Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Osobně zatím opět jenom odzkoušeno někde v půli hře. Ale ty "hádanky". No buďto měli udělat pořádné nebo raději žádné....IQ nepřátel je opět brilantní, obzvlášť, když zastřelím někoho lukem, druhý mě vidí, schovám se za kámen a slyším: "Where is she?!"
    • http://youtu.be/uau5lhQODxU . V prvním klipu ve fullscreenu vlevo nahoře.
    • clovece, ty hras kazdu vacsiu hru, ktora vyjde a to hned v den vydania, az je to podozrive *3*
      • Veskoslav
        Mám k tomu přístup:) Ale to až poslední dva-tři roky:)Nebudu říkat, jak a proč, ale mám:)Není to vychloubání, jenom konstatování.
        • regant
          Šťastných deset a šance milion? *8* *1*
        • Jasně kdo by k tomu přístup něměl když má internet že... *1* *1* *1*
  • no jo na games.cz zase perli, kdyz se chci zasmat prectu si zdejsi recenze , ale lidi fakt to neberte vazne...
    • GlaDOS
      Takže mám brát vážně co? Třeba Eurogamer? Ehm.
      • No, ja zacal koukat na Edge.
      • Bohuzel u nas nemame medium kvalitniho formatu, ale ono je to dano i zpusobem financovani. Lidi schopni napsat opravdu kvalitni recenzi nebudou zivorit v podfinancovanem hernim mediu. Ostatne hraci si ani nejsou ochotni platit kvalitni informace.
        • Proc bych mel platit za neco o cem si umim udelat nazor sam? Prijde mi to jako by vsichni byli bezmozci bez nazoru a potrebouji nutne rict co je dobre a co ne , recenze jsou pouze orientacni a hrat hry podle toho kolik kde dostali mi prijde dost smesny.
          • Mnozi z nas, co hry nekradou, ale kupuji, by si pred koupi rado precetlo objektivni (vyvazenou) recenzi, abychom vedeli, zda za tu koupi stoji.
            • MrSanta
              Já už celkem dlouhou dobu beru recenze jako orientační. O nákupu hry se rozhodnu podle dostupných informací, kterých je spousta. Omrknu nějaká videa a pak se rozhodnu, zda hru pořídit a kolik peněz jsem za ní ochotnej utratit. U některých her ty recenze ani nečtu, jsem spoilerofobik. Spíš než na názor recenzenta dám na názor "spřátelených" diskutérů, u kterých vím, že máme stejný vkus.
              Beru to tak, že mě hra musí přesvědčit, abych si jí koupil. Když si nejsem jistej, tak jí prostě nekoupím. Pořád mám co hrát.
            • Jo, mnozi podlehaji hype a reklame a kupuji na slepo. Do tohodle stadia se doufam nikdy nedostanu.
            • Mnozi z nas co hry kupuji recenze nepotrebuji aby poznali jestli koupit nebo ne..mozna se tam jednou taky dostanes a recenze ti budou fuk.
  • KronosDeret
    meh
  • S pokusem udělat z Lary více lidštější bytost je tu dost velkej krach, nepovedlo se a větší smysl a snad i sympatie měla kdy šlo dříve jen kozy :) hodně mi tu hru kazila, asi tak jako když je malej, tlustej smrad v hlavní roli hrdinskýho filmu.. hra je to ale velmi dobrá, občas nechápu kritiku na grafiku, všichni se už asi vidí koulema na nextgenu
  • tady na games.cz neni zadna hra docenena , ja jsem tady toho tomb raidera dohral uz skoro dvakrat, ale proste min nez 9 si tahle hra nezaslouzi, neberu vysledne cislo pod recenzi,ale hlavne recenzi jako celek, a nemuzu si pomoct , ale recenzent je proste zaujatej jouda, ... tady ty recenze vzdy musi vybocovat , preci musi byt nekdo ten 'zajimavej'..
    . Jak jsem psal, tady si recenzi rad prectu- zasmeju se ,ale vazne to urcite neberu..... Sijte do me jak chcete, je to muj nazor... A nic nezmeni to ze tady jsou ty nejhorsi recenze ....
    • Prestante ... uz ... k***a ... resit ... ty ... podelany ... cisla! A pokud nejde tedy o cislo jak pises, tak ja naopak s recenzi naprosto souhlasim, takze nadavat nekomu do joudu, protoze proste maji jine hodnoty nez ty je ubohe. Me napriklad ten rozdil mezi larou v cutscenach a rambo gameplay nesmirne rozciluje, vadimi to. Chapu ze nekomu to vadit nemusi, ale at už je hra technicky a hratelne jakkoli dobra, tohle ji proste rozsekava. A ani bych k autorum nebyl tak schovivavi jako tady na hrej. Argumentovat klasickou frazi, ze to asi jinak udelat nemohli - to se potom nikam nedostanem. Podle me mohli - mohli tam dát tretinu poctu nepratel, udelat je drsnejsi a z kazde prestrelky udelat zalezitost, kdy se o Larru budete porad a opravdu bat, tak jak to nzanacuji cutsceny. Mohli ji udelat zranitelnejsi. Mohli a mohli a mohli a to ze jsou opet pripo***ny a boji se ze pokud tam nebudou tuny nepratel a milion vybuchu tak se to nebude prodavat pro me neni argument.
    • Devitku dostalo Uncharted jehoz je Tomb Raider nedokonalou (byt porad velmi dobrou) kopii, tudiz tezko muze dostat stejnou zamku.
    • x_ander
      Tvůj názor na hru je jeden, názor recenzenta je druhý. Proč je tak složité to pochopit? Recenzentovi se určité prvky hry nelíbily, proto dal "jen" 7. Tobě ty prvky vyhovovaly, tak bys dal 9. Každý má názor. Ten tvůj ti nikdo nebere, proč ty pak bereš recenzentovi ten jeho a tvrdíš, že je jouda?

      A co se týká té "zajímavosti" a "vybočování" recenze. To jako vážně za takové vybočení považuješ hodnocení 7 oproti nějakým 8,5 co hra v průměru dostává? 1,5 bodu je vybočení jak blázen a věřím, že díky tomu si o Martinově recenzi budou povídat i na výroční schůzi akcionářů Square - Enix. Jako vážně? Jo kdyby hra dostala 3/10, tak už by asi bylo zřejmé, že je něco špatně, ale nechápu, proč někomu stojí za to se rozčilovat kvůli tomu, že hra dostala o bod či dva víc nebo míň než je nějaký průměr hodnocení.

      A vsadím cokoliv, že kdyby tady hra dostala devítku, tak se vyrojí minimálně stejně množství lidí, kteří budou řvát, že si to ta hra nezaslouží, že je to zaplacené, případně že games.cz nemá koule, aby se odlišila názorem od jiných webů a radši kopíruje. Člověk si nevybere. Recenzent tvrdý chleba má....
      • nie...zložité to pochopiť nie je...naozaj. Sú len dve možnosti: 1. recenzenti nemajú ani šajn aký je existujúci hodnotiaci systém vo svete, alebo chcú byť vážne len zaujímaví. 7 oproti 8,6 (taký bol naposledy priemer hodnotení) je pre mňa znamením, že recenzent nedokáže správne vidieť a ohodnotiť pomer pozitív či kvalít hry a konfrontovať ich s jej zápory. Alebo naopak. A nedeje sa to pri prvej recenzii. A to je už začína byť vážne. Recenzent nie je obyčajný hráč. Je to žurnalista a jeho práca...opakujem práca, nesie so sebou aj kus zodpovednosti. On nie je decko, čo sa doma hrá, z torrentu stiahnutú hru...hodnotí len tak od brucha. Ak raz Aliens colonial marines dostal 6/10 tak podľa kvality mi zákonite vychádza, že Tomb raider mal dostať minimálne 8. Alebo mali posunúť hodnotenie Marines nižšie. Čo to fakt nechápete. Ak raz v škole jeden žiak vie odpovedať správne na 8-10 otázok v teste z matematiky a dostane známku B, tak iný žiak pri správnom zodpovedaní 8/10 otázok na teste z dejepisu, musí za rovnaký výkon rovnaké hodnotenie tj. B. Nemôže sa škola vyhovárať, dejepis vyučuje iný učiteľ. Alebo, že to bola iná učebná látka. To nehovorím o tom, že školy by mali na celom Slovensku alebo v Čechách známkovať podobne. Nemôže predsa žiak, priemernými vedomosťami, na jednej škole skončiť s priemernou známkou C a inom meste, alebo v inej škole dostať A!? To je potom škola na nič, len si naháňa čo najväčší počet žiakov klamaním. Lebo vieme, že od počtu žiakov v škole, škola dostáva financie. Tam však tvoje decko nič poriadne nenaučia. Ja svoje decko do takej školy nedám...Už chápeš?
        • a dalsi nesmyslna analogie - to jako vazne? Znamky ve skole a hodnoceni zabavneho produktu, ktere bude VZDY castecne subjektivni? TO OPRAVDU??? Kdyby to melo fungovat podle tebe, tak nejen, ze by musela existovat nejaka mastr recenze a vsichni by pak museli davat znamky podle ni, jak pise x_ander, ale taky by se musela hodnotit podle urcitich exaktnich a predem danych osnov - protoze ty to srovnavas se znamkovanim ctvrtletky z matematiky. Kdyz se trochu zamyslis tak ano - v tva analogie se pouzit da, ale nejde o matematiku ale slohovou praci, nebo vytvarne dilo, ktere take kazdy ucitel hodnoti krom technickych prvku predevsim podle sveho subjektivniho nazoru a ano - dva ruzni ucitele by dali za stejnou slohovou praci zcela jinou známku a to treba hodne odlisnou. Takze nez zacnu pouzivat analogie, zamyslim se trochu a nebudu se ztrapnovat.
          • aj slohovú prácu vieš vcelku správne ohodnotiť, približne asi tak ako aj knihy, že? V prípade knihy taktiež nerozhoduje, či sa ti dielo páči všetkým, ale ide umeleckú hodnotu, o kvalitu diela ako takého... Nejde o to, že by Hemingway za nejakú knihu dostal 6-ku ...ale ide o to aby, napr. kniha Babinec s Alenou Heribanovou, od Aleny Heribanovej mimochodom... nedostal 5-ku alebo 6-ku ...aj keby tú recenziu na knihu písal niekto iný. Ide fakt, že známka recenzie má označovať kvalitu diela. Nemôže literárna tvorba Heribanovej, ani pri oboch zatvorených očiach, dosahovať kvalitu Hemingwaya... Chápeš to?
            Tie analógie neboli analogie...to boli len expresívne príklady, aby to bolo jednoduchšie pochopiť. Ale vidím že aj totálne zveličenie, je bez úspechu ...
            PS: ak sa nebudú dávať známky, na konci recenzie, ako tu niektorí píšu, tak sem nebudú ľudia chodiť čítať recenzie. Na games si to dúfam uvedomujú. Ja nebudem čítať len niečo ako preview...
            • x_ander ...ty mi nerozumieš. Recenzent nie je hoci kto!!! Je to žurnalista. Musí mať nejaký prehľad o tom ako má vyzerať kvalitné dielo. Kritik knihy a filmu tak isto. Ak by nejaký filmový kritik dal na svojom webe rovnaké hodnotenie filmu Babovřesky ako napr. filmu Kmotr ...tak si buď istý, že to nieje odborníka a nikto by ho už nebral vážne. Podľa teba by mohli Babovřesky dostať aj Oskara. Ty by si ho dal ... veď prečo nebyť ako prvý. To si sa pomiatol ...alebo tomu, od čoho kritika na svete je, fakt nerozumieš!?
            • x_ander
              Takže chceš říct, že někdo má určit nějaké hodnocení, které bude závazné a neměnné, a kdo se od něj odchýlí, tak je mimo? Co to je za blbost? A porovnáváš neporovnatelné. Představ si, že i na knihy vycházejí recenze, stejně jako na filmy atd. A i u knih a filmů jsou na všechno různé názory. Vem si, že vedle sebe postavíš Kmotra a Babovřesky. Ty můžeš tvrdit, že Kmotr je na 10/10 a Babovřesky na 1/10. Já můžu tvrdit to samé. Stejně tak spousta dalších lidí. A najdou se davy lidí, kteří ti řeknou, že Babovřesky je pro ně nejlepší film roku a Kmotr je nudná blbost. A ano, existují i recenze, které vyzdvihují Babovřesky do nebe. To samé by platilo i u tebou uvedeného Hemingwaye.

              Chápeš, že nikdo nemá patent na rozum, aby řekl, "tohle je dobré, to je špatné a všichni to musíte respektovat" ? Stejné je to i u her. Najdou se lidi, a to jak obyčejní hráči, tak recenzenti, kterým nový Tomb Raider učaruje a dají tomu 10/10, tak takoví kteří to berou jen jako příjemnou jednohubku (třeba 7/10), tak takoví, kteří to mají za podprůměrnou hru a frknou tomu třeba 2/10. Jenže podle tebe by games.cz měli hodnotit tak, aby to sedělo s průměrným hodnocením (a průměrné hodnocení je co? Metacritic?)

              Je jasné, že až časem se každé dílo vyprofiluje a stane se třeba "obecně považované" za kvalitní. Proto je Kmotr obecně považován za jeden z nejlepších filmů všech dob a proto Hemingwayovo dílo za jeden z vrcholů americké literatury. Ale uvědom si, že od těchto děl uplynulo několik desítek let. A ty se pár dní po vydání Tomb Raidera oháníš tím, že by měl být považovaný za obecně výbornou hru. Což je mimo.

              A i přesto všecko existuje řada lidí, kteří nemají rádi Hemingwaye, Kmotra nebo třeba nového Tomb Raidera. A někteří si dokonce dovolí o tom napsat. Tak je zastřelíme, ne?

              Jo a jen tak mimochodem, když je pro tebe teda tak moc závazné hodnocení na metacritic, které je 8,6 momentálně, což je nekutečný rozdíl oproti 7 od Martina. Jak by to bylo, kdyby recenze tady na Games byla ta první? A před ní by žádná známka nebyla? Tak by se za ten průměr, který mají všichni dodržet, bralo 7? Nebo by podle tebe měli games.cz následně hodnocení změnit, protože dali "jen" 7, ale ostatní po nich dali více?
        • x_ander
          Uvedu to v bodech, aby to bylo přehlednější:

          1. Tomb Raidera a Aliens hodnotili dva různí lidi. Tvou uvedené porovnání tak nedává smysl. U obou recenzí ale z textu jasně vyplynulo, proč tu kterou známku hra dostala. Aliens dostali 6/10, protože Lukášův názor je ten, že je to průměrná hra, která ten bodík nad průměr dostala za povedené kulisy (což uvádí i tady dole v diskusi někde). V čem je problém? Že někde hra dostává ještě míň? Že tvůj názor je, že by hra měla dostat ještě míń? Lukáš dal Aliens 6/10 a proč dal zrovna tolik, uvedl dost podrobně v recenzi. Ty můžeš hru hodnotit jinak, stejně jako kdokoliv jiný.

          2. Z hodnocení Aliens 6/10 ti zákonitě vyplývá, že TR musí dostat aspoň 8/10. Můžu vědět, kde jsi na tuhle "zákonitost" přišel? Je opravdu někde uzákoněné, jak se mají recenze hodnotit? Tvé srovnání s testem z matematiky ve škole je pak mimo. Test je jen zakroužkování odpovědí (případně vypočítání příkladu), které se dá naprosto objektivně vyhodnotit. Pokud chceš uvádět analogii se školou, spíš bych jako příklad uvedl známkování slohových prací - ze stejné slohové práce by jeden učitel dal 1-, druhý třeba 3. A pokud jde o dvě slohové práce různých žáků, těžko zhodnotíš objektivně, jestli jejich výkon byl stejný. A do které školy dáš své děcko, to je nám tu asi úplně jedno.

          3. Pokud bys opravdu chtěl, aby to fungovalo s recenzema tak jak říkáš, tak by recenze ztratily smysl. Protože by to muselo fungovat tak, že by vyšla nějaká první exkluzivní světová recenze, která by byla naprosto rozhodující pro ty další (kdo by ji psal, to těžko říct...). Tzn. v této recenzi by TR dostal 9 a všechny ostatní weby na světě by tak TR ohodnotili rovněž známou 9. Smysl těchto recenzí je pak úplně zbytečný.

          4. Piš v odstavcích, ten špalek se blbě čte.
  • x_ander
    Já to vzdávám. S blbostí, jakou předvádí spousta zdejších diskutujících, se bojovat nedá no. Ikdyž je mi jasné, že ti poslední tady si z toho jen dělají srandu nebo trollí, tak nechápu, proč se tolik lidí dokáže vztekat a blít do diskuse kvůli tomu, jestli hra dostala 7 nebo 9.

    Kluci v redakci, vy se držte, a my hráči, alespoň ti normálnější, si jdeme novou Laru užít s jakoukoliv známkou, a nenecháme si hru zkazit bandou pomatených diskutérů...
    • Co je podle tebe špatnýho na vyjádření slušnýho nesouhlasu s názorem někoho jinýho?
      Od toho je snad diskuze ne?
      • h0p3
        Slušnej, neslušnej, troll, blbec 3/4 z Vás to srovnává s hrama z úplně jinýho žánru, za prvé.
        Za druhé, nechápu jak může nějaký číslo, někoho tak vyhodit z konceptu, aby pak nemohl celej den dělat nic jinýho než tu nad tím plakat/flamovat. Co je těžkýho na tom napsat s čim kdo nesouhlasí, proč by tomu dal jinou známku a nechat ostatní posoudit. Recenze jsou SUBJEKTIVNÍ!!
        Ale jak říká Martin Bach, "Hate musí bejt."
  • hnevám sa na tuto recenziu ste mi znechutili hru ale cez to hre dám 10/10 na to že som na tu hru čakal som prekvapeni že je to super hra , hra ako film čo dodať užívajte si je ot niečo úžasné je v každej hre chýbalo. A že lara plače a narieka to je normálne prežite to čo ona a uvidite pre mna je to jednotka a hra roka rozhodne pochybujem že iná hra ohúri pribehom a napätím
    • Hra jako film? Tak to by to mělo dostat maximálně 5/10.
      • Nová doba. "Hra jako film" se stalo standardem. Pod 8 nejdem, Games.cz hipsteří s 7.
  • No hnus, direktor tohto kusu mal zrejmä rád film The Blair Witch Project, ibaže v Holyúde ho nechceli, tak sa rozhodol poprzniť túto Laru a všade tam kde nevedel kam z konopí narval quick time eventy.
  • Nechápu jak mohli Aliens Collonial Marines dostat 6/10 a Tomb Raider jen 7/10. Co to je zase za hodnocení. Zajímalo by mě v čem je Uncharted lepší než toto. Mám pocit, že ta známka nějak nesedí jen já?
    • Willy ... nie si sám *1* Už je tu 476 príspevkov, a z toho dve tretiny ľudia nechápu hodnotenie. Ja už o tom nepíšem, nemá to význam...Len si myslím svoje. *2*
    • Co na tom nechápeš, prostě některé hry jako Aliens dostávají zbytečně vysoké hodnocení...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit