Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spojil jsem dvě věci do hromady, naštěstí Martin to pochopil.
  • Zni to paradne, borec vypada ze to ma promyslene.
  • na to neni nic treba programovat, stačí se domluvit na foru nekde mimo hry
  • možna bybylo lepší ty questy nezadavat prostrednictvim portalu do nejake "aukce" ale aby si hráč musel pro quest osobne dojít k zadavateli a osobne mu prinest zboží. Nebo zadavatel by mohl vyvesit zadani questu na nejakou tabuli (pokud ma domek treba) a tam by to zadani vyselo i kdyby byl offline, ale abyste mohli quest splnit, museli by se hráči online sejít.
    protože jakakoliv aukce v mmo podle mych zkušeností zpusobuje inflaci zboží
  • To je hodně ke zvážení (rozhodně to není v aktuálních plánech a není možné to zaručit).

    Ale dělám si poznámku;)
    Ve své podstatě to není nic programově složitého (s ohledem na možnost vlastnit na svém pozemku, regionu NPC (stráže, dělník atd.) ). Kdy by se dalo jednoduše udělat rozhraní pro questy v následujícím duchu:

    Vybrat dělníka na svém pozemku - zadat mu public požadavek na 100 prken. Doplnit vlastní story k požadavku. A delivery point určit jiného dělníka (přidat story) atd. (s tím se dá i pracovat formou, že dělník chce doručit kytku své milé atd.)

    Zapojit hráče jako NPC to už je pak na hráčích samotných pokud si budou chtít na něco takového hrát. Tady už je to na fantazii a dispozicích samotných hráčů. Kdy vznikne požadavek dones 10 kůží (story: proč to dělat) a delivery point bude reálný hráč se jménem "XY", který se pohybuje v regionu "ABC". Tento hráč "XY" by s tím ale musel počítat a čekat na případné zájemce o quest + poslat hráče zase jinam s jiným úkolem atd. To už jsou v podstatě eventy od hráčů (kdy se počítá s jejich vlastním zapojením a nasazením).
  • Dojde ke značnému narušení morálky. A každý člen smečky začne fungovat sám za sebe (někdo se dá na útěk, někdo bude bojovat dál atd.) - AI a celkové chování se ještě ladí a některé prvky jsou v procesu schvalování či příprav. I když se to zdá možná složité a nereálné, tak situace "zabití vůdce smečky" je v podstatě pouze změna stavu (smečka ano/ne) + změna velikosti agresivity (pozitivně či negativně) a zbytek už běží dle původní hodnot AI.
  • Děkuju za odpověď. Jo, to zní docela fajn, navíc jim to buď můžeš nechat jako odměnu za testy, nebo to tam může působit takovým stísněným dojmem - polorozpadlá prázdná vesnice, nebo srub v lese, očividně už tu někdo žil i přede mnou podobným způsobem:)

    Jinak nevím, jestli to bylo jen tím rozhovorem - ale doufám, že questy půjdou dělat nejen ve stylu "mám 10 kilo brambor a chtěl bych peřinu" nebo "otravujou mě vlci, kdo je pobije, dostane 10 zlatých", ale i něco trochu epičtějšího. Líbilo by se mi si v té hře hrát na game mastera ze stolních RPG - domluvit se s dalšími lidmi, že budou dělat "NPC"čka, vyrábět složitější příběhy pomocí jednoduchých skriptů a tak. Bude podpora takového hraní nějak zakomponovaná přímo ve hře, nebo bude jen to "tržiště"?
  • Wildstonecz
    Kdyz hrac sejme vudce smecky jak na to zareaguje smecka ?
  • Diky moc za podporu. No misty jsem Pavla Dobrovskeho skoro nepustil ke slovu, ale je to profik a umel si me usmernit...

    K dotazu: toto bude reseno tak, ze vetsina contentu co vytvori hraci behem finalnich testu zustanou ve hre i pri startu. Logicky bude i region, ktery budu vlastnit a udrovat i ja:)
  • Tahle hra mě vážně zaujala, díky za super rozhovor. Většinu mých námitek "no ale vždyť...!" autor už v rozhovoru vysvětlil a je na něm vidět, že to určitě není trouba, co se rozhodl udělat bez zkušeností obrovskou hru a neuvědomil si, co to obnáší.

    Jedna věc mi ale stále dělá starosti - tahle hra bude krásně fungovat, když jí budou hrát alespoň tisíce lidí. Když přijde někdo nový a uvidí krásná města, vesnice, a dozví se, že to všechno je dílem lidí a ne předpřipravené...wow...Jenže co na začátku? Běžný hráč podle mě přijde, popoběhne si po lese, pokácí strom, řekne si "hm, líp vypadající minecraft", zjistí, že za pozemek na barák by musel zaplatit 10 USD, hru vypne a sbohem.
  • No budu se muset zeptat v rodině, zdali nějak nejsme příbuzní s Valentin Brylejev - možné je vše.
  • Naprosto chápu Váš postoj a reakci.
  • v češtine to bude jen pokud to budeš hrát s čechama, ja osobne čechy moc nemusím proto budu hrát na anglickém servru
  • V podstatě existuje - Massively online/coop (CORPG). Guild Wars 1 tehdy takový označování tuším používaly.

    Každopádně jsem opravdu zvědav na hratelnou verzi, kdybyste potřebovali betatest/ vychytat bugy nebo tak, tak není problém, hrál jsem už opravdu kde co a byl v closed betách všech podstatnejch mmo.

    Btw to není o nedůvěře, spíš si nejsem jist, jak a jestli si s tím poradíte, ale to ostatně ukáže až čas. Člověk v dnešní době, kdy vycházejí takový hrůzy, je prostě na pozoru, pokud je realista :).
  • Jack1947
    ČESKÉ MMORPG, v Češtině? Myslím že se Bobovy splní sen (nejen mu). *4*
  • Sheepa
    Nemyslím si, že by ani s jednou z výše vyjmenovaných věcí měl problém. Jde o to, že to není žádný 16 letý týpek, který si řekl: "udělám si vlastní MMO" a sháním na to všechno, protože sám nic neumím, jen všechny komandovat. *3* Takových lidí je na foru ceske-hry.cz tuna a nikdy to nikam nevede...

    Naopak Martin za ty roky jeho pokusů a vývoje prokázal, že to myslí vážně a má i hmatatelné důkazy, které bohužel tato krátká prezentace ani obsáhnout nemůže. Skepse je zcela na místě z pohledu běžného čtenáře. :-) Můj osobní názor je, že za pár měsíců tu všem škarohlídům ještě vytře zrak. *2*

    Ale z obecného hlediska je pravda, že začínající vývojáři by se měli řádně zamyslet nad tím, zda jejich projekt, který si vymysleli je opravdu možné realizovat...
  • Víceméně vše co popisujete je již hotovo a testováno (vývoj jako takový je již od roku 2012 - na novém enginu od listopadu 2013 (první hratelný prototyp na novém enginu byl hotov asi cca za 4 měsíce) ) a věřte, že vše se hodně ladilo a zkoušelo + se řeší každá drobnost a její logika.
    + plno věcí nebude ani existovat (ty na kterých stojí klasické MMO a v podstatě i padají) - jelikož se nejedná o klasické MMO, ale nic mezi MP a MMO v podstatě definovatelně neexistuje - proto MMO).

    Hodně těžko se to obhajuje a měl jsem s tím problémy už na prvopočátku (s obhajobou). Ale ti co projekt sledují delší dobu vědí, že "neplácám" jen tak do větru. Proto volím i cestu prezentace během vývoje.

    Ad velké sousto - ano i ne - ale jelikož projekt tvořím sobecky převážně pro sebe a tak aby mě to bavilo hrát. Proto jsem volil to co chci hrát a co mě baví i tvořit.

    Ale chápu Váš pohled na věc, nedůvěru a pochybnosti. Určitě jsou namístě a jen čas je bude moci vyvrátit či potvrdit.
  • Budete mít problém to ufinancovat.

    Nejsem si jistej na čem, to chceš bastlit (na video se teď kouknout nemůžu) a jestli na to máte dost volnýho času, pokud to teda děláte ve volným čase. Netcode v MMO není žádná sranda, stejně tak server syncy, random generování, musíš udělat souřadnice hráče (zase sync), drop assign, timery, skripty pro NPC..

    Možná jste si měli na začátek vzít menší sousto, pokud to má bejt něco jako MMO ve stylu The Forest, tak je třeba si uvědomit, že s random generováním všeho si v MMO nevystačíte. Zrovna taky začínáme pomaličku vývoj, ale na tomhle si podle mě hned pro začátek nabijete hubu..
  • Také díky - jak už jsem psal rozhodl jsem se zapojit do diskuze - snad to nebude ku škodě;)

    Ad pochybnosti - určitě jsou pochopitelné a na místě. A jediné co mohu říci je, že vím co dělám a proč to dělám + se držím hesel "nic není nemožné" a "neslibuj co nemůžeš splnit".
  • Herní projekt není žádný - toto je první herní projekt (což trošku zhoršuje situaci a důvěru;) )
    Nebyl čas, finance a hlavně odhodlání (respektive vnitřní dozrání (srovnání myšlenek a toho co člověk od života chce) - přeci jen jsem už starší ročník co pamatuje ZX spectrum atd.).

    A ostatní neherní projekty jsou převážně na úrovní intranet aplikací.
    Max mohu nějaké starší kresby co jsem nedávno dohledal (ale s hrou či aktuální pracovní náplní nemají nic společného - jen koníček v mládí;) )
    https://www.facebook.com/martin.mastny.1/media_set?set=a.383659554998620.91915.100000637358156&type=3

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit