Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Zejména kvůli v podstatě instantním smrtím od střelců, stojících mimo záběr ..."
    Anglické slovo se většinou nedá přeložit do češtiny přidáním české koncovky. Ale tak jestli je váš vzor eurogamer...
    • Vyraz "instantni" v tomhle kontextu je samozrejme naprosto v poradku, protoze 100% lidi vyznam pochopi a na tom jedinem zalezi.
      • Hmm, špatná logika. Když napíšu, že si uber čur*k, tak to tady taky 100% lidí pochopí, což ale neznamená, že je ten výraz v pořádku, zvlášť pokud bych byl placený za psaní...
        • Jablka a hrusky.
          • Z toho děláš ty...
    • Ty jsi nikdy neslyšel o instantní polévce?
      • Instantni v cestine neznamena okamzity.

        Znamena to rozpustny ve vode.

        http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=+instantn%C3%AD
        • Aha, takže instantní fotografie znamená fotografie rozpustná ve vodě? :-D
        • Ristoro
          Ale chytil se hodně název instakill, což se hodně používá v online hrách a znamená to okamžitá smrt/zabití.
          • protoze to je anglicky...zatim co instantni je cesky z latiny
            • Ristoro
              Ano, ale každý d.3.m.e.n.t (nechápu, proč je to slovo zakázáno, je to normální termín) pochopí i z té věty v článku, co je myšleno. Nikde jsem nepsal, že instakill je české slovo. Řešíte tady zase chujovinky hoši.
            • latinčina slovo instantní nepozna
            • cechackujes akorat ty, kdyz chces neco co je blbe okecat tak, aby to bylo vporadku
            • Jj latina je prece lepsi jazyk.Ne jako ta blba anglictina :D :D :D
            • tady zase nekdo čecháčkuje..MY totiz mame prevzate slovo z latiny a ne z te blbe anglictiny..heč..lol. Kdyz se muze ta ceska malost a pitomost projevit tak to vzdycky neda skoro zadnou praci, gratuluju.
        • ta príručka to má špatne
        • Jasně, ale ta polévka je instantní, protože je hned hotová.
          • instantní chumbaba *15*
          • Ne, je instantni protoze je rozpustna ve vode.
            • Khanemis
              Přesně tak...český jazyk není mrtvá záležitost, kterou jednou někdo zanese do příručky a od té doby se s tím nehne. Jazyk je živý, mění se a vyvíjí podle potřeb svého národa. Pokud se význam slova "instantní" během let změnil a většina populace chápe a používá jeho novější podobu, pak se musí změnit příručky, ne uživatelé jazyka.
            • To slovo opravdu spravne cesky znamena ze je rozpustna ve vode ale to ze se ten vyznam uz davno posunul nekam trosku jinam asi chapeme vsichni (teda asi az na mistni jazykovedce).
            • je instantni protoze je rozpustna...rychlost s tim nema co delat
            • je instantní, ne proto že je rozpustna ve vode, ale proto že je rychle rozpustna ve vode
            • Chumbabo...pletes si anglictinu s cestinou
            • "Instant coffee" = "okamžitá (hned hotová) káva".

              Howgh.
            • ChallengerCZ
              Takže vlastně to mělo být, že ta smrt je rozpustná ve vodě, nebo z prášku :)
  • Asi prokletý studio. Něco jako From Software. Taky vydávají jednu hru za druhou, ale žádná z nich není dobrá.
    • Hnisavec
      Pomylil si si sa malo tam byt CD Projekt
  • Lukass
    Ta hra nema antialiasing?
    • Nevim, jaký mají v redakci settings, ale hra nabízí FXAA a TAA. A pokud by AA neměla, pořád se dá zapnout natvrdo v ovladačích grafický karty...
  • Haha... Hrr na ně, páč béčko je třeba zadupat. Autor ukázal, jak to umí hrám nandat, fajn, pro info o hře hledejte jinde. *1*
    • No kdyz tak koukam na jiny recenze tak bych rekl ze herni novinari se k tehle hre stavi hodne vlazne...
  • Cekal bych v recenzi vice zminek a stycnych bodu s Mars War Logs, coz teda nebyl uplne nejpovedenejsi titul, ale je to vicemene prvni dil a i podle recenzi zrejme nabizi podobny koncept hratelnostni i pribehovy.

    Bohuzel tedy zrejme oba tituly nabizi i podobne deravou kvalitu, a to rikam jako clovek, jenz si MWL dokonce nekolik hodin i uzival, nez ho ubily drobne bugy a premira nezazivne hratelnosti.
  • Já se z vás zblázním, tady to máte od akademiků a už o tom nechci slyšet. Instakill, instadeath a instantní mléko má skutečně (a bylo to už i vědecky prokázáno) stejný základ - je to něco, co je okamžitě (hotové, mrtvé, zabité).

    S latinou to nemá nic společného. Učte se anglicky, nebudete litovat.

    http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=5977
    • 1) Výraz instant (ze kterého vychází naše instantní) má původ v latině. Vědecky prokázáno - doporučuji Oxfordský slovník.

      2) Vypadá to, že už se možná stalo (zbláznil si se), protože ten článek akorát prokazuje, že si mimo. Výraz instantní v češtině je převzatý z agličtiny ze slova instant, ale jen pro účel instantních výrobků, ne ve významu *okamžitý* nebo podobném, tudíž ten tvůj stejný základ je irelevantní, ať už je to vědecky prokázáno nebo ne.

      Závěrem. Skutečně si tak hloupý, nebo pořád nechápeš, že překládat instant kill jako instantní smrt je nesmysl?
      • zajimava pripominka je nekde dole, a to o instatni fotografii, tam je skutecne dost nepravdepodobne ze by slo o rozpousteni, a pouziva se to v ceskem zneni.
        http://www.analogue.cz/nenahraditelny-sarm-instantni-fotografie/
      • Fordzy
        Přestaňte tady šířit čínskou propagandu. Všichni tady vědí, že instantní nudlová polévka je rozpustná ve vodě. Když jsem byl navštívit své bohaté přátele v Pekingu, tak mi ukázali, že z nudlí se dá instantně postavit i instantní nudlový domek pro celou rodinu a ještě zbyde i na boudu pro tchýni. Takže ty vaše instantní mystifikace si nechte od cesty. *5*
      • Ristoro
        Fascinuje mě, že někdo, kdo píše si, místo jsi, má odvahu tady poučovat :D.
        • http://rationalwiki.org/wiki/Style_over_substance

          Dovzdělej se, příště možná předejdeš těmto primitivním diskuzním faulům.
          • Ristoro
            Ty si dej v prvé řadě život do kupy. Tady je diskuze o hře, ne o těch tvých pi*ovinách. Děláš pravopisné chyby, žádné tvoje de*ilní články z wikipedie to nezmění. Hoň si ego někde jinde. Běž do AZ kvízu nebo Riskuj, tam ti to k něčemu bude.
            • PPS: Tohle je web o hrách a proto je tady od tebe 5 komentů, kde obhajuješ výraz instantní smrt, tzn. sám se zapojuješ do té diskuze, kterou kritizuješ a která není o hrách, následně napadáš ostatní s jiným názorem a zároveň děláš samozvaného moderátora. Tomu řikám sr*ní do úst. *15*
            • Ristoro
              Ano, jsem troll, a proto tady chodím diskutovat o hrách, jenže narazím na sra*ky, které tady řešíš :). Už se přihlaš do toho AZ Kvízu a tady nechoď, uděláš tím laskavost mnoha lidem :).
              PS: Myslel sem to dobře. To už je jak pěst na oko, tam tě nezachrání ani 150 článků, kdyby tě zase napadlo nějaký posílat.
              PPS: Nulový obsah můj komentář neměl. Bylo ti objasněno, že tohle je web o hrách a poté jsem ti poradil, kde bys měl své znalosti uplatnit :).
            • Myslel sem to dobře, každý dělá chyby a diskuzní spratci tvého typu obzvášť, což si právě svým postem s nulovým obsahem a jen urážkami předvedl. Bohužel je vidět, že hloupý troll se v tobě nezapřel.
      • ze zahraničí se k nam začali dovážet výrobky, ktere se tam označovali jako instant soup. A my jsme to pojmenovali čirou náhodou jako instantní polévka, ale vubec to nema puvod v angličtine, ale v latine. to dava smysl *1*
        jinak instantní v latine taky znamená okamžitá. Jak už tady bylo rečeno, jazyk je živá vec, která se vyvíjí. nemužeš čerpat z nejake učebnice napsané pred 50 lety *7*
        • Jistě. Proč čerpat z odborné literatury, když máme perly moudrosti Bobíka z diskuze, který ani nechápe jednoduše psaný text - protože sem psal, že původ v latině má ten anglický výraz instant.

          Mno a o tom, že slovo instantní v latině neexistuje (protože... a to je pozor, velké překvapení... je to české slovo), už se ani nehodlám bavit, protože s tvojí neschopností chápat text, by to byla sebetrýzeň.
          • p.s.
            když soudruzi kdysi prevzali slovo instantní pro účely výrobku, proč by ho ted jan slavík nemohl prevzít pro účely rychlé smrti ve hre *7*
            • Ty jsi dobry mimon, maji stejnej vyznam
            • Tvl si opozdenej nebo co? Jedná se o dvě úplně odlišný slova jedno je anglicky druhý český a každý má jiný vy, co na tom pořád nechápeš co to tu píšeš zas o převzetí? To je, jako říkat autu rohlík...
          • tady nekdo psal v diskuzi pod tebou že české slovo instantní ma puvod v latine, reagoval jsem na to.

            asi nejsem tak blbej abych hledal v latinskem slovníku slovo instantní. ale bude tam asi neco se stejným základem slova.
  • Veny
    Taky jsem čekal víc, ale na steamu má 72%... ačkoliv mě hra moc nechytla (na druhou stranu ani Pillars of Eternity mě moc nechytlo a to jsem RPG fanda). 6 či 7 bych považoval za adekvátní, ale 5 už hraničí s tím, že je hra odpad, což rozhodně není. Kdyby mělo být dějové klišé hodnotícím kritériem, většina her spadne do podprůměru :D
    • Víš o tom, že stupnice nezačíná 5, ale 0? 5 = průměrná hra, 0 = odpad, 10 = dokonalá hra
      • Veny
        Matematicky ano, ale vzhledem k absenci her pod pětku se průměr existujících her jaksi posouvá. Viděl jste někdy hru s hodnocením 0-3? Já tedy ne. A to ani první verzi PC Batman Akrham Knight (či jak se ten zmrvenej díl jmenoval)
        • jamar28
          Souhlas. Když vidím hru ohodnocenou 5/10, můžu si být jistý, že je to odpad. 7/10 a na 90 % to bude jen průměrná hra.
        • maros.goc
          jaksi posouvá??????? čo je to za matematický nezmysel? jediné čo sa posunie je výsledné zhodnotenie roka, pri ktorom ak ak hry skutočne neklesli pod 5, tak sa dá považovať za plodný herný rok
          5 je vždy priemer, nie je to žiaden odpad, čiže aj keď v súčasnej dobe neboli vydávané hry, ktoré by sa hodnotili pod 5, tak 5 je stále známkou priemeru, niečo medi dobrým a zlým....žiadne posúvanie definície čísel ....to ťa akože ako mohlo napadnúť? pre ježiša krista
        • nightborne
          Ale jo, jenom jich tu není moc. Dává to ale smysl, s objemem her, který vycházejí, a nikoliv neomezenýma lidskýma zdrojema k jejich recenzování, je logický, že se vybírají hry, který mají alespoň potenciál dosáhnout vysokýho hodnocení.

          Jinejma slovama, fakt by nebyl problém najít z fleku na steamu 20 her, který by dostaly 2 nebo 3/10, třeba, ale vážně bys jima zatěžoval svoje autory, být šéfredaktorem =)?
  • teď akorát na Replay recenze
    • Lukass
      Voe neblbni je Tour a zrovna to nejlepsi z cele etapy
  • žádnou z jejich her jsem nehrál, ale každá hra je podle recenzí celkem fail. Jak je možné, že to studio ještě funguje? Nejspíš se jim to přeci jen nějak vyplati.
    • není to fail, pokud ti hry s recenzí 5-6/10 připadají jako fail, tak si jeliman co se ochudil o tunu skvělých zapadlých kousků... je to solidní hra...
      • nemám čas ani na to, abych hrál hry 8/10. Teď trochu doháním resty z loňska, takže jsem si dojel Soma a teď hraju Life is Strange, což jsou obě tak 9/10 hry, a pak si dám možná Stasis.
        • Tak to jsi nehral ani gothic 2 ktery mel tusim 8 no co tvoje skoda
          • v době kdy vyšel Gothic II jsem byl tuším na VŠ, takže jsem měl tenkrát času víc (navíc se jedná o fail recenzenta, Gothic II je 10/10 hra, o čemž svědčí to, že ještě dnes se o ní mluví). A neberu to tak, že si paušálně hraju všechny hry nad 8/10. Vybírám i podle tématiky a žánru. A můj oblíbený žánr je třeba sci-fi horor typu Alien nebo Event Horizon - proto si zahraju Stasis, které tady dostalo 7/10, ale vynechám třeba Fallout 4, který dostal 10/10, protože už hrám od Bethesdy nevěřím, je to ubíječ času v prázdném nudném světě. Další příklad totálního failu recenzenta je Dark Corners of the Earth, který tu dostal 6/10, a jediný důvod proč jsem tu hru hrál byl ten, že jsem fanoušel H.P.Lovecrafta. A když jsem si ji zahrál, tak jsem zjistil, že ta hra je tak 8.5/10.
            Možná že Technomancer je dobrá hra, nevím. Každopádně díky tomu, že můj čas je omezený, tak musím dělat selekci, do čeho ten čas investuju, a recenze jsou jedním z hlavních faktorů, kterým se můžu řídit
            • kdyz travis volny cas u neceho co te bavi a zajima, tak to ztrata casu neni, a je jedno co to je. nekdo se vali vsechen svuj cas pod autama, nebo sbira znamky, a nemyslim ze kdyz se pak ohledne mel by pocit promarnenho casu. pokud ma nekdo pocit ze hrani her je ztrata casu, nemel by je hrat, protoze by se mu pak skutecne mohlo stat ze si bude myslet ze promarnil plno casu nad necim co za to nestalo.
            • "Jestli je to v tom ze maji potrebu sdelit ze sice hry hraji ale maji i dulezitejsi veci na praci, aby nevypadaly jako totalni herni nerdi tak to potes panbu. Vetsina lidi parcuje, chodi do skoly, ma rodinu atd, je to normalni, neni potraba z toho delat neco zvlastniho a porad to kazdemu cpat. "
              ---
              jenže on je to fakt. Je velký rozdíl mezi tím, být student, mít volné prázdniny, vstávat ráno v 10, jít na koupaliště, a zbytek večera propařit u hry, a nebo chodit do práce a mít rodinu a ke hraní se dostat sotva na pár hodin týdně. Jsou i takoví, co musí hrát doma potají, protože manželka to nevidí ráda a vždycky mají svátek, když s dětma odjede k rodičům.
              A možná máš pravdu i v tom, že je v tom třeba podvědomá snaha ukázat sám sobě, že nejsem takový nerd, že zabíjím život u hraní her. Protože v konečném důsledku je to obrovký žrout času. A lituju člověka, který celý život promarní tím, že ho stráví u počítače. Pak se jednou ohlédne zpět a pomyslí si, že mohl se životem udělat něco smysluplnějšího. Všeho moc škodí, i těch her.
            • nechapu proc je tak popularni v diskuzich o hrach sdelovat svetu ze ma nekdo malo casu. Jestli je to v tom ze maji potrebu sdelit ze sice hry hraji ale maji i dulezitejsi veci na praci, aby nevypadaly jako totalni herni nerdi tak to potes panbu. Vetsina lidi parcuje, chodi do skoly, ma rodinu atd, je to normalni, neni potraba z toho delat neco zvlastniho a porad to kazdemu cpat.
        • tak to máš smutný vkus na hry....
          • Soma i LiS jsou jedny z nejlepších her loňska. Soma je všechno to, co chtěl být bioshock a vůbec se mu to nepodařilo - skvělá atmosféra, skvělý sci-fi příběh á la Philip K. Dick. Life is Strange je skvělá hra, trochu mi atmosférou připomíná geniální adventuru Longest Journey.
            Rozhodně bych Somu, LiS i PoE dal před Witchera do žebříčku loňských her. Witcher byl hrozně repetitivní, příběhově nezajímavý. Bonusweb má trochu lepší recenzi na LiS než tiscali
            http://bonusweb.idnes.cz/life-is-strange-recenze-0va-/Recenze.aspx?c=A151102_152400_bw-ps4-recenze_srp
            • ale samozřejmě aby si člověk tyto hry užil, tak je potřeba je hrát zásadně v noci potmě, sám doma nebo sám v pokoji, při zhasnutém světle a se sluchátkama - tak to nakonec doporučují i vývojáři.
            • spíš Outlast je laciná kopie Amnesia the Dark Descent od Frictional Games - studia, které udělalo i SOMA. Soma není zdaleka tak strašidelná jako Amnesia. Outlast je ve strašidelnosti někde mezi Amnesií a Somou, tj. Amnesia > Outlast > Soma. Soma má ale zcela jistě nejinteligentnější a nejděsivější příběh a mně osobně sedla nejvíc. Outlast jsou laciné lekačky.
            • soma se zapíše do dějin leda jako další nudná kopie outlastu...
            • @psychotic,
              jakákoliv anketa o hru roku je subjektivní, a to i u těch, co se tváří rádoby seriozně jako ta na games. Prostě si pár kluků z redakce sedne ke stolu a každý řekne co se mu líbí a pak se nějak dohodnout, co že vlastně vyhraje.

              Jestli chceš, tak se vyjádřím přesněji. Z těch loňských her, co jsem hrál, tak se mi nejvíc líbily ....
              Myslím si, že MGS V (hra roku) upadne za chvíli do zapomnění, zatímco na SOMA se bude vzpomínat ještě roky poté. Takových her jako MGS V je totiž všude plno, zatímco hra s tak unikátní atmosférou a příběhem jako SOMA se vyskytne zřídka.
            • špatně, soma je nudná a utahaná hra, klasická schovávačka jakých je milion, vedle bioshocku je to trash.... LiS to pak škoda mluvit, srovnávat tudle LGBT pakárnu s božským witcherem 3 může jen jeliman jako ty....
            • Psychotic
              Když pomalu nehraješ hry pod 9/10, jak můžeš s vážnou tváří posuzovat, co je nejlepší hra roku?
    • Pro lidi, kteri uz maji neco nahrano to nejspis fail bude, ale ten zbytek to muze klidne bavit.
      • No já toho mám nahráno celkem dost a hra mě i tak baví.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit