Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslím si že klišé prvního zabití je stejné jako u farcry 3.
    • aj mňa to napadlo *15*
  • Koupil sem to na ulozto a teda nic moc...za ru cenu drahy
  • Pokud by poslední Aliens dostalo 2-3/10, tak by se 7 za tomb raider asi dalo pochopit. Trošku mi to přijde jako: "hele jak jsme nezávislí - značka neznačka - klidně dáme sedmičku" a odnesla to Lara, která zrovna procházela kolem *5*
    • A hrál jsi to? Mám za sebou první dvě hodiny a jako fanda starých tomb raiderů musím říct, že bych výš nešel! Sedmička je čestný číslo.
      • Jasně, mínuska. Ale když tam běhá po bažinách, hrabe se v mrtvolách zvířat a trhá neznámý rostliny, napadá mě, jestli to není Wolverine, protože před 2 hodinama si prohnala břichem rezavej hřeb a ani se neobtěžovala na to dát náplast. Stejně jako prostě rozchodíš medvědí past. Nevím, to kouzlo "musím přežít" se nějak vytratilo, když se ani neobtěžovala takovými drobnostmi.
    • jindra.veliky
      meles h***a *3*
  • smajdal
    Žádná recenze nezmění fakt, že je to skvělá hra a povedený restart... navíc se ohlížím spíše na názory hráčů a ty jsou hodně pozitivní. Zaznělo tu, aby změnilo číselné hodnocení. Jsem pro. Tahle hra je lepších půl kila Bacha, vím, někdo by mohl namítat, že spíše 10 centimetrů Grygara, ale víte co mi můžete...
    • Ohlížíš se na názory hráčů.. a co jsou podle tebe recenzenti?
      • smajdal
        není to uplně to samé, dost často nadhodnocují známé a zavedené značky, občas podhodnocují...
  • Namatkou a redakci preji pekny den :-)

    http://www.zing.cz/recenze/961/tomb-raider-tezke-zacatky

    http://www.ign.com/games/tomb-raider/pc-2511

    http://www.hrej.cz/recenze/tomb-raider-2013-4451/

    http://www.eurogamer.cz/articles/tomb-raider-recenze
    • Vytáhnout největší herní žumpy a dávat to někomu za vzor, to je vážně síla. Když se Vám ta hra líbí, tak je snad jedno jestli dostala -10 nebo 10000. Podstatná je zábava u Vás doma. Já třeba nesouhlasím, jak TR dopadnul a dal bych ji klidně 5 a nevykřikuju to na každým rohu, prostě si to nekoupím.
      • :-) kazdy ma pravo na vyjadreni. Neni pravda co pises, spousta lidi se v herni komunite nepohybuje, hry nehraji a berou na zretel prave cisla recenzi.
      • Robotron3
        Hrej je žumpa?
        Tak tady máš jednu dozajista nežumpu *3*
        http://www.polygon.com/game/tomb-raider-2013/2348
    • shmeck
      *8* *8* *8* Všude Lara dostala 9/10, takže jí na games musejí dát stejně!!! Jak jsem rád, že to tady takhle nefunguje...
      • Ano, dostala a dostane. Rozhodne nemusite !!! Jen si tim akorat skodite, jak je videt :-( Hraji cca 15 let, takze mam odehrano skoro vse a toto bych opravdu nevypustil. Fakt je mi to docela jedno jak budete hodnotit dalsi A hry, ale skodite jen a jen sobe. (H)raci si vzdy udelaji obrazek, ale mladsi skupina pripadne rodice kteri maji hru kupovat a uvidi v hodnoceni 7ku, tak budou premyslet. Beru to podle lidi kolem sebe a tim nemyslim dorost.
        • Úkolem recenze není hru prodat, ale zhodnotit. Na Games.cz se hry hodnotí spíše z pohledu starších již zkušených hráčů a pro ty je nový TR prostě dosti zjednodušená hra plná nedomyšleností a nedotažeností. Pro nováčky je to naopak ohromující bomba. Teda kromě majitelů PS3, protože na Uncharted 3 se nový TR bohužel nechytá.
      • na druhou stranu zas není třeba se za každou cenu odlišovat, ne ?
        • shmeck
          Máš pravdu. Nejlepší, když budeme všichni stejní *14*
          • ježiš *1*
  • To snad ani není možné. Po dlouhé době kdy dáváte naprostým hnojům až nějak podezřele vysoká hodnocení, konečněrecenze se kterou se dá vcelku i souhlasit.

    Bohužel o to víc bije do očí vaše hodnocení předešlých her, ze kterého jasně vyplývá že se snažíte ze čtenářů dělat naprosté blbce...
    • Aliens: Colonial Marines - 6/10
      Crysis 3 - 9/10
      Tomb Raider - 7/10
      .
      .
      .
      nečíst Games.cz - 10/10 *15*
      • funkčnost mozku - k nezaplacení
    • A vida, u nekterych ctenaru se jim to opravdu dari.
      • kubi-wan
        Ten už se tak narodil...
        • smejki
          Možná je to Maybelline
  • Súhlas s hodnotením.
    Ďalšia mŕtva ikona herného priemyslu. Zatiaľ najpotupnejšiu smrť zažil Sam Fisher zo Splinter Cell. Lara sa mu ale veľmi priblížila.
    Nový "TombRaider" je všetko len nie TombTaider. Keby sa to nevolalo TombRaider, tak sa jedná o priemernú Akčnú!!! hru, ktorá veľmi rýchlo skĺzne do stereotipu.

    Ale volá sa to TombRaider, takže - akčná zložka je oproti starým dieľom spravená dobre, ale oproti starým dieľom absolútne premrštená, dá sa povedať, že je hlavnou náplňou hry, čo je tragické. Objavovanie ostrova je nuda, žiadne pamätné lokácie, žiadna atmosféra, pocit veľkoleposti, jednoducho nič. Grafika subjektívne horšia ako v predchádzajúcom Underworld. Zlá kamera - neviem prečo nemôžem bežať bokom a pozerať kde chcem, stále sa mi to centruje na stred, čum do predu a hotovo. Larine pohyby už nehrajú žiadnu rolu, všetko je automatické, skriptované, preplnené animačkami. Otras.
    Ešte jednu takúto hru pod menom TombRaider a Lara Croft odišla na večnosť. Po výbornom Underworlde je aktuálny TombRaider priemerným produktom sivej beztvarej akčnej strednoprúdovej tvorby.
    • tak jestli rikas ze underworld je graficky a hratelne lepsi nez tohle , tak s tebou neni neco v poradku, si kup bryle , nebo si kup lepsi pc ,.. Ja jsem hral vsechny tr uz od 1 , a tohle je od chronicles urcite nejlepsi tomb raider, ...
      • Underworld že mal lepšiu grafiku? *1* *1* *1* *1* EHM ja viem že každý nemá silný počítač a nie každý to rozchodí na ULTRA + TressFX vlasmi, ale preto nemožeš povedať toto pokial si úplne pri vedomí :) To potom budeme grafiku hodnotiť nasledovne ... nastavím CRYSIS na vysoké detaily , ide krásne , vyzerá nádherne...Pustím CRYSIS 3 ...mmm seká mi to dám na MIN ... mmm šak to je graficky škaredšie ako 1tka *1* *1* neni som zastánca CRYSIS aby ste si nemysleli...Len to dávam ako príklad *3*
        • Obidve hry som hral na maximálne detaily. Vizuálne - umelecky - farebne - pocitovo je Underworld oveľa príťažlivejšia hra. U mňa nerozhoduje nejaká technológia , ktorá ani nie je vidieť, ale celkový dojem z hry. Na Underworld som sa rád pozeral, posledný TombRaider je totálne fádny.
      • "brejle" mám. Taktiež som hral všetky TR a najlepší TR je úplne prvá časť a jej prerábka Anniversary. Ak sa Ti zdá tento TR dobrý, tak to si bol určite spokojný s SC Conviction. Holt niekto si drží svoje mantinely žánru, série a niekto sa rád zvezie s modernou. Každému podľa chuti.
  • Umaroth
    Nevím proč prskáte na 7mičku, 7 znamená dobrá hra (protože games využívá celou stupnici 1-10). Je to subjektivní názor autora recenze. ANO je otřesné že vyloženě špatnou hru jako Colonial marines a povedený Tomb Raider dělí jen jeden bod, ale musíte brát v potaz to, že recenze psali 2 lidé, z čehož jeden je fanda alienů a druhý není fanda tomb raidera....
    Ruku na srdce, i já hře která by si objektivně zasloužila méně návám více když jsem fanoušek a vše okolo toho žeru (Viz. třeba moje fanouškovska recenze DMC, ano ta hra by měli být 9ka, ale já jí prostě od A do Z zbožnuji a tak sem dal 10). Nejlze napsat objektivní recenzi, od toho umíte číst aby jste si přečetli více recenzí a pohledů na hru a udělali si svůj vlastní obrázek.
    • Ty ale nie si recenzent na Games, a predpokladám, že ani to nie je tvoje zamestnanie. Takže si pokojne daj aj 10/10 hre ktorá je ti blízka. Ale profesionál, ktorý si zarába písaním recenzií, by mal vedieť že aj keď je fanúšik napr. hier, kde sú tanky, tak nedá hodnotenie napr. hre Tank Racer 8/10. Čitateľ musí mať nejaký ukazovateľ, podľa ktorého by vedel posúdiť kvalitu hry, ešte pred kúpou hry samotnej. A od toho je hodnotenie. Ak by to tak nebolo, ak by si tu dávali recenzenti známky len tak hala-bala, napr. podľa svojho obľúbeného vydavateľa....tak sa ťa teda pýtam: Na čo by som sem teda chodil čítať tie recenzie? Páčilo by sa tebe ako napr. študentovi, keby učka za katedrou, dávala známky podľa sympatie študenta, alebo podľa toho, či nosí jej obľúbenú značku tenisiek? ...Asi nie, tak sa zamysli najprv nad tým, čo tu obhajuješ...
      • Umaroth
        Neříkám že recenzent tomu dá vysi ci nizsi hodnoceni zamerne. Ale to jestli k znacce chova nachylnost ho ovlivnuje podvedome aniz by o tom vedel a urcite chyby nevnima a prehlizi, pricemz nezaujaty clovek by si jich všiml hned a to podobně u pozitiv hry.
        • ...vieš, ja viem ako to myslíš. Nezabúdaj ale, že sem chodí veľa ľudí, ktorí recenzie podrobne nečítajú...prípadne nečítajú vôbec. To nehovorí o tom, že sú tu aj mladšie generácie, ktoré nemusia postrehnúť tie odkazy medzi riadkami. Tým sa nechcem nikoho dotknúť. Ideálne by bolo, aby vedel šéfredaktor, ktorý jeho človek je na akú prácu vhodný. V tomto prípade ide o písanie recenzie. To platí aj o dikusiach v podcaste. Veľa krát nie je vyvážená diskusia, lebo sú tam len zástancovia hry, ktorá sa preberá v téme, prípadne naopak, samí odporcovia hry. Ak vediem diskusiu o hre, je normálne tam pozvať: niekoho, kto hru obhajuje ako fanúšik, nejakého odporcu, teda kritika hry. Ďalej odborníka na daný typ hry, či na hru samotnú a najlepšie aj nejakého nezaujatého pozorovateľa od vedľa, či iného maniaka...Chápeš
  • KronosDeret
    Musim priznat ze nechapu ty masivni emoce tady. Jakoby Martinova recenze nejak znehodnotila zazitek lidi, kteri tvrdi, ze je TR bavi. Ruzni lide maji ruzne chute, at se jedna o hudbu, malby, sochy, jidlo, videoklipy, reklamy nebo architekturu. 7/10 na games.cz neznamena ze si tu hru nemuzete koupit, hrat a uzit. Je pravda, ze na Games pisou herni zurnalisti, kteri hraji hry uz nejakych 15 - 20 let a tak vidi hry jinak ve svetle svych zkusenosti. V jejich ocich a podle jejich chuti muze byt zjednoduseny interaktivni film hodnotny mene nez zabavne udelane piskoviste. A to vzdy taky nemusi byt pravda. Takovy Portal 1 i 2 je totalne ciste linearni a naskriptovana horska draha s prostorovymi hadankami.

    Jinak souhlasim, ze 1 - 10 celociselne hodnocenni nema skoro zadnou vypovidaci hodnotu. Mozna by bylo prima prejit na nejake koncentrovane shrnuti. Priklad: TR je linearni a nenarocna strilecka z treti osoby, kde se masakrovani nepratel strida s QTE adrenalinovymi zazitky a trochou lezeni v kobkach. Krasne lokace, skvele animace, hlavni postava na kterou se prijemne diva. Hra kvuli brutalite neni vhodna pro deti
    • Nezlob se na mne, ale prave ja a ne jen ja, koukame na bodove hodnoceni pti nakupu titulu. Timto podhodnocenim bych si ji nekoupil, nastesti jsem ji hral a proto tvrdim, ze hra je perfektni od zacatku do konce a rad se k ni vratim. Neni to stary Tomb Raider kde Lara dela salta atp. ale to je jen dobre, inovace je super.
      • GlaDOS
        Proto čtu více recenzí. Z lehce kritické zjistím zápory, které nadšené devítkové zapomínají uvádět. Pak si o tom udělám názor sám.
  • dik za radu z tim emulatorem x360 na ostatnich hrach mi to funguje jen u TB nemohu najid kam se to na pc naistalovala a hledal jsem to dlouho:D i jsem si hru peiinstaloval ale stale nic *10* *10*
    ale jinak TB zatim po dlouhe dobe hra kterou hraji uz jsem preci jen starsi clovek(33)a moc her uz me nrchytne koupim vyzkousim a zas je zalozim je snad serie heroes of might and magic me bavi.
    TB zatim super jsem asi v pulce a hodne me zajima jak se z toho lara dostane a taky patrim mezi ty lidi ktere nebavi moc cist ty veci ve hre ale jako jsou treba deniky a tak ale u TB je to jine taky vse ctu, a jak tady nekdo psal chvilemi mi opravdu pripada ze hraju film opravdu povedena hra jine tb jsem nikdy moc nehral jen snad jeden a vim ze jsem skoncil u takoveho dinosaura ktery na me vybehnul a vzdy sezral:D a tam jsem skoncil *4* *4*
    • lol 33? podle toho literarniho projevu bych spis tipoval max. 10 :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit