Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    Offtopic (ptam se zvedavosti):
    Proc kazdej kruci rika ze SWTOR je mrtve a ze jsou na tom spatne a ja nevim co a jak dal. Hergot ta hra za minulej rok vydelala na mikrotransakcich skoro 120 milionu dolaru (a to je mela jak dlouho, pul roku?) plus je tam porad solidni zakladna subscriberu.
    Proc v kazde diskuzi ctu "stejne to dopadne jako SWTOR" "zbydou jim oci pro plac jako tvurcum SWTOR" a tak dale ...
    Ta hra prodala nekolik milionu kusu krabicove, lidi plati predplatne, servery praskaji ve sveh ... tak k certu kam chodite na ty odhady?
    • Magister_Peditum
      No, nezapomínej, jaké ta hra měla vysoké náklady a ambice. Že musela přejít na f2p o něčem svědčí, ne? Ale já do toho samozřejmě tolik nevidím, jako její hráči.
    • smejki
      počkej, tobě tohle přijde jako nějaký závratný číslo? a co to je vydělala? zisk nebo tržby?
    • To ze to vydelava jeste neznamena ze ta hra je vynikajici. Na predplatnem to vydelalo 62$ milionu, to vydelalo vic The simpsons- tapped out coz je mobilni hra. Kdyz se clovek podiva na naklady co EA stalo SWTOR tak mozna v tuhle dobu to zacina pomalu vydelavat do kapsy. O castku 127$ milionu se deli spolu s Fifa ultimate team, Fifa online 3.
    • Opravdu to tam žije? To mám radost a možná se tam ještě někdy podívám, co jsem se díval na pár videjí, tak jsem tam viděl dost debilní P2W systém, takže jak to je?
    • protože tady jsi na diskuzi, kde každý tomu sworu přeje jen to nejhorší.. a přání je otcem myšlenky.. realita pak už nikoho nezajímá a jedny z nejlepších výsledků na trhu s mmo sis právě určitě vymyslel a jsi fanboy *1*

      zrovna o pár postů níž jsem rozvířil podobnou diskuzi
    • Jason_dinAlt
      Stačí aby pár lidí (kteří jsou relativně dost slyšet) něco podobného vyslovilo a většina ostatních se pak už jen veze a tyto "fakta" jen předávají dál. Obecně se tomu říká pomluva. Jednou ti nalepí nálepku a té se pak velmi těžko dá zbavit.
      Taky na to má vliv to, že před vydáním hry měla obrovský hype, takže i obrovské očekávání. Takže míra negativních reakcí je přímo úměrná tomu kolik lidí rozdíl mezi realitou a sliby zklamal.
      • XorxoxTalarius
        Jo s tim musim souhlasit, bohuzel, kdyby to vydali o rok pozdeji s tim co je tam ted, tak udelali lepe. Ovsem na druhou stranu se diky tomu mohli dosti poucit
        • Jason_dinAlt
          Přesně z tohodle důvodu se mi moc líbí způsob vydávání her formou EarlyAccessu. Vývojáři říkají: Něco už máme hratelné, ale ještě to není hotové a objevují se tamchyby. Dej nám nějaký peníze a můžeš hrát už teď. Pokud ti to nevyhovuje, počkej si až to bude hotové. To je fér přístup imho. JEdnání narovinu.
    • Nezapominej v jakem state zijes:-)
  • mondzi
    Keby na konci neukazu Imperial City, ani by som nevedel ze sa jedna o Elder Scrolls.
    • Lawliet
      Mě po pravdě napadlo Star Wars a jediové.
    • Přesně to jsem si po shlédnutí řekl i já.. Kdybych nevěděl že jde o tuhle hru, tak bych vůbec neřek že jde o TESO. :-D
  • Video super (konečně nějaký příběh v traileru na hru), první ukázky taky super, ale stejně to hrát nebudu. MMORPG je pro mě zlo, nedělala bych nic jinýho. :D Hraju si postupně (a nespěchám) questy Skyrim (možná mi ještě něco zbylo v Oblivionu) už od tý doby, co to vyšlo, ještě zdaleka nejsem u konce a jsem spokojená. Budu tiše doufat, že někdy vyjde The Elder Scrolls VI. I když mě to mrzí, tak tu hru obejdu mílovými kroky. :)
  • Tohle video může být největší špička, ale to jak vypadá hra je druhá věc, ta mi nějak úchvatná rozhodně nepřišla.
  • Vizuálně pěkné, je vidět že prachy jsou, ale je to chaotické bez nápadu a o ničem + zvukař musel bejt maximálně neschopnej, protože vynechávání zvuků atmosfericky opravdu nepůsobí. Aspoň že elfka dostala napřesdržku.
    • wenceslaus
      Fantasy! Dejte rasismu úplně nový rozměr! :-D
      • Však sem se ve WoWu dostal paradoxně se svým Blood Elfem nejednou do problému kvůli ingame rasismu. I kvůli takové šílenosti že jsem odmítal chodit dungy s nemrtvejma, někomu to vadilo tak mě napráskal a podle GM to je rasismus - asi nějakej ind to byl.
      • wenceslaus
        aneb citace z pravidel Shadowrunu 2.edice: Proč se bát toho snědýho chlápka, když támhleta věc (troll) má ruce jako lopaty?
    • A jeste ji pak navic zprznil viking, chudak holka:-(
      • XorxoxTalarius
        Vikingove prilis neprznili, jelikoz potomci by byli slabe krve a tudiz nemeli dostatecny potencial, ikdyz je pravda ze i na to nasli reseni *1*
        • Sak zpriznit muzou, starat se nemusi:-P
          • XorxoxTalarius
            Kdo vi, treba meli nejaky rasovy zakony *1*
      • zajímalo bys mě, jestlis dostal mínuska od miralfagů za prznení, nebo od TES lore fanatiků za vikinga *1*
  • Jason_dinAlt
    Jako video vypadá hodně povedeně, ale na druhou stranu co to říká o hře samotné (hlavně hratelnosti)? Téměř nic. Jde jen defacto o reklamu. Takže se snažím svému podvědomí a vědomí říct, že rozhodnutí o pořízení hry toto video nesmí ovlivnit. Hezky si počkat na reakce lidí až poté, co opadne rozhořčení z přetížení serverů při startu hry, což je aspekt který téměř jistě čeká start každé online hry s velkým hypem.
    • Kozy
      Tuhle hru můžou zachránit konzole, i když stejně očekávám f2p.
    • Tak animovany trailer ti o hratelnosti neprozradi nic u zadne hry. Je to navnada jak pises, proto se ta videa taky delaji. Donuti te nad hrou zauvazovat a zjistit si o ni vice informaci. Coz je napul cesty od nakupu-splneni ucelu.
      • Jason_dinAlt
        Ano. Přesně tak.
    • kennyB
      Problém je v tom, že se to zase až tak nepodobá SP sérii TES, tak budou lidi nadávat a střízlivý názor si z toho nebudeš moct udělat. Já jsem na toto mmo zvědavej.
      • Jason_dinAlt
        Jo tak to máš pravdu. Jak to nese nějaké jméno, tak to lidi furt budou porovnávat a očekávat úplně stejnou hru, tak pak budou jen zbytečně zklamaný. Co si z poslední doby pamatuju, tak toto se stalo u nového XCom a u XRebirth.
        Holt to bude chtít číst víc recenzí a projít pár videí. Já sám osobně od hry vůbec nic průlomového nečekám, záměrně se snažím o ní získávat co nejmíň informaci a v konečném důsledku pak mohu být jen příjemě překvapen. Tento postoj jsem si vypěstoval díky převážně negativní zkušenosti ze startů předchozích několika MMO.
      • walltar
        JJ, hodně milovníků TES série a nebo i lidí, kteří s TES začali u Oblivionu, nebo Skyrimu bude zklamaných ... hlavně ti co nikdy nehráli MMO budou překvapení. A hatu na tuhle hru tak bude hodně.

        Já to zkusil v closed betě a byl jsem celkem spokojený ... bylo to tak jak jsem očekával. MMO střihu GW2, které prošlo mírnou evolucí. Tak na 6 měsíců, možná rok je to dobrá hra. Hrát to ale dýl si moc představit nedokážu.
  • Škoda, že nenatočí takto film, ten trailer vypadá luxusně.
  • Ok, zbytečná je z mého pohledu, ostatní lidé můžou mít jiný pohled.
  • Singleplayer Elder Scrolls i před všechny bugy jsou pro mě skvělé hry. Ale Elder Scrolls online? Naprostý nezájem, zcela zbytečná hra.
    • Spousta lidi se na ni tesi, takze zas tak zcela zbytecna nebude.
      • to i na KOTOR a jak dopadl :) tohle dopadne podobne ac mam skyrim rad
        • kotor dopadl celkem dobre, po tom co presli na f2p
        • Ja si zas netroufam hodnotit veci dopredu, at to vypada jakkoliv. Jen to mohli dat b2p, spousta lidi co pamatuje celou serii tes uz je dnes ve veku, kdy na hrani neni tolik casu a p2p je pro ne odrazujici. WoW jsem hral pul roku, gw hraju rok. Wow bylo urcite lepsi. Ale ac v gw neni tolik obsahu, vyhovuje mi to vic. I kdyz, docela mi chybi featury jako openworld pvp, napadani mest atd.
        • No a jak že vlastně dopadl ten kotor (swtor)? naposledy co jsem se díval, tak přestože přešli na FTP model, tak jen z online shopu vydělali 180milionů (článek tady na games) a to vůbec nemluvíme o době před ftp, nebo subskripcích probíhajících zároveň s online shopem.. takže tvůrci si určitě mnou ruce a k názorům, že "je to fail" by asi jejich bankovní účty měly co říct. A to říkám jako hráč, co u té hry vydržel jen 3 měsíce, než jsem si svým tempem dohrál hlavní příběh.

          ps: jestli někdo má lepší info o finanční stránce swtoru, rád se nechám poučit.. ale z toho co jsem si dohledal jim to náramně sype a kdybyste se jich dneska zeptali, jestli by tu hru udělali znovu, kdyby měli navýběr, myslím, že odpověď by byla jasná *3*
          • Iluzie si nerobim viem ze im ide o to aby v prych 6 mesiacoch kym zaujem neopadne zarobili co najviac. Ale uz ma to PR masirovanie a fanboyske hypovanie ake to bude uzasne, revolucne atd.. stve ! Ked nic revolucne a originalne tam nieje a ak ano tak mi to prosim napiste !!!
            Ja uz po skusenostiach z WARu, Riftu a Tery ziadne MMO dotovat nebudem aby potom preslo na F2P. Bud B2P alebo F2P od zaciatku.
          • To ze po 6 mesiacoch uz museli pripravovat prechod na F2P po tych velkohubych vyhlaseniach ako ma teraz TES. Fail je !!! Bez prechodu na F2P by to uz nik nehral. To ze po prechode sa populacia a zisky zacali spametavat je uz ina vec.
            Ziadne velke MMO na tomto presytenom trhu dlhodobo s poplatkami neprezije a prikladov je vela. A TES neprinasa nic nove co by uz nebolo niekde inde.
            • A jsou pro to i nejaka data nebo to jenom napises poctvrte a pridas vic smajliku?
            • XorxoxTalarius
              SWTOR je v plusu uz nejakej ten patek *1* *1* *1* *1* *1*
            • Ono by mozna i prezilo, ale muselo by prijit s necim naprosto novym. Muselo by to proste byt naprosto diametralne jine nez cokoli co je na trhu. TES bude jen jedno z mnoha MMO... mozna s nejakym zajimavym lore, ale to je tak vse.

              BTW: SWTOR samo fail byl a staje je, pokud vim, tak naklady nikdy nikde nezverejnili, a z toho co se odhaduje budou radi, kdyz se za tech +- 5-7let dostanou do "kladne nuly".
            • Tak velkohubá prohlášení jsou součástí PR.. byli by hloupí, kdyby zkraje vykřikovali, že to bude stejně za chvíli ftp, ačkoli s tím třeba tiše sami počítají.. prostě chtějí v první fázi vydělat na poplatcích a prodejích hry samotné.. jakmile to začně opadávat přejdou na ftp.. nedělám si iluze, že to není předem promyšlená strategie a vydělá jim to takto nejvíc. Zvlášť když je to všude jak přes kopírák... jestli tyhle molochy něco umí, tak vydělávat peníze.. nebo máš snad představu takovou, že je ten přechod na ftp zaskočil jak silničáře zima? *1* až tenhle model přestane vydělávat, přestanou ho všude cpát a začnou třeba hned zkraje s ftp.. nebo nečim uplně jinym.
          • Jasne, protoze vyvoj, updaty a provoz MMORPG je zadarmo. Takze z jednoho cisla v buhvijakem kontextu, bez zdroje muzeme usoudit, ze slo o uspesny projekt, ktery se investorovi vyplatil..
            • XorxoxTalarius
              SWTOR se zaplatil uz dosti davno (byl tady o tom clanek), a podle vlastniho vyjadreni jim v chodu v kladnych cislech staci zhruba pul milionu subscriberu (pozor, bez F2P modelu).
            • Píšeš na můj vkus trochu afektovaně a tendenčně.. viz zmínka o wowku. V porovnání s wowkem je každý chudý příbuzný.. což ale automaticky neznamená ztráty. Každopádně moc nového infa si nepřidal, takže stále spekulujem o celkových příjmech a výdajích..

              i kdyby ta hra v tuhle chvíli ještě zaplacená nebyla, tak pochybuju že po konci roku 2013 nevydělají nic. Výdaje za provoz se určitě přizpůsobují počtu hráčů a ten příjem 139 milionů je jeden z nejlepších za ten rok 2013.. sečteno podrženo, určitě si dovedli představit lepší situaci, ovšem propadák to v žádném případě neni.
            • http://www.superdataresearch.com/blog/us-digital-games-market/

              Za rok 2013 jsou prijmy (neplest se ziskem) z mikrotransakci 139M $. Ted potrebujeme jeste znat cisla z predplatneho a to same pro roky 2011 a 2012, prijem z prodeje placek, naklady na vyvoj, marketing, distribuci, provoz a vycisleny usly zisk z investice (ktera mohla jit jinam) a muzeme se bavit o uspesnosti te hry. Nicmene primo v clanku se pise, ze snizuji potencialni ztraty, ne ze by se rochnili v miliardach.. Ostatne je porazi i 10 let stary WoW se 7M predplatitelu. Ktery ma vyse popsane naklady davno zaplacene
            • financne se vyplatil malem zakladnim prodejem-tohle uz bylo spocitano..ze odeslo hodne lidi je vec druha ale tim trpi snad kazda takova hra..updaty pridavaji celkem pravidelne takze urcite nekrachuji :)
  • celoush
    Jenom vizuální o*anie... na mne to bohužel nijak lákavě nezapůsobilo... o hře nevím o moc víc. Trochu mi to připomělo trailer "Dragon Age: Origins - Sacred Ashes". Ten sice nevypadá tak působivě, ale přesto na mě zafungoval mnohem líp.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit