Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Libi se mi, jak tady vsichni resi, odkud se to stahne vlastne ´legalne´ ale co takhle tvurcum prispet, kdyz hru tak ocekavate?!
    • Ti kteří se na tu hru těší si jí koupí ,i kdyby neřekli tuhle hovadinu, ty co si jí chtěli stáhnout se bez ní obejdou, ostatně je spousta jiných her *4*
  • paragraf číslo 30. V prvním odstavci se píše doslova: Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou - závěr? "čímž je tedy stahování hudby a filmů legální, tedy alespoň z hlediska autorského zákona"

    Zdroj, digitalne.centrum, pouhé stahování her je v ČR naprosto legální, nevim co se zde řeší.
    • stahování softwaru "naprosto legální" není. když nechápeš výklad toho zákona, mrkni alespoň do nějaké právní poradny na netu, kde tyhle dotazy ohledně stahování z rapidshare byly vysvětleny dostatečně ;)
      • celý text je převzatý ze zdroje a ten věř, že ponětí o výkladu zákona má, nevim o čem meleš, stahování her je legální a tím to hasne.

        mrkni se do tý tvojí poradny kterou zmiňuješ a hoď sem příslušný zákon a paragraf, který speciálně upravuje stahování z rapidshare, to mě tey opravdu zajímá :D
        • stačí když si znovu přečteš ten bod, který jsi sem vykopíroval ty, zamyslíš se nad ním, a pak si ho přečteš znovu. třeba ti to dojde :)
          • jasně, rozumim : ))
        • A jak že je to potom s tím používáním?
          • už jsem odpověděl, stačilo chvíli počkat.
            • Teo - to ti nestačí reakce z 23.11.2010 14:20??? Ale tak dobře, tak ještě jednou, stažení? to lze dokázat na základě IP, užívání či další nakládání? to ti lze dokázat opravdu jen ztěží, proto se člověk nemusí vůbec bát pak takový dílo užívat narozdíl od stahování, které lze dokázat mnohem snadněji.
            • Neodpověděl jsi, jakej má smysl má něco "legálně" stahovat a "nelegálně" používat...
    • Probůh, to je logika. Na co budu cokolit stahovat, když to pak nebudu moct legálně používat?!
      • Jádro pudla je v tom, že stahování ti dokázat lze na základě IP adresy, kterou by mohl na základě žádosti od příslušných orgánů poskytnout ten kdo ty údaje o tobě má, třeba ten provozovatel úložiště, jenže to neni k ničemu, stahování je legální. Ale to co s tím dílem ty pak děláš u sebe na počítači ti dokázat už nemůže nikdo, protože jít ti do baráku a šacovat PC opravdu jen tak možné není, tedy rozhodně ne v ČR.
        • Obecný zákon není autorský, ale občanský. Autorský se použije pouze v případě, že se na stav vztahuje nějaké ustanovení. Držením softwaru se tento zákon nezabývá a proto se použije zákon obecný - občanský. Tam zjistíš, že stáhnutím softwaru ho fakticky ovládáš a vlastníkovi (ať původnímu nebo osobě s delegovanými právy) umožňuje podat žalobu na bezdůvodné obohacení. A věř mi, že soudu bude celkem jedno, jestli software používáš nebo ne.
          Př.: Kámošovi vezmeš kolo a schováš si ho ve sklepě, kolo nepoužíváš, ale fakticky ho ovládáš - držíš. Vedle toho, že jsi mu ho ukradl jsi se také neoprávněně obohatil. Samozřejmě příklad má však ten problém, že software oproti kolu je kopirovatelný a stále stejně funkční, jen mě nenapadlo lepší přirovnání.:) Každopádně zákon chrání zájmy vlastníka, tudíž každý kdo si kopii pořídí svým způsobem vlastníka poškozuje.
          • o tom bych opravdu polemizoval, dej sem konkrétní zákon z občanského zákoníku který se tim zabývá a bude to jasnější.

            Kromě toho, aby poškozená strana dokázala, že si program stáhnul ty, že si ho ty užíval, to je opravdu problém, když si k tobě do sklepa dá kamarád kolo aniž bys věděl, že je kradené, policie ho pak v tvém sklepě zabaví, neznamená to, že ty jsi zloděj a ani to neznamená, že si vědomě přechovával kradenou věc a už vůbec to neznamená, že ty za to vše budeš pykat, to samé s dokazováním u stažených věcí.
        • ale je a bez problemu ...jenom ze to ani nevis ale u nas to uz lze kdykoliv *1*
          • na to si přešl jak? jestli si myslíš, že můžeš přijít na policii s tim, že támhle v tom baráku se asi užívá stažená hra, běžte tam a zjistěte to a oni tam udělaji razii, tak si asi spadnul z višně nebo moc koukáš na filmy :D
  • No proč ne, je to už spousta let co jsem si naposledy napirátil nějakou hru a podporovat vývojáře jako je CD Projekt RED je potřeba, ale ten monitoring se mi sám o sobě nelíbí. Torrenty se nezřídka používají i k legálním věcem, například Blizzardí updaty se stahují přez torrenty a co je komu do toho co stahuju. Kdo pohlídá k čemu se mé osobní údaje využívají? A jak je zákonem vlastně ošetřeno to komu smí můj poskytovatel bez mého vědomí sdělit mé osobní údaje a komu ne? Tady mi něco smrdí a rozhodně né proto, že bych byl pirát co se potřebuje schovat.
    • neboj se za chvíly vyjde maskovací utilitka na ten nový mon. software a budeš mít pokoj, a každý rozumný člověk si stáhne annonymuse režim např. do Bit torrentu atd.
      • to jsi ale naivni jestli myslis ze ti na tohle neprijdou ... *1*
        • a ty si naivní že tomzto věříš Neprolomitelná ochrana ACII a SilHuntera za den prolomená
          a když si annonym tak maskuješ ip a kdo říká že máš stahovat z torrentů mě stačí megaupload, Share-rapid, atd...
    • MrSanta
      Myslím že právně to funguje podobně jako třeba při rozbíjení pedofilních sítí. Vysleduje se IP adresa "stahovatele", pak se dá žádost soudci a soudce na základě žádosti rozhodne aby poskytovatel internetu sdělil data o klientovi. Tak nějak si to představuju já. Můžu se samozřejmě mýlit, nejsem odborník ani na policejní práci ani na zákony, které se tohoto problému týkají.
      • Akorat imho u nas to takhle nejde dat prikaz poskytovateli v pripade obcansko-pravniho sporu, ale jenom, tak, ze by podali trestni oznameni, ale v tom pripade, by se clovek ze stihani nevyvlikl zaplacenim pokuty, to by pak byla pouze polehcujici okolnost
        • MrSanta
          Záleží jaká je trestní sazba - může být klidně od pokuty až po pobyt v chládku nepodmíněně. Nevím. Byl bych rád, kdyby se ta situace v ČR stala, bylo by to určitě zajímavé sledovat. Jak by se určila škoda či společenská nebezpečnost daného jednání a jaké by bylo rozhodnutí soudu.
      • UZ vidim jak soudce bude reagovat na vyzvu CD projektu ze si nakej malej smrad 12 letej potahnul zaklinace a ze chce prikaz na soudni stihani :)) nenechte se vysmat ... a bez soudniho prikazu CD projekt nemuze pozadovat data o stahovateli ... pokud se k datum dostane je to nelegalni cestou.takze porusuje on sam zakon
      • Pokud by to bylo takhle tak stím nemám nejmenší problém, ale v tom případě u nás jen tak někomu pirátství nedokážou nebo to spíš odnese pár lidí jako odsatršující příklad
  • nenííí to pravdaaa jeden kluk tu hru ZAKL9NA4 2 má už pres ROK
  • hudba, filmy, hry - když si něco z toho stáhnu a to jen pro sebe a nebudu to dál rozšiřovat a třeba se i tím finančně obohacovat tak to přece trestné není. Trestný čin činní v tomto pouze ti co zakoupí za účelem se do toho nabourat/hacknout a cracknout a uploadnout na net (samozřejmě že ty je téměř nemožné vysledovat neboť v tom umí chodit a tak je samozřejmě lehčí likvidovat nás co jsme pasivní a jen si to stáhnem - na to je ovšem celkem jednoduchá rada když hrajete cracklou hru tak odpojte internet a jste za vodou, systém jejich vyhledávání si dovede akorát spojit vaše IP s falešným kodem hry kterej právě beží ve vašich PC procesech,kdyby opravdu sledovaly torrenty za účelem sledování IP adres validátorů tak by museli zatknout asi každýho 3. člověka na světě).
  • Piggsy
    Jen do nich do pirátů.. Je mi jedno, jestli tvůrci jen straší nebo to myslí vážně. Za tak skvělou hru jako je Zaklínač stojí za to zaplatit.
    • až budeš otec od rodiny a přitom vášnivej PC hráč určitě změníš názor.jako já *3* *3*
      • Raptor
        Tak snad nebudou deti po tatinkovi ;-)
        • Je to vaše věc, jestli jste ochotni za pitomou hru dát peníze. Potom se ale neserte do nás, co za to platit nechtějí. Proč by jsme si to měli kupovat, když to můžeme mít zadarmo? Pro mě je každej ušetřenej peníz dobrej... A je mi vážně u prdele, jestli vývojáři budou mít zisk nebo ne, hry tu budou vždycky a já si je vždycky legálně z rapidu stáhnu :-P A kdyby si je stáhnout nemohl, tak prostě hrát nebudu no...
        • já věřím že budou *1* *1*
      • Piggsy
        To že jsi otec rodiny tě přece neopravňuje krást..
        • nekradu. z rapidu nekradu..... *3*
          • ale samozrejme ze porusujete AZ, stahovat treba z rs muzete pouze audio/video nikoliv sw vy nevzdelance.
        • ne, na kradení nemá nikdo právo, ale jen vůl si koupí hru, když si jí může stáhnout *3*
          • Piggsy
            Kdyby k tomu měli všichni stejný přístup jako ty, tak už by se žádné hry nevydávaly..
          • Nebýt těch "volů" , tak není co stahovat...
            • tak v tom případě: jaké štěstí, že tu mezi námi ti volové jsou *1*
      • Tak to Vás pane lituji.
        • není proč *3*
          • tak si si měl místo dětí pořídit hry nebo místo her ty děti, když nemáš na oboje, tak je to jen tvoje smůla že si nezodpovědnej a omlouváš to takhle zoufal tim, že máš rodinu, heh.
            • trochu mysli, nezodpovědnost v tomhle případě znamená pořizovat si děti když tady brečí kvůli tomu, že nemá kvůli rodině ani na pc hry a proto je stahuje, je to normální? buď ať má děti a peníze utratí za rodinu nebo nemá děti a platí si hry a ne debilně omlouvat stahování tim, že má rodinu a na hry nemá peníze, ty kecy o dětech si nech od cesty, víš o mě prd.

              Že každej nemůže dělat za 50k? a to je nějaká omluva? tak ať se víc snaží a vydělá víc aby měl i na kupování her, pokud vydělává málo je to jen jeho chyba, má dělat takovou práci aby měl dostatek peněz, hlavně tady zkus plácat něco o tom jak ho hnusní kapitalisti vykořisťují a chudákovi dávají málo peněz, to už by mě kleplo.
            • Ty si jeste dite, ze? Jestli pro tebe znamena nezodpovednost to, ze uprednostnuje davat finance do rodiny misto do her, protoze na oboji nema (kazdej nemuze delat za 50cisteho mesicne), tak pockej par let - pak budes treba v upne stejne situaci...
  • ses mimo,hry spadaji do kategorie programy a ted si t o precti jeste jednou a misto programy si dosad hry :-P
    • proč tedy nejsou nelegální bazary, proč se neženou k soudu lidé, kteří prodávají použité hry? protože by tím podle toho měli porušovat zákon, nebude to tím, že to je právně ošetřené? nevím, rád si nechám poradit.
      • pokud tomu spravne rozumim ,tak spolu s fyzickym diskem prodavas i licenci a tobe nezustava,tedy se o rozmnozovani a nasledne sireni nejedna a je to tedy v mezich zakona.ale nemam pravnicke vzdelani,takze treba se pletu :-P
        • ktehle hre zadny disk nedostanes distribuovat se bude digitalne
          • Nemáš pravdu bude se distribuovat i normálně krabicově.
            • jo ale na p.. scene normalne jen dostanes krabici s kodem kde jsi z oficialnich stranek stahnes hru ... *3*
          • ja odpovidal obecne na dotaz proc je bazarovy prodej legalni.to ze se bude prodavat jen digitalni je vec druha.osobne me je tahle hra ukradena,do diskuze sem se zapojil jen kvuli vyrokum tvurcu :-D
            • odpověděl jsem výše, osobně mám taky pár programů za dost větší peníz než hry, ale prodat druhýmu je prostě nemůžu, protože licence je jen propůjčená a má svá pravidla jako u her, nejsem majitelem licence s tím, že si můžu s programem dělat co chci, nejsem ani distributorem výrobce, takže abych licenci jen převedl, musel bych kontaktovat výrobce, to samé hry, pak ale stále platí moje otázka proč je bazar a prodávání z druhé ruky legální? na netu jsou mraky bazarů a inzerátů a nic se neděje.
      • A proč by proboha měli být bazary nelegální, když se v nich prodávají originály a nikde není psáno, že originál koupený v normálním obchodě nemůžeš střelit do bazaru?! Přemýšlej trochu.
        • Teo a pizduch - problém je v tom, že předmětem koupě a prodeje není hra, ale licence, a ty nemůže s licencí manipulovat jako by si byl jejím majitelem nebo oficiálním distributorem, k tomu aby si mohl hru prodat jako jednotlivec nebo bazar by si správně měl kontaktovat majitele licence a žádat o jasné svolení k prodeji, to neni jako když prodáváš auto do bazaru něbo kámošovi kde je předmětem opravdu auto a ne licence.
          • Ty vubec nevis o cem mluvis. *7*
            • pádný to argument *7*
        • hra vyjde pouze v digitalni podobe takze ji v bazaru nekoupis a vse kolem jsou jem vymluvy p...
  • Jjj O2 taky jednou poskytli me uplne nove telefonni cislo bankam a ti mi pak volali a otravovali me s jejich zid. nabidkami.
  • ups,to melo byt pro uzivatele Stan
  • Panove v CD Projektu me zase pobavili. Peknej blabol tahle ochrana. Mozna postrasi par lidi, ale vetsine dojde ze se jedna jen a pouze o torrenty. tzn. vsichni co stahujou ze share-serveru sou za vodou! :D Kazdopadne urcite mnoho piratu potesili zpravou ze hra bude bez ochrany.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit