Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Fakt úchvatné záběry ... ta hra vypadá prostě úžasně realisticky. Už aby tu byla ta alpha verze, to člověk bude většinu času jenom prolézat okolí. *14*
    • Presne toto ma napadlo, špacírovať sa po okoli a nejake questovanie mat na haku :) Vsak aj v Stalkeroch ma bavilo ist po chodnicku a objavovat kam vedie. Len skoda ze mapy zasa neboli moc velke a ani extra clenite, takze to clovek rychlo pobehal.
  • nekromant33
    Tu českou architekturu musí ocenit každý, pěkný video. Jinak ta hudba, jakkoli se mi v teaseru moc nelíbila, mi teď sedí postupem času čím dál víc, ale chtělo by to do příště už možná obměnit. Co se angličtiny týče, má lepší přízvuk než 90% učitelů a lektorů se kterými jsem se setkal na střední nebo na vysoké a pokud nepoužívá čtecí zařízení (a i kdyby) tak všechna čest že to ukecá.
    • Nekdo v komentech psal ze je to hudba slozena pro trailery, necekal bych ji ve hre. Ale jelikoz prvni dva stretchgoals byly o hudbe a pozadovana castka uz je vyssi, mela by tam byt jak ta stredoveka hudba, tak i nahravky ziveho orchestru.
      • nekromant33
        jasne ze nemyslim hru, myslim pro dalsi videa, aby ve vsech nehrala stejna
      • Přímo Vávra před nějakou dobou říkal, že nemají zatím zvukaře ani skladatele a hudbu koupili jen pro trailer, takže ve finální hře se nejspíš vůbec neobjeví.
  • Pulka_lahve
    Nejvíc jsem zvědavej na to, jak vybalancují poměr mezi realitou a RPG prvky. Trochu se bojím toho, že různé "level up" nápisy nebo tabulky plné skillů a čísel by mohly ubrat na pracně vybudované autentické atmosféře. Ale věřím, že Dan vymyslí elegantní řešení.
    • Už něco málo elegantního řešení ukázali. Dost se mi líbil ten inventář v podobě oken (nevím, jak to lépe popsat). Kdo se kdy zajímal o středověk, tahle okna mu musejí být povědomá. Je to takový pěkný detail. Stačí to srovnat s inventářem ve Skyrimu, který prostě vůbec nezapadá do konceptu hry a je jasné, že byl maximálně zjednodušen pro konzole.
      • walltar
        http://kingdomcomerpg.com/wp-content/uploads/2013/12/Solid-game-mechanics.jpg myslíš tenhle?

        Já abych se přiznal, tak mě se to moc nelíbí vzhledově ... je to hrozně strojené a umělé. Radši bych nějaký graficky minimalistický inventář. Ale uvidíme, jak to bude vypadat ve hře ... pokud to bude funkční, tak ať si to klidně vypadá jak chce.
        • Tilwaen
          Abych pravdu přiznala, docela mi vadí použitý font, který tam sice sedne jako purdel na hrnec, ale chce to určitý cvik, abych tam stále neviděla např. "dovble cvirass". Zde v rámci zachování autentičnosti nad tím nemá asi cenu jakkoliv lamentovat, ale být to v jiné hře, která si na realistično tolik nehraje, asi bych z toho skákala z kůže. Obzvlášť nemá-li tam toho textu být zrovna málo.

          Edit: Ale třeba "qvest" se zase čte docela pohodlně *15*
          • wenceslaus
            Jo, to je pravda. Doufám, že to "U" ještě změní... a možná i tu "7" u "VITALITY" (jestli to je 7).
        • wenceslaus
          Na druhou stranu, toho minimalistickýho designu (a streamlinování) je podslední dobou všude přehršel. Myslím, že to není dobrý roubovat na všechno. A k téhle hře se to prostě ani moc nehodí.
          • Souhlasím. Mělo by to být inspirované uměním z té doby a neroubovat na to nějaké blbosti.
        • Ano a mně to příjde dobrý. Myslel jsem ale hlavně tu pravou část obrázku.
        • KIMCID
          jj
        • ucho
          to mně se náhodou líbí. a na to, v jaké fázi vývoje ta hra je, mi přijde ten inventář prakticky v použitelné verzi. tedy že by se za něj nemuseli rozhodně stydět... je na tom mimochodem vidět, že mají celkem jasnou představu o tom, co jak bude vypadat, což rozhodně šetří čas. na porovnání tady máš pak wasteland 2, kde pokud vím inventář různě předělávali...
          • walltar
            Mě se tam hodně líbí ty kreslené ikony ... ty jsou super, ale na ty architektonické prvky si nějak nemůžu zvyknout. Já bych radši, kdyby to celé byl pergamen s nějakou kresbou.
            • ucho
              to už je věc názoru. já jsem zásadně proti pergamenům :D
      • KIMCID
        skyrim měl inventář strašnej to byl lepší starej morrowind....no uvidime ta hra rozhodně přitahuje mojí pozornost čím dál víc.
    • KIMCID
      Jak byla diskuse tak prý by měl levelovat i kůň?Což mne přijde divné.Kůň v realu a teď beru specifického koně třbas dostihového leveluje trénováním od mlada.Nevim že by na to v té hře byl čas.Nechám se překvapit.
  • Já se jen obávám, že většina pubertálních a postpubertálních Američanů má naprosto zkreslenou představu o evropském středověku a čekají nějakou variaci na Skyrim... viz návrhy vlastnit ve hře vlastní hrad atd...
    • proč by nemoh vlastnit hrad? Třeba hrad Okoř si postavil neurozený pražský měšťan.
    • hra musí oslovit co nejvíce hráčů, protože její potenciál prodeje rozhodne o tom, kdo a zda do toho naleje prachy, aby se to mohlo udělat...takže realismus fajn, historický realie ok, ale když si to koupí 2000 českých hračů a 10000 světově, tak to žadnýho investora nebude zajímat.....otevřít diskusi, co by vlastně hráči chtěli pomáhá ukázat, zda o to je zájem a nakolik jsou představy vývojářů na stejné vlně jako zákazníci......
      • Tím že člověk/hráč podpoří projekt na kickstarteru dá najevo, že má zájem o hru kterou vývojáři prezentují. Může podávat návrhy na změny, ale vývojáři jej nmusí uposlechnout a i tak bude dotyčný spokojen neboť s takovou hrou počítal když jim poslal peníze...
    • Radioaktivni_surikata
      Nechápu, že se to pořád hází jenom na Američany. Jako bysme tu neměli pitomců sami dost.
    • nekromant33
      Na takový komenty se dá narazit na všech stránkách, naopak mě překvapilo, že tvoří malý procento všech příspěvků a naprostá většina KC nazývá splneným snem.
    • wenceslaus
      Ten návrh na diskuzi opakuje Švéd (alespoň to psal). Myslím, že se to nebude takové, jak se tvrdí. Evropani mají taky dost často zkreslený přdstavy.
    • Paulcz
      Jen do nich! Zlý pubertální Američani! Zkreslenou představu o středověku má asi tak 99,9 % lidí..
      • XorxoxTalarius
        No zase tak tragicky bych to nevidel
  • I když v ENG nejsem uplnej nováček ,tak bych si tuto hru rád zahrál v rodným jazyce.Bez dabingu by to bylo pro mě trochu sklamaní :-( .Narážka pana Smutnyho na to že cz dabing už není to co dřív to má sice pravdu ,ale to neznamená že to nejde udělat dobře .viz. Plno sitcomu poslední doby má cz dabing fajn ;-)
    • davidBray
      nevím k čemu by ti to bylo, když česky stejně neumíš :)
      • stačilo poukázat na chybu ;-) ,ďecky kecy jsi nech doma pro mamku ...
        • davidBray
          a zase :D
    • Magister_Peditum
      Zrovna sitcomy bych jako příklad nebral, protože tak v 7 případů z 10 v dabingu ztrácejí pointu.
    • Spades
      Pokud myslíš dabing na Prima COOL, tak to je nejhorší dabing co sem kdy slyšel. 3 lidi dabujou několik seriálů, a ani u toho nemění hlasy.

      Ze South Parku jde vidět, že dabovat celý seriál 3mi herci se dá, jen potřebuješ kvalitní dabéry. A herec != dabér.

      To je u nás ten problém, kvalitních dabérů je minimum a ti co umí dabujou všecko, takže potom všechno zní stejně (přecejen i dobří dabéři mají omezené možnosti hlasu)
      • Všichni mají omezené možnosti až snad na Billyho Westa (Fry, Zoidberg, Professor...) *1*
  • walltar
    Celkem zajímavá je projekce na Kicktaqu ... http://www.kicktraq.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/exp-cone.png

    1,5M Liber jako dolní hranice je hodně zajímavá částka.
    http://www.kicktraq.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/
    • smejki
      přihodím kickspy, používá jiný modely
      http://www.kickspy.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance
    • Keyz
      Doufá, že videa co dají o boji, NPC to zase trochu nakopnout. Případně na závěr bude něco aby to vyskočilo rychle jako u dalších projektů.
      • Dneska jsem na poště poslal složenku, tak doufám, že peníze dojdou
  • To, co zatím vidím, se mi hodně líbí. Jen jedno mi nejde moc do hlavy. Pokud si hru všichni nadšení fanoušci předobjednají přes Kickstarter, kdo pak zbude, aby si ji koupil běžnými kanály a pomohl tak k navrácení oné investice, kterou byl podle všeho z mnohem větší části financován vývoj?
    • walltar
      DayZ se už teď prodalo milion kusů a na KS je teď 16K backerů.... si myslím, že ambice mají větší, než milion prodaných kopií. Takže bych se určitě nebál, že si to koupí všichni přes KS.
    • wenceslaus
      Na Kickstarteru je průměrný příspěvek 1 000 Kč. Část vezme právě Kickstarter, ale i tak jim zbyte (podle mě) víc, než v obchodě.
      Zatím jepodpořilo 16 000 lidí, což je sice úctyhodné číslo, ale na opravdové dcistribuční kanály to nemá.
    • Tak na Kickstarteru platíš stejně jen za Act I. Navíc těch pár desítek tisíc není jejich finální cíl. Aby to mělo smysl, tak stejně budou chtít prodat stovky tisíc kusů.
    • Na KS si ji zatím "objednalo" 16 000 lidí. Jestli to nakonec bude 30, tak to bude pro crowdfunding docela úspěch. Nemyslím si, že dělají hru, která má ambici prodat třicet tisíc kusů ;)
      • Nemyslím, že máš ambici překonat IQ 30
    • Mart9
      Já.
      • Já také:) Nejsem ve finanční situaci, kdybych mohl přispět, ale v momentě, kdy se hra bude dát koupit, tak učiním.
      • KIMCID
        já *4*
    • Magister_Peditum
      Nadšených fanoušků je vždycky jenom minimum z celkového počtu nakupujících.
  • Zajímavé video. Nejvíce se mi stejně líbí všechny ty detaily a souvislosti kolem :)
  • Thorleif_cz
    Zdravím Smejkiho do videa...:D
    Jinak i když jsem si řekl, že na kickstarter prdím, dokud nevyleze alespoň Wasteland dvojka, protože už jsem tam dal dost peněz a ty nerostou před barákem na stromě, tak jsem si stejně nemohl/nedokázal pomoct a přispěl i se svojí trochou do mlýna.
  • "It's duck in rock" je to kačena ve skále. "It's dug in rock" je to vykopaný do skály..miluju angličtinu :D
    • Magister_Peditum
      Christopher The Bastard from Afterspoons and Withoutsatellites - Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic.
    • Your eyes september - Tvé oči září.
      • Ste chuje *1*
    • how do you do - jak to děláš?
      all right - všechno doprava
    • It's A duck in A rock když už něco ;-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit