Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor

    Hlavně už jsou všechny hry dělaný na ovladač. Často je tak k+m peklo, vývojáři na to serou.

  • Nevím no, uměl jsem řídit na volantu, ale chybí tomu ten pocit jak se reálné auto chová pod zadkem.
    Uměl jsem létat na joysticku (kniplu) Bohužel jsem neměl prachy na celou stanici kde by byli pedály, colective a knipl.
    Měl jsem i ovladač, daroval jsem ho klukům co studovali futbalového trenéra aby měli na čem hrát fifu.
    FPS lepší na klávesnici a myši (aneb nepamatuju FPS kde by ovládač byl kompetitivní proti myši bez auto aimu)

    Adventury a akční adventury (mnohá akční RPG) lepší na K+M.
    Izometrické RPG lepší na K+M.
    RTS a TBS lepší na K+M.
    Autíčka lepší na volantu. Zkoušel jsem nějaké NFS jak na ovladači tak na klávesnici a líp jsem zajezdil na klávesnici :D Ale potvrzuju že to na ovladači neumím.
    Letecké věci lepší na kniplu - Warthunder ovladač vs myš volím myš.
    Nevím nějak jsem té divnověci nepřišel na chuť.
    Vrcholem bylo, když jsme s kámošem zkoušeli hrát NHL a půl hodiny jsme se snažili vyřešit jak vlastně vystřelit a jestli se ten pohyb mění podle toho z které strany obrazovky hraješ.

  • frank.horigan

    Tak klávesnice + myš je v podstatě přežitek z devadesátek, kdy bylo každé PC na psacím stole za kterým si seděl.

    Dále nám Bethesda v Terminátorovi předvedla parádní "mouse look" a bylo jasno. Myš je při míření neskutečně hbitá. A extra "gamepady" s analogy ani nebyly - později byly, ale stály balík. Nebyl důvod...

    Gamepad zase pohodlný a nesrovnatelně ergonomičtější.  Moje herní PC stojí za televizí a hraju na ní. 

    Takže využívám jak už jsem psal - vše. 

  • Nehledě na to, že na historických verzích ovladačů se hrálo dřív než na klávesnici v době, kdy myš byla jen předmětem vášnivých debat v anarchistických kroužcích.

    Něco se hraje líp na klávesnici s myší, něco na ovladači. A když chceš hrát na gauči u televize nebo dokonce na handheldu, tak je specializovaný ovladač nutností.

  • frank.horigan

    Tak to je soukr názor, že. 

    Když se nad tím zamyslíš "střízlivou hlavou" bez 30let zažitých předsudků...

      Tak myš OK, ale klávesnice je navržená na psaní textu a její rozložení + množství kláves naprosto neodpovídá použití pro ovládání hry.

    Je to ergonomický paskvil, kde máš funkce analogu? Správně bys měl mít klávesy s proměnlivou výškou "zdvihu" a ne jen "stisknuto/nestisknuto".  Jak na autě plynule přidáš plyn, nebo definuješ rychlost chůze postavy?  Co úroveň natáhnutí luku?

    Je to tu tak dlouho zažité, až se to všem zdá, jako dokonalost sama. Ale na rozdíl od myši, klávesnice na hraní není nic ergonomického. Bez stolu to můžeš akorát držet jako Michal David svoje klávesy.

    Samozřejmě hraju na všem, od klávesnice až po Wii motion plus. Zatímco ty na padu neumíš, tak prostě hlásáš že je to zlo.   

  • Třeba protože si myslím že herní ovladače jsou peklo co nemělo nikdy vzniknout.
    Volant a Knipl jo ale ty divný patvary do rukou fakt ne.

  • frank.horigan

    RE: mike92 - Jen Generická střílečka?  To snad ne :)   TR 2013 je jedním nejlepších rebootu vůbec.  Ten posun k filmovosti je obrovský. Prostě doba pokročila a je potřeba ve hře mít něco víc. Mimochodem TR měl už reboot v roce 2006 a ten Legend byl taky na svou dobu VELMI dobrý.

    O Původních Raiderech (teď hraju dvojku)  bych taky mohl říct, že je to generická 3D plošinovka odehrávající se v blbě otexturovaných krabicích od bot co jsou naskládané dle potřeby na sebe. 

  • Derp_1337

    Ono to chce sundat růžové brýle a zamyslet se nad tím, jestli by ten prastarý gameplay z roku 1996 dnes někoho vůbec bavil. Co myslíš? 

    Já ti odpovím: Ne, moc lidí by to nebavilo.

    Vyjímkou by bylo pár pamětníků, co by chtělo nostalgicky zavzpomínat na staré časy. Ale takových hráčů není dost, aby se prodalo aspoň deset miliónů kopií hry.

    Osobně musím souhlasit s názorem níž od Milovnikakoček, Tomb Raider 2013 byl dobrým vzkříšením série.

  • Milovnikocek

    Recenzent je úplně mimo. Vzkříšení série se povedlo na výbornou.  Jediné s čím se v té recenzi dá souhlasit je množství soubojů s nepřáteli. 

  • "Tomb Raider z roku 1996 se tomu z roku 2013 (a později) nepodobá téměř v ničem."

    Asi proto, že Tomb Raider z roku 2013 není Tomb Raider, ale jenom generická střílečka, která parazituje na tomto slavném jméně.

    Nejlépe tuhle hru vystihl Adventurista ve své recenzi: http://www.adventurista.cz/?page_id=24127

  • frank.horigan

    Jo je to tak, i pan Makal (zdravím poslouchám i podcasty) naznačuje, že je to vyleštěná perla pro pamětníky.

    Nového hráče co si chce “doplnit vzdělání” to osloví jen těžko.

    Já to teď hraju a furt trvám na tom, že to ovládání je ryzí peklo :))

    Load/save je na pořadu dne 60x za hodinu :)

  • uaxpk

    Já si opravdu rád zahraji staré hry z "mládí". Mám rád tu nostalgii a vyvolávání vzpomínek (kdo ne?), ale odděluji je od moderních her nebo jejich remaků. Ten zub času je tam znát.

    Přesto jsou některé staré hry právem na trůnu (a to nejspíše do skonání internetu) a nové na ně pouze navazují/vylepšují/prohlubují mechanismi..........

  • frank.horigan

    Tomb Raider 2  - jak ho dnes vidím já.

    Pokud někde vyhrabete 3D televizi, projektor nebo CardBoard. Nebo naopak vybalujete MetaQuest 2/3  vyzkoušejte !!

    https://www.youtube.com/watch?v=e8BgOcmFHkw&ab_channel=StereoscopicGameplay

  • jurb83

    prave Uncharted tazi zo starych tombraiderov

  • jurb83

    najma level Bertolis Hdeout a potom ten podmorsky so zralokmi

  • jurb83

    v tom je to caro pre mna, a ta atmosfera jednotky, kde dva vlci vedia vystrasit je na nezaplatenie

  • jurb83

    za mna uplne v poriadku, tr1 uz prejduty,, drtim teraz dvojku a original ovladanie ma svoje caro! 

  • frank.horigan

    Top 20 historie to ano. Ale srovnávat to z dnešní tvorbou ne. Pokud by žádní TombRaideři v roce 199x nevyšli a tohle by dnes vyšlo jako regulérní "nová" hra, tak je asi jasné jak by se na to koukalo. 

    Na něco jako "pixel (vlastně texel) ART ve 3D"..

    Rozhodně ne jako na vážnou konkurenci pro Uncharted4. 

    A to je to, co někdo neumí/nechce oddělovat. 

  • uaxpk

    Já bych to také dal do top 20 her historie. Samozřejmě, že z dnešního hlediska a zkušeností, se to horko/těžko srovnává s dnešní herní paletou, ale proto ta historie. To samé platí +- pro filmy, např. 2001 Vesmírná odysea vs. Sunshine. Ty filmy od sebe dělí 39 let, ale pořád jsou oba výborné a mají co říct.

  • frank.horigan

    No já to teď hraju, a hrál jsem to i v roce 1998 a nevím tedy…

    Pokud tohle dnes ve vší vážnosti tvrdí i dnes, tak z něj mohutně prská nostalgie..

    Úplně stejně bych mohl říct, že nej hra na světě je Duna2. Protože tak si ji prostě pamatuju

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit