Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • O tom co je účelem jakéhokoli počínání by si mohl debatovat vždy, jeden řekne, Hitler chtěl dobýt svět a vraždit nevinné, zatímco nějakej nácek ti zase řekne, Hitler chtěl svět zachránit před bolševiky, a teď babo rať, takhle k tomu fakt přistupovat nemůžeš, motiv se musí jasně prokázat, což v tomhle případě geohota prostě nelze, ale říkat můžeš co chceš.

    Komu krádeží her ukradneš peníze proboha? ono fyzicky někde něco zmizí? ty zas krádež her posuzuješ jako krádež něčeho hmotného, ale to si vedle, tyhle dva skutky řeší vždy jiný zákon, neni krádež jako krádež, podle zákona ne. jak poškodil geohot cizí majetek? obohatil se na úkor jiného? někomu něco zmizelo? někomu se něco rozbilo? jak?

    Tuhle poučku si zapamatuj - K tomu aby si člověku zamezil dělat něco nelegálního ho musíš omezit v tom dělat něco legálního, NIKDY to nefunguje jinak, vždy je to dvousečné. Takže si uvědom že svoboda krást ti zároveň zajišťuje svobody jiné a legální! Vše je součástí jedné svobody.

    Nic neni černý a bílý, ale má to také odstíny šedé.
  • Ja netvrdim ze je fakt ze jeho ZAMER bol aby sa piratilo, to je prave ta spekulacia ktoru si kazdy moze vymysliet ako sa mu zachce, ja tvrdim ze je fakt, ze dosledok jeho konania je rozsirenie piratstva, a to je proste nevyvratitelny FAKT o ktorom nema cenu diskutovat. Co na tom nechapes? Mozes filozofovat o tom ako chces,na tom ze GeoHot poskodil Sony,vyvojarov a slusne platiacich zakaznikov sa aj tak nic nezmeni.

    Sloboda konci tam kde zacina sloboda druheho. Alebo chces povedat ze je v poriadku a slobodne pre teba ak ti niekto beztrestne ukradne auto? Je slobodne ak ta niekto bude tyrat ci obmedzovat v pohybe ci fyzicky mlatit len preto lebo to on "moze"? Nehovorim ze toto robi GeoHot, len sa ti snazim ukazat ako sa tu plytva a hlupo zneuziva slovo sloboda a este raz opakujem, na kradnuti hier nie je nic slobodneho,lebo obmedzujes slobodu niekoho ineho tym ze mu kradnes jeho peniaze, a to je potom cista zlodejina a nie sloboda...

    Ako som uz napisal,kupit si ci nekupit,suhlasit alebo nesuhlasit so zmluvou o pouzivani cudzieho SW je na tebe a len tvoje slobodne rozhodnutie.Porusovanim zmluv s ktorymi si slobodne suhlasil mozes poskodit (a GeoHot aj poskodil) cudzi majetok,a ak to aj ty spravis tak ze vdaka tebe sa rozsiri nelegalna cinnost a preukazatelne niekomu sposobis skodu,tak ano,aj ty by si pravom patril za mreze.
  • Ne, to opravdu nevím, já čerpám jen z toho co čtu, a v článcích se jasně píše co údajně udělal/i. Jakákoli jiná věc je čistě spekulace a výmysl.

    Tohle je pořád dokola, odkážu tě jen na předchozí diskuzi, už bych se opakoval. k tý ochraně ve hře, neměl by si bejt nasranej na výrobce her, že se vykašlal na ochranu ve hře? Za kym bych si šel asi stěžovat, kdyby mi někdo ukradl auto z hlídaného parkování a já bych na základě jejich odfláklého řešení ochrany přišel o auto? Budu se vztekat na nějakýho zloděje, který jen využil příležitosti a stejně ho nenajdu? Ne budu nasranej na ty co zajišťovali ochranu. Tohle je ukázka diletantismu a amatérismu Sony, kdy je nějakej študák takhle vyhmátne :D Já hraju CoD2 a cheateři mě štvou, ale jak se říká "příležitost dělá zloděje" takže mě nepřekvapuje, že někdo cheatuje, mě štve, že s tim nikdo nic nedělá a je to umožněno vývojáři hry, takhle celá ochrana stojí jen na adminech, tudíž na lidech, kterří to dělají dobrovolně a bez vztahu se vývojářskou firmou.

    Geohot nemohl? Jak to víš? Stejně tak se říkalo, že nejde prolomit ocharana a jde to. Ale dobře, takže čistě hypoteticky, kdyby se mu to povedlo, myslíš, že by v Sony seděli a točili palcema? :) prosím odpověď.
  • Ten clanek je tendencni, chapu to jsme na serveru, ktery pise o PS3. (Mozna si sem Sony hazi i obcas reklamu.) Ve skutecnosti ale Hotzovi nic nehrozi, Sony dela jen bububu, ale i to chapu, proste ikdyz vedi, ze nevyhraji, zkusit to musi. Zverejneni root keye ale nic neznamena, takze se na rozdil od autora clanku nedomnivam, ze by byl Hotz najivni a ted se mu to vymsti. *2*
  • Haha, to jsi teda dobry, kdyz vis, co vsechno Geohot udelal. Jak jiste vis, spolupracoval s jistou hackerskou skupinou, co z toho udelal on a co ta hackerska skupina?

    Znicil ochranny system, ktery chranil ekosystem platformy ps3, protoze branil piratstvi her, hackovani her a provozu neautorizovaneho software. Timto na platforme PS3 umoznil piratstvi ktere ma prime a znacne ekonomicke dopady na vsechny vydavatele a vyvojare her. Dale umoznil cheterum kazit zabavu vsem slusnym hracum (viz treba mw2, nabourani systemu trofeji a dalsi). Protoze prestala fungovat ochrana na urovni systemu, bude muset byt zavedena ochrana na urovni her, ktera vsem slusnym hracum bude otravovat zivot. Dale se tu otevira moznost k sireni skodliveho software, nabouravani konzoli hracu, vykradani jejich penezenek a dalsi pokoutne hackerske aktivity. To vsechno vede ke snizeni atraktivity teto platformy s dalsim vyznamnym ekonomickym dopadem.

    Nemuzes si upravovat bios, pokud ti to jeho licencni podminky nedovoli.

    Geohot nemohl udelat nic legalniho, co by umoznilo hrat piratske hry, o tom to prave je. A proto je nutne lidi jako je geohot za jejich porusovani zakona tvrde trestat. Nic jineho jim v jejich zlem jednani nemuze zabranit.
  • Fakt? stejně jako tvrdíš, že fakt je jeho záměr dovolit pirátění a jen se vymlouvá na možnost instalace jiného OS, tak můžu klidně říci, že fakt je jeho bohulibý záměr lidem vrátit původní odstraněnou funkci a na pirátění se vymlouvá jenom Sony.

    "Kradnutie hier nie je znamkou slobody, ale obycajneho zlodejstva a len primitivi a zlodeji nevidia ze Sony ide hlavne o zamedzenie kradnutia hier."

    Vše je obsaženo ve svobodě jednotlivce, tudíž i možnost krást ale i bránit se, může se nám to nelíbit, ale je to tak, ač se mi to taky nelíbí. Kdyby si chtěl každému zamezit tuhle svobodu, musel by si lidi držet preventivně zavřené a izolované. Sony nejde o zamezení krádeží her, kdyby ano, tak podnikne kroky, které tomu napomůžou daleko více než jen nějaká ochrana, která je vždy prolomitelná, zatímco změnu cenové politky a motivaci ke koupi hacker prolomí jak?
  • Takže nevlastním ani bios na desce, ani jakýkoli jiný baseOS ve svých elektronických zařízeních, a kdybych je chtěl náhodou upravit, půjdu k soudu, to je pech, můžeme zavřít cca 95% lidí na planetě a sám se divím proč jsem o takovém případu ještě neslyšel, tohle je snad druhý případ a obojí se týká jednoho a toho samého člověka, v prvním vyhrál, v druhém očekávám to samé.

    Hlavně si vy co křičíte uvědomte, že těhlech modifikací se většina lidí dopuští naprosto běžně a najednou v tom vidíte problém, já doufám, že v tom soud opět problém neuvidí a stejně jako s Applem dá za pravdu geohotovi.
  • Jedna vec je co chcel GeoHot hackom sposobit a druha co tym hackom naozaj sposobil. Pricom ta druha vec je cisty fakt,teda umoznil piratit na Ps3, poskodil tym Sony,vyvojarov, a slusne platiacich zakaznikov. Pricom to co "chcel" je len cista spekulacia ktoru si moze vymysliet na obranu kazdy.Takze vstriktne faktov drziac sa, prajem GeoHotovi dlhy pobyt za mrezami,presn tam kam taky chuligani ako on patria.

    Zase tu inak traposite o slobode? Nikto vas Ps3 nenutil kupovat, ked ste si ju kupili bolo to vase slobodne rozhodnutie,rovnako tak ako ked ste odsuhasili zmluvu pre pouzivanie SW v Ps3ke ktory je majetkom Sony. S HW si mozete robit co chcete ,slobodne a beztrestne si z nej aj kvetinac mozete spravit. Ale na modifikovanie SW ktory j vo vlastnictve Sony uz pravo nemate.Bodka

    Ps:Kradnutie hier nie je znamkou slobody, ale obycajneho zlodejstva a len primitivi a zlodeji nevidia ze Sony ide hlavne o zamedzenie kradnutia hier.
  • Vlastně jsem se spletl, tuším, že dostal jeden dollar, kterému poslalo sony na účet aby mohli tvdit to co tvrdíš ty, už jen tahle praktika mě utvrzuje v tom, že proti němu maji prd. Ale ovšem, můžeš klidně říci, že to neni pravda a je to výmysl. Netuším, kde bereš tu jistotu ty, že za to určitě dostává peníze. čím si vydělává netušim.

    mimo špatný směr? vysvětli proč.
  • Já myslím, že vím, v článcích to již bylo řečeno a o žádné prodávání, instalování atd. tam řeč nebyla.

    K jakým škodám? řekni mi jakou konkrétní škodu způsobil. Podle té licence nesmíš tu konzoli ani prodat, proč se to tedy děje dnes a denně? a to dokonce tak, že se na tom lidé obohacují zatímco geohot se na tom co udělal neobohatil. Nikomu to nevadí? A proč? vždyť jsou to škody, které jsou do obrovských částek, proč se jedno toleruje a druhé ne? protože se geohot nehodí do krámu sony? : )

    Ano, musíme to respektovat, myslet si můžeme své : )

    Jak to, že to neni to samé, já přeci mohu upravit ten stávající bios nebo jakýkoli jiný basic OS v jiném zařízení, nebudu tam dávat jiný.

    Opravdu si myslíš, že kdyby geohot udělal "něco" co by obešlo ochranu PS3 a umožnilo hrát pálené hry aniž by tim zůsobil jakýkoli zásaha do jejich basicOS, že by Sony nic neudělo a mávli by rukou? ale no ták : ) četli bychom ty samé články, to mi věř.
  • Takovou svobodu ti neupira eee, ale ty sam, protoze jsi s timto omezenim souhlasil proto, abys mohl tento uzavreny system legalne pouzivat. Bez souhlasu s temi podminkami jednoduse takovy system pouzivat nemuzes a musis se poohlednout po jinem, tobe vyhovujicim systemu. Krom toho ten system, jak uz vis nevlastnis. Vlastnis pouze hardware, nikoli software a uzevreny je prave ten software.
  • Muzes mi rict kde beres tu jistotu ze Geohot nedostal zaplaceno za prolomeni ps3.Cim si vlastne Geohot vydelava ?S tema paklicema a kompomentem k vyrobe bomb jsi uplene mimo spatny primer
  • Co Geohot udelal nebo ne nevis. Custom firmware je nelegalne upraveny software, ktery patri sony a ktery nekdo siri. Ja myslim ze na tom se Geohot rovnez podili, resp. skupina se kterou na tom hacku pracoval.

    Co Geohot udelal a k cemu se priznal je samotne hacknuti te konzole a zverejneni tech klicu. I to je uz poruseni te licence a nemel na to pravo. Proto je pred soudem a vzhledem k obrovskym skodam si zaslouzi ten nejprisnejsi trest. Licence je zde http://www.scei.co.jp/ps3-eula/ps3_eula_en.html

    Firmware je software vazany na hardware a s hardwarem imho prodavat lze. Pokud ne, tak jsou ty prodeje nelegalni, ale nikomu to nevadi.

    Jo, asi nekdo podplatil toho soudce, co rozhodl ze Geohot je nevinny, kdyz poskodil Apple, jinak to byt nemuze. Asi nejaci konkurenti Apple. Bohuzel to musime respektovat, v obou pripadech.

    To neni to same, nahrat na desku jiny bios je na urovni nahrat do ps3 jiny firmware. Pokud by Geogot naprogramoval pro PS3 vlastni operacni system a nahradil jim stavajici firmware bez nelegalniho zasahu do nej, tak s tim sony nebude mit problem.
  • Stejně tak může někdo položit otázku, proč mi nějaký eee chce odepřít mou svobodu udělat si ze svého legálně vlastněného uzavřeného systému systém otevřený.
  • zdar : )

    tady mícháš trošku jablka a hrušky, v tomhle článku se totiž řeší hlavně software jako takový, ne nějaký basic OS v mechanickém zařízení, protože takový basic OS máš snad ve všem co strkáš do zásuvky : ) ještě nikdy jsem neslyšel o žalobě za to, že si pošteluju třeba autorádio apod.

    Za napomáhání k nelegální činnosti by si mohl označit i prodej paklíčů, komponent k výrobě bomb apod. a ejhle, ono se to vše prodává to naprosto legálně a ti lidé na tom vydělávají, geohot ne, způsob vyčíslování škody už je kapitola sama pro sebe.
  • *4* Tak na tohle ti nikdo neodpovi *3* SOUHLASIM
  • Jistě, že ho nesmíš prodávat, instalovat dál apod. ale to geohot přeci vůbec neudělal, to je snad jasné.

    Máš nějaký rozumné vysvětlení proč je možné kšeftovat s konzolema? Jak to že funguje prodej z druhé ruky a nikdo s tím nic nedělá? to jsou škody do milionů, máš nějaký nápad proč? a proč je možné prodat jakékoli zařízení s takovým basic OS a nikdy s tím nikdo nic nedělal? Ještě kdyby to šlo, zkus sem dát tu pasaáž, kde se hovoří o tom, že basic OS v PS3 je zákazníkovi prodán jen jako licence, díky.

    Pokud tak soud rozhodl, asi to nedělal zadarmo a rozsudek je to zcela nepřípustný, ovšem "money talks"

    maner - v tomhle případě to nevadí, to je známá věc, ale když si upravim software ve svý konzoli jinym softem než od výrobce, tak jdu najednou k soudu? trochu na palici ne? máš nějaké vysvětlení? vždyť je to ten samý případ - úprava basic softwaru ve svém zakoupeném zařízení softwarem, který neni od výrobce.
  • to je reakce na Kyleho *4*
  • Jsem zvedav jestli mi nekdo zodpovi dotaz, proc mi hackeri mohou upirat mou svobodu pouzivat uzavreny system.
  • STANE Porušení copyrightu je trestné a nemorální. Tohle si precti http://latrine.dgx.cz/copyright-a-jak-spravne-chapat-gpl a to nemluvim o tom hacku

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší