myslím, že by měli být možnosti na trhu digitální i krabicové. Některé hry jedu přes Steam. Ale jsou takové srdcovky jako Zaklínač, které si chci jako správný herní fetišista ošahat:) Jen si myslím, že by to mělo být úměrné cenně. Krabicová verze musí být pochopitelně dražší. Za to digitální by měla být levnější, než teď. Za některé tituly až 50e to je podle mne přehnané. A pořád lepší, když půjdou výrobcům pár éček do kapsy. Než aby to spousta lidí z nedostatku financí řešilo warezem.
    • S deskama, pokud je řeč o vinylech, si myslim, že to neni úplně relevantní přirovnání.

      Mezi hrou z krabičky a hrou z digitální distribuce neni v hraní rozdíl. Hra nemá jinou grafiku a zvuky. Rozdíl je v ceně. A samozřejmě v pohodlí.

      Mezi vinylem a jakymkoliv digitálním (kvantizovanym) signálem je ale rozdíl hlavně ve zvuku, prožitku, proto se vinyly držej, stejně jako elektronky. A proto tu vinyly budou spolu s digitálním formátem asi ještě docela dlouho (ať už fyzicky nebo tak jen jako stažitelný data). Úplně stejně, jako budou elektronky vedle tranzistorů. Rozdíl ve zvuku je markantní a má to něco do sebe (pozn.: nejsem audiofil, gramec doma nemám a s poslechem 128kbit mp3 nemám problém ;), ale faktem je, že zvuk z vinylu, stejně jako z elektronky, je takový vřelejší a bohatější, oproti zkvantizovanýmu signálu, což je logický). Proto ten dlouhodobě trvající zájem o vinyly, i když samozřejmě zdaleka ne v takový míře jako dřív. Možnosti se posouvaj a lidi maj na výběr.
    • C-BEAM
      myslíš platne, ktorých sa predá pár jednotiek percent v porovnaní s predajom hudby inou cestou ? Nikdy nezabudnem na svoju prvú hru a zároveň krabicovku ktorú som si kúpil ale už som s tým skončil, nedáva mi to okrem nostalgie zmysel. A čo sa týka ceny tá sa musí nastavovať vždy vzhľadom na náklady a plánované predaje, u niektorých hier jednoducho pod 40-50 E ísť nemôžeš, vývoj hier je dnes jednoducho tak finančne náročný, že by sa risk s nižšou cenou nemusel vyplatiť.
      • Veskoslav
        To jsou kecy. Hlavně, že Zaklínač 3 krabicovka vyjde na cca 35 euro. A to je luxusní edice se sountrackem atd. Finančně je tak náročky proto, že 50% sežere marketing....
        • Pak z toho ještě živíš distributora - hromadu krámků a personál - přejít na formu e-shopu, tak rázem budou schopni srazit cenu jako na steamu, tedy až na dopravu.
          • Veskoslav
            Srazit cenu jako na Steamu? Tím myslíš, že všechny novinky jsou dražší?
            • troll? Spíš, že se mohou dovolit hýbat víc s cenou a to se jim vyplácí. Někdo je ochotný utrácet, tak proč mu to neumožnit a hru nastřelit a pak jít s cenou dolů, aby si to koupili i jiní, kterým se původní cena zdá vyská a jinak by často ani nekoupili. Odpadá jim spousta nákladů, zejména těch jednotových, takže klidně v akci můžou jít na pár korun. Na taková čísla se samozřejmě kamenný obchod nedostane s náklady jaké má.
        • C-BEAM
          ty si kec, s predajmi cez 3-4 mega na pokračovenie spolu s polovičnými nákladmi na vyvoj samozrejme nemáš problém ísť na 35E. Keď máš ale hru s potenciálom iba niečo cez 1 mega units a vyššími nákladmi keďže ju vyrábaš za oceánom tak si v úplne iných číslach.
          • Veskoslav
            Dej mi příklad hry, kde je cena adekvátní tomu, co nabízí. 60 euro/hra(většina AAA titulů na Steamu v den zahájení prodeje) to ale není. A ono je vývoj za oceánem vyšší než v EU? Povídej, asi to řeknu kamarádům, ať si firmu na mobilní hry přesunou za oceán:)
            • C-BEAM
              Veskoslav: kde si prišiel na tie čísla ty komik *1* ? a čomu zo slova vývoj nerozumieš ?
            • Veskoslav
              Až na to, že CD PROJEKT řekl, že vývoj W3 přijde minimálně na 60 milionů dollarů. Odhaduje se, že celkové náklady na W3 jsou přes 100 miliónů dollarů. Takže nějak ti padá ta tvoje blbá teorie.
            • C-BEAM
              čomu zase nerozumieš ? ak máš náklady okolo 15 mega a očakávaš predaje okolo 1 mega a chceš zaistiť ďalší vývoj tak jednoducho pod 40 za hru ísť nemôžeš. A k tým nákladom Polsko vs US, kolko stál vývoj Witchera 1 ? 6 mega, dvojka stále 10 mega, trojka okolo 15. V US by tie čísla boli niekde úplne inde.
  • XorxoxTalarius
    Nemam nic proti Steamu, Originu, GOGu a Uplay (tedy az na to ze instaluji nevyzadany software nejde s tim nic delat, ale to je jiny pribeh), ALE ted jsem tyden bez netu (modem odesel do kremikoveho nebe) a znamena ze si nic nezahraju, jelikoz nemuzu nic stahnout (mam po reinstalu systemu), hry ktere mam jako originalky jsou mi houby platne jelikoz se mne bez netu odmitaji nainstalovat ...

    Takze ne, pro mne jsou placky porad placky ... hlavne kdyz si je budu moci nainstalovat bez potreby netu
    • davam prednost digitalni distribuci, byt hry od oblibeneho studia si kupuji v krabicove verzi. Nicmene nadavat na to, ze jsem po reinstallu widli a ze nemam nic stazene je to same, jako kdyz mi prdne mechanika a budu nadavat na to, ze danou hru nespustim bez media, ktere bylo kolikrat potreba v mechanice ke spusteni
    • Chceš mi říct, že skočit do krámu koupit nový modem ti trvá týden ? :-)
      • On se da UPC modem koupit v krame? Teda ne ze by poridit nesel, ale taky by asi dotycny rad, aby i fungoval.
    • Driv ti zase mohla odejit mechanika a byl jsi uplne stejne v haji a taky jsi nic nemohl hrat. Taky jsi tehdy nadaval ze to vydavaji jenom na plackach?
      • Mechaniku si vytahnu ze sekundarniho/tercialniho kompu. A zejtra se pro novou stavim v nejblizsi trafice.
    • Nevim, Steam jede i v offline modu, umí zálohovat nainstalované hry, asi půl roku nazpět jsem v offline obnovil hru ze zálohy na disku a normálně v offline hrál přes steam.
    • Ono stejně ten net potřebuješ třeba na patche...ve stavu v jakém dneska hry vycházejí, ti bez internetu na vylisovaném disku zbyde jen dokriplená hra...nebo v případě staré konzole kdy odpojí servery...placky mají své důůležité místo ale bez internetu se neobejdeš..a po ukončení podpory ze strany výrobce a shození serverů ti zbude jen doufat, že jsi si to ripnul na externí disk pěkně opatchovaný.
      • a nezapomeň, že i na plackách jsou tituly s DRM - always online, případně aktivací na netu. Takže s orig. plackou by sis dnes taky moc nezahrál. (max. jako frisbee)
  • Nejlepší věc na krabicové hře je její steam kód :D
    Vzhledem k tomu že mám na steamu přes 300 her tak bych musel na ty krabice mít nějaký sklad...
    • Veskoslav
      No jestli máš Steam knihovnu jako já, tak polovina her jsou takové Indie srandy, které ani v krabici nevyšly, ne?:) Reálně kdybych převedl svoji Steam knihovnu na krabice, tak mám sotva sto krabicových her.
  • yenda1 - ikrabicovky musíš stejně registrovat na Sreamu, Originu, Uplay, takže i když se ti DVD zničí tak si hru můžeš opět stáhnout
    • Veskoslav
      Kromě těch, které nemusíš. I když za poslední tři roky jsem se s tím nesetkal, abych se přiznal.
  • Veskoslav
    No já nevím, ale já třeba nové hry kupuji krabicovky. Vyjdou prostě levněji než oficiální digitální distribuce. A i ty vedlejší distribuce jsou povětšinou jenom o pár desítek KČ dražší. A kupovat z Ruska klíče? Polovinu her pak obcházet, Blizzard i Valve účty s těmito hrami blokují, pokud nejste Rus žijící v Evropě. Ono se taky ani není čemu divit. Sice většina nových her u nich vychází půl roku po tom, co u nás. Ale dám pár příkladů, co se dá koupit v Moskvě atd.+co vím od spolužáka, co si kupoval u nic v den "vydání": Blizzard Diablo III 455 Kč, Fifa 2015 399 Kč, Titanfall 300 Kč, Wolfenstein 300 Kč atd. A čím je to dané? Rusko je země, kde má 70% lidí ukradené Widle a 65% lidí si nikdy nekoupilo legálně hru. Proto tak nízké ceny, aby si to vůbec někdo koupil. A přesto tam míra pirátství dosahuje dvojnásobku toho, co u nás. Nevím, jak ostatní, ale když můžu, tak mě krabicovka i potěší více než digitál. Nové hry se rozhodně nevyplatí kupovat na Originu či Steamu. Příkladem budiž, že nový Wolf mě vyšel se zasláním na prodejnu 775 Kč, AC IV Black Flag 780 Kč, Titanfall 830 Kč atd. a stálo to +- jako digitální kanály kromě Steamu, Originu a uPlay. Občas se prostě krabice vyplatí. A osobně kupovat cokoliv z Ruska je čistá sázka do loterie. Zrovna včera mi zase přišla nabídka "levných" her. Lords of Fallen za 19 euro, předobjednávka na GTA V za 23 euro, Shadow of Mordor 17 euro, nový datadisk k WoW za 25 euro atd. Ale budu to vesele ignorovat. Člověk by neměl riskovat účty u Steamu atd. Obzvlášť když jsou akce. Tudíž nové hry většinou krabicovka, starší hry na Steamu v akcích. Jsem možná paranoidní, ale znám minimálně 3 lidi, co přišli o Steam či Blizzard účet jenom proto, že měli "kradené" kódy z Ruska.
    • Nemas pravdu. Hry se zadne neblokuji ani se neriskuje zadny ban, Jediny ban ti hrozni kdyby jsi kupoval ruske verze a aktivoval je pomoci VPN, v tom pripade ti hrozi ban, Pokud koupis worldwide klic tak ti zadny ban samozrejme nehrozi, Steam vylozene podporuje giftovani atd. A kdyby jsi nahodou koupil napriklad kradeny klic, tak ti zablokuji pouze tu hru. Takze nevidim zadny problem a nevidim duvod proc platit zbytecne mnohem vic.
      • Veskoslav
        Vždyť to ale píšu. Navíc worldwide klíče nejsou o tolik levnější, abych riskoval, že mi nepojedou. Což si mi jednou u G2A stalo, že klíč už použil někdo jiný.
    • vonTossis
      Nesmysl. Hry kupuji za polovinu ceny té z oficiální digitální distribuce a nejde o žádné ruské klíče. Jde o naprosto stejný EU/worlwide klíč jako ten zakoupený oficiálně. Pokud budu chtít klíče z Ruska ,tak můžu ušetřit třeba dalších 10-20 %, ale to už je potom nesmysl. Takže krabice se mi absolutně nemůže vyplatit.
      • Veskoslav
        Takže v den zahájení prodeje jsi měl Wolfa za 390 Kč (u nás oficiální distribuce začínala na 750 Kč), 400 Kč za Mordor, AC IV BF taky kolem 400 atd.? Ještě tu o Karkulce. Nesmíš nakupovat v JRC, XZone a spol. a podle toho porovnávat cenu krabicovek.
        • vonTossis
          Byla jednou jedna sladká dívenka, kterou musel milovat každý, jen ji uviděl, ale nejvíce ji milovala její babička, která by jí snesla i modré z nebe. Jednou jí darovala čepeček karkulku z červeného sametu a ten se vnučce tak líbil, že nic jiného nechtěla nosit, a tak jí začali říkat Červená Karkulka......
      • Souhlas.
        Mám stejné zkušenosti. EU/Worldwide klíče za polovinu cen krabicovek.
        Když už krabicovku, musí to být srdcovka v collector edici (takže tak jedna za dva roky...).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit