Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Osobně bych multiplayer řěšil arénami ve stylu turnajů. Zkrátka by se člověk nalogoval na nějaký ostrov uprostřed řeky jako je v Praze střelecký ostrov a mohl by ostatní hráče vyzvat na rytířský souboj meč - meč nebo soutěž v lukostřelbě na cíl a jako třešničku na dortu rytířský souboj na koních s dřevci. Za tyto soutěže by mohl získávat tituly nebo vybavení...
    • Spades
      Já bych tady ani multiplayer nechtěl, protože by to chtělo sakra velké úpravy celé hry.
    • Kozy
      To mi zase tak lákavě nezní a myslim si že v téhle podobě by se to ani nevyplatilo.
  • hlavně at už je červenec , at se do toho mužu ponořit *14*
  • Abych si taky trochu zakritizoval:
    Popravdě jsem z tohoto videa trošku rozpačitý, Danova angličtina se mi nezdá úplně ideální (což ale zas tak nevadí) , ale především mluví hrozně zdlouhavě s častými mezerami. Navíc se mi zdá že se video až moc soustředí na historicko-architektonicko-průvodcovskou stránku věci-co bylo kdysi jak, a méně na hru samotnou.Rradši bych viděl nějaké přímé porovnání-budova v realitě a vedle toho to jak to vypadá ve hře, a ani by se to nutně nemuselo nutně hýbat. Navíc se asi ve 3/4 videa objevuje AI bug-nějaká postava s pytlem na rameni se tam zasekne do plotu, což by v takovémto prezentačním videu taky být nemuselo. Jinak hra samozřejmě vypadá i z tohoto videa stále naprosto bombasticky.
    • Tak možná kdyby ses tolik nesoustředil na to, jestli řečník zrovna má nebo nemá kvalitu rodilého mluvčího a trochu víc poslouchal, nedivil by ses pak.

      Mě angličtina nepřijde nijak přebornická, ale určitě postačující na sdělení a nijak neomezující. Očividně mu nedělá problém se plynule vyjadřovat a slovní zásoba též nedělá problém. Mluví to z patra, takže je logické, že se u toho snaží přemýšlet, aby nevypustil hned nějakou blbost.
    • Mart9
      Neříkal bych tomu prezentační video. Připadá mi to spíš jako zajímavé video pro Danovo kámoše, což jsme my - ti, kteří mu přispěli na KS nebo si hru potom koupí.
      • Jazz
        *Danovy.
        Nemáš zač.
        • Mart9
          Výš co my můžež hnydopychu
          • *mi

            Nemáš zač.
            • Mart9
              *1* Dobře ty!
    • Tak vem si, jak je to všechno narychlo. Hodili to s jistými obtížemi na KS a čekali, co se bude dít. Najednou obrovský zájem a zdá se, že to opravdu nečekali - kdyby jo, připraví si videa dopředu. Takže sebrali kameru, Dana a vyjeli narychlo do Ratají a natočili podle mě solidní video, ačkoli samozřejmě s připravou atd. by natočili něco lepšího.

      Jak taky Dan říkal, dost architektonických prvků je pryč a ukazovat 20 prázdných míst a říkat tady a tady stálo tohle, asi moc nemělo smysl, takže vybral ta nejlepší místa jako názorná a ty použil. Docela smysluplný přístup.

      K té angličtině. Zkuste se nechat zaměstnat korejským molochem a pak vést jednání v angličtině s korejci. Pak budete rádi za jakokouli jinou angličtinu. *1*
    • Keyz
      Další videa zaměřená na jiné aspekty budou. Tohle dělali dos na rychlo co jsem pochopil.

      Třeba ve videu o AI dojde i na toho sedláka co se rozhodl, že bude vtipný :)
      Na KS se někdo ptal, proč na vide nejsou i další lidi ale kecá tam pouze Dan. Odpověděl, že ne každý chce být slavný jako on :)
    • walltar
      No nevím, ale takových momentů tam bylo několik ... Spodni hrad, Horní hrad, Krajina ...
  • no jestli tudle anglictinu vytasil na vydavatele, tak se nedivim, ze to nevyslo:D
  • pro me je teda zatim nejvetsi zklamani slovicko "most", ve spojeni s "You will be able to kill NPCs", to mi pripada na tech modernich rpg nejtrapnejsi, ze tam jsou nekteri jako slameny panaci, sice jdou proklat, ale nejdou zabit... *6*
    • smejki
      tohle zvládl elegantně jenom New Vegas a ten je sci-fi, žejo.
    • Je dobře že nemůžeš zabít všechny...si představ, že zabiješ hlavní postavu ( která ti např. dává questy )...bys mohl začít hrát novou hru...
      • jsou i jiny reseni, bud ti to znepristupni par questu (coz je ok, nemas vrazdit) nebo se k tem questum dostanes jinak nebo aspon k vecem z tech questu, kdybys je tak nutne potreboval k dohrani

        ale davat do udajne "realnyho" rpg nezabitelny postavy je, a podle me vzdy i bude, fail

        klidne, at se na me pak sesype cela armada a umackaj me telama, kdyz sejmu krale, ale pokud me nechaj k nemu dojit se zbrani, nechaj me ho seknout do hlavy, tak prece nemuze vyskocit jak kohout v darbujanovi a pandrholovi, a behat nadale po dvore *5*
        • Ferdis2
          tak by si hneď v prvej epizóde odkrágloval Žigmunda a bolo by po "reálnom" historickom RPG ...
          • Magister_Peditum
            Otázka je, jestli Zikmund vůbec v prvním aktu bude.
            • Otázka spíš je, jak by se asi moh takovej póvl, jako hlavní hrdina, k Zikmundovi dostat blíž než na kilometr i za předpokladu, že tam liška ryšavá opravdu bude.
            • budou vypuštěny modderský nástroje, to by bylo, aby ho tam nidko nedodělal nanejhůř:D
            • Ferdis2
              Kedže sa nevie, kde presne Žigmund behom tejto výpravy drancoval, tak si to može Dan v pohode vyfabulovať.
              Jeho smrť už ale musí byť v tomto type hry nemenná - teda rok 1437.
            • To sice ano, ale proč myslíš, že se Zikmund nacházel zrovna v té části země ve které se bude odehrávat hra... *3* Ve chvíli když bude Zikmund jen pár km mimo herní lokaci tak s tím prostě nic nenaděláš... *1*
            • Ferdis2
              Prvý akt by sa mal odohrávať behom Žigmundovej výpravy do Čiech v rokoch 1402/03, takže šanca je dosť velká.
              Naozaj zaujímavá diskusia (i s Danovými komentami ) o tejto udalosti -
              http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=1032&start=90
          • XorxoxTalarius
            Tak tohle se da vyresit celkem snadno a dobre to mel resen Gothic, vytahl jsi zbran kde jsi nemel a straze te proste v ten moment zapichli
        • Magister_Peditum
          Jo, to mi na Oblivionu a Skyrimu přišlo hrozně směšný.
          • Paulcz
            Fallout 3 to samé :)
      • Spades
        na druhou stranu v morrowindu to šlo. Sice to už nešlo hrát, ale šlo to :D
    • Magister_Peditum
      Tak zcela určitě nepůjdou zabít děti (které ve hře prý mají být). To by prostě neprošlo.
      • Část příspěvku od Warhorse pár dnů z5

        "Political correctness can go fuck itself. It's a cool change really."
        • Magister_Peditum
          No, uvidíme. Věřím, že nám budou chtít ukázat co nejsyrovější realitu té doby, ale zároveň budou chtít, aby se hra vůbec prodávala, což by se zákazem prodeje (a víme, jak jsou některé země na to háklivé) by si moc nepomohli.
          • XorxoxTalarius
            Deti se dali zabijet i ve Falloutu 2 ... sam jsem mel oznaceni "Zabijak deti" :D
            Takze v tom problem nevidim
            • smejki
              to nebyla německá verze ale evropská verze. pouze v americké verzi děti jsou
            • XorxoxTalarius
              Presne tak, ve verzi pro Nemecko deti nebyli aby se nedali zabijet :)
            • A také existují hry, kde děti zabít nejdou. Například Fallout 2.
            • Mám dojem, že ve verzi pro německý trh byly děti odstraněny, ale nejsem si jistý.
  • Dan speaks like an ape. I hope he is going to invest few buck from Kickstrarter for his private English trainer. :-)

    Jsem zvedavy na moduly postupne uvolnovane. Pokud bude soubojovy system zajimavy, ma obrovsky potencial jen samotny. Kouknete treba Chivalry, je to v podstate desetina toho co planuji Warhorsove a jakz to melo uspech. Umel bych si predstavit spin off, vydavany soubezne shlavni hrou. Jen souboje na zpusob Chivalry.
    • Dildo_Vagins
      Možná nemá dokonalou výslovnost, ale ty to zase neumíš pořádně ani napsat. Vidím tam min. 5 chyb. Go back to school bro....
    • Jako že by investoval do soukromé anglické tenisky?
  • tady ted bude každy den zprava z tehle prehypovane hry?
    • Chápu, že máš trauma z cizího úspěchu, ale nikdo tě nenutí to číst *3*
    • No jo, tak problém bude spíše v tom, že vám vychovatelé dovolují tak často chodit na počítač. *3*
    • walltar
      Mohla by být nic by se nestalo, ale myslím, že není dost infa aby to vydalo na každodenní zpravodajství.

      Navíc pokud to nasere trolly jako si ty, tak klidně tři za den.
    • Mart9
      Kéž by.
  • Aleši ? dej si facku nebo mi dej jeden jedinej důkaz o tom že to je pravada : "Vzhledem k silnému úpadku českého dabingu ve filmové i televizní sféře" Taková hovadina.... to ti řek Vávra ?
    • sry, ale ja treba nejsem schopny koukat na cesky dabovane filmy a serialy .. jedine dokumenty pokud neni na vyber .. a v podstate dokud nebudou ceske stanice nabizet moznost prepnout na puvodni zneni tak na TV nekoukam .. stejne spatne je to s oficiko titulkami v kine ..
      • firebug
        Mám to obdobně. Někdy i dávají v TV slušnej film, na kterej bych se i koukl, ale pak si říkám, že za to zprznění zážitku dabingem mi to nestojí. Už jsem na tohle téma vedl mnohé diskuze na CSFD. Nejhorší podle mě je, že za dabingem ztrácí dost podstatná část hereckého výkonu originálního protagonisty. Spoustu herců má i krásně rozpoznatelnej tón hlasu, a proto je mám v oblibě. Třeba Depp, Buscemi, nebo hlas Owena Wilsona strašně žeru! V českém dabingu se taky dost často kašle na různé přízvuky (kubánský v Dexterovi, indický v Simpsons, jamajský ve Futuramě, ty rozkošné britské patvary z Misfits...).
        Český dabing se podle mě fakt propadl a i ty nový Simpsonovy (nejčastěji předkládaný důkaz, že dabing je fajn) sleduji už radši v originále, protože v dabingu se ztratí strašlivá fůra slovních vtipů. Relativně nedávno jsem viděl díl, kde Lisa soutěží v nějaké pěvecké soutěži a přiškrcený zpěv Heleny Štáchové fakt rval uši! Oproti tomu má originální Lisa fakt krásný, líbezný hlásek.
      • ucho
        s jakými titulky v kině jsi nebyl naposledy spokojený? vyjmenuj prosím alespoň 3 filmy. díky.
        edit: a pomohlo by, kdybys napsal, co přesně ti na nich vadilo...
        • Vyjmenovat nevyjmenuju, ale vím, že třeba u Hobita byly některé scény buď přeložené špatně (slovo, fráze nebo tak) anebo mohly být přeloženy podstatně líp a vím, že mi to bilo do očí
    • On je taky problém, když koukáte v originále a pak slyšíte např. náš dabing s výrazně odlišným hlasem, tak už to evokuje odpor. Naopak např. u Simpsonů od mala na ně koukám s českým dabigem a když slyším někde orginál tak mi to přijde strašný..
    • Mart9
      Aneb tradiční prosazování vlastních názorů Aleše Smutného do článků. Ono nestačí napsat článek, ve kterém bych čtenáře informoval. Ne, ještě tam musím vecpat vlastní názor, ten čtenáře zajímá nejvíc. *7* Ale jinak podle podcastů je to sympaťák.
      • walltar
        A co je špatného na napsání názoru do článku? Vždyť polovina článků co tady vychází (například recenze) jsou něčí názor.
        • Tak recenze ok, ale tohle neni ani recenze... navíc napsat v základních informacích o hře i svůj postoj k otázkám světového míru a řešení všeho problémového, co na světě je... to chce vážně umět. *1*
        • Mart9
          Článek by měl přece informovat a ne čtenáři cpát názor autora. Recenze je něco jiného.
    • ucho
      to je všeobecný fakt způsobený tím, že se dnes na dabingu prostě šetří. jede se jako na běžícím páse. samozřejmě oproti zahraničí máme dabing pořád slušný, to ale neznamená, že by dabing nemohl být udělán mnohem lépe. čas od času je dabing obstojný, řada postav je v pořádku, ale většinou to výběr nějakého dabéra (většinou více) kazí. ať už je to nehodící se hlas k postavě, který to prostě neumí podat (zahrát), tak jde často i o nevýrazné hlasy, které jsou si vzájemně podobné a hůř rozlišitelné. Aleš si tedy rozhodně dávat facku nemusí. kvalitní dabing je prostě potřeba slušně zaplatit a to se v současnosti neděje, prostě se šetří a režišéři dělají, co můžou (jen to holt nemá takovou atmosféru, kterou dokázali vykouzlit u dabingu v minulosti).
    • http://www.youtube.com/watch?v=mb_3oKBnSq8

      *7*
      • promitac
        dostal som rakovinu ucha z toho videa....
        to ako je naozaj? to neni vtip ?
      • ucho
        tohle mi ještě jako katastrofa nepřijde.
        • Pusť si scénu s Tucem v originále, pak s dabingem a měl připraven kýbl na blití. Kdybych byl Vince Gilligan, tak už Novu žaluju za prznění díla.
    • wenceslaus
      To si dám facku asi taky... třeba za Big Bang nebo Futuramu.
      • Je to i v čestině... trololo pořád tu nevidím žadnou statistiku... tohle je jenom mlácení hubou na prázdno situace aspoň při nejmenčím je pořád stejná...
        • wenceslaus
          Statistiku kvality dabingu?
          • Není, je to subjektivní. To se všichni pokákáme, když český dabing nebude?
    • x_ander
      Stačí zapnout třeba Novu. A máš důkazů fůru.
      • Já se nebavím o českejch kanálech a obzvlášť o hnoji jako je Nova. Reaguju na to z pozice jako je třeba DvD,BR či dokonce i filmy v Kinech.... Je to pořád stejný ba možná naopak až teď se rozmohla doba že i nadabované filmy jsou kinech...(a nemyslím jen pro "děti") Takže ta věta je totalně z nějakého opijového dopěte...
        • walltar
          A ono určitě bude Warhorse vynakládat na dabing celkem okrajové hry stejně peněz jako se dnes vynaloží na dabování DvD či BR.

          Ta nova je přesné spojení ... protože Warhorse prostě bude muset udělat budgetový dabing do CZ pokud chcou aby se zaplatil. A tam prostě ten dabing stojí za nic.
          • Paulcz
            Já bych řekl, že to je zajímavá výzva :) Je blbost předem říkat, že něco nepůjde. I s malým rozpočtem jdou dělat zázraky. A to, že bych neslyšel hlasy známých osobností bych bral jako plus.
            • walltar
              No já neříkám, že to nepude ... ale vystavuješ se riziku, že z dabingu budeš mít spíš parodii.
  • vyvojari sa snazia o realisticku stredoveku hru ak som tomu pochopil...ale nejako ich nenapadlo ze realny stredovek bola ukrutna nuda...z tych obrazkov nejde ziadna atmosfera...witcher 3 sa mi zatial pozdava postatne viac...toto zatial vyzera tak ze to bude bavit jedine milovnika českych hradov
    • Magister_Peditum
      Nuda to pro tebe možná je proto, že o něm nic nevíš...
    • Zajímavé kolik lidí napadá srovnávat Kingdom Come s Witcherem.
      • ani nie ked to napadlo aj samotneho Vavru... vo videu tvrdi ze tam chce mat intezivny pribeh
        ako vo Witcherovi co ma samozreme tesi...s cim by si kingdome porovnaval ty ? a uz viem preco to nema atmosferu....cryengine za to moze technicky dokonaly engine ale uplne sterilny...a tu sa minusky dostavaju za to ked sa niekto pozrie na hru aj skepticky?
        • Jak podívat na hru skepticky žádná ještě není!!
          • ale dojmy z hry nejake mozem mat nie ? :D a tie dojmy su skepticke narozdiel od inych ktori su presvedseny ze ta hra bude revolucna a bla bla... a ako som pisal vyssie zatial som tu hru neodpisal a ak bude fakt dobra tak priznam ze som sa mylil
            • Jaký dojem ze hry si můžeš udělat když ta hra není!!!! Tys jen koukal na obrázky a krátký videa který ještě ani nejsou součástí hry protože a to opakuju ta hra zatím není!!!
            • Ne.
    • wenceslaus
      Nebaví to tebe, takže to automaticky nebude bavit moc lidí.. nehledě na odezvu, Kickstarter....
      • co to meles ja neviem ci ma to nebude bavit ked som hru este nehral...ano obrazky vyzeraju bez atmosfery a obavam sa ze to bude nuda ale su to len moje prvotne dojmy mozno ma nakoniec prekvapia...
        • Pravda.Chybí tam drak chrlící oheň :)
          Facepalm
    • No jo, neni tam prebucany bloom, lensflery a Battlefailed colorgrading, tak to nema atmosku *7*
    • walltar
      Já nevím, ale na mě z tama sálá atmosféra z každého obrázku ... realistická atmosféra.
  • nechci být hnidopich, ale skoro si říkám, jestli ty emerické investory neodradil Vávrův přízvuk *4*
    • Magister_Peditum
      Pokud by je mělo odradit jenom tohle, tak to asi moc dobří investoři nebudou. Tedy oni asi nebudou doopravdy, vzhledem k tomu, jaký má jimi odmítnutý projekt zatím úspěch...
    • I ti emerický investoři mají nějaký přízvuk tak jako každej..
      • tak znáš to, Japonci ze Sony ti nepodepíšou smlouvu protože jsi jim špatně potřásl rukou, emeričani jsou zas hrozně cool a friendly a samej smajl a za rohem si řeknou "buran z Ruska, ani neumí pořádně anglicky a chce po nás milion, fuck you" protože jsou králové pokrytectví *4*
        • wenceslaus
          Promiň, ale to jsou jen předsudky :) Nemyslím, že existuje tak lehká charakteristika několika stovek milionů lidí...
          • promiň ale nejsou
      • KIMCID
        no pokud se investortum libi čeština měla by hra být výhradně česky s EN titulkama *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit