Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paulcz
    hmm díval se někdo, že ta grafika na který to na PC běží stojí asi tolik co bude stát celá PS4 (v USA) ? :)
  • To je teda ostrá diskuze, ale myslím že nikdo o nic nepřijde, když si ji, stejně jako já, celou nepřečte :)
  • Rozdil mezi 25-30-60 fps je docela velkej , ale pravda je ze plno lidi to nerozezna, z mojeho pohledu jsou to stastni lide :)
    • Hanzales
      Já to rozlišuju trošku jinak. U Crysis3 singlu mi třeba těch min 30 fps bohatě stačí (pokud to pod tu hodnotu nějak neklesá). U simulátoru s volantem je zase těch 60 fps skoro povinnost. Tam pokud to jde pod 40 fps už jde troške cítit lag v řízení. Co se týče zobrazovacího zařízeni, když jsem měl jednu dobu k PC připojenou LCD telku, tak jsem si všimnul, že je obraz malinko opožděný taky až při hraní závodní hry. Jinak mi to ani moc nepřišlo a nebylo to nějak moc výrazné. Nejlepší pro oko je samozřejmě zamčených 60fps, ale většině her v singlu těch 30-35 fps myslím velmi bohatě stačí. Ke zbytku tématu diskuze se radši vyjadřovat nebudu :) Mám celkem slušné PC, ale k 50K má fakt daleko, zatím stíhá vše v 1920 na plné s AA/AF v pohodě. Na vše včetně periferií jsem si vydělal sám. K tomu jsem za pracovní úsilí dostal na konci jednoho roku PS3 a na konci druhého Xbox360. Absolutně toho nelituji a veškeré ty exclusivky patří mezi mé velmi oblíbené hry, ale PC s jeho nabídkou titulů, možnostmi, cenami her (hurá Steam akce) a multiplatformních her v lepší kvalitě (gamepad jde připojit vždycky, stejně tak jako telka atd.), prostě PC bych se vzdal až jako posledního. Ale samozřejmě to máme každý jinak.
      • pises kraviny a vubec tomu nerozmuis hrat pod 60fps?asi ses chudej clovek
        • Hanzales
          Nevím, jak to funguje níže, ale ode mne se více než téhle reakce nedočkáš ;o)
  • Už zase konzole vs. PC war? Proč lidi ať si každej hraje co ho baví. Já třeba mam PS3 kvůli console exclusive hrám a (dnes ještě slušné) PC kvůli PC exclusive. Samozřejmě je blbost kupovat jednu hru na obě platformy, ale proč se tu zase bijete jak malé děti?
    K věci: video z PC samozřejmě detailnější textury, video z PS4 na první pohled lepší např liquid flow - ta láva vypadáp líp.
    • Inquisitor
      To viš to je taková lidová zábava. Nuda je holt sviňa.
  • deridon
    koukám, zase Veskoslav gang versus TheGGG gang.. bude se zase promazávat jako minulý týden? :D
    • Veskoslav
      No jelikož je tu GGG a Doctor proti zbytku, tak nechápu jaké gangy.....Navíc osobně mi je to jedno, ale někomu může být nepříjemné spojovat ho s mou osobou. A je jedno, že můžeme mít podobné názory.
      • deridon
        dva proti zbytku? no nevim.. já osobně s tebou občas souhlasim, co se týče herních názorů, ale pak se většinou povyšuješ a nadáváš, i když na tebe i sám TheGGG třeba nereagoval vulgárně, to že je troll je věc druhá
        • Veskoslav
          Máš pravdu, že je moje chyba, když se snížím k urážení a nadávkám trolí partě....Pak je to ještě horší....
          • TheGGG
            nemusíš se mi omlouvat. Chápu tlak tě občas přinutí říct něco čeho pak lituješ. Každý ale ví že nadávat je lehké, ale odpouštět těžké. Odpouštím ti, až zestárneš pochopíš kde byla pravda.
            PS: nejsem troll, jen mám názory které mainstream neschvaluje
            • TheGGG
              Ty asi nevíš že reálná fakta nejsou to co ty považuješ za správné, stejně jako to nemusí být to co považuji za správné já. Bohužel ty jsi tu za celou dobu nebyl schopen nějak podložit své tvrzení, a tak je více než jasné že jsi jen prskající fanboy
            • Kdybys někdy chodil do školy, tak bys věděl, že každý názor, který je pravdivý, má i nějaký reálný základ. Ty tu vymýšlíš nesmyslné teorie a nevadí ti to předkládat. Ve škole by tě ale naučili, že je potřeba k tomu mít i nějaký teoretický základ. Není to o žádném fanboyství nebo pocitech, ale o reálných faktech.
            • TheGGG
              Studovat? Ona je nějaká škola pro pc fanboye?
            • Ano, aneb jsem tak jiný a lepší :D Nejdřív by to chtělo trochu studovat a pak bys měl takové názory, které třeba i dávají smysl. Takhle to bude stále trochu mimo.
  • Nevím kde jste konzoláci vzali že máte více exkluzivit, PC jich má daleko více, ty vaše "samozvané AAA" pro masy si nechte. *2*
    • to mas pravdu travian a podobny lejna si muzete nechat...
    • God-of-War
      Nejsou samozvaný, sou oprávněný.
    • PC ma skvele tituly o ktere bych nerad prisel - shogun 2, stalker, zaklinac, terraria, magicka, jagged aliance 2, fallout tactics a rada dalsich.

      Konzole maji rovnez spoustu skvelych her o ktere bych nerad prisel - red dead redemption, heavy rain, demon/dark souls, dragon's dogma, metal gear solid 4, tokyo jungle, okami, killzone 3 mp, goldeneye reloaded, sports champions, uncharted 2 a rada dalsich.

      Nema naprosto zadny smysl resit co je lepsi, protoze dobre je vsechno a clovek zuatane velmi ochuzen bez jednoho i druheho. A to nezminuji hry z dalsich platforem, z psp, ps vity, ds, wii a tak dale. K cim vetsimu vyberu ma clovek pristup, tim lepe pro nej. Neco z toho odsuzovat je cira hloupost
      • Maarta
        Ano ano, moje řeč.
        • Hanzales
          Mně nenapadá na konec vlákna napsat nic jiného, než "?" :)
      • A co těch 30 FPS? To i z dobré hry udělá dost špatnou. Nebylo by lepší to nejdříve vydat na slabý HW a po nějaké době pro fajnšmekry i na ten pořádný - PC?
        • Nevim kolik fps ma red dead redemption, killzone 3 a dalsi zminene hry, ale z herniho hlediska jsou naprosto v pohode. A 60 fps je sice fajn, na konzoli ho ma treba Rage, ale 30 fps z dobre hry spatnou neudela. Treba to Dragons Dogma hraju uz rok a porad me to velmi bavi, je to naprosto fantasticka hra. A zatimco vetsina her me omrzi driv nez je dohraju, tak dragons dogma tocim porad dokola. Pro me je to hra desetileti. Takhle dokola hraju jen vyjimecne tituly, treba ufo enemy unknown, jagged aliance 2 nebo system shock. U nich take neznam fps a neni to pro me dulezity. Dulezity je, ze me mimoradne bavi.
        • Maarta
          Prosím tě, pořád řešit takové kraviny. 30FPS na televizi stačí. Vždyť filmy klidně třeba mají 24 FPS a nikdo na to nenadává a neprudí kvůli tomu
          • Filmy hodně ovládáš, co? Fakt, to je tady tragédie.
            • TheGGG
              V tom případě jsem rád že jsem si v tobě udělal jasno
            • Přesně.
            • TheGGG
              tak todle je gól, lidi co sedí na gauči jsou tlustý pr*sata a ti co na židli sportovci že?
            • Proč bych měl hrát na televizi? Jsem snad tlustý prase, kterýmu stačí při hraní ležet na gauči? Nikde snad neni daný, že musim mít hrát na TV, ne? Hlavně input lag mají i monitory a celkově nevím, co tu řešíš, když jsem psal úplně o něčem jiným.
            • TheGGG
              mluvíme tu o hraní na konzoli s Tv a ty najednou vytáhneš něco o herním monitoru. Takže ano taky se směju
            • Jo, no, třeba tam jdou chytat programy :D OMG, tohle je hodně dobrý. Jestli je tu na games pokaždý taková zábava, tak zajdu častěji.
            • TheGGG
              škoda že televize je něco jiného než herní monitor.
            • Já ale hraju na herním monitoru a nějak jsem vůbec neřešil lag televizí. Nechodil si s Maarta do školy? Tam čtení nebylo povinné?
            • TheGGG
              odepíšu a vysvětlím

              při nákupu televize jde hlavně o to jaký má inputlag, což se hodně projeví na odezvě při hraní.
              V českých obchodek a od českých prodavačů se o tom nic nedozvíš. ani v českých recenzích se o inputlagu nepíše. Pokud si počteš zahraniční recenze zjistíš že se v nich o inputlagu píše dost.
            • Evidentně nic. Jsem z toho zmatený a nevím, co více ti k tomu mám psát. Pokud bys mi ale vysvětlil tu tvoji teorii, kde počet FPS nesouvisí s odezvou, tak to by mohlo být dost zajímavé čtení.
            • TheGGG
              ??? cože, co o tom nevím pověz, nebo zase neodepíšeš.
            • Aha, tak to bys mi měl vysvětlit, ale to by asi nešlo, protože o tom nic nevíš. Chápu. Hlavně na televizi hraješ jen ty.
            • TheGGG
              trololo co? Počet FPS nesouvisí s odezvou. Jestlis měl někdy na konzoli problém s odezvou bylo to kvůli nízkému inputlagu a to už je problém televize
            • Ono je to těžké, když neumíš číst. A klidně mi piš něco o urážkách. Ale řekněme, že ti to chci vysvětlit a nevadí mi, že máš delší vedení nebo neumíš číst.

              Hry se hrají. Musíš je tedy nějak ovládat. A vůbec tě nezajímá, jestli vidíš plynulý obraz, ale hlavně to, jestli ta hra na tebe reaguje. Mít 30 fps je prostě nepříjemné, protože ta hra moc nereaguje. Při zvyšování FPS máš plynulejší obraz, což není až tak podstatné, ale hlavně máš rychlejší odezvu. A proto je to tak podstatné, protože hry se hrajou!
            • Maarta
              hele, než začneš urážet a rozdávat rozumy jak nadržený puberťák, tak bys měl vůbec něco zjistit o animaci, když se tak navážíš do čtení.

              Viz.
              http://cs.wikipedia.org/wiki/Animace

              takže si to přečti a šoupej si pak dál nohama u 120 FPS.

              24 snímků za sekundu je prostě dostačující, takže 30 FPS z 2m pozorovací vzdálenosti je naprosto v klidu.
            • A co čtení, brali jste ve škole? Nebo si chyběl?
            • Maarta
              Co se ti nezdá? 24 FPS je standart, u kterého lidské oko vidí spojitý obraz. To je známý fakt, s tím holt nic neuděláš, ať se ti to líbí a nebo ne.
        • TheGGG
          Stabilních 30FPS je ve většině případů naprosto dostačující. Pokud jsi extrémě citlivý jedinec co hraje na PC se 120FPS pak to možná cítíš, ale jinak ne. Nedávno jsem hrál HALO 4 a 30FPS bylo naprosto v pohodě
          • Kam na to chodíte? Vás někde klonujou a nebo něco jako MLM? Dyť je to nesmysl a ví to každý hráč.
          • walltar
            Já teda extrémě citlivý jedinec nejdem, ale 30FPS a 60FPS je obrovský rozdíl ... 60FPS a 120FPS už tak moc ne. Nezkoušel sem to teda na televizi, takže je možné, že tam se to stírá ale pokud máš i levný monitor (já osobně mám starý 24" benq) tak okamžitě musíš poznat, kdy jede hra na 60FPS a kdy ti jede na 30FPS.

            Ale dřív sem se starým PC taky hrával na 30FPS a myslel sem si, že to vůbec není rozdíl, dokud sem to nezkusil.
            • TheGGG
              Aha už vím kde je problém 30FPS gamepad to je něco uplně jiného než 30FPS myš. Když k tomu přidám velkou LED a vzdálenost 2,5 metru je zážitek podstatně lepší než před komplem.
            • Ještě nějakou další teorii bys tam měl? :D
            • Maarta
              Tak ono při tom hrajou roli dva docela velké zásadní rozdíly:
              1. televize (teda spíše hry), mají menší rozlišení, než na pc.

              a hlavně
              2. pozorovací vzdálenost obrazu u monitoru a televize je výrazně jiná. A právě tato vzdálenost oko oblne tak, že bohatě stačí 30 FPS a bohatě stačí menší rozlišení...
            • Já se bojím, že většina konzolistů to fakt nepozná. Jak píšeš, 60 a 120 není už moc vidět, ale zase máš rychlejší odezvy, takže se to jednoznačně vyplatí. Samozřejmě s kvalitním monitorem.
      • TheGGG
        já tu na pc nadávat nezačal. Rozhodně ale nebudu přehlížet rádoby vtipné komentáře pc fanboyů co si neodpustí vlést na diskuzi k ps4 a buze*ovat.
    • Nemyslim si ze nekdo rikal ze maj konzole vic exkluzivnich titulu, spise vic kvalitnich exkluzivnich titulu...a to je pro současnou generaci jednoduše pravda...
      • Kvaliktní jak pro koho, pro mě rozhodně ne. *4*
      • walltar
        Nemáš pravdu PC má mnohem víc kvalitních exkluzivních titulů ... a vzhledem k tomu, že kvalita u hry je totálně subjektivní tak to co si řekl, jednoduše není pravda. NEmůžeš míchat názory a fakta .... používej slovo dražších ... ale cena vývoje se nerovná kvalitě hry. Jak už nám ukázal SWtoR, AssCreed3, AssEffect3 a podobně
      • Například které? Ty dětské hry pro všechny při 30 FPS? Beru třeba závodní hry, ty jsou kvalitní, ale oba víme, že na PC máš skvělé závody s lepší fyzikou. Arma, Starcraft, Minecraft... nějak mě nenapadá nic dobrého na konzolích. Pomoz mi ;-)
        • Můžu pomoct já..... pokud bereš konzole jako celek, kvalitních exkluzivit je poměrně dost - třeba Super mario galaxy na PC není, Metal gear solid 3 a 4 taky ne, God of war série absentuje celá, některé díly Resident evila jsou jen na konzole, Výše jmenované mají na metacritics zpravidla přes 90, takže se dají pokládat za velmi zdařilé ale jak já říkám, každému co jeho jest *3*
          • Jasný a Metacritic je přesný ukazatel kvality. To by teď nový Bioshock byl nejlepší hrou na PC všech dob :D
            • Tak to jo, to že by konzole vládly a PC nějak paběrkovalo si nemyslím, jen jsem poukazoval na to, že mají co nabídnout a to nehledě na případný výkonový deficit vůči PC.
            • Mně MC až tak nevadí, jen jsi ho tam zapojil jako přesný ukazatel, což není. Tebou zmiňované hry jsou určitě dobré a mám je rád. Je pak otázkou, jestli kvůli dvěma hrám má cenu řešit, že PC scéna umírá a konzole vládnou :D
            • Hry co jsem jmenoval považuju za kvalitní já, ale abych se nesnížil k prázdnému plácání, přidal jsem zobjektivňující ukazatel. Pokud to co jsi napsal mám brát jako výzvu, tak je to tvoje hlava vs desítky zprůměrovaných recenzí z metacritic, takže asi tušíš, k čemu bych se přiklonil víc...
            • :D
            • TheGGG
              taky že skoro je.
              A neboj hraji ho na PC s 60FPS *3*
        • TheGGG
          Je vidět že jsi na konzoli nikdy nehrál, 30FPS bohatě stačí. Jinak arma nudný benchmark pro hlupáčky co si musí něco dokazovat, starcraft odpad z bližardí dílny příběh, propracovanost světa i strategie jako taková na úrovni nezávislé hry z kazachstánu.
          PS:minecraft jsi tam napsal jen ze srandy že? Tu hru IMO nikdo nehraje, jen desetiletý děcka dávaj komenty na you tube jak postavily model svýho ústavu.
          PS: Ale chápu, až na pcčku bude dragons dogma, dark souls (v nějaké jiné než totálně mr*kovské kvalitě) a další konzolové pecky dej mi vědět. Do té doby hraj třeba metina já zůstanu u skutečných her.
          Jinak jestlity tři hry cos vyjmenoval nejsou blbiny pro všechny tak nevím *1* *1* *1*
          Dnes tu fakt perlíte
          • Dle mě máš stejné IQ jako ten na na obrázku
          • Ta tvoje "mrdk*vská" kvalita jak píšeš je stejná jako na konzolích, a víš proč? no protože je to port z konzolí. Arma je simulátor, ne bechmark, hlupáčku
            • TheGGG
              Dark souls je na konzolích perfektní, doj*bané ovládání a tuna problémů byli jen na pc
          • Troll: 3/10. Špatně vybrané cíle a špatná argumentace. Body získává za dobře odhadnuté obecenstvo.

            Pokud vážně míněný příspěvek:
            Nevím jak zbytek osobnosti, ale hráčská část je silně zakrslá a není schopna pochopit složitější a náročnější hry. (Strop kolem CoD nebo Halo) Ukázkou je nepochopení simulátorů jako Arma případně neznalost celé kategorie, která se typicky neobjevuje na konzolích.
            Shrnuto: Příliš mnoho idiocie v příspěvku.
            • TheGGG
              příliš mnoho arogance od člověka co si myslí že když hraje simulátor je něco víc než hráč CoD nebo HALO
          • spíš to vypadá tak že bys pc chtel a ty hry bys taky rád hrál ale nemáš na to, hold si budeš muset počkat
            • Veskoslav
              Doporučuji si otevřít pravidla českého pravopisu a zjistit si rozdíl mezi holt a hold......Ale chápu, t, d je to jedno.....
            • TheGGG
              mám PC, jen říkám co je zřejmé a narážím na vlnu pokrytců
          • Je videt ze jsi omezeny. Tak hlavne ze se za to nestydis.
            • TheGGG
              120FPS absolutní zbytečnost které tvé oko nevyužije, ale pokud máš lepší pocit tak proč ne.
            • Snažím se mít 120 u všeho. To je dlouhé povídání a ty končíš už na začátku s tím, že 30 stačí.
            • TheGGG
              30FPS nebo 60FPS jaký jsi v tom poznal rozdíl? A na kolik FPS ti běžel B3 na PC. Mě mezi 55-60FPS a stejně jsem hrál radši na PS3
            • Aha a jsme u jádra problému. V pohodě :D To je hodně dobrý a opravdu pobavilo. Někomu evidentně stačí HODNĚ málo a pak tu může psát podobné věci o konzolích. To pak jo.
            • TheGGG
              Klidně, B3 jsem hrál jak na PC tak na konzoli a oboje bylo v pohodě.
            • Starý dobrý časy? Ukaž mi hratelný Battlefield 3 na konzolích.
            • TheGGG
              takže nevíš co napsat. Tleskám ve stoje *7* *7*
            • Jestli se ptas z ceho usuzuju tak asi nebudes ani moc chytrej ale i to se stava a neni treba si s tim delat hlavu.

              S hlupakem se ale argumentovat bohuzel neda tak jsem si radsi usetril trochu casu na nejaky uzitecnejsi veci...
            • TheGGG
              pořád jen urážky, ale rozumný argumnet nikde. Co vám vadí že mám radši konzole, že nesnáším blizzard a lidi co jen vzpomínaj na starý dobrý časy? To že nesnesete cizí názor je jen smutné
            • walltar
              Já bych neřekl, že je omezený ... prostě si jenom léčí nějaké mindráky na diskuzi a hraje si na Trolla. Teda aspoň v to doufám, protože pokud existují lidi jako on v reálu tak se začnu bát chodit na ulici abych něco takového nepotkal.
            • TheGGG
              řekni podle čeho v mém příspěvku tak usuzuješ. Nebo je to jen plácnutí do větru?
          • Tak to sis asi splet fórum, vůbec nechápu, o čem píšeš :D
            • TheGGG
              Vážně? Já myslel že poslední kategorie vtipu jsou ty veskoslavovy příspěvky a fakt že PC scéna ještě nekrachla
            • Tohle je asi tak poslední kategorie, která vůbec je. Jestli je to pro tebe druhá, tak to lecos vysvětluje.
            • TheGGG
              Pro takové jako ty stačí i fóry druhé kategorie.
            • Haha, asi humor lidí tvého kalibru, ne?
            • TheGGG
              http://rlv.zcache.com/funny_iq_test_t_shirts_gifts_card-p137950963578961084envwi_400.jpg
        • Maarta
          Halo, Uncharted, Gears of War, Forza... A dalo by se pokračovat ;-)
          • Jsem zapomněl na Uncharted. To je celkově dost tunel o ničem. Příběh tupý, ale jednička byla docela originální. Na PC by to mělo kolem 8. Nic moc, no...
            • Řekni co za hry na PC je tak svělýho ,že uncharted je ''nic moc'' a auta na pc lepsi nez Forza...lepší auta nenajdeš :)
          • Halo je hodně tupá střílečka s maximálním auto aimem a 30 FPS. Příběhově je to slabší, ale na PC by to třeba kolem 7 dostalo. GOW je pecka, to rozhodně beru, ale nejlepší jednička je i na PC. Forza jsou ty auta, které máš na PC lepší. Jen pokračuj :)
            • Maarta
              To ne, já neříkám, že PC stojí za nic, co se týče hraní, to si nemyslím. Jen jsem vyvracel Tvůj názor, že na konzolích nejsou exkluzivní hry. Já osobně mám PC na práci, konzoli mám na zábavu a odreagování :-)
            • Nikdo neříká, že tam nejsou. Také tam máte nějaké hry. Jen při pohledu typického konzolisty to vypadá, že na PC máš jen Malování a Miny a na konzolích je to to pravé hraní :D
            • Maarta
              Tak zapomněl jsem třeba ještě na Dargon's Dogma... Prostě ty hry tam jsou ;-)
            • Vlastně Halo 1 i 2 je na PC, tak každý může vidět "kvality" této série. Další díly nic lepšího nepřinesly.
  • TheGGG: Proč nechápeš že máš nevyvinutý mozek, že nerozumíš příspěvkům ostatních ale stejně odepisuješ, držíš se své pravdy jen proto že jsi rozmazlený fracek který má co chce od rodičů. Tak tě prosím táhni už do prd*le.
    • 150 příspěvků od GGG na téma: PC za 50 000,- ten chlapec to nemá v hlavě v pořádku.
      • TheGGG
        poklona
    • TheGGG
      Né teď jsi mě odhalil, člověk co nemá rád frajírky co se chlubí že mají kompl za 50 000,- a každý den ho upgradují určitě dostane od rodičů co chce. Jinak možná bych i táhl do pr*ele, ale dost pochybuji že bych tam našel tak milou společnost jakou mám zde.
      • ?? by mě zajímalo kdo se tu chlubí počítačem za padesáttísíckorunčeských, ty máš opravdu IQ xboxvého ovladače
        • TheGGG
          kdo mluví o tobě, stačí si jen občas pročíst diskuze a to nejen tady, pak pochopíš že pcčkáři jsou jen vychlubačná banda co nemá co hrát
          • když nemluvíš o mě tak proč to tam pleteš? A já jsem PC only blbe, a nevymlouvám ti že ta tvoje krabička je na h*vno. Drž pec a zalez do ponožky nebo od kuď si se vyloup. Ty potěre z kopřivy.
  • Ty technologie vám trochu lezou na mozek lidi. Co takhle se jít v neděli provětrat ven?
    • TheGGG
      http://4.bp.blogspot.com/-7lpuFX3VVfI/T6Ll02LjtkI/AAAAAAAAFH4/wrCb8s7SWIk/s1600/achievement-unlocked-detail.jpg
    • Veskoslav
      Nevím, jak u Vás, ale tady v Ostravě je kalamita:)
      • Vezmeš zimní bundu, kulicha s bambulí a vyrazíš.

        Co já bych za to dal, kdybych tady měl půl metru sněhu a mohl se jít vyřádit :D
        • Veskoslav
          On je problém, že z toho, sněhu se nedají stavět sněhuláci a to nemluvím ani o sněžných pevnostech:(
          • Hned bych si šel postavit svůj Dunwall před barák kdyby to šlo! *9*
      • Paulcz
        a všude jinde je zima jako prase :)
  • Maarta
    No vidím, že diskuze opět na úrovni :-D
    • Maarta
      No tak, děcka, slušné chování a žádné hádání *2*
  • Radioaktivni_surikata
    Videa vypadají téměř totožně, rozhodovat bude framerate. Výkon stejnak nikdy nebyl a ani nemůže bejt doménou konzolí kvůli jejich dlouhýmu životnímu cyklu. Hlavně že to má 8 GB rychlý ramky, textury u multiplatformních her jsou strašný už dost dlouho, takže máme vyhlídky na lepší zítřky.

    A mohli byste se místo toho urážení už konečně pozabíjet? Byl by klid...
    • well that escalated quickly.
    • Maarta
      Grafika jak grafika, ono některé se mi osobně graficky líbí i na současných konzolích, protože spíše mne zajímá hratelnost. Takže od nové generace si spíše než zlepšení grafiky slibuji zlepšení hratelnosti, AI, tozloha prostředí, fyzika a plno jiných dalších věcí, které záleží na možnosti procesoru zvládat výpočty na pozadí.
      Nemůžu si totiž pomoct, ale hru podle mne právě dělá toto, a ne ultramegasuperskvělárelistická grafika, jak si tady plno lidí asi zřejmě myslí. A v tomto právě budou podle mne docela znatelný skok oproti stávající generaci...
      Každopádně je mi jasné, že zdejší rozumbradové a fanatičtí PCčkáři, kteří si myslí, že jen jejich víra je ta pravá mne plno chabými argumenty zašlapou do země, ale prostě si myslím, že hry jsou od slova hrát si, takže o zábavě, a ne o tom, kolik částeček prachu mi relaisticky poletuje vzduchem a jakou mají texturu :-)
      • Radioaktivni_surikata
        Nechci ti kazit představy, ale grafika bude to, co poskočí zdaleka nejvíc. HW už na velikosti prostředí dlouho nehraje roli, vše se řídí náročností na vývoj. Udělat skriptovanej koridor je mnohem jednodušší, protože nikdo nemusí připravovat tisíce variant "co když hráč udělá tohle, a co když udělá tamto". Levnější vývoj, levnější betatest, rychlejc hotovej produkt. Stejně tak AI není žroutem výkonu. Fyzika sice poměrně náročná na výpočty je, ale opět bude záležet především na vývojářích, ne na HW. Je to taková dvousečná zbraň, kterou je nutný velmi šetrně nastavit a ošetřit, protože dokáže vykouzlit dost nežádoucích situací. Rád bych se pletl, ale bude to teselace, DoF s filmovými filtry, textury a stínování, co podle mě znatelně poskočí (čili věci, který už dnes víceméně jsou na PC a logicky budou tím prvním, co se přesune na konzole). Na hratelnost nemá konzole bez nějakejch speciálních periferií moc vliv.
        • Maarta
          Jasně, záleží už na vývojářích, jak s danými možnosti naloží. vše co jsem tím chtěl říct, je v podstatě to, že výpočetní výkon vzroste a tím i možnosti. Jak už s tím naloží studia, jestli budou líní a půjde jim jen o prachy (jako že bohužel půjde), to už je věc druhá.
          Novým konzolím docela věřím, protože když porovnám stávající generaci a novou, tak tam posun je. A z toho je třeba vycházet, a ne se nesmyslně dohadovat, že dneska PC za 30k má lepší výkon a kdo ví co dál tady místní experti píšou. Každopádně počkáme a uvidíme :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit