Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID
    užasný tim že stojí na tom místě a pak to ukazuje v té hře je to tak užasně hmatatelný.snad to dotáhnou do zdárného konce a bude to hratelné.
    • davidBray
      jo milé děti a tady jsem pobil ty hanebné psy, přesně u tohoto padacího mostu. A kdy to bylo dědečku? Honzíčku myslím, že tak v roce 2015 myslím, hned jak ta hra vyšla :))
      takto nějak jsi to myslel? :)
      • Magister_Peditum
        To je úžasná představa! *14*
        • davidBray
          aspoň bude mít člověk mít kam s dětma na rodinnej výlet :D
          • KIMCID
            přesně,vemu holky a určitě se tam pojedu časem mrknout
            • KIMCID
              ke hře pak vydat baedeker míst... *3*
  • Ač nejsem cílovka, musím uznat, že toto si jim vážně povedlo.
  • fizola
    Toto neberte ako trolling, ani ja ako učitel angličtiny nemám bohvie aký prízvuk. Vávra má paradnú gramatiku, skladbu vety etc. , naozaj vie po anglicky, ale ten prízvuk je čisto český, zábavné to je *1*
    • Problém je, že člověk, který se snaží mluvit prefektní angličtinou, zní kolikrát hůř, než cizinec s přízvukem. Důležité je, že mu jde perfektně rozumět a přízvuk řeší maximálně tady v Česku. Dělám v týmu s Angličanama, Američanama a Němcama a kupodivu nejraději se bavím s těmi Němci (anglicky), protože mluví krásně čistě (i když s jejich typickým přízvukem). Naopak když se bavím s angličanem, tak mu v 50% případů vůbec nerozumím, navíc občas mají fakt divnou skladbu věty když se nesnaží mluvit úplně spisovně. Já osobně to beru tak, že raději mluvím s českým přízvukem, než abych si hrál ně něco, co nejsem.
    • Spades
      No parkrát vymlel blábol, ale to se dá odpustit, když mluví z patra :D
    • Tak zní to jak to zní, ale jak říkáš, hlavní je, že umí sesmolit větu a má zásobu, takže žvanit potom není problém. Ono honění se za přízvukem a křivit držku jak správnej anglán a emeričan je u mě takovej zbytečněj pozůstatek nedávných dob, kdy se klasicky po švejkovsku všichni snažili o znovu lezení někomu někam, takovej středoevropskej unikát.

      Když se podívám na druhou stranu a slyším angličtinit Francouze nebo Araby a Japonce, tak je to to samý. Jedou svou angličtinu bez přízvuku a na zbytek házej bobky. A každej jim rozumí, tak co...
      • fizola
        Veď práve o to ide, kto pozerá filmy v originálnom znení tak sám vie že každý má iný prízvuk, podľa svojho pôvodu, hlavné je, že mu je rozumieť, vie usporiadať myšlienku a proste pôsobí ako niekto kto vie č hovorí, aj ako to hovorí. Prízvuk nikto nerieši, keď ukazuje takúto hru Fakt sa divím prečo sa nenašli klasický sponzori, tam asi fakt išlo len o to, že sa báli tematiky. Podľa mňa práve to je aj pre amíkov atraktívne, konečne uvidia európsky stredovek, to čo oni proste nikdy nemali a strašne to obdivujú na európe. Teda aspoň ty strochu lepším vzdelaním a záujmami.
      • Přesně, Španělé to samý... Mě tahle "česká" angličtina vyhovuje, rozumím tomu líp než angličtině se správným přízvukem *1*
      • Francouzská angličtina bez "H" je taky vtipná.. " ´ello, I´m ´ere"
        • bez H a s výrazným DZ "DZZis is" "put dzet" :D
  • Až výjdou moderské nástroje, tak do hry přidám čerty a vodníky! To bude teprv hardcore RPG! *1*
    • promitac
      Ja budem modovat aby aj konik musel chodit na zachod.
  • Mart9
    Ta hudba je naprosto skvělá. Perfektně mi k tomu sedí.
    • DeDy
      Jojo, čtu devlog a poslouchám Audio Machine - The Platinum Series IV - Labyrinth. Má to uctihodných 1 h 44 m.
      • Mart9
        No bez toho videa bych to asi neposlouchal. Ale v podkresu Danova mluvení o hře, pak při procházení těch hradů a celkově v atmosféře té hry to je krásně pasující hudba.
  • Opravdu, když se podívám na některé příspěvky v téhle diskuzi, tak je mi z toho na *11* . Místo toho, aby byli lidi rádi, že někdo něco dělá (naštěstí je jich dost) a podpořili to, tak se tu řeší hovadiny typu brambory, přízvuk pana Vávry, nepřesnost hradeb...prostě úspěch se v ČR neodpouští. Každý z těch lidí, co tady pyskujou nad takovými detaily by si to měli jít někdy vyzkoušet do nějakého studia. Sedět za kompem a kritizovat je vždycky samozřejmé lehčí.
    • Vávra si za to může sám, hru totiž prezentuje jako realistickou, a zatím to vypadá jako jediná její 'přednost'. Ve svém nabubrelem popisku neprimo označil fantasy rpg za překonaná, nudná a hráčskou obcí nechtěná, tak ať počítá s pořádnou porcí kritiky. Upletl tím na sebe a svůj tým velmi dlouhý a bytelný bič... Nevím, v čem ma spočívat zábavnost toho ze stěna ve hře je vymodelovana podle skutečnosti. Nezapomínejte, ze tohle není Vavruv první průšvih. Vzpomeňte na sebevedomou Mafii 2, ktera mohla bavit snad jen masochistu. Ja ji považuji za jednu z nejhorších let poslední dekády. A jaký kolem ni byl humbuk.
      • Mafii2 jsem zrovna včera znovu dohrál a je to výborná hra, která vůbec technicky nestárne a pořád vypadá líp, než některé dnešní AAA tituly. Fakt je, že tam chybí nějaký obsah, ale Vávra asi věděl, proč od té hry odešel... Ty jsi ale jedna z těch místních nul, pro které je Vávra trnem v oku a budeš tady pořád překrucovat fakta a psát hovadiny. To nemáš nic lepšího na práci? Běž udělat lepší hry a ukaž, jaký ty jsi guru. Za ten čas, který jsi tady trávil nadávkami na Vávru už jsi mohl mít jeden AAA titul hotový. Jinak na ty tvoje debilní žvásty si nikdo za 10 minut nevzpomene, ale Vávrovy zásluhy na skvělých hrách tu budou vždy. Můžeš se vrátit zpátky ke kopáním kanálů a závidět těm, kteří dělají hry a vydělávají na tom majlant
        • Vávra věděl, proc od hry odešel, je to totiž sra*ka. A ty ji povazujes za výbornou hru a znovu jsi ji dohrál. Jsi divnej
          • A komu je líp? Tomu, co tráví celý den nadáváním na někoho v diskusích, nebo tomu, kdo si užije dobrou hru? *3* Táhni zpátky do hajzlu *5*
            • Hovňousek: Neber si do huby objektivitu a zdravý odstup. To jsou věci, o kterých nemáš ani páru *3*
            • Lépe je samozřejmě prostackovi, ale jeho názorům neni záhodno přisuzovat byť jen špetku zdravého odstupu a objektivity.
        • x_ander
          Tu Mafii 2 podepisuju. Byla to hodně slušná hra, kterou jsem s chutí hrál až do konce. Neměla sice takovou duši jako legendární jednička, ale prostě to byla dobrá hra a ani mi nepřišlo, že by z ní bylo něco vytržené, jak se často řvalo. Ten nekonečný hejt jsem nikdy nepochopil.
          • Ale no tak, z první si ihned vzpomenu, že nejedna konverzace v příběhu hráče vybízí, aby si za určitým NPC občas zašel a "optal se na kšeft" (např. Mike Bruski hned v úvodu), ale nikdy ti nikdo žádný kšeft nedá, prostě protože jsou z příběhu vystřižené. Bonusová perlička - v souborech ty kšefty pořád jsou ^_^.

            Zbraně na blízko vcelku chybí (tím víc, když jsou přítomny v cutscénách).

            Boj zblízka obecně nese jasné stopy uspěchaného látání - protiúdery jsou neadekvátně účinné a např. "dorážecí komba" jsou k de facto ničemu, protože na ochromeného soupeře bohatě stačí pořád opakovat silný úder (a mimochodem, soupeři se z dorážecích komb nikdy aktivně nevykroutí).

            Dle reliktů ze souborů měla pravděpodobně původně v bitce hrát roli stamina, takže usuzuji, že silné údery mělo jít původně vykrývat pokud byla stamina dostatečně vysoko a proto měla být později k dispozici komba, ze kterých se sice soupeř mohl vykroutit (takže nezpůsobila 1 hit KO), i tak ale na rozdíl od silného úderu zranila alespoň jedním nebo dvěma útoky ze sekvence.

            A dalo by se pokračovat a nejsou to zas až tak malé drobnosti.
            • Tanbou: Mně třeba ty pěstní souboje příjdou dobré i bez staminy, zvlášť, když to srovnám třeba s L.A. Noire, což je podobná hra a vyšla ve stejnou dobu. Neříkám, že nemohly být lepší, ale fungují tak, že jsou celkem zábavné a dobře vypadají. Spíš bych vypíchnul absenci volné jízdy, střelby z auta a příjde mi, že některé zajímavé místa na mapě byly ve hře téměř nevyužité - to ale může mít na svědomí stříhání... Docela by mě zajímalo, co vše původně bylo v plánu a bylo nakonec vyškrknuto. Celkově mi Mafia2 příjde jako velmi dobrá hra, která pokulhává jen pokud člověk zná jedničku... Jo a český dabing se mně osobně nelíbil, originál je v tomto případě daleko lepší i přestože to dabují vesměs neznámí herci.
            • x_ander:
              ======
              V pořádku, když se Tti hra líbila tak je to dobře. Výše vidíš vypsány subjektivní a důkazy podepřené důvody, proč nejden hráč nemůže Mafii II přijít na jméno.

              Je střihat obsah a "střihat obsah".
              Pokud je vystřižena jedna variace textury zdi z pěti možných, tak taková kosmetika opravdu nestojí za hlubší povšimnutí.

              Pokud je ale střih veden tak, že evidentně zasahuje do hratelnosti, tak je podle mého názoru nešikovný. Ano, causal hráč nebude například řešit, že mechanika zmíněných pěstních soubojů v Mafii II nedává smysl. Casual hráč ty bitky prostě proleze metodou "button mashing" a jede dál.
              A pak jsou takoví hráči, kteří by rádi měli pocit, že jednotlivé možnosti mají v bitce svůj význam, a ne že jenom tak existují aby byly. Z tohoto úhlu pohledu je například zmíněné vystřižení staminy opravdu problém, jelikož je tím narušena dynamika boje.
              Ale jak jsem uvedl - casual tohle neřeší, buší do tlačítek a užívá se efektní zpomalené animace poprav panáků, kteří díky pokřiveným mechanikám nemají možnost se efektivně bránit.
            • walltar
              Ono to je tím, že ta hra prostě byla vydaná na rychlo a nedodělaná, ale s tím Vávra neměl nic moc společného ... tam bych se obracel spíš na vydavatele, než na studio. On taky Vávra odešel ...

              Podobný problém měl Chris Roberts s Freelancerem ... v polovině vývoje odešel, protože na něj M$ tačil aby hru vydal nedodělanou. A v souborech můžeš najít spousty věcí, které se ze hry prostě vystřihnuly, aby se hra mohla okamžitě vydat.

              Tady snad nikdo nebude na Vávru tlačit aby hru vydal nedodělanou, ale stát se to může.
            • x_ander
              Jasně, že bys mohl pokračovat a já netvrdím, že to je v pořádku. Ale hejt o té hře jsem prostě ignoroval, hru dohrál a zkrátka mi během hraní nikdy nepřišlo, že by tam něco chybělo. Mimochodem ty věci, co jsi popsal, takové věci by sis našel na každé hře (vynechaná stamina, to je jako fakt problém?). Jo, možná to jsou věci, které tam třeba Vávra chtěl, a po jeho odchodu se na to vykašlali (nebo naopak Vávra odešel proto, že ho s tím fuckli).

              Ale já se tu nechci přít o každou drobnost, jen jsem chtěl říct, že na mě ta hra rozhodně nepůsobila nějak nedodělaně nebo že by z ní bylo něco násilně vytrhnuto, aby se to pak vrátilo jako DLC. Ale taky je to možná tím, že nejsem člověk, který se přehrabuje v souborech a registrech hry a hledá, co je špatně. O každé hře by sis mohl říct, že kdyby tam bylo ještě to a to, tak by to bylo lepší. Jenže to bys pak nemohl být spokojený u žádné hry.
      • ucho
        žádný bič si na sebe neupletl, dal pouze munici internetovým ubožákům, kteří si pak na jeho účet budou v diskuzích honit svoje ego. to už dnes patří k tomu internetovému folklóru...
  • vzhledem k dobove autenticnosti musi jit o stredovekou kratochvili.
    • reakce na he/he.
  • super Dan Vavra jako novej Dungeon Keeper *2* ,kazdopadne fandim vypada to jako libustka *3*
  • A už někdo Danovi vysvětlil ty brambory? *1*
    • promitac
      Tak je jasny prvy easter egg, na tom mieste v hrade bude niekde schovana brambora.
    • Matthew1J
      Neboj Dan to vysvětlovat nepotřebuje. Ve hře brambory nebdudů. V tom videu si buď dělal srandu nebo mluvil o využití za totality.
      • Nojo, ale může to bejt zavádějící, protože to navazuje na scénu se spižírnou a s ledem, kde líčil skutečně dobové využití...To já jen, že by bylo hloupé takhle si historicky naběhnout s bramborama, ale věřím, že to maj nastudovaný
    • chtel jsem, nicmene, ten sklep mohli vybudovat kvuli necemu jinymu, ale nakonec z toho klidne moh bejt sklad brambor, o naky to stoleticko dyl *5*
      • wenceslaus
        Ani mě nenapadlo, že by to Dan myslel jinak...
  • P1trs
    me osobne to video docela nadchlo, konecne neco co neni klisovity bullshit

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit