Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bylo napadeno rozhodnutí jako celek, pomalost je to poslední o co šlo, ale i v tom dostali za pravdu, obecně jde o princip nadřazenosti jednotlivých právních norem, jejich relevantnost a návaznost. Z toho že si určitá skupina protlačí pravní formuli, z které chce profitovat, a nedbá na ostatní již platné, pak vznikají takovéto rozepře, které však zájmové skupiny většinou prohrávájí.

    ale to ty asi nepochopíš, protože kdyby byly znovu schváleny Norimberské zákony, tak ty budeš první, kdo je bude bezmyšlenkovitě obhajovat, jenom proto že je to zákon platný v právním státě *6*
  • Zajimave, ze nikdo neodpovedel, jak je to s mou svobodou pouzivat uzavreny system?

    Da se tedy konstatovat, ze Geohot a obhajci hackeru mi bezduvodne upiraji me svobody a prava.
  • Proc?
  • To jsou cim dal tim slabodussi argumenty.

    Kdyz se ti nekdo vloupa do bytu a ukradne ti majetek za pul milionu, tak na nej podas trestni oznameni. Kdyz se ti tam vloupa, nic neposkodi a naopak ti tam necha pul milionu, pravdepodobne na nej trestni oznameni nepodas. Ale mozna ze taky jo a mozna ze by to i Sony udelala, kdo vi. Nemuzes nikoho soudit na zaklade toho co si myslis ze by udelal kdyby.

    Je pravem, nikoli povinnosti, poskozeneho se branit u soudu. Presne takhle spravedlnost funguje.
  • Kecas z hladu. Presne takhle to funguje. Prijdes do obchodu a reknes, ze chces vratit zbozi, protoze nesouhlasis s licencnim ujednanim. Linuxaci to maji dobre vyzkousene, kdyz se snazi vratit windows. Vyjadrovalo se k tomu rada obchodniku. Akorat k nemile radosti linuxaku odmitaji vzit zpatky jen windows, chteji vratit i pocitac na kterem jsou predinstalovany.

    Ta tva praxe je nerealizovatelny nesmysl. Vubec tomu nerozumis. Ty bys chtel prenest licencovani produktu na obchodniky. Ale licence neni smlouva mezi tebou a obchodnikem, ale mezi tebou a majitelem licencovaneho produktu.
  • Aha, LOL. Takze protoze nejaka parta otcu ve Strasburku teoreticky uspesne napadla zakon o rodine ktery zvyhodnuje matky(ve skutecnosti byva napadana predevsim pomalost nasich soudu, nebo konkretni rozhodnuti soudce, nikoli zakon jako takovy, takze kdo vi na co vlastne poukazujes), tak muzeme kaslat na vsechny nase zakony. No LOL, to je mi logika.

    Jedine co si strcim za klobouk jsou tve kecy. Zijeme v pravnim state a prava zde definuji zakony. Ustanoveni autorskeho zakona se pouzivaji bezne v denni praxi. Snazit se to popirat je oslovstvi. A to pomijim fakt, ze kauza Geohot se nebude resit u nas, ale v Americe podle americkeho pravniho radu, takze parta ceskych otcu slouzici jako precedens pro Geohota je vice nez smesny.

    Ale uz je aspon zrejme, na cem stoji hackerstvi a jeho obhajoba. Na popirani a ignorovani zakonu.
  • Licence jako pravni dokument je v souladu s nasi legislativou, je to druh smlouvy. Tudiz licenci jako takovou nemuzes napadnout ani odmitnout jako neplatnou nebo neucinnou. Viz na co jsem reagoval "Licence u kupní smluvy je tak jen bezcenný pamflet na strašení lidí.". Toto tvrzeni je holy nesmysl. Teoreticky muzes napadnout nejake konkretni ustanoveni v licenci s tim, ze neni v souladu s nejakym zakonem. Toto konkretni ustanoveni je pak neplatne.
  • Firmware konzole neni tvuj majetek. A na nakladani s nim licenci potrebujes. Sony ti take majetkova prava k firmware neprodava, pouze licenci k omezenemu pouziti. Takze bys nemel rict ani prd.
  • Nikde nepisu, ze licence je zakon. Zakon licencim dava pravni oporu a tedy i tomu o cem tvrdis, ze to neni mozne. Souhlasit s tim nemusis, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzes delat.
  • Vlastním PS3. Nesouhlasím s pirátěním her, každopádně bych lhal, kdybych řekl že jsem to nikdy nedělal na PC. Každopádně doufám, že Sony neuspěje.
  • tohle se týká kromě PS3 taky a hlavně osobních svobod, takže do toho teoreticky může žvanit každej : )
  • Nejde mi o průzkum VEŘEJNÉHO mínění, jde mi o průzkum mínění MAJITELŮ PS3. Protože těch se tenhle problém týká osobně.

    Je to jako kdyby jsme se tu bavili o změně výše DPH v ČR a polovina diskutujících by byla třeba z Japonska kterých se naše DPH netýká *4*
  • Já ti nevim, ale přijde mi to stejné jako dělat volební průzkum v Lidovém domě a vydávat ten výsledek za nějakou ukázku veřejnýho mínění *3*
  • Zajímalo by mě, kolik diskutujících skutečně vlastní PS3. A ze zmíněné skupiny vlastníků by byl určitě zajímavý i poměr lidí, kteří Geohota chválí a těch, kterým naopak vadí co způsobil (jde o zveřejněný root key, to že hacknul vlastní konzoli je jeho věc).

    Protože ve finále do vyjma Sony odnesou hlavně slušní uživatelé (např. snížený zájem vývojářů = méně kvalitních her, hack Modern Warafe 2 atp...).
  • A pokud se nepletu, tak případ geohota je názorná ukázka toho kdy se může vesele opřít o svý základní svobody danému ústavou nad níž co se týče legislativy neni, což bude hádám jeden z důvodů proč vyhrál spor s Apple.
  • o nízkém právním povědomí být tebou raději mlčel, protože ti uniká podstata věci - na nakládání se svým zakoupeným majetkem nepotřebuji žádnou licenci, a jak jsem psal výše pokud to Sony vadí nemá to prodávat, ale půjčovat, kdyby to tak dělala neřeknu ani prd, je to jednoduché a prosté, v mnoha odvětvích fungující a navíc právně ošetřeno dalého lépě než nějaká licence nebo vylobbovaný zákon.
  • To je obecně rozšířený omyl, pokud se podíváš pořádně, tak ti nikdo hru/software neprodává. Pouze ti prodávají omezenou LICENCI k jejímu užití. Může se ti to zdát nefér, ale pokud se pokusíš na problém podívat z role softwarového vývojáře, je to pochopitelné.
  • licence a podřadný autorský zákon si můžeš strčit za klobouk, stejně tak instituce, kterých se týká ho prakticky nevyužívají, protože vědí, že by s ním neuspěli. Ve finále rozhoduje vyšší právní norma, kterou je Ústava potažmo LZPaS.
    Také tu máme platný zákon o rodině, střídavé péči, podle kterého soudy postupují, ale když se parta otců nasere a jede do Štrasburku si na něj stěžovat, tak se vrací s úspěchem...jak je to možné? vždyť je to přece skvělý český zákon*2*, stejně to dopadne až se nasere nějaký "pirát", to si potom z autorského zákona udělá trhací kalendář*1*

    pokud se neplatu tak kdysi v Doupěti nebo Gamestaru licence popisovali jako soubor protizákoných lží *5*
  • když pominu to, že nesouhlasím s většinou toho co si napsal, tak si jen dovolím důrazně upozornit, že licence u softwaru neni zákon!
  • To víš jak? Já mám za to, že se jedná vždy o jednotlivý přístup ke každé licenci, těžko lze všechny posuzovat jako celek, vzhledem k tomu, že každý dává podmínky pro užívání podle sebe.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit