Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • terz
    Vyčítat Lukáši Grygarovi, že dal TES hře 10/10 je jako hádat se s Chuckem Norrisem. Vždyť ten člověk běhal po Los Angeles a zpíval "Skyrim" song :-D. Vy jste blázni. Ne jen tak dál, hra je to boží a recenze taky ;-) Jen tak dál.
  • Prosimvás lidi, kde si mužu koupit dům, vim že mi to jarl řikal ale nějakej nezjistli kde si ho koupim
    • Mimochodem, mám pocit že si to jde zapnout jako quest a ta šipka tě tam už dovede. :) Mě spíš dělalo větší problém ten barák po jeho koupi najít. Pokud si ve městě s Dračí síní, tak se ten dům jmenuje "Chladný vánek" nebo tak nějak...no a pak podle toho jména poznej, že je tvůj :) heh
    • Hairy_Ass
      splň pár úkolů pro jarla, pak se poptej u jeho komořího (nebo jak se jmenuje ten chlápek, co u něj vždy je), v cj verzi to trvá třeba den, než se tahle možnost u něj naskytne.
    • Neviem presne v akom meste si, predpokladám že v tom, pri ktorom si zabil prvého draka (minimálne keď na začiatku ideš s cisárskym kapitánom či čo to je :-)) ale pravdepodobne ho budeš môcť kúpiť u jarlovho pomocníka, ktorý by mal byť v tej istej sieni.
    • V bílem prusmyku u pomocníka toho vládce v dračí síni. Za 5 000 je to ten kousek od kovárna snad u nějakého pírka.
  • Měl někdo taky ten problém, že když se dívá přímo na postavu se kterou mluví, tak jí slyší tlumeně a musí se na ni natočit stranou hlavy? Tohle mám u víc her a vůbec nevím, čím by to mohlo být, neví někdo? Ovladače na zvukovku mám stáhnuté nejnovější.
    • Už vím, jako bych nic neřekl :)
  • Uvidim. Je fakt, ze hra, kterou hraji po nocich pul roku, pac chodim ve dne i do prace, se mi nejak prici. Zvlast kdyz jsem hrac, ktery vymeta kazdy roh a musi mit splnene skoro vse. Taky nemam jistotu, ze si budu pamatovat vubec o co tam ve kterem meste u ktereho npc bezi, kdyz od toho na dva tydny odejdu - asi stejny duvody, proc jsem nehral Dragons Age 1. Stejne tak popravde nevim, zda mi to vubec neco rekne, kdyz jsem Elder Scrolls nikdy nehral a ten svet popravde vubec neznam a cist mega virtualnih knich se mi nechce, protoze uz tak mam rozectene tri normalni. Ale lakave to je hodne. Ach jo... *7*
    • zkus si zahrat puvodni dily serie a brzy se do toho dostanes :)
  • Hra dekady!
  • Je kazdeho osobna vec ktora hra sa mu ako paci. Ale recenzent by mal byt ako tak objektivny. A Lukas dava nejak casto absolutne hodnotenie. A ako sam povedla dal ho aj Oblivionu.
    Tymto u mna Lukas nadobro skoncil (nie ze by ho to zaujimalo, ale aj tak to poviem). Dlhu dobu ma jeho praca tesila, bol to jediny herny novinar na svk/cz scene ktory robil nieco dobre, no potom sa nieco stalo a odvtedy na vsetko co povie len neveriacky pozeram a facepalmujem sa. 10/10 pre DE:HR, 10/10 Oblivion? 10/10 Skyrim??? Absolutne hodnotenie????

    Ved ta hra ma obrovske mnozstvo designerskych chyb. Prakticky cele UI je absolutne priserne. 1.Invetar je hrozny, jak jeho prevedenia tak ovladanie. Je plne chyb, s myskou niekedy ani netrafite co chcete, resp vy na to kliknete no hra to zle vyhodnoti. Hlavne ze mozete rotovat mrkvu ako chcete, no to ze sa v inventari nevyznate nie je take dolezite. 2.Predavanie/nakup je rovnako zle. 3. Skilly, ano mate krasnu (naozaj?) oblohu a suhvezdia ale preklikavat sa z jedneho na druhy je priserne utrpenie. A potom si v danom strome este prezerat perky, to je este vacsie peklo. 4. Magicke efekty/choroby/etc. Hra to nijako neindikuje, musite dat "tab" vybrat magiu a tam aktivne nieco. Potom si pozriete co vam je, ked vam vsetci naokolo hovoria ze vyzerate choro.

    Je tam obrovske mnozstvo bugov, postavy naozaj levituju, alebo su zaseknute v stene. Niektore questy sa nedaju urobit, niektore postavy sa spravaju naozaj stupidne, rozpravaju dokola to iste az z toho ide cloveka porazit. Questy byvaju naozaj tupe, spravanie NPC je absolutne nelogicke az trapne.

    Herne meganizmy boli opat zjednodusene, co je v niektorych pripadoch dobre, v niektorych prave naopak. Napriklad vynechanie atributov je pre mna velkym sklamanim. Rozlisujete sa len v pocte magicky/hp/staminy, vobec nie v STR DEX CON atd. To co ma byt?

    Nechapte ma zle, ja si tuto hru velmi uzivam. Hram vacsinou len RPG a na tuto hru som sa velmi tesil. Dost sa pri nej zabavam, no hra ma obrovske mnozstvo problemov. Mimo to co som hore povedal, napr kvalita textur - kym sa na nieco pozerate z dialky, vsetko je super, ako nahle sa vsak k niecomu priblizite tak to vyzera absolutne priserne, horsie nez v morrowinde. Vasi spolocnici su tak tupi ako to len ide. Atd., atd., atd. Hra s takymto mnozstvom problemov (aj technickych, padanie hry, porblemy pri launchy atd) proste nemoze mat dokonale hodnotenie. PROSTE NEMOZE. NECH SA NA TO POZERATE AKO KOLVEK. NEMOZE! 9/10? Jasne, je to super zabava. Ale ani o chlp viac. 10/10 JE PROSTE TUPOTA!!!! A ja som velmi sklamany ze prave Lukas sa takto vyfarbil. Neverim ze to nie je podlatene
    • Ty chyby co píšeš by se dali odpustit kdyby ta hra byla v něčem natolik revoluční aby vlastní chyby odsunula do zapomnění.Podle recenze to tak vypadá.Ja si to nemyslím.

      Nevidím zde nic zásadního.Kvalitní questy,otevřený svět,možnost volby to mají kvalitní RPG dnes běžně.Skyrim má tyto věci ve větší míře protože je hodně velký,ale to není žádný zásadní fakt aby se dali chyby pominout!Je jasné,že když se vyhraje například MS v hokeji tak se chyby neřeší protože samotná výhra byla tak zásadní.Když se skončí na druhém místě tak se řeší mnoho věcí.To samé u hry.Když je hra v něčem revoluční nebo hodně evoluční tak se neřeší chyby které by se jinak řešily.

      -Kdyby to bylo jak píšeš <10 tak to je OK.Ty věci co píšeš ty s tím se dá souhlasit.I když zjednodušení se nejspíše nedá promítat do hodnoceni když bylo předem očekávalo.Hlavní je,že se to v určitých částech nedobře ovládá a kvalita textur zblízka je zoufalá.Také hra jede na Ultra vesele na starých PC.To není dáno optimalizací.Když jsem si do Oblivionu nahrál kvalitnější textury nároky se zvedly.To jasná věc.

      I přes to,že hra mne baví RPG hry mám velice rád,tak od maximálně ohodnocené hry očekávám,že si sednou a hraji.Nic neřeším(Snad jen kdy přestat :) ).Zde jsem řešil ovládaní,nekvalitní grafické zpracování na rok 2011 a a nevyvážený systém vývoje postav(Osobní přesvědčení).

      -To,že koukám na grafiku u RPG to je snad zločin?Je to 3D hra která prezentuje nějaký svět.Svět kde je něco divné,hnusné nenapomáhá k samotné prezentaci.Na to není potřeba zkoumaní to kolikrát tluče do očí.Je zde snad natolik skvělý příběh aby to zastínilo chyby?Není.Přece kolik filmů má příběh o kterém se píše i po letech?Velmi málo.Zde to také není.Tedy to nemůže přemoci vlastní nedostatky.
      • Kdyz tak furt musite hrotit GRAFIKU,GRAFIKU,GRAFIKU ... postahuj si nejake z desitek modu ktere uz vysli, ja uz mam ve hre tak 15modu upravujici vzhled, a uz si pomale zacinam chrochtat kochanim ;)
        • Také mám nějaké módy,ale hra se přece hodnotí jaká je a ne jaká bude až budou módy :)
    • Hairy_Ass
      Zatím co jsem dělal úkoly, tak ty mi přišli v pořádku, někdy dokonce s morálním rozhodnutím. TAB nemusíš vůbec používat, každé menu má vlastní klávesovou zkratku a zjišťování efektů na postavě ti zabere asi cca 1s? Prostě zkus se nad tou svou kritikou trochu víc zamyslet, 10/10 bych tomu taky nedal - to asi žádné hře, ale v GotY to skoro určitě je.
      • ja som sa nad svojou kritikou zamyslal a stojim si za svojim

        a sam suhlasis ze 10/10 by si nedal tak neviem co riesis
        • Hairy_Ass
          řeším ty tvoje kritiky, na které ty reaguješ, vis úkoly, menu atd.... *3*
    • Asi bych to tak neprozival a akceptoval recenzentuv nazor, nakonec je to jen clovek. Nahodou se mi recenze libi. Furt lepsi, nez tuna kecu o debilite od Vavry a lesteni ega o tom, ze autor dokaze udelat lepsi hru nez dostal....
      • Mimochodem konecne prijemne cist clanek o vecech, jenz se autorovi libi a premyslet nad tim, zda by se to libilo i mne, nez tupa kecu o tom, co se mu nelibilo.
        Ciselne hodnoceni v potaz tolik neberu. Priynam se, ze vas nekdy nechapu *2*
      • ja jeho nazor akceptujem a oznacujem ho za abslutne neprofesionalny. len hovorim ze tymto sa u mna Lukas nadobro zdiskreditoval a som z neho velmi sklamany. Sprava sa ako male decko, nie ako recenzent. Ked je z nejakej hry napichany hned dava 10/10 ani sa nezamysli nad negativami.

        Toto sa proste nerobi.

        A to opakujem, Skyrim ma bavi, hram ho vzdy ked mam cas, predobjednal som si ho a kupu nelutujem. Ale od dokonalej hry ma asi tak daleko jak mam ja od oznacenia "ten je sexy ako brad pitt".
        • janchor
          Jestli máš pocit, že jsem se "nezamyslel nad negativami", tak jak si vysvětluješ ty odstavce, kde o záporech píšu?

          "Napichany" jsem byl letos z Portalu 2, DX a Skyrimu. Když se podíváš na světový recenze, nebyl jsem tak úplně sám. To samozřejmě neznamená, že můj názor je ten absolutní - chraňbůh! Ale rozhodně není ojedinělý, takže už z principu existuje naděje, že na něm třeba i něco málo bude. Viz ostatně zdejší diskuze, kde najdeš hráče, co pasujou Skyrim na 11/10 a "hru dekády".

          Na každej pád: pokud takhle extrémně řešíš rozdíl jednoho bodu, je to jenom a pouze tvůj boj, obávám se.
          • to ze vyjadrim svoj nazor je extremne riesenie?

            rozdiel jedneho bodu bez kontextu je naozaj nepodstatny. ale ked sa jedna o rozdiel medzi hodnotenym "dokonala" a "super" tka to je rozdiel dost martkantny. neviem naco potom mate ciselne hodntenia ked to aj tak hadzete jak sa vam za chce.

            Nj, tie zapory si popisal fakt brutalne, vymenoval si ich velice malinko a aj to len vymenoval. A potom sa to ani neodzrkadlilo na tvojom hodnoteni.

            Je to tvoja vec, ja len hovorim ze som z teba velmi sklamany, to snad povedat mozem. Ak ti to pripada extremne, tak je to len tvoj boj, obavam sa.
            • janchor
              Vyjmenoval jsem ty zápory, které v té hře vnímám, a v jejich součtu zkonstatoval, že mi nenabourávají celkový zážitek. Tobě zjevně ano, nic proti tomu - názor ti nikdo nebere. Ale že si do desítky projektuješ dokonalou hru neznamená, že tak funguje naše stupnice (která je jasně popsaná pod odkazem "jak hodnotíme").
        • Ja nevim jak tobe, pritelkyni se Brad Pitt libil *1*
          Ja tvuj nazor vcelku beru. Ale ja se v teto recenzi konecne o hre a jejim obsahu konecne neco dovedel. Rozebirat bug za bugem muze tak u army, kde nemuzes tu hru ani dohrat. Ale nejaky levitujici mamut mi muze neco.
          Dokonala hra to byt nemusi. Nakonec u Terminatora Future Shock se rozdavali desitky skoro vsude, presto v nekterych pripadech jsi nemohl dohrat ani misi. Spis bych rekl jak se u toho clovek bavi, nakonec o tom hry jsou. pokud se vyroji skvost, ktery dokaze cloveka zabavit vice nez na vybornou, dal bych mu deset klidne take. *3* Dokonale to byt po tech. strance nemusi. Hlavne jde nakonec o zabavu.
      • 1. Akcepotvat názor? Ano!
        2. Od Grygara? Po Deus EX již ne...
        3. Od Smutného? Po Space Marine absolutně NE!
        • Trol.diskuzni
          Heleme se, kolega mě podporuje v názorech, když zrovná já nemůžu! Aspoň někdo má podobný náhled na věc... :-)
        • Space Marine.... co to je?
          rmt? Kdo to je ? Jeho názory? bezvýznamné...
          • Nepsalo to...
  • NE NE NE A JESTE JEDNOU NE! Ze najdu v nake kobce predmet a hned se objevi quest ze to mam donest konkretne te a te osobe tam tam, kdyz nemam vubec sanci to vedet, je hodne hloupy...jeste veci zejdnoduseni nez u Oblivionu to je taky hodne zly ale hlavne, ze si ani ke questu nemuzu precist NIC, alespon zaznam rozhovoru kterej me k nemu vedl, nedej boze neco obsahlejsiho...to uz je hodne smuty, jen se hnat za znackama na mape a questit??...ach jo, zlatej morrowind
  • Mně třeba přijde na tedle hře užasné třeba to že ani nevíš jaky ůkol je vůbec hlavní XD Je to hodně svobody a svobody Questu atd.A hodně welllaa questu XD
  • Tady všichni magoří, pro mě hra roku bez keců Space Marine...
    • smejki
      o_O

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit