Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • novy TR je fail
    7/10 je aj vela dal by som mu 6
    akcna hlupost pre deti,zneuzili znacku TR
    • ale tomb raider uz je jinej od dob chronicles... Tak nevim co tady meles, nebo chces snad rict ze underworld byl lepsi? Hral si vubec originalni tr?
      • vidis to reteo aky si retardovany?
        keby nieco tak ja som myslel TR ktory vyrabal Coredesign(prvych5 ak sa nemylim) ak ti to nieco hovori,som skalny fanusik hlavne TR1,2,3
        Tento novy "tomb raider" je totalna hlupost pre male deticky co su vyzite z grafiky,autoheal,challengov,XP.A ked k tomu priratam trapny ale mega trapny "instinkt" tak sa idem usulat k smiechu *1* *1* *1* *1* *1*
        Vraj TOMB RAIDER :DDDDDDDDDD
        Ta hra sa radsej mala volat "Lady WannaBe Survivor"
        • urcite ne vic nez ty , nechces jit rac perlit za kamosama bocolakama? snad nemusis hned urazet , jde to popsat i normalne... A ruku na srdce ,myslis ze by mel tr uspech kdyby byl stejnej treba jako last ravelations?nemel ! A taky musis brat ohled na to , ze kazdemu se nemuzou libit stejne hry... Nerikam ze me tenhle tomb raider bavi vic nez tr3 nebo lr,ale myslim ze tohle je oproti underworld krok spravnym smerem...
          • Mně se třeba Underworld líbil. Říkala jsem si, že CD konečně začíná alespoň trochu chápat, co to TR je a ejhle. Ono je to zase jinak.
            Prakticky jde o to, že je to pokračování série, i když restart. Takže pokud chtějí vytvořit hru v tomto duchu (myšlen tento díl), proč si nevytvoří novou postavu s novým příběhem? Místo toho vezmou zajetou hru a totálně ji překopou. Kde je tedy zakopaný pes? Kdyby ukončili celou sérii TR, udělali by líp. Jenže Lara jsou peníze a ne malé, je to značka. A tudíž se k ní chovají, jak se chovají. Pokud nedosáhne stanovené prodejnosti v prvním měsíci, tak je zle a udělá se novej restart. Zachvíli z ní udělaj např. zápanici v bahně, která vzešla z chudé rodiny a stala se z ní legenda, protože jednoho dne zakopla o bedničku se zlatým prstýnkem.
            Kdyby se hra jmenovala jinak a postava by byla někdo jiný, tak nemůžu říct ani A ani B. Jenže tak to není.
      • Underworld byl mnohem lepší, bylo tam méně QTE (a neblikala v nich žádná klávesa pro malé dětičky a lidi s IQ pod 50) a o poznání více šplhání. Mnohem více podobné původnímu Tomb Raiderovi. Mnohem lepší než Legend a Anniversary s otravnými QTE.
        Původní Tomb Raider byl o šplhání, řešení puzzle/hledání předmětů a boji s autoaimem.
        Nový Tomb Raider je o soubojích, QTE, trošce šplhání a hledání předmětů s nápovědou na mapě... úplně obrátily priority té hry.
        • To máš recht, ale nemyslím si, že dneska by klasickej TR uspěl. Čím jsem starší, tím víc hledám takovéhle hry. A pozoruju to na svém okolí taktéž. Už nepotřebuju otevřené 80hodin dlouhé hry s nespočtem možností. ubírá to na atraktivitě. Je to jako v realu. hODNĚ MOŽNOSTÍ začne hráče časem nudit, pře si neumí vybrat. Je jiná doba a mě tahle hra třeba nadchla. Nehrál jsem všechny díly TR, klasika 1- 2 a pak až Legends a teď tato.
          Pro mě osobně je tohle nej zpracování Lary. Jde o čistě osobní preference, ale já byl safra rád za to, že to není sebejistá namachrovaná holka, ale že se orpavdu podíváme na její samotný začátek.
          Proto mě ta hra chytla a budu ji směle řadit k mému ToP. Každýmu vyhovuje něco jiného, ale já si víc a víc užívám hry, kde se cítím jako v seriálu, filmu. A to pro mě TR je.Hodně dlouho jsem se takto nevžil. Atmoféra, zpracování atd. je tady parádní. Díky tomu jsem začal uvažovat o konzoli a Uncharted.
          • Toto není bohužel Lařin začátek. Lara je v tomto díle koncipována naprosto jinak, než jak ji koncipovali Core. Je to jiná ženská, která prostě podobně vypadá.
            Jsem TR veterán a musim říci, že spíš hledám hry inteligentní a protože TR vždy splňoval jistý standard a nutnost trochu používat hlavu a nějak se snžit vymyslet jak dál apod., pak očekávám, že tento základ bude zachován. Pokud budu chtít hru jen jako střílečku, pořídím si střílečku a ne akční adventuru.
            Jen k doplnění, okolo mne jsou zase opační lidé něž kolem tebe, hledají něco víc než jednoduchost. Když chci jen akci a dobrou akci, zahraju si např. Max Payne (jedno jaký díl) nebo Vietcong 1 apod. Ale TR je přeci jiná kasta, teda byla.
    • spoock
      7 bych mu dal, ale víc ne, je to až moc rozpolcená hra, která funguje, ale působí to dost divně, lacině a odkaz je hodně zadupán do země, škoda
  • Pěkná recenze,časem koupím,dnes už sem zainvestoval do Simcity.
    • Napodobne,simcity ma prednost...az bude za 300 na steam ujako MP3 na podzim, tak hned beru
  • Ale stejne je games ted vsem pro smich ostatni herny weby atd se museji smat.Tohle cose deje posledni doubou na games je herozne , recenze jsou uplne mimo, hodnoceni je jak by byl pan recenzent na lsd.
    No tohle je cesta do pekel a je videt velky upadek.
    • Grandhalf
      sem nelez ty vole a dál čóruj věci na ulozto nebo proč máš ten nick ... *11*
    • shmeck
      Velký úpadek bych viděl v tom, kolik lidí dnes nezná pravopis.

      EDIT: Teď si připadám, jak Grammar Nazi *10*
      • Ale je to potřeba. :) Protože český pravopis zažívá velký úpadek.
  • Hra nebo adept na hru roku to asi nebude, ale je to pořád kvalitní 3rd person hra.
    Rozhodně lepší jak např. MP3 :)
    S hodnocením se moc souhlasit nedá, což je bohužel dáno autorem, který se specializuje v jiném žánru :)
    • tohle že je lepší než Max Payne 3? Tak to sněte opravdu dál.
      • Já vyjadřoval svůj názor, ne tvůj :)
        MP pro mě byla nudná hra bohužel.Ale tak dejme tomu, byť jsem to nedohrál, že za těch 13e to stálo. :)
        • regant
          podle mě byl MP3 skvělá hra. Dál se držel stylu původních Maxů a všechny ty efekty a "filmovost" byli zasazený perfektně. Příběh na poměry dnešních masakrálních stříleček byl také dobrý a Max Payne zase předvedl parádní výkon pesimistického masomlejnku
          • Mě teda bez urážky přišel "příběh" naprosto tragický.Ale je to jen můj názor.Věřím, že se to lidem líbilo, střílet desítky protivníků, držet šipku dopředu atp.
            Já věřím, že kdybych si nainstaloval MP1 baví mě víc než MP3.
            Ale tak 100 lidí 100 názorů :)
      • asi tak, MP byl proti tomuhle pecka *15*
  • KaloSaper
    Jenom takový dotaz na redakci týkající se fanouškovství autorů nějaké série - Kdo bude psát recenzi na Bioshock? Protože pokud vím, v tomto ohledu si u vás asi člověk nevybere.
    • sleepless
      Kdo bude psát recenzi na BioShock? To se teprve uvidí, až jak to zhodnotím. A't už to ale bude fanoušek nebo ne, tak při recenzování to postaví stranou, nebo se mnou bude mít problém. Jak píše Lukáš, fanouškovství není ani kvalifikace, ani nesmí a nebude faktorem při posuzování aspektů hry. Že s hodnocením stejně nebude nějaká část čtenářů souhlasit, to je přirozené a už z principu na to nesmíme a nebudeme brát ohled (ať to zní jakkoli arogantně, je to základní princip toho, že hodnocení je naše a je nezávislé jak na čtenářích, tak na jakýchkoli jiných faktorech včetně distributorů a vydavatelů).
      • Skyrim?
    • janchor
      Nemíchal bych fanouškovství a oblibu nějaký hry / preferenci herní filozofie. Není nám tu patnáct, abychom ke kritice přistupovali z pozice fandovství. Že se celkem shodneme na kvalitách prvního Bioshocku z nás nedělá "fanoušky série" (už třeba proto, že takovýmu Pavlovi se dvojka nelíbila).
      • Mě by zase zajímalo proč mažete přízpěvky, které nejsou vulgární ani jakkoliv pohoršující?
        • smejki
          Protože tohle nejsou jediná kritéria.
        • sleepless
          Trolling mažeme, když objevíme. Sorry. A smazán nebyl, jenom skryt. Jinak bys tu teď nepsal ze stejné IP.
  • Jak se vám to hejbe? :)
  • maros.goc
    hra dohraná ...6/10 ...zábavná akčná hra, ale veľmi slabý Tomb Raider ...toť všo, zázrak sa nekoná
    • To máš pravdu tvůj příspěvek není žádný zázrak.
      • maros.goc
        ešte niečo pán anonym?
        • Tvůj mail z tebe dělá nepochybně něco úplně jiného :)
  • Nevydal to náhodou square enix? recenzista tam psal něco o crystal dynamics
  • Tak jen pro informaci pro budoucí hráče, splnil jsem asi jen 5 kobek, sběratelský předměty jsem sbíral jen když jsem šel přímo okolo a po dohraní jsem měl 70%. :) Tak ať víte +- v jaký částí jste, až uvidítě při načítání současný % :)
  • Tak jsem to dohral, po zhruba 20 hodinach jen mirne prerusovanych spanekem.... ani do prace jsem se jeden den nedostal.

    Dle meho nazoru je jejim nejvetsim plusem hratelnost, obstojny pribeh a hlavni hrdinka, naopak minusem quick time momenty, ktere me opravdu neskutecne stvaly. Grafika je pekna, ne sice Crysis 3 ale na druhou stranu se to pekne hybalo i na mem lehce postarsim stroji. Hudba nevim, nezajimava. MP me obecne nezajima tudiz jsem to nezkousel. A na zaver to nejdulezitejsi: hratelnost, ktere ma tato hra premiru. Vyhovovalo mi, ze skakaci sceny jsou jednodussi, boje zabavne, lokace velke tak akorat, hlavni zaporak dostatecne sympatickej a nesmyslu k nalezeni ne moc a ne malo, a kazdej byl sam o sobe zajimavej a ne jen polozka ve statistikach. A RPG prvky a vylepsovani zbrani byly tresnickou na dortu. A delka byla tak akorat aby si hra udrzela pozornost a neprestala bavit.

    Vzhledem k tomu, ze jsem predchozi TR jen vyzkousel a za chvili smazal s tim ze me nebavej tak nemuzu objektivne hodnotit, ale z her, kde je skakani a obecne vertikalni pohyb dulezitym prvkem me novy TR bavil nejvic. Asi za to take muze kamera, ktera nastesti byla pripichnuta tak metr dva za PC a nikoli nekam do rohu, coz u me zabilo treba Prince of Persia. A absence slozitejsich hadanek? Hry hraju kvuli pribehu a tomu abych se pobavil a ne abych byl vecne frustrovany z toho, ze logicke reseni nefunguje a slozite patral (googlil) po tom, co vlastne tvurci po hracich chteli.

    Jedine, k cemu bych tuto hru prirovnal je serie Darksiders (nebudu mluvit o AC, tato herni serie me bytostne nebavila (repetitivnost, nemam rad stealth atd.).

    Osobne hru hodnotim 8/10 (bez qt momentu by to bylo tak o pul az jeden bod vic) a je to pro me kandidat na hru roku (kazdopadne zatim to je pro me hra jara 2013).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit