Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Free to play, třeba Archeage je zadarmo, ale abyste si to mohli užít tak musíte platit 360 Kč měsíčně Patrona jinak nic neudelate , to mi připomíná, ze jsem tady neviděl recenzi na Archeage ,třeba se toho někdo ujme ...........
    • Doufam, ze ne. Nekdo by to jeste mohl zacit hrat. Hral jsem to kolem mesice a vic prasackou firmu nez Trion aby clovek pohledal. Jsou to zlodeji a podvodnici. Uprimne doufam, ze Trion zanikne i s tema jejich nechutnejma praktikama. Kdo neveri, at si precte u nich forum. Doporucuju zejmena 700 strankovej topic o jejich 10% sleve na marketu pro patrony. Kluci si napsali na web, ze kdo si koupi patrona, ten bude mit 10% slevu na vsechno v marketu. Jaksi se na to, ale vykaslali a posleze smazali zminku o sleve u patrona. Nasledne po dvou mesicich udelali "napravu" a poslali vsem dodatecne nejaky kredity, ackoliv dele nez mesic to hrali uz jen zaslepenci. A to nemluvim o naprosto zpackanym systemu nemovitosti, kde vsechno ziskali hackeri a nasledne prodavali za tezky prachy hracum za goldy a ty goldy pak za $. Je to trash, fakt nehrat. Korejsky XL uz jen prodal znicenou hru Trionu, aby na tom vyrejzoval na dalsi pay to win mmo. Jeste jsou tam pak dalsi lahudky jako napr. jejich anticheat, kterej po smazani hry necha v systemu zakodovanej rootkit soubor. Korejsky MMO u me timto nadobro konci.
      • Sem chvilu hral, a nezbyva nez souhlasit. Navic hra je i po technicky strance naprosto tragicka.
        Napr hromadny "elite" qsty .... jako kkti se hraci slezou, a tam vykrikujou aby je nekdo, kdo se predem objetuje, pozval do party ... takhle se to sklada 1/2 hodiny, pak se to vybije ... a polovina ucastniku zjisti, ze jim do splneni qstu, kterej se da plnit 2x za 24 hodin(v predem danych casech samo) ... chybi zabit 1-2 potvory. Takze ... pristi vikend naschle.
        Hra sice tvrdi, ze zvlada DX11, ale v tomhle rezimu je naprosto nehratelna. Bugy doslova (a bez prehaneni) na kazdym kroku. Navic FPS je i na rek bych slunym zeleze (gtx780) naprosto tragicky.

        Pochopitelne zminene bydleni, tedy asi jediny duvod, proc to potencielne otestovat ... ale smolik. bydlet muze (teoreticky) platici hrac. Jenze ...nema kde. Hra pak naprosto neresi ... proste je nekde vykolikovanej plac, a kdo co kam flakne, tam to je. Ze by vznikaly nejaky logicky celky, cesty, namesti, ... lol nebo alespon stylove jednotny obce ... proste mate flek malej/stredni/... a na ten se da flaknout malej/stredni/... barak.

        Profky obsahujou par peknych, ale nedotazenych napadu. Navrch pestovani/chov cehokoli, vylozene vyzaduje defakto denni hrani, a pokud chce byt dotycny velkopestitel(chovatel) tak mu bude denne trvat nekolik hodin, nez obslouzi svy farmy. A opet, vypada to vylozene hnusne. Na verejnych polich je to proste naflakany kam se co komu povede vrazit ...

        Podle vseho prave kvuli "supportu", nezvladani, a podvodum, byla hra vykopnuta ze steamu. Kuprikladu, jednim z duvodu byl prodej jeste v bete, kdy prodavali moznost si v bete zahrat, ale teprve nekde na 125ty strance clovek zjistil, ze zadna beta nebezi, ze jde tak o jeden beta vikend za mesic a kdovi jestli.
      • no já hrál betu, protože moje guilda z GW2 se v tom hrozně angažovala... dodnes nechápu, jak se jim to mohlo tak líbit. mě stačilo hru zapnout na 5 minut a když jsem zjistil, že to má hnusnější grafiku jak wowko, tak jsem si řekl, že toto fakt ne... úplně nechutnej engine... všechno jsem měl na ultra a stejně předemnou vyskakovala tráva pár metrů od postavy, textry měnili odstín a tvar a další chuťovky jako zprasený stíny atd. a přitom to je několik let stará hra, kde se todle fakt nedá odpustit
  • Bartel je spravnej kapitalista.. he
  • Já mám na steamu taky řadu her spousta ve slevě.. A ted si uděláme takovej rozdíll....
    Vyjde hra na Xzone stojí 999+100 postovne, digitálně stoji 50 az 60 euro Evropa Australie 70. Rusko kolem 200-400 rublu.. Pak pul roku a jsou slevy 25-50% ruske klice dokonce 75-80%, ale pres VPN a steam to tresta BANEMm i kdyz nevim, jaka sance je, ze bas zabanují..

    Steam Vanoce, cervenec, srpen hra spadne na 75% puvodni ceny a Xzone porad 999+100 :) ..Jo a jeste vite doufam, ze obchody maj prirazku 40-60% ceny na hry ? . :) , a že u jinych produktu je cena navysena o 300% :) nedavno jsem se bavil s clovekem, kterej nakupuje veci v cizine a pak malejm obchodum to proda :)
    • Veskoslav
      No moc nových her, co vyjdou, tak rozhodně nemají slevu 75%, to jenom hrozně špatné hry. Většinou je sleva 25-50% a i po té slevě mnohdy vyjde levněji koupit jinde. Navíc XZone či JRC patří k nejdražším u nás a jenom blázen by u nich nakupoval.
    • Áno, tá prirážka sa volá obchodná marža a z niečoho musí mať ten obchodník či distribútor zisk. Pravda, pri digitálnej distrubúcii je to o dosť iné, keďže hra sa raz vyrobí a môže sa donekonečna predávať a neplatí sa za dopravu a také veci.
      • jakto že se neplatí za dopravu u digitálu? podle mě platíš za dopravu i u digitálu protože ta hra musí být na serveru, odkud si ji stáhneš (doprava).
        • A kupodivu ta "doprava" stoji stejne celosvetove, nemusis resit naklady se stahovanim neprodanych krabic, s jejich likvidaci, ... a nekomu tu hru prodas i 10let po te, co ti ji nikdo na regal davno neda.

          Co vic, je ti defakto z hlediska distribucnich nakladu uplne jedno, jestli se proda jeden, nebo 100M kusu. Navic pokud ty naklady aproximujes nulou, nesi vubec daleko od reality. Ony by totiz jinak p2p site moc nefungovaly, kdyby ucastnici meli pocit, ze je to stoji nejake zasadnejsi penize.
    • steam drží ceny dopst dlouho
  • yenda1
    Fyzický medium má obrovskou nevýhodu a to je vázanost licence. Pokud si koupím fyzický nosič a nějak se mi zničí, opotřebuje tak musím přijít do krámu a koupit za plnou pálku další kus. Představte si případ kdy prodavači řeknu, že už jsem si licenci (s hrou, filmem) jednou koupil ať mi dá nový kus, tady máte dvacku za ten nosič a naschle.
    Na digitálu si hru jednou koupím a služba si to pamatuje. Když se mi rozskočí mobil, pc...koupím nový a hru znovu kupovat nemusím.
    • Zaloha je pro tebe zjevne sprosty slovo ...
    • Pokud ukončí podporu tak jsi taky v hájku :) nebo hru stáhnou, zruší službu atd. To si nevybereš
    • Jo já ještě nenapsal tedy tu hlavní myšlenku a to tu, že v poslední době určitě nemáš žádnou nevýhodu u krabicové verze, jak tu ty a jiní píšou. Stačí nebýt líný a naklikat kód hry stejně jako u digitální verze :)
      Plusy krabicovky jsou tedy jen nosič a přídavek nějakého speciálního fyzického bonusu. Nevýhoda je jen jedna a to vyšší cena.
      Krabicovku je tedy vlastně výhodné si pořizovat právě jen kvůli tomu bonusu. Cena tě v té chvíli mnohdy zajímat nemusí / nebude, protože ti jde o nějakou novinku na trhu. Pokud tě ale zajímá nějaký digitální bonus (třeba nějaká výhoda právě ve hře), potom je už zbytečné se dívat po krabicovce.
      Tak to vnímám já a myslím si, že právě v tomto ohledu je jediná možnost konkurenceschopnosti (fuj, to je dlouhé slovo :D) kamenných obchodů. Protože obchod digitální nabízí daleko větší výhody.
      Ještě zmiňuješ film, ale tím nemá význam se zaobírat, když je to trošku mimo mísu a podstata problému je úplně jinde a myslím i o dost složitější a diskutabilnější :)
      • Velká nevýhoda u krabicovek je, že člověk musí ty krámy někde skladovat. Nedovedu si představit, že bych všechny hry, co mám na Steamu, UPlay, Originu a GOG měl mít v krabicích. Mnoho set krabic. A nějaké pajduláky z her na poličce? Děkuji, deset let mi už bylo.
        • Jo zabírají místo, ale jejich velikost je v dnešní době již celkem dost malá :D Já osobně kupuji vždy jednou za čas hry pro své synovce. Děcka maj radost z toho hmotnýho prožitku :) Já si od nich naoplátku vezmu klíče :D
          Jinak figurky mne taky neoslovili, s "barbínama" jsem si nikdy nehrál :) Ale třeba plátěná mapa mi zkrášluje pokoj :D
    • Nejsem si jist, jestli máš úplnou pravdu.
      Pokud vím, tak si koupíš nosič a klíč k němu. Ten klíč někdy můžeš dokonce použít i na např. steamu. Nejsem si 100% jist, zda můžeš použít všechny klíče (respektive zda ti budou vždy fungovat), ale poslední dobou mám s tímto "trikem" velké zkušenosti u uplaye, originu i steamu. Takže nemusíš mnohdy používat ani nosič a stáhneš / nainstaluješ hru i tímto způsobem. Pozor ale na origin, je tam takovej bug, když si hru nainstaluješ a aktivuješ (v tomto pořadí), tak se ti potom jeví, jako že není nainstalovaná (ptže sis ji samozřejmě nestáhnul přes jejich downloader, ale nainstaloval ručně z nosiče), avšak nebrání ti nic v tom ji hrát.
      Každopádně ve všech případech máš klíč a hru si můžeš stáhnout i tak odkudkoli a klíčem aktivovat a máš "origošku" tak jako tak :) Nicméně tu si nejsem 100% jist, zda tímto postupem neporušuješ nějaká práva o užívání, ale to ti asi stejně nikdo nedokáže když držíš koupenou krabici v ruce :D Byť klidně i s poškozeným nosičem...
      BTW divím se, že o tomto tu mnoho lidí, jak se tak dívám z komentů neví. Vyzkoušejte si to a užijte. V poslední době jsem se nesetkal s klíčem, který se tímto způsobem nedá použít. Jen dbejte na to, že prostě některé hry jsou nasměrované na uplay, jiné na steam atd. Však víme... :)
  • Nevim, ale dokud aspon u nas budou krabice tak predrazeny, tak at nikdo nepocita s tim, ze bych si nejakou koupil. To radsi koupim klic nekde na netu za vyrazne nizsi cenu a nemusim se s nicim otravovat. Navic dnesni hry jsou pri vydani v takovem stavu, ze stejne uz mesic po vydani clovek postahuje pomalu celou hru znova v opravnych updatech. Celej herni byznys je premlsanej z predrazenych her, ktery vetsinou stojej za exkrement ... takze je pak stejne nikdo nekoupi ani z druhy ruky, protoze na ne neuslysi dobryho slova. Kde jsou ty doby, kdy se kolem hry tvorila komunita a hrala si i nekolik let. Dneska, kdyz se novinka hraje tri mesice, je to uspech.
  • Keyz
    To jsou zase černé scénáře. Hry bez krabic.
    Bude záležet na lidech kteří dělají a vydávají hry, zda budou stále "krabicové" hry. Jasně, většina konzumní produkce se přesune na digitální distribuci. Je to levnější (když vím kde a jak kupovat) a mám to ihned. Také to nezabírá místo a když chci hlavně hru je to ideální.

    Krabice by měla být kvalitní s něčím navíc. Prostě sběratelský kousek a pak se to jistě udrží. Problém je, že takto to moc není. Velké firmy s*rou tuny špatných figurek a další hovadiny které stejně člověk poté co dospěje vyhodí, protože to nemá žádnou cenu. Jakmile to nahradí kvalitní věci a někdo se zamyslí, co tam dát aby to mělo nějakou cenu a smysl tak to bude skvělé. I když to bude stát znatelně více.
  • Ja jsem jednoznacne zastáncem krabic, ale tech co byli dřív, dneska to je tak trochu jedno, stejne se ta krabicovka ve vetsine pripadu svaze s nejakym online uctem a pak to je opravdu jen placka a kus plastu, a tim ze ji clovek aktivuje tu fyzickou kopii uplne znehodnoti. Hodnota prave krabicovky tkvi v tom ze si s ni pak clovek muze delat co chce, pujcit ji, prodat, a nepotrebuje k ni nejaky ucet a byt online. Je to takzvane funkcni kopie hry, kdezto dnesni krabicovky svazane s ucty jsou vlastne tak nejak nefunkcni.

    Vzpominam si když yvsel první Bioshock a bylo třeba se při instalaci pripojit k internetu, protože DVD se hrou neobsahovalo spousteci exe soubor, bylo kvůli hrozny zlo, tak velky ze to zrusily, vcetne tech omezenych aktivaci na jednom PC a pak se i prodávala verze co ten exe soubor mela.
    Mno a stejne to nakonec dopadlo jak to dopadlo, vlastne to kvůli cemu se lidi tenkrat tak rozcilovali u Bioshocku je dneska bezna věc, jen v bledemodrem a ma hordy zastancu,staci prihodit kartičky, achivy, komunitu a když se k tomu pripocte prirozena lidska lenost je vymalovano a najednou nic nevadi, holt manipulace s verejnym minenim je tak nenapadna a zaroven obrovska ze z toho je jednomu občas soufl.
  • na steamu skoro dvě stě her, neumím si představit se při stěhování s tím tahat a potom ještě ty krabice někde skladovat, ty co jsem ještě měl jsem vyhodil před léty a spoustu her jsem znovu stejně koupil i na gogu, abych nemusel manipulovat s CD, ty krabice už jen zabíraly místo a překážely, na druhou stranu škoda, dnes by se daly dobře střelit na internetu, ale krabici si už nikdy žádnou nekoupím
  • Tak nejdřív by měla odpovídat kvalita hry ceně, což někdy je a někdy není. Třeba jsem klidně dal ten litr za Dragon Age Inquisition nebo GTA 5, ale nedal bych ty prachy, co jsou za ESO s tím že člověk ještě musí kupovat měsíční poplatky a ani tam nemůže hrát za Imperiály.
    Gamestop je děsná prodejna co jsem slyšel a amíci si na ni hodně stěžujou, tlačí se tam na zaměstnance, aby nabízeli bazarovky před novejma a ti pak tlačí na zákazníky, až je z toho každýmu na zvracení. Takový druh businessu si můžou strčit tam, kam se jim krabicovka nevejde.
  • hnisavec, tohle je ještě hudba daleke budoucnosti. dokud na streamovane hre poznáš, ze je streamovana, tak do toho nikdo nepude

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit