Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tie dve hry toho maju vela spolocneho jak Diablo 3 tak Rome 2 je len blba arkada a absolutna s r a cka. Ja len neviem ktora z tych hier je vacsi fail :))
  • MidnighT91
    Ono to taky někomu jede???
  • Recenzent patrně nehrál předešlé tituly ze série Total War, příliš nerozumí hrám jako takovým, je hňup a dost možná také dostal zaplaceno a dělá reklamu společnostem CA a SEGA. Reakce na článek? FACEPALM

    Pane "redaktore": sundejte si klapky z očí.
    • maros.goc
      čítal si vôbec recenziu? ak áno, inak by si nepovedal "Recenzent patnre nehral predesle tituly ze serie TW" ....
      • četl, ale já tomu prostě nemůžu uvěřit... *1*
  • maros.goc
    tu aspon vidno kto piratil a kto ma original :) povodna verzia (taká sa nachádza na wareze) je samozrejme bugovana, ale uz vyslo niekolko patchov a tak ti ktori maju originalnu verziu ju už majú patchnutu a tak musia s recenziou suhlasit ...a tych pozitivnych komentov tu je ako safranu :P
    • vydame dve verzie..jednu pre warez a jednu pre steam. + vydame "niekolko patchov" ktore si dostal iba ty. :D
    • Mám hotfix na 1. patch a hra se mě seká upe stejně na nejnižší i vyšší nastavení *8*. Tudíž nesouhlasím, že je bez problémů. Stačí se podívat na oficialni forum, kolik lidi ma stejne problemy a to maji i vykona železa.
      Nezbývá nám nic jinýho než bombardovat oficialni forum, at to daji do kupy do dalšiho patche bo ja si chci taky zahrát sakra. *5*
    • Magister_Peditum
      Jasně, i na twcenter.net jsou všichni piráti, co? *1*
    • Kez by :D a nekolik patchu?
      • maros.goc
        ty ich nemas? :P ;)
        • Patch vyšel jeden. Včera. Pouhých 28 MB. Takže sem se hodí jedno kočičí pořekadlo ... co to sakra meleš ty vořechu?
  • martin.mares.984
    S recenzi naprosto souhlasim - Total War série a obecně hry tohohle typu jsou myšlený jako zábava na dlouhou dobu, proto pár drobných bugů, které navíc nejsou zásadní pro celkovou hratelnost a trochu "podivná" optimalizace nic na kráse Rome II neubere. Tohle není kousek, který dohrajete během prvního víkendu od vydání a už se k němu nevrátíte. Těch pár bugů a optimalizace se vyřeší během pár týdnů a je to v pohodě. Nehraju to na žádném dělu (například Alice Madness se sekala mnohem víc) ale hra mi krásně funguje na very high nebo ultra jen občas se to při těch největších bitvách párkrát cukne. Graficky to vypadá moc hezky a celá i ta stylizace ikonek, taktická mapa... Zejména námořní bitvy se fakt povedly.
    Vůbec nelituji toho, že jsem se rozhodl pro Collector's Edition, která mne potěšila jako naposled snad kufřík Vault Tec s Fallout 3.
    • Aha, takže abych to správně pochopil, tak oni to špatně optimalizovali abych to hrál co nejdýl. No tak teď tomu rozumím. Co myslíš tím, že bugy nejsou zásadní pro hratelnost? Mi se zdá celkem zásadní, že skoro nemůžu ani svou armádou pohnout. Ani na strategické mapě ani v bitvě a tahle hra je na bitvách založená, takže nezlob se na mě, ale to co udělalo CA je prasárna. Hra se mi líbí, dokážu si představit, že za nějaký čas bude dobrá a hratelná, ale to teď prostě není. Takže hodnocení 9 je opravdu mimo mísu, už jenom proto, že si sice nevzpomenu, jaká hra to byla, ale taky měla bugy, té to ovšem nikdo neodpustil. Vím, že je to Total War, ale co na tom, taky jsem jim věřil, jenže oni to jednoduše posrali, tak ať teď klidně sklízí všude 4. Jinak, jestli takhle CD Projekt pokazí i Zaklínače (doufám, že ne), tak už nevěřím v herním průmyslu fakt nikomu.
      • martin.mares.984
        Ta hra nekterym lidem bezi dobre - takze z toho vyplyva, ze si Rome II nerozumi s nejakymi typy grafickych karet - to se spravi, CA o te optimalizaci vedi a us se prece dali do oprav... Hry by meli byt bez chyb, ale je to koneckoncu jenom kus kodu a lidi nejsou stroje, aby to dokazali udelat perfetkni. Ty bugy u Rome II nebrani hru dohrat, coz se napriklad delo u hry Vampire: Bloodlines, kde byla obrovska chyba kde bez rozdilu na OS, na cem jsi to hral, GPU, CPU nebo RAM prostě hra spadla vždycky a všem na konci plnění jedné příběhové mise - nedala se dokončit mise a tudíž ani hra - muselo se to obejít zadáním hesla do příkazové konzole a přesto ta hra taky dostávala devǐtková hodnocení...
        • Špatná optimalizace je bohužel ale jedna z mála věcí. AI je podle některých katastrofální. Viděl jsem, jak jednotky odbíhaly a přibíhaly k řadám, jak některé jednotky nereagujou na rozkazy, jaký hrozný problém je s taranováním a vlastně se vším, co se týká námořních bitev. Pro změnu zase dodrbaná diplomacie (víc než v Shogunovi 2), cheatující AI. Já chápu, že lidi nejsou stroje a že je dokocne velká možnost, že něco naprogramujou špatně, ale od toho tam mají testery. A ti buďto nedělali svoji práci nebo si to CA nenechalo testovat. Tak jako tak to nakonec odsere zákazník a to tak, že se hra dá momentálně horkotěžko hrát. A to se vůbec nevyjadřuju o vlaječkách jako capture pointech.
    • amen
  • ahoj, sekne se Vám taky hra po konci tahu ? Já ju pak musím restartovat
  • nevím jak vám lidi ale mám takový problém když uložím záznam a poté ho pustím tak jsou moje tahy absloutně jiné než jsem udělal doopravdy nevím co s tím je--
  • Fakt ? Právě taky jsme hráli Spartu + Athény...pak tomu teda asi dáme ještě šanci
    • Tohle spojenectví je špatné, Sparta nemůže s nikým obchodovat.. musí dobýt Atheny aby mohl.. Doporučuji spíš spojenectví Atheny + Epirus nebo Epirus + Atheny.. je to dost blbé taky jsem chtěl být s Athenama spojenec a nakonec jsem je musel zníčit :-(
      • jj na to jsme pak taky přišli, hlavně ale kvůli tomu že potřebuješ celou provincii pod kontrolou pro to abys mohl vynášet edikty, ale i tak se nám nehrálo zrovna špatně..
        • Já třeba s kámošem valíme Makedonie + Atheny
      • Oprava *Atheny + Epirus nebo Epirus + Sparta
    • Jako četl jsem o tom hodně na jejich foru kde řikali lidi od CA že je to možné a že už to monitorujou a že to s těma dlouhejma tahama je u všech frakci ale že už to opravujou

      Horší je to s těma mapama to je právě prej hlavně u Řeckejch států a to prej bude na dýl páč furt neví jak je to vubec možné že se každému načte mapa z jiného úhlu neboi třeba i uplně jiná mapa(stává se to hlavně při obléhání).
      • Asi tomu dám 2 měsíce ,tenhle nedodělek nestojí ani za pirátství.
        • Ok nějaký játro mi krade nick takže odteď přidávám příspěvky jako registrovanej...
          • Jako například teď....a dotyčnýmu blbovi: léči si mindráky jinde a ne v diskusi o hře....
            (ano, následujícím příspěvkem svoji blbost potvrzuješ)
            • Tomu říkám stěr :D
            • Kriste co za pako furt používá můj nick ...
  • Nikdo nemuze vycitat recenzentovi, ze ho hra bavila, ale hodnoceni by melo byt asi trochu vic nez "hra me bavila, dam 9", "hra me nebavila, dam 8". "hra se mi ani nespustila, dam 7".
    • tak to melies pekne s r a c k y recenzent ma byt nezaujaty a hodnotit hru taku aka je a ne aku ju chcu vydavateli
      • TheGGG
        Si kkt nebo co? Myslíš že všichni recenzeti budou hodnotit podle nějaký tabulky. Tadle hra, kniha, film je kritizovaný/chválený a tak budu podle toho hodnotit. Každý recenzent má udělit známku podle toho jak se během hry cítil. Pokud někoho nebaví hra která všude dostává vysoký hodnocení, neměl by se bát napsat svůj názor a obráceně to platí taky. Pak člověk vidí že nějaká hra dostala od všech recenzentů např. 8 protože jim bylo blbý vybočit z řady a dát třeba o bod nebo dva víc či míň.
      • maros.goc
        recenzia je samozrejme subjektivny nazor :) ako moze jeden clovek prezentovat nazor vsetkych?:) recenzent prezentuje svoj vlastny nazor na zaklade objektivnych faktov obsiahnutych v hre :) musis si uvedomit ze nie vsetci maju rovnaky nazor ako ty
      • objektivna recenzia neexsituje :)
      • No vidis, ja mam pocit, ze presne tohle jsem trochu nadnesene napsal.
        • sry beriem s5
  • Je tu vela postov ohladom toho ze jednotky v rome 2 neudrzuju formu .. mozno je len zle pochopene ovladanie.. podla mna hra rozlisuje dva typy stavu jednotiek... utociace (ked kliknete na nejaku cudziu jednotku k utoku) a braniace, ked s jednotkou bud len stojite, alebo kliknete mimo cudzi oddiel, len k presunu (akonahle vasa jednotka narazi na nepriatela zacne utocit vo forme)..... pri prvom type jednotky stracaju formu, a pri tomto type ziskavaju bonus k vypadu.. pricom v tom prvom k obrane...oplati sa to pouzivat podla toho ake vlastnosti zbierate s armadou, resp. s generalom..
    • Jeste bych doplnil, neni od veci utocit pro CTRL (pomaly krok, at sama AI zrychli na charge). A pak jeste jedna dulezita - dle wiki ne vsechny "utoci ve formaci". Hastati toto nedelaji, ale pozdni rimske uz ano. Je pravda ze jsem si rozdilu moc nevsiml ;-)
      • ehm....třeba takový spartští hoplité, v popisku hry je extra/velmi težká pěchota....hoplitská falanga (zvláště ta seskládaná z "obrněných" hoplitů), je jedna z neůčinějších forem obrané formace, která v dějinách válečnictví existuje - samozřejmě hodně záleželo na protivníkovy a volbě místa boje....např. právě ti zprofanovaní sparťané nosili brnění a štíty tak kvalitní, že např perští lučištníci po nich mohli střílet celej den bez jediného výsledku (obrazně řečeno) jediné místo zásahu zepředu bylo hledí v přilbě a nebo dolů do nohy....ale tady v Rome?? *1* *1* to že se formace rozpadne po útoky i polonahé barbarské pěchoty, která ani není mezi elitními jednotkami je směšné....vlastně jedinou výhodu sparťanů je, že jsou silnější než většina jednotek ve hře - takže jsem ty barbary umlátil meči....super....a to nemluvím o střeleckých jednotkách - neříkám, že prakovníci nejsou účinní, ale vyšší dostřel než lučištníci a to i efektivitou dostřelu?? Nadneseně barbaři odrovnávají elitní vojáky antiky přes půl bitevní mapy kamínkama a to i přes to, že jsou ve formaci falangy....nedej bože aby se ti sparťani do 30 vteřin vzdali - i když jsou to královští sparťané a umřela jich sotva půlka....se*em na odkaz Sparty odhoďte štíty a zdrhejte joudové *1* *1*
        • sv.Georgius
          Nezapomeň že v Rome 2 je Sparta tak nějak uměle vytvořená protože slavné období bylo v 5. století tady v téhle době Sparta byla už na ústupku si vem že když Keltové vyplenily Delfy tak rozsekali Řeky u Thermophyl myslím že tma bojovali i Sparťané a dostali za vyučenou ale to už si nejsem jisty.

          Taky u Sparťanů se stalo že když jim v jedné bitvě prorazili formaci tak utíkali a panikařily jak kdyby zapomněli své válečné umění. *3*

          Ale jinak máš pravdu že v té hře jsou záhadné věci a chování :D
          • No zase já to neberu tak historicky přesně - jako souhlasím s tebou, ale u TW série jsem si zvykl na odchylky - ani mi nevadí je to jenom hra a ke všemu ne simulátor....ale Sparťany jsem použil jako příkladu ;-) Jelikož ve hře jsou stále jejich jednotky silné....navíc co mi vadí, že tam není jakýsi postup s dobou....když už si můžeme tvořit vlastní impérium - tak třeba přejímaní cizích "technologií"....třeba kombinace makedonské falangy s elitou řeckých hoplitů, těžká jízda ala makedonie či posléze parthie a k tomu nějaká těžší pěchota ala řím (jasně to už měli třeba seleukovci v Rome 1....ale měl jsem na mysli i u jiných národů)....já jsem si prostě jenom stěžoval na naprostou neschopnost hoplitské falangy....přestal jsem ji naprosto používat....
        • Tak pozor, prakovníci, zejména ti rhódští, uměli střílet olověné projektily na dvakrát tak větší vzdálenost než perský lučištník své šípy. Navíc mnohem přesněji. Byli to právem obávaní bojovníci ;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit