Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prv než som začal hrať , prečítal som si recenziu.Text dával zmysel, výsledná 7, hovorím si pohoďka,celkom dobre to dopadlo. Potom som pustil hru ,prešiel ,a musím naozaj prvý krát zafrflať že táto hra nie je od recenzenta docenená.Výborne menenie prostredia(jaskýň, sneh, vietor,les,hory,pláž),zábavne prestrelky, steatlh, tombs ,alles čo by to malo mať.Výborne bolo aj servírovanie gadgetov ,vždy po akurátne dobe ste dostali niečo nové ,ako nový batman.Príbeh si nespravil hambu tiež . Mýslim si že ak by bolo pod hrou stálo štúdio naughty dog a namiesto lary nathe ,hneď by automaticky hra dostale lepšie hodnotenie , *3* ,som milovník uncharted , ale musím uznať že táto lara sa fakt podarila a vystihla to že som necítil stále ťahaný za ruku koridorom ( aj keď to asi tak bolo ) a dala mi pocítiť takú (síce kvázi) príjemnú voľnosť medzi vynikajúco naskriptovanými akčnými scénami . Dokonca som si užíval aj qte čo sa u mňa deje málokedy.Preto si myslím že by si hra mala zaslúžit byť hodnotím aspoň tak vysoko ako bol spomínaný uncharted , a nie niekde blízko sti napr aliens cm , a iných . Tento titul si naozaj zaslúži hrácku pozornosť
  • Caincz
    Ach jo, tady je zase nablito. Už aby se jednou Sleepless naštval a bodový hodnocení odstranil. Vyeliminuje z místního čtenářstva plívy neschopný přečíst si pár odstavců, kde si shodou okolností Martin to hodnocení v pohodě obhájil, a bude klid. Dyť vám to přece může být jedno, ne? Já jsem to hrál včera chvilku, mám za sebou tak 40 minut a hra se mi líbí. Jsem s ní spokojenej, z toho prvního dojmu bych tomu třeba taky dal osum. Ale to je zas a znova jen můj subjektivní pohled, navíc opravdu z pár desítek minut hraní. Já si naopak Games vážím za to, že mají svojí tvář. Martina jako recenzenta čtu přes deset let a jeho zkušeností si vážím, recenze je napsaná dobře, shrnutí adekvátní, nevím, v čem máte problém :)
    • Robotron3
      Samostatně recenze v pohodě. Ale docela chápu ty výtky k hodnocení, když se to bere v kontextu s jinými hrami a recenzemi.
      • Caincz
        Jiné recenze psali jiní recenzenti, to je jako míchat jablka a hrušky. Já se divím všem místním profesionálům přes hodnocení, že si neudělají vlastní, klidně amatérský, herní web, kde budou solit jednu známku za druhou a všechny budou absolutně legitimní napříč celým hráčským publikem. To se jim pak pokloním.
        • Robotron3
          Jiné recenze psali jiní recenzenti... Proto existuje něco jako šéfredaktor, který má vliv na to, aby web a jeho názory a hodnocení působily více konzistentně.
          • blixa
            Jak by sis tohle pls představoval? Šefredaktor nemůže nikdy zahrát každou hru, která se na webu/v časáku recenzuje. To prostě fyzicky nejde. Má tedy potom, ve chvíli kdy dostane recenzi od člověka, který tu hru dohrál a strávil s ní hromadu času, vzít telefon a říct mu: "Hele, já to teda nehrál, ale nebylo by lepší tomu dát osmičku nebo devítku?" A když mu autor řekne že ne, tak prostě tu známku změnit, aby byla "konzistentni" se zbytkem hodnocení od úplně jinejch lidí a ještě libovolně do minulosti? Tohle je prostě imho nesmyslná utopie.

            Jediný co šéfredaktor může podle mě v tomhle smyslu ohlídat je, aby text recenze pokud možno co nejvíc odpovídal tomu číslu u ní. A pokud se mu zdá, že neodpovídá, zavolat autorovi a přimět ho k nápravě. Z
            • Robotron3
              Podle mě stačí, když šéfredaktor všechny ty recenze čte, tak pak má přehled, kdy kdo třeba se moc odváže, ulítne v něčem a nemusí tu hru zrovna hrát. Hlavně v tom smyslu obhajoby a argumentace, co musí být patrné už z recenze, tak dbát na to, aby když se třeba řekne, buďme v hodnocení spíš přísnější, a využívejme hodnotící škálu pořádně, že půlka znamená 5. A že kdo to ne uplně dodržuje, tak by se mu to připomínalo. Já si právě cením, jak hodnotíš hry ty, správně přísně, to mi vyhovuje, ale bylo by fajn, kdyby to brali tak všichni :)
          • Caincz
            Já ale nevidím žádnou nekonzistenci v tom, že např. Aliens dostanou 6 (a taky bych jim za sebe dal třeba míň) a Tomb Raider dostane 7. Podle mě je to právě šéfredaktorova snaha donutit čtenáře číst (cítíš tu ironii?). Ty argumenty jsou v recenzích, ne vždycky se vším souhlasím, ale ty reakce, co tu čtu u 99% hodnocení (zpravidla blockbusterů) jsou totálně neopodstatněný. Podle mě je to jenom čirý fanboyovství, hraju hru, líbí se mi, tak se musí líbit všem, a když nedostane devět, tak jsou všichni ko*oti. Ok, ale sakra, když se ti líbí, tak je ti přece zbytek jedno, ne? Spokojeně si hraješ a máš klid. A pokud má recenze sloužit jako rozhodovací prostředek k nákupu, tak je to jedno číslo úplně k ničemu :)
            • Robotron3
              Neříkám, že je správně v diskusích napadat hodnocení, ale zase podle tvýho názoru by bylo všechno uplně v pořádku, i kdyby to nebylo :)
  • walltar
    Mě se hrozně líbí, jak všichni "nesouhlasí s hodnocením" .... ale nikdo nenapsal, se kterýma bodama v recenzi nesouhlasí. Lidi vy už ty recenze nečtete a díváte se jenom na to číslo?

    Když s něčím nesouhlasím, tak je dobré napsat důvod ... a "je to super hra" a "hrozně mě to bavilo" není moc validní.
    • prudislav
      mě prostě když jsem přošel recenzi a "Jak Hodnotíme" vyšla 8čka , ale asi to bude tím že jsem nečet odstavec o MP, kterej mě nezajímá.
      BTW: hru jsem nehrál a ani přechozí díly
    • Ono relativne netreba cist recenzi jako takovou (hlavne zde), staci si udelat svuj pohled na hru (y) a kdyz clovek uvidi 7ku u takove pecky, tak je jasne, ze prijde reakce. Koneckoncu, tak jak hodnodite Vy, budou lide hodnotit kazdorocne Vas. Treba ja jsem spokojen s Vasim obsahem, upravu..., ale kopete to recenzema. Toto neni prvni vytvor. Peace.
      • Vy, bylo mysleno games.cz ;-)
    • No ja treba hru nehodnotim, jelikoz posledni TR ktery jsem jeste hralm byl ten kostkovany na PS 1 od te doby, me tahle hra jaksi prestala zajimat :-)
      Az ted jsem se koukl co je noveho :-)
  • Teď si nejsem jistý jestli to v recenzi bylo ale mělo by se říct, že je Lara neuvěřitelně atraktivní *14* No stejně to asi všichni ví *3* Jsem zvědavý jestli příště bude ještě víc
    • a nejlepsi je ze uz takhle predem vis, ze z ni nevyroste hnusna tlusta baba, ale Angelina Jolie :D
      • No měla by z ní prvně vyrůst pixelovitá Lara z jedničky *15*
  • KaloSaper
    Fakt nechápu, proč Games používá jenom hodnocení 6-10/10. To už fakt nemá cenu číst. Asi si zase počkám na AngryJoeShow, protože ten aspoň používá celou škálu od 1 do 10. Ne jako Games, kde i taková blbost jako Aliens CM, dostane 6. Jenom aby se zase náhodou někdo nenaštval a nepřestal klikat= žádné love z obrazení reklamy. Stejně má spousta lidí Adblock + Adblock+.
    • Průměrné hodnocení na TG je 5/10. JInde je to 7 či 8/10. Takže 7/10 je solidně nadprůměrná hra s nějakými nedotaženostmi.
    • Ronox
      Další závislák na hodnocení :D Pro mě rozhoduje text. To číslo tam je jen, protože prostě musí být a proto taky často se hodnocení diskutuje s šéfredaktorem. Tuším, že v jednom z FC se o tom kluci bavili, jak to číslo pak musí recenzent "obhájit". Z textu si uděláš číslo v hlavě a pak to max. můžeš porovnat se svým vlastním pocitem. Pro mě je Tomb Raider podle toho, co jsem viděl dobrá hra ve filmovosti a vyprávění. Špatná hra ve vývoji postavy, kdy v cutscéně říká Lara, že musela zabít "few" zlounů, ale v reálu to bylo asi 7 headshotů kombinací luku a pistolky. Hra má hezké některé efekty, Laru si člověk zamiluje ikdyž si říkám, že by jí mohli chudinku oblíknout. Ten kabát tomu mrtvýmu už nepomůže, tak v čem je problém? Hra má hezký tempo a super dabing. Sic je to klišovitý, ale funguje to. Špica a must-have titul to není, ale je to nadprůměr tudíž ta 7ka tady sedí. K A:CM bych klidně i uvažoval nad 7kou, protože i přes bugy, O'Neila a kravinky ve scénáři mě a další 2 v coopu bavila. Super lokace, zvuky a tempo tý hry. Dali jsme jí na jeden zátah přes sobotní den a fakt jsme si ji užili.
    • Těší mě že nejsem jediný široko daleko kdo kouká na AngryJoeShow
    • Robotron3
      Samotnej člověk to má lehčí, využívat celou škálu hodnocení. Může srovnávat s hrami, které sám hrál a hodnotil. Kdežto na webu, kde hry recenzuje několik lidí, kteří vzájemně nehráli ty, co hodnotí ostatní... automaticky se průměr srovná do zlatýho řezu, a míň jak 5 se skoro nepoužívá. To je uplně všude.
      • Tak to je trošku z cesty, ne? Na co teda použávat stupnici 1-10? Já bych čísla zrušil uplně, stačí mi slovní hodnocení. Recenze je subjektivní slohový útvar, takže její shrnutí do jednoho čísla je nicneříkající, zavádějící a vlastně i scestné *3*
        • smejki
          Hurr durr, jak to, že většina zemětřesení spadá do rozmezí 2-4 stupně Richtera?<>
          • Někteří lidi maj prostě pocit že se těch 1/10 a 2/10 vůbec nevyužívá a tudiž je jich škoda, že se prostě někde flákají. Kdyby začali recenzenti marnit čas s hrami vydávané 1c company tak většinou nad 5/10 v hodnocení nepůjdou.
        • Robotron3
          To neni, protože to se ti stane uplně u každý stupnice. Kdybys měl jen 5 hvězdiček třeba, tak taky skoro žádná hra nedostane žádnou, nebo jednu. Na herní weby se stejně dostane jakoby to lepší co za recenze aspoň stojí a to co by bylo za 1/10, 2/10, to se bere tak, že se to ani recenzovat nemusí.
          • Ano, tak k čemu nějaká škála, když jí nevyužiješ?
            • smejki
              ale využiješ. Jen to prostě tvůrci některých z těch potenciálně zajímavých titulů musí totálně zesrat. A to, povězme si upřímně, je stav vzácný. Škála NENÍ od toho, aby se využívala celá, nebo aby se využívala rovnoměrně. Škála JE od toho, aby definovala všechny myslitelné stavy. To, že jsou některé stavy vzácné, není problém škály. Je to jen a pouze problém pozorovatele/uživatele, který zcela míjí povahu a smysl nástroje.
            • Možno, ale mě nic neřekne rozdíl mezi 75 a 85%
            • Robotron3
              Metacritics a podobný služby a samozřejmě pro čtenáře, které to hodnocení zajímá v první řadě. A těch je jistě nejvíc.
    • janchor
      Aliens dostali kolik dostali, protože je mám za průměrnou střílečku, kterou nad ten průměr táhnou kulisy. Píšu to v tý recenzi, kdyby něco.

      S nařčeníma podobnýho typu jdi s prominutím do hajzlu, díky.
      • A Medal of Honor dostal průměrnou známku i když je v recenzi řečeno, že je hra podprůměrná...

        Máte to tu velice krásně zařízené...
      • KaloSaper
        Dobře, s těma reklamama sem to možná přehnal. Ale stejně nemůžu pochopit, proč CoD hry za poslední roky dostávají 7-8/10, když to jsou prostě průměrný střílečky. Tak tomu dám 5 nebo 6, když tam najdu nějaký prvek co to vytáhne nahoru. Jako např. to prostředí u Alienů.
        • a hral si vobec nejaky cod v poslednej dobe? ja som presial kazdy jeden a musim uznat ze na to ze to vychadza kazdy rok ma to stale dokaze vtiahnut myslim SP a ked k tomu pripocitas aj zabavny multak ktory naozaj dobry ne jak tie trpne MPcka co tlacia do hier typu Assassin creed, logicky vyde znamka 8.
        • janchor
          Já to přiznám se taky moc nechápu. Ale bylo mi vysvětleno, že to nahoru většinou táhne mulťák.
          • To říkám celou dobu. Recenze je subjektivní útvar, kteréhož závěr se nedá číslovat.
        • Robotron3
          To je podle mě syndrom dávat hry na recenze redaktorům, u kterých se ví, že by se jim to mohlo líbit, nebo jsou dokonce fanoušky série. Takže timhle způsobem se hodnocení vždy dostane do horní části spektra, než kdyby se to dělalo naopak :)
          • sleepless
            Plácáš, plácáš - vůbec nejde o to, co by se komu mohlo líbit, ale kdo má dostatečné zkušenosti (čili ne oblibu, ne fanouškovství) a přehled v daném žánru, potažmo zkušenosti s danou sérií bez ohledu na to, jaká byla obliba či neobliba daných dílů. Pokud to vztáhnu na CoD, tak dávat to někomu, kdo nehraje dostatečně multiplayer, by byla chyba, stejně jako soudit tu sérii a hry bez ohledu právě na ten multiplayer (což zde většina lidí zcestně dělá, včetně Lukáše, když už mám střílet do vlastních řad.)
            • To ale neznamena, ze tu recenzi dostava proto, ze ma serii v oblíbe. Recenzent se musi minimalne orientovat v zanru a je vhodne, aby byl schopen i srovnani s predchozimi dily. To jestli bude objektivni, fanboy nebo hater je uz osobnostni rys recenzenta. Hatery a fanboye je potreba "vyhodit", nikoliv jim davat na recenzi neco, co neznaji, nebo dokonce co je nebavi a k cemu nemaji pozitávni vztah.
            • Robotron3
              Placáš ty, protože to už z toho evidentně vyplývá. Jakmile má někdo se sérií zkušenosti, má je asi proto, že tu sérii má v oblibě. Což ale nemusí vyústit jen v to, že je ke hře zaujatě pozitivní, ale i zaujatě negativní. Tady to bylo v některých recenzích uplně evidentní. U Lukáše se Skyrimem, nebo u Aleše s posledním Assassins Creed. A to nemyslím hodnocení, ale obsah recenze. I když jsem to samozřejmě v předešlém příspěvku myslel obecně na všechny weby.
          • KaloSaper
            A to je právě ta největší chujovina. Recenze je sice subjektivní, ale nemá ji dělat někdo, kdo je fanoušek dané hry/ série. Aby to mohl někdo brát vážně jako návod k tomu jestli koupit/ nekoupit, tak by to nemělo být ovlivněno autorem.

            Jako neříkám, že si rád nepřečtu např. recenzi na TES hru od páně Grygara, ale mělo by to i obsahovat minimálně nějaký box, kde by byla druhá strana mince od někoho, kdo není takový fanoušek TES her. Když už teda není čas/ peníze na celou druhou recenzi.
            • Robotron3
              No a tohle je právě strašně těžký. Si sebe představ jako šéfredaktora. Máš volný dva lidi na recenzi nový The Elder Scrolls. Jeden redaktor je fanoušek, co to hrál od Areny a druhý o tom neví skoro nic. Komu tu recenzi dáš? *3*

              Zrovna s tim Skyrimem tu přece ta druhá strana mince byla.
    • Souhlas, průměrná hra, která sice neurazí, ale na druhou stranu ani nenadchne, je za 5 bodů.
    • Jasně a co spousta hodnocení z poslední doby typu 3/10 či 4/10.
    • KaloSaper
      Klidně mě umínusujte do zapomnění, ale podle mě se bohužel celá redakce řídí tímto pravidlem Klubu rváčů - Fight Club 29: Když nevíš, tak 7 nebo 8.
  • Po dohrání musím říct - Martin Bach se zbláznil.
    Této hře dát 7? To snad ne.

    Ta hra má perfektní příběh, super lokace (nestereotypní), velmi dobrou hratelost. Za sebe říkám 9/10, prostě mě to bavilo.

    Zpět ale k tomu hodnocení (někdo si tady stěžoval, že je tady opět diskuze plná řečma o hodnocení a ne o hře, načež byla tomuto komentáři alibisticky dána hvězdička "Líbí se redakci" *1*).
    Je to očí bijící nesmysl, aby tato hra měla průměrnou sedmičku. Ano, sedmička je z recenzí tohoto webu průměrný hodnocení, ne, nepočítal jsem to, ale výjimečně má tady nějaká hra míň, výjimečně má nějaká hra víc. Sedmička je tady prostě takovej standard.

    A toto si tahle hra jednoznačně nezaslouží když to srovnáme s celkem ostatních her (ano, hodnocení vypovídá o kvalitě i vzhledem k hrám ostatním, těžko můžeme hru vytrhnout z kontextu herního byznysu a hodnotit ji jako kdyby to byla jedná hra ve vesmíru).
    • A ještě reakce na slova z verdiktu.
      Pomineme, že je to takovej neutrální blábol kterej se kopíruje CTRL+C a CTRL+V.
      Pokud tohle není hra na kterou si za pár měsíců člověk nevzpomene jako na něco výjimečnýho, tak ať ráčí Martin říct, co je hra na kterou si za pár měsíců člověk vzpomene. Snad ne Crysis 3, nebo podobní konina, která je jenom recyklace a nepřináší vůbec nic.
      Nebo nějaká indie blbůstka, která za pár dolarů přinese na pár hodin zábavu, ale pak po tom neštěkne pes.
      • Chlape hovoríš mi z duše.Recenzista sa pomiatol.V hodnotení dať na toto 70% ??? OMG...ešte som to síce neprešiel,som práve v smutnej pasáži kde zomrel Roth, ale moje pocity z hry sú veľmi pozitívne ,ba priam mám pocit že na toto sa tu dlho čakalo.Zmena je život a len preto lebo Lara neskáče saltá a neni to to isté ako bolo X dielov pred týmto to musí byť zlé? Na Tomb Raider som vyrastal a som veľký fanda tejto hry, ale som rád že to už trošku zmenili. Podľa mňa bude pokračovanie ,teda som si tým priem istý.Lebo neverím tomu že to vo svete zožerie toľko kritiky.Len sa nájde niekto, kto nemá zrovna náladu a hodí si tam hodnotenie ktoré nemá s týmto nič spoločné.Min 8,5 až 9 si zaslúži.To akože nový alien je len o 10% horší????? OMG...zastrelte ma *2* Asi nemal náladu no.Sme ludia to chápem.Ale asi by mali začať dávať recenzistom psychotesty pred každou recenziou pretože takéto prešlapy nie su normálne *3* PEACE
    • Abych ještě dodal. Víc takových her. Taková pololineární (cesta je určena, ale prostoru je i tak dost a člověk nemá pocit žádnýho omezování, hra vede hráče pěkně nenuceně a on jde rád), docela dobře vyvážená obtížnost, žádný extra hardcore pasáže který člověk opakuje 50x, ale ani nic jednoduchýho a člověk si musí dávat bacha.
      Hlavní hrdina (hrdinka v tomhle případě) sympatická osoba, je tam pěkně vidět její vývoj z vystrašené holky která obrečí první mrtvolu a je pod tíhou okolností donucena jednat "špinavě".
      Tomb Ridery jsem hrál když jsem byl mladej, ano, tohle není uplně to stejný, je to prostě něco jako "volný pokračování na motivy...". A je to dobře. Předpokládám že bude další díl. A těším se na něj.
  • recenze je samá negace. stealth do tomb raidera samozřejmě nepatří a nikdy tam ani nebyl. tohle není hitman! recenzi měl psát někdo, kdo není proti tomb raiderovi zaujatý...
    • firebug
      OK, něco na tom co píšeš bude. ALE pro mě je Tomb Rider o pastech, překonávání překážek a logických hádánkách a je tomu tak i v nové reinkarnaci? Tvůrci nedělají remake, ale snaží se odkaz TR oživit a ten stealth tam podle recenze (snad jsme četli to samé) je, jenom je udělaný prasácky a právě k tomu se recenzent vyjadřuje.
  • Bohemund
    http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/conan-recenzuje-hru-tomb-raider Recenze Lary trošku jinak, dost jsem se u toho nasmál, pokud neznáte, prubněte to :D
    • Zpravilo naladu :-) Ano, takto by se meli hodnotit hry, ne temi otravnymi cislovkami :-)
  • Právě hraju Tomb Raidera ve 3D a musim říct, že to je prostě nádhera. Spolu s 5.1 zvukem a Logitech Rumble F510 gamepadem s force feedback to doslova hráče vtáhne do hry.

    Poutavej příběh, krásná grafika. Pěkná hrdinka :D Já osobně bych dal 10 bodů.
  • Odulin
    Po pár hodinách hodnotím dost pozitivně. Až mě to samotnýho překvapilo...uvidíme co bude dál.
    • rancor1223
      Já jsem ohledně toho konce celkem skeptický. Z těch trailerů to vypadá, že se z "křehké" dívenky stane nelítostný zabiják.
      • Keyz
        Křehká není,to je jasné po první možnosti hrát za hrdinku.
        Jak si rambo v jednom díle vytáhl tuším projektil z vrtulníku z tělo anebo co to bylo tak tady to je něco podobného *3*
        • rancor1223
          No tak ze začátku reklamní kampaně byla jako "křehká" dívenka reprezentovaná, pak všechno kolem toho pokusu o znásilnění a toho jak poprvý zabila a je z toho celá španá atp. a nakonec to tam sype ze samopalu *1*. Prostě mi to nějak nesedí dohromady.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit