Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Toho jsem si nikdy nevšiml, ani mě nenapadlo něco takového na obalech hledat, což asi nenapadne většinu lidí, ale i kdyby to tam bylo, tak to má hádám nulovou hodnotu, a stejnou vymahatelnost jako kdyby na obalu se hrou bylo "koupí sw automaticky souhlasíte s propadnutím majetku firmě Sony" : )

    Správně by měla být licence k přečtení u každýho kusu softwaru + nějaký osvědčení o souladu s právními normami státu+samozřejmě překlad. Tenhle dodatek vyčůranejch prodejců či výrobců jim neni moc platnej a to pouze v případě když na všechno člověk prdí, sklopí uši a nebrání svý práva, na to vsází a většinou to vyjde, za pokus to vždycky stojí.
  • Tohle je ostatne duvod, proc spousta fikanych vyrobcu/prodejcu na krabice lepi neco jako "koupi zarizeni automaticky souhlasite se vsemi licencemi SW, jez ma toto zarizeni nainstalovano". Je to videt hlavne u notebooku.
    Uz si nepamatuji, jestli to bylo i u PS3, ale na prvni pohled jsem si niceho takoveho nevsiml.
    Zajimave je, ze Sony v EULA resi i HW, coz je vazne podivne. Kdybych o tom tehdy vedel, koupil bych XBOX (licenci jsem klasicky preskocil *5*).
  • Vysvetleni licenci, prava a pod. (hlavne pro eee): Kriminalni pravo je tresne pokutami a klidne az trestem smrti (vicemene mimo EU). Civilni pravo nikoliv - potrestan muzes byt az zabavenim majetku (zpravidla financne).

    EULA spada pod civilni pravo. Samozrejme pravnici Sony se mohou pokusit nejak GeoHota narknout z poruseni kriminalniho prava, ale nemaji sanci uspet (IMHO). EULA nemuze "prebit" prava, takze nektere body PS3 EULA jsou nevalidni. A GeoHot porusil EULA PS3.

    DMCA ma jeden odstavec, kde povoluje upravy vzhledem ke zvyseni interoperatibility systemu. Diky tomu GeoHot vyhral spor s Apple. Ted to pravdepodobne dopadne stejne (snad).


    ciste pro eee:
    1) Mas pravo pouzivat uzavreny system - pokud takovy najdes. 2) PS3 (uz) neni uzavreny system. 3) Pravo pouzivat PS3 jako uzavreny system tedy nemas. ===> nejake pravo na neco, co chces a nemuzes to ovlivnit nikdy nemas ani nikdy mit nebudes. To je jako rict: mam pravo jist maso (to mas). Ale v pondeli ve Tve oblibene restauraci maso zrovna nemaji. Podle Tve logiky Ti tedy upiraji pravo jist maso.
    Doufam, ze jsi to pochopil? *3*
  • Tak v totalitním státě neplatí vůbec nic, proto se tomu taky tak říká, takže tady jsi mimo. Norimberské zákony jím byly zmíněny jako narážka na to, že ty budeš jeden z těch lidí co se opírají o kdejaký zákon bez ohledu na to co je opravdu spravedlivé a správné a budeš s točit jak korouhvička, však jsou to zákony, a ty se ctí že? (řečnická)

    Ještě to zopakuji naposledy, Sony se může bránit, ale nemůže se bránit porušováním práv ostatních a to i těch nejzákladnějších, jednoduché, a prosté.
  • Aha a jsme u toho, bylo napadnuto rozhodnuti soudce, nikoli zakon, presne jak jsem si myslel. Kdyby byl napadnut uspesne zakon, musel by se zmenit. Tudiz tva argumentace byla falesna. Zkusis Geohotovo pocinani obhajit jeste jinak nez partou ceskych otcu ve strasburku? :-)

    Mimochodem, norimberske zakony byly ustavni, ohanet se ustavou je proto evidentne nesmyslne a listina zakladnich svobod je nedrazena jen tehdy, pokud to tak stanovi ustava, tudiz v pripade potreby si s ni lze vytrit prdel, jako se tomu deje v rade totalitnich zemi. Pokud chce mit nekdo spatne zakony, tak je mit bude a pravne to bude nenapadnutelne.

    Ochrana autorskych prav ale neni spatna, je nutna a vychazi nejen z ustavy, ale i z listiny zakladnich svobod a prav, protoze kazdy ma pravo na odmenu za praci a ochranu sveho majetku. A tedy i Sony proti hackerum snazicich se jeji software poskodit.
  • U sony je napsané snad vše, licence, reklamace atd., ale nic o vrácení z důvodu nesouhlasu s licencí, asi tam budu muset napsat nebo si to lépe vyzkoušet v praxi a pak poreferovat, ale to až se opravdu budu asi hodně nudit. Takže nějaký logický příklad s pedofilem sem fakt netahej : )

    Tohle vpraxi nefunguje! to by si mohl takhle dělat se vším kde je licence, potřebuješ nějakej program? No problem, kup si ho, nainstaluj, pak vrať a jako důvod uveď nesouhlas s licencí :D
  • Ja jsem nikde nenasel napsano ze nejsi pedofil, to znamena ze jsi pedofil. Velmi zvlastni logika. Pokud nesouhlasis s licenci, mas pravo produkt vratit, tecka. V praxi je to overeno a funguje to, tecka. Proste kecas z hladu, vymyslis si nesmysly.
  • Poruseni EULA samozrejme je nelegalni, EULA se opira o Autorsky zakon a porusenim EULA je porusen Autorsky zakon. Jestli jeto na zavreni nebo jen na pokutu rozhodne soud a to podle zpusobene skody. Na tento pripad se v us navic vztahuje DMCA, coz bude mit zrejme daleko zavaznejsi nasledky. V us se nastesti tresty scitaji, takze asi tak.

    Udelat si topinkovac z PS3 muzes, pokud nebudes zasahovat do jejiho software.

    Neplet si pravo a svobodu. Jestlize mam pravo pouzivat uzavreny system, proc mi Geohot toto pravo upira? Ja jsem do tohoto prava investoval znacne mnozstvi penez a Geohot me timto silne poskozuje. Z toho je evidentnim, jaky je to hajzl, protoze tohle pravo neupira jen me, ale nekolika milionum dalsich lidi. Pral bych mu, aby shnil ve vezeni.

    A jinak si sam protirecis, na zacatku rikas ze mam pravo a na konci ze to ze neco chci neznamena, ze na to mam pravo.
  • Přesně takhle jsem čekal, že odpovíš, pokud to tak je, tak nevim co si vůbec slova jako spravedlnost bereš do huby, protože o tu tu rozhodně nejde a nemá to s tímhle pojmem vůbec nic společnýho! Skonči to už je to opravdu čím dál víc slaboduché.
  • Čistý fakt? ty si děláš prdel ne? To neni žádnej fakt, prostě všechno se dá zneužít pro páchání zlých věcí, každý předmět na této planetě má takové využití, tak tu nemel něco o faktu, jen spekuluješ jak se ti hodí do krámu, způsobil, že konzole má možnost opět použít Linux, to je fakt, jenže tenhle fakt se ti nehodí do krámu, tak radši mlčíš.

    Filozofuju? to neni žádná filozofie, soud bude potřebovat znát jakou škodu způsobil a koukám, že ty ani nedokážeš v jedný větě vypotit jakou škodu vlastně způsobil, když si stáhnu hru tak je teoretická škoda jasná, ale že prolomím ochranu na svém přístroji, tak jsem způsobil škodu? Vůbec nevíš o čem píšeš, furt jen meleš o tom, že někde zmizely peníze. pochopo už, že geohot žádno hru nestáhnul!!!!!! Škodu způsobí až ten kdo tu hru stáhne. Když na netu zveřejnim to jak ukrást Octavii, tak jsem automaticky odpovědný za všechny krádež tohohle typu auta a způsobil jsem tu škodu? No ty si upadl na hlavu ne? Co zažalovat prodejce páčidel a paklíčů, ti jsou přeci odpovědní za všechny krádeže na světě ne? :D

    Cheateři apod. to je sice smutný, ale ne protizákonný, a když chceš brečet, tak breč u vývojářů, kteří cheatování umožňují a nic nedělají.

    Co to sakra? To už je moc, geohot někomu ukradnul výplatu? ty si úplně mimo a mě už nebaví ti něco vysvětlovat. Tahle poučka je sice hezká, ale ty se jí neřídíš, jinak by si neplácal takový kraviny a naposledy, svoboda krást je stejná svoboda jako kterákoliv jiná! Kdyby si chtěl lidem zakázat svobodu krást, musel by si jim zakázat svobodu se pohybovat, vlastnit předměty atd., to by se ti líbilo? tak se odstěhuj třeba do KLDR, tam budeš mít takovou přípravku, oveček neni nikdy dost.
  • "Licence nejsou paskvil, licence je pravni dokument, ktery poskytuje opravneni k vyjmenovanym cinnostem. A neprodava se neco, ale prave ta licence. A jestli si myslis ze to neni mozne, tak jen ukazujes, jak nizke je tve pravni povedomi, ale pamatuj, ze neznalost zakona neomlouva. "

    z tohohle je evidentní, že licenci považuješ za zákon na jehož zkladě jde snad něco vymáhat a neznalost licence neomlouvá, to hovoří za vše.
  • eee - Vylobbovat si můžeš kdejakou blbost a klidně to protlačit jako zákon, ale nic to nemění na tom, že nadřazené zákony jako Ústava LZPaS je vždy v případě nutnosti spolehlivě přebijou.

    Příměr k Norimberským zákonům se mi zdá víc než trefný, dobře adresované *3*
  • Zvláštní, že jsem na stránce PS3 a sony nenašel nic o vracení zařízení z důvodu nesouhlasu s licencí. Ty si to představuješ jak Hurvínek válku, to by nikdo nemusel pirátit hry, prostě by lidi šli koupit svou oblíbenou hru, po nainstalování by jí vrátili zpátky s tim, že nesouhlasili s licencí a voilá, hra je doma a gratis, stačí crack, ty si fakt dobrej, já už kupoval softů několik a 10x dražší než hra a o nějakym vrácení peněz fakt nemůže být ani řeč, nikdy jsem se s tim nesetkal, to by se totiž pirátilo jedna radost, protože největší problém jsou originální instalery po kterých je vždycky sháňka. O tom na kom je licencování produktu a rozhodování o licenční politice jsem neřekl ani slovo, je jasné že jde o výrobce, majitele licence !

    S tou tvojí politikou by hodně rychle přišli na mizinu :D V tomhle je totiž krása prodeje softwaru, vyjebávání se zákazníkem. A hlad nemám, tak si ty pindy nech od cesty prosím, začínáš se vztekat.
  • to sice jo, ale media na kterym má ty vychytávky jim dát nemusí, nebo se sám dobrovolně toho zbaví? asi ne, prostě to někam zašantročí a oni najdou prd, nevim jak si to představujou : )
  • myslím, že užti bylo dávno odpovězeno.
  • Tak pokuď na to bude soudní příkaz, tak s tím nic nenadělá. Ukážou mu papír, vlezou mu do baráku "policajti" a poberou všechno, co vypadá jako záznamový médium. A nemysli si, že to ochotně budou vymontovávat z bedny, vezmou si ju celou.
  • měl by sis uvědomit že licence není předání vlastnických práv ale pouze práva k užití v rozsahu v jakém ti to vlastník práv povolí. proto jsou licence (větěšinou popisují hlavně to co nesmíš a co můžeš - viz licence microsoftu).

    takže konzole jako kus železa je tvůj. ale sw co v něm běží není tvůj, jen máš povolení jej používat a to za podmínek za jakých ti to sony dovolila.
  • "svobodou pouzivat uzavreny system?"
    Jasne, na to mas pravo. Najdi si nejaky uzavreny system a klidne jej pouzivej... Do te doby, nez se z nej stane otevreny, skonci nebo se jinak zmeni...
    To je jako rict ja mam svobodu dychat vzduch bez splodin, ale ty miliardy lidi mi tu svobodu upiraji.
    Docela absurdni, nemyslis? To ze neco chces neznamena, ze na to mas pravo.
    Na druhou stranu bychom meli mit urcita prava (svobodu) garantovana spotrebitelskymi a jinymi zakony, ktere jsou nadrazene nejakym EULAm apod.
    Napr. to, co udelala Sony s OTHER OS hranici s ilegalnosti.
  • Ted me napadlo, jak tu nekdo psal o tom, ze si klidne muzes predelat PS3 jako topinkovac nebo to rozbit... Tak podle EULA - brane do extremu - v podstate nemuzes ani tohle :-D
    Navic jestli si k PS3 pripojite nejaky nestandardni nebo upraveny/rozbity ovladac nebo jine zarizeni, hadejte co, Sony vas muze zazalovat.

    To jen tak pro pobaveni :-P
  • Podle EULA upravovat/disassemblovat FW ani jiny Sony SW v PS3 nesmis.
    Dokonce ani nepovoluji pouziti vlastniho FW, coz uz je docela hardcore...

    Za poruseni EULA jej nemuzou zavrit - jeji poruseni neni kriminalni cinnost - to jen pro ty, co tu porad opakuji at ho daji za mrize. V nekterych statech by mozna byla Sony EULA i neplatna.

    Navic existuji zakony umoznujici upravu SW pokud jde o interoperabilitu (o coz v tomto pripade jde) a ty by mely byt jeste o uroven vys nad EULA.

    Nic ilegalniho neudelal, na vezeni to neni, ale pokud Sony vyhraje, mohlo by ho to stat spoustu penez.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit