Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je realny aby se ve vesmiru ta lod pohybovala takhle zlehka? jako by na ni nepusobili setrvačne sily. nehejtuju, jen se ptám.
    • Vektory, střední škola :)
    • Ta lod se zlehka nepohybuje, mozna ti ten dojem vytvari externi kamera se kterou muze hybat jak se mu zachce. Jinak pohyb lodi a rychlost manevru jsou omezene pretizenim, ktere teoreticky clovek vydrzi.
      • jo v tom druhm videu ukazují featuru g-force kolem 5:34 - 6:00 že když udelaš moc drsnej manevr tak se ti rozostri videni.
        • seprah
          podobnej efekt je i ve War Thunderu
          • Magister_Peditum
            Podobnej efekt je v kdejakým leteckým simulátoru.
            • Jestli to neni tim že je to reálný efekt :D
      • Já teda nejsem fyzik, ale ve stavu bez tíže snad žádné přetížení být nemůže, když na člověka nepůsobí žádné gravitační pole a není přítomno tíhové zrychlení. Těleso se ve vesmíru pohybuje konstantní rychlostí v tom směru, ve kterém mu byla udělena kinetická energie. To znamená, že pohyb ve vesmíru by měl být okamžitý a bez nějaké setrvačnosti. Ale může se vyjádřit někdo, kdo tomu rozumí, já se přiznám, že fyzika není moje silná stránka.
        • Predstav si odstredivou silu a zrychleni ucitis i ve vesmiru...
          • C-BEAM
            ak by sme mali byť korektní tak žiadnu odstredivú silu nepocíti vo vesmíre ani na Zemi keďže taká sila neexistuje. Pocíti dostredivú silu lode.
            • C-BEAM
              sk: nie. Keby dokázal rozpohybovať telo myšlienkov, čiže keby dokázal myšlienkov ovládať každý atóm vo svojom tele zároveň, necítil by nič ani keby v rýchlosti 1000 km/h zabočil na 5 metroch. To čo cítia piloti v centrifúge alebo v lietadle sú sily ktoré vznikajú medzi tendenciou tela pokračovať v priamočiarom pohybe a pôsobením kresla.
            • lod na to nema zadny vliv...v nasem pripade je jen...udelovac smeru a rychlosti pohybu...stejne by na nej pusobily sily i kdyby byl nahaty ve vesmiru a nejakym zpusobem se dokazal pohybovat - treba silou myslenky
        • C-BEAM
          predstav si že letíš v rakete a sediš v kresle. Lod i ty sa pohybujete velkou rýchlosťou po priamke a ty necítiš žiadnu silu ktorá by na teba pôsobila. V tom s loďou zatočíš prudko do strany, čo sa stane ? Stane sa to, že lod zmení smer ale TY tak ako každý predmet ktorý nie je súčaštou lode nie, tvoje telo má tendenciu pokračovať po priamke ďalej ale loď chce zatočiť, ako to teda pocítiš ? pocítiš to tak, že na teba začne pôsobiť kreslo ktoré ťa bude vytláčať z tvojej dráhy, čím rýchlejší bude obrat tým väčšou silou na teba bude kreslo pôsobiť.
          • Dobře, ale nebude ve stavu bez tíže to přetížení zanedbatelné? Myslím jako, že teoreticky vlastně nic nevážím, takže na křeslo fakticky při změně směru možná nějaká má minimální váha bude působit, ale ne tak jako v letadle v gravitačním poli země. Takže mě křeslo jen vychýlí z mého směru do směru kosmické lodi. SK psal že je rychlost manévrů omezená přetížením, které člověk vydrží - Čili má otázka zní "Může být v kosmu tak velké přetížení, že by ho člověk nevydržel?"
            • C-BEAM
              dostredivé sily ktoré pôsobia na pilotov sú omnoho väčšie ako je sila ťiažová. Je ti určite jasné, že keď robí pilot v lietadle otočku/loop a v jej vrchole je hlavou k Zemi tak aj napriek tomu. že ho tiaž ťahá k zemi je ku kresle ako prikovaný .Jednoducho sila ktorá ho ťahá k Zemi je omnoho menšia ako sila ktorou na neho pôsobí lietadlo proti smere pohybu jeho tela. V tej chvíli by mohla Zem zmiznúť, čiže by si sa ocitol vo vesmíre a nič by sa na silách ktoré na teba pôsobia nezmenilo, resp. by ti bolo jedno že čelíš 7 a nie 6 G.

              To že si na Zemi nedáva atómom tvojho tela hmotnosť, tá je prirodzeným prejavom každej hmoty v našom vesmíre bezohľadu na to, kde sa v ňom nachádzaš. Keby to tak nebolo tak by boli napríklad strelné zbrane vo vesmíre nefunkčné, a keby si vystrelil tak by gulka nemala žiadnu kinetickú energiu keďže do vzorca E=1/2mv2 by si do m dosadil nulu. Ale vo vesmíre ťa projektil z pušky zabije rovnako dobre ako na Zemi.
            • Samozrejme, že môže, tam ide o odstredivú silu. Veď v každom sci-fi máš rotujúce vesmírne stanice, ktoré tak vytvárajú umelú gravitáciu.
        • a kde si vzal ze na tebe ve vesmiru nepusobi zadne gravitacni sily? :-) ty jsou v celem vesmiru jenom se jedna o to jak jsou silne. proc si myslis ze kosmonauti na ISS letaji? prave kvuli gravitaci protoze padaji, jenze se kolem zeme otaci rychleji tak proto nikdy nespatdou (obeznice).
  • No rozhodně na té ekonomické teorii něco je. High-end pc je zanedbatelné procento trhu. Viděl bych to na nějakých 5-6% z celkového herního segmentu. Směřovat hru tam bude hodně riskantní.Navíc hra, která bude stát nemalé peníze při vývoji a to co vybrali jim ani stačit nemusí. O hře není co si zatím myslet, jen to, že to má zatraceně, ale opravdu zatraceně daleko aspoň do bety. Zatím je tady hodně uřvaných fanoušků této hry a být vámi tak krotím své emoce, aby jste nebyli zklamáni.
    • Veskoslav
      Víš kolik je 5-6% trhu pc? Zanedbatelné procento je po 1% trhu. Kingdoms Come má také zanedbatelné procento hráčů. Protože to není casual hra. A pokud by sis dal tu práci, tak by sis přečetl, jaký je finanční rozdíl tohoto financování a financování například EA. A hra má vyjít v Q4 2015 nejdřív, což je více jak rok a půl času. EA za tu dobu stihne 4 Battlefildy;)
    • Mno urvani odpurci jsou zde ve stejne hojnem poctu. *1* Ja osobne si od te hry nic neslibuju a maximalne budu prijemne prekvapen. Ale hned tu hru odsuzovat? Proc?
      Tahle hra je, minimalne co se zpusobu financovani tyce docela unikat, tak proc tomu nefandit? Jak si napsal, Hi-END pc moc lidi nema a tak velci vydavatele jako EA se do podobne hry v nejblizsi dobe nepohrne.
      Pokud by ta hra opravdu uspela, tak se muzeme nejspise dockat vice podobnych projektu. Projektu, ktere by pod rukama velkych vydavatelu nejspis nikdy nevznikla.
      Ja si myslim, ze by bylo super, kdyby podobnych projektu vzniklo vice. Projektu, kde se fanousci muzou vice angazovat ve smerovani vyvoje hry.
      To vse za predpokladu, ze ta hra uspeje samozrejme.
      Ten hate beztak v 90% procentech prichazi od konzolovych radikalistu, kteri nemaji nebo nechteji porizovat hi-END pc.
      Z te hry muze nakonec vylezt cokoliv, ale tem lidem, kteri jim penize poslali to ocividne za ten risk stoji, protoze nikde jinde se niceho podobneho jen tak nedockaji.
  • proč je v tom vesmíru všud etakový bordel? doufám že ve hre samotne bude vesmír prázdny bez všeho toho harampádí, kamenu a asteroidu.
    • Ve vesmíru totiž není gravitace...
  • Ukončuji debatu PC vs Konzole zcela jasným faktem!

    http://kuc.cz/nnikfv
    • Haha. "Vtipné". Pošli raději fotku toho, kdo to vytvořil.
      • konzole jsou zoufalost, smir se s tim
      • Tady máš tu fotku http://www.pixelhorde.de/wcf/images/photos/photo-12-2e6708cc.jpg
        • Keyz
          *15*

          Ale ruku na srdce. Kdo se dané době vyznal v PC tolik aby mohl mít doma mnoho HW a umět ho poskládat. Borec se asi vyzná.

          Spíše bych ho viděl na nějakého smradlavého bojovníka. Který toho hodně uměl ale byl hnusný a smrděl jako prase. Pro svoje dovednosti byl ale respektovaný.
      • Nemusi byt vtipny, staci kdyz je to pravdivy. Se podivej, jedna pc only hra a uz tu konzolebojs breci. *15*
    • +1 *15*
  • Všímate si jak si Veskoslav naklikává a všem s ostaním s jiným názorem opačně. Svina jedna, hlavně, že tady brečel jak spratek, že nekdo na neho má clicbota. Bot zmizel, tak se Veskoslav vrátil do starých kolejí. Ty někomu rikej, že naklikavá mešuge...
    • Asi si koupím brejle *1* První stránka diskuzí a povětšinou hodnocení u tvé lásky je poněkud jiné *1* Navíc možná se budeš divit, ale když s někým souhlasíš a s druhým ne, tak co uděláš? Nedáš mu plus a druhému mínus aby Janové jako jsi ty byli spokojeni? *1* *1*
      • Veskoslav Detected...
        • palte už do piči, vy krystove buzny
      • Zajimáve, že máš plus čtyři a já taky za tu dobu chytl čtyří. Takže Veskoslave, proč se skrýváš ve stínech ???
        • Přečti si ještě jednou, co tam je napsané. A pokud ani potom to nepochopíš, tak jsi osel. *3*
      • Ta paranoia ohledne veskoslavovych alter eg a naklikavani zacina nabirat obludnych rozmeru.
        I ja jsem byl parkrat oznacen za jeho alter ego, coz me opravdu pobavilo a bylo mi toho jedince docela uprimne lito. *1*
        At uz alter ucty pouziva nebo ne, to co tady nekteri predvadi je na hlavu a pulka diskusi se toci ohledne veskoslava a jeho obdivovatelu. Zacina to byt mirne otravne.
        Nemluve o tom, ze tech, co pouziva vicero uctu zde, bude asi vice, ne jenom ten veskoslav. *1*
        • Treba Vrook, jejdasek a podobni spameri retardovanych nazoru stejne jak Srajdoslav.
          • A ty si co za špínu, jestli se můžu zeptat? *1*
            • Proto jsi pridal svoje moudro. To dava smysl. *3*
            • Došlo ti, že nejsem ani jeden? Jenom mi přijde humorné od nějaké houby tady číst takový ty moudra.
            • Ty jsi butthurt veskoslav, vrook nebo jejdasek?
          • No vidis, jejdasek. Toho sem tady nejakej patek nevidel. Ale je pravda, ze zde dlouho nebyl zadny clanek o steamu, tak mozna proto. *1*
  • Líbí se mi, jak tu konzoloví debílci brečí, že si někdo dovolí dělat PC exklusivku s maximálním využitím výkonu PC i do budoucna. Holt když máte topinkovače a tablety ze kterých tady trolujete, tak si to prostě nezahrajete. Koho to zajímá. Tahle hra už je zaplacená, takže vás má u zadku.
    • To co vybrali sotva pokryje náklady, pokud budou chtít opravdu vydělat tak to stejně chtě nechtě budou muset vydat na konzole.
      • Co to meleš? Jaký náklady. To co vybrali investujou do vývoje. Proč by měli investovat víc, než vybrali? Proč by měli něco vydělávat? Je to crowdfundingová hra. Tohle není EA nebo Blizzard lol...
      • Jop, za deset patnact let az bude mit konzole vykon jak dnesni mainstream.
        • J máš pravdu v tu dobu vyjde právě Star Citizen.
          • To je mozny a me celkem ukradeny. *3*
  • Nudaaaaaaaaaaaaaaaa. Další KickStarter nudaaaaaaaaaaaaaaaa. Otočme list.
  • Nevím, Nevím. Upřímně jsem měl za to, že tato hra má mít fyziku. Ačkoliv nejsem fyzik, myslím si, že náraz do asteroidu by měl být pro stíhačku fatální.
    • Ve hře můžeš roztřílet/ustřelit snad každou sebemenší část, dokonce i prostřelit a zničit zařízení uvnitř, což bude mít následky na funkce lodě, ale jinak hra nemá fyziku...
    • Ravenshot
      Já věřím, že každý rozumný člověk od první předváděčky prvního létání pre-alfa verze modulu, ke kterému bylo video, kde popisovali pár bugů, se kterými se museli vypořádat pár dní před předváděčkou, snad nečeká, že všechno bude fungovat na 100 %. Chris chtěl ukázat náraz, chtěl ukázat odlomení křídla od asteroidu a to se nevydařilo. Z jeho záměru je ale jasné, že s takovou fyzikou se počítá. V tento okamžik pak nechápu, jaký jiný význam, než sarkasmus, tvůj příspěvek přináší. Pokud máš potřebu být sarkastický, tak by mě zajímalo proč.
    • měl jen zapnutou nesmrtelnost
    • o to se bat nemusis ;]
  • spoock
    první vesmírný simulátor, který mě zaujal, jen doufám, že časem udělají i ten konzolový port
  • O co tady vlastně v té hře jde, že pcčkáři z toho uchcávají do kalhot? Máš volný vesmír a planety a k tomu nějakou postavu s kteroukoliv můžeš odejít z lodě a chodit po planetě a např. obchodovat či něco nebo jenom pořád lítáš jak šulínek, to by v tom případě byl docela kopr.
    • Se mi líbí, jak pod článkami o SC konzolisti vždycky řvou *15*
    • Veskoslav
      Znáš Google? Pokud neumíš použít vyhledávač a něco si o té hře zjistit, tak nemá cenu se s tebou o čemkoliv bavit.
      • Neznám. Co je to? Co kdyby jsi slušně odpověděl o čem ta hra má být. Podle obrázku jen o lítaní, ale to zas neštimuje s tím, jaké technologie tam mají použité. Na co nějaký cryengine a Dx11 a podobné kokotinky, když uvidíš max látající páku.
        • Ravenshot
          A co kdybys slušně podal názor nebo otázku a zbytečně něco nekritizoval se sarkazmem? *2*
          • Pff. Když jsem se zeptal o čem to má být. Nikdo mi neodpověděl. Tak kde to jsme? Oni vybrali 50mega a lidi ani neví, za co platí. To ta hra od Vávry- Bude to středověké RPG bez draků. Jízda na koni, šerm apod. a člověk si udělá obrázek, tady je to pro vědmy.
            • Jenže kdybych se zeptal normálně bez peprných výrazu, narážek a kapky sarkazmu, tak by to byla nudná diskuze a to tady přece nikdo nemá rád. *2*
            • Veskoslav
              Kdyby ses zeptal na začátku normálně, normálně bych ti hned odpověděl;)
            • Ravenshot
              Ono to jde vždy, jen musíme vědět, že je to žádáno. Já jsem z tvého příspěvku třeba vůbec nepochopil, že se ptáš, naopak. Zapírat informace ke hře, která se mi zdá nadějná, by nedávalo smysl *3* .
            • Děkuji Vencovi a Vráně. Vidíte, že to jde.
            • Ravenshot
              No protože jsi použil otazník, tak ano, teď konečně chápu, že jsi se na něco ptal, protože zbytek tvého původního příspěvku po otázke vypodíval o tom, že jen něco prohlašuješ. Z toho žádná otázka nevycházela.

              Na všechno, co jsi se ptal (krom toho uchcávání) lze odpovědět, že ANO. Tvůj avatar se bude moci volně pohybovat po základnách, hangárech (nejenom tvých) i planetách (ze začátku však ne po celém povrchu planet, jen oblasti měst, kde lze přistát; zhruba řečeno). Obchodovat můžeš téměř se vším: suroviny, zbraně, nelegální předměty, potraviny… Povolání nejsou omezená, jmenovat lze třeba: obchodníci, přepravci, žoldáci, piráti, medici, průzkumníci, těžaři, lovci odměn… Létání je důležitou složkou hry, ale není jedinou, protože budou existovat i ruční zbraně po boj na planetách i uvnitř lodí. Vše zmíněné, by mělo fungovat ve finální verzi hry.
            • Veskoslav
              Některé planety budou sloužit i jako pozemní bojiště. Většina planet bude mít svoje obchodní stanice+vesmírné stanice na obchod. Tvá loď je plně modifikovatelná. Od zbraní, motorů až po nákladní prostor. Takže nemáš danou loď a s ní jeden pořád. Máš více druhů lodí, zbraní atd. Navíc pokud nemáš loď pojištěnou, máš problém. Hra je jak MP, tak SP. Záleží, co budeš chtít hrát. MP bude na bází vlastních servrů, kde si budeš dělat, co "chceš" a jak chceš. Zbytek info je zbytečné vypisovat, na to ani 5000 znaků nestačí, aby to člověk popsal;) Doporučuji fan stránku od českých tvůrců, tam máš všechno podrobně rozepsané.
            • aa: V tom případě věz, že by tě ta hra skutečně měla velmi zajímat. Ale vypisovat ti co ta mvšechno má být a jak to má fungovat ti fakt nebudu, přečti si to třeba tady: http://www.star-citizen.cz/ ;-)
            • Ne, položil jsem dosti filozofických otázek. Zajímá mě, jak to bude s planetami a obchodem. Je možné vystoupil z lodi, projít si planetu(čast) koupit např. nové zbraně. Přídat se např. k nějaké žoldácké skupině apod. Chápeš? Taková hra by mě samo zajímala.
            • Ravenshot
              Myslíš tuhle tvou otázku?

              "O co tady vlastně v té hře jde, že pcčkáři z toho uchcávají do kalhot?"
      • On je trochu problém, že o té hře neví nikdo nic. Všechno je zakryto dost hustou mlhou a přijde mi, že jde jen o jeden velký hype a nikdo vlastně netuší, co bude finální produkt obsahovat.
        • Veskoslav
          Hype dělají hlavně fanoušci. A stačí obyčejný youtube kanál od StarCitizen a tam dostaneš minimálně dost informací k základní hře. Pak máš ještě oficiální stránky a pokud ani to nestačí a neumíš ani angličtinu, je tu česká fan stránka+překlad videí.
        • Ravenshot
          Nikdo nic neví, ale komentuje se to dobře očividně *2*. Kdo chce, tak si o tom něco zjistí, kdo nechce, je odkázaný na ostatní, aby mu ty informace postkytli. Pak ale záleží na příjemci, jestli takové informace považuje za vhodné nebo mu přijdou vtíravé, protože má třeba předsudky (Kickstarter, předhazování konkurence k EVE, Chris, neustálé vybírání peněz…). Hra nemá klasický marketing a je závislá spíče na word of mouth. S tím moc udělat nejde. Pokud má ale někdo a priori negativní přístup už na začátku, je těžké mu nabídnout informace, protože je s radostí hned zahodí nebo bude automaticky shazovat.

          Co bude ve finální verzi neví nikdo a to ani Chris Roberts. Ale, ten kdo se o hru zajímá nebo se o ní chce něco dozvědět, může si udělat docela slušnou představu o tom, co by mohl finální produkt obsahovat.
          • Takže nikdo nic neví. Bože. A tady to mají pcčkáři za modlu. To mě poseer. To je zas další pc-sranec, který okrade naivní nerdy. Ach bože.
            • Ravenshot
              Já budu parafrázovat svůj komentář a změním uchcávání za modlu:

              "Znám mnoho lidí, co se na tu hru těší, ale že by byť jeden k ní modlil? To opravdu ne *2*. Většina lidí to bere střízlivě, mají svá očekávaní, která se buď naplní, nebo nenaplní. Toť vše.“

              S takovým přístupem moc nechámu, jak jsi mohl níže reagovat na Veskoslava se slovy "Neznám. Co je to? Co kdyby jsi slušně odpověděl o čem ta hra má být."
    • Ravenshot
      Znám mnoho lidí, co se na tu hru těší, ale že by byť jeden z ní uchcával? To opravdu ne *3*. Většina lidí to bere střízlivě, mají svá očekávaní, která se buď naplní, nebo nenaplní. Toť vše.

      Druhá část komentáře – to nemá cenu komentovat *1* .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit