Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Od počátku tomuto zjednodušenému WoW klonu jsem tuto budoucnost předpovídal ve všech svých příspěvcích.
    MMO potřebují nový NON-WoW koncept.
    Na trhu je místo jen pro jediné WoW a ne 50 WoW s jinými texturami.
    Ti co tenhle TAB TAB GearGrind koncept chtějí, už ho hrají v léty odladěném WoWku. Ti co ho nechtějí, ho hrát delší dobu za měsíční platby prostě nebudou jen proto, že megakorporace X proklamuje "převratné pilíře" "dokonalý příběh" "heroickou hratelnost" nového WoW klonu s jinými texturami a absencí tuny věcí, které staré WoW za těch X let dokázalo implementovat.
    Pouze zcela nový koncept např. menších komorních MMO nebo MMO kde má činnost hráčů reálný efekt na vývoj má šanci uspět. Uspět nemyslím "překonat v počtu platících WoW" ale být zisková a udržet si stálou stabilní platící komunitu po velmi dlouhou dobu.
    Představte si MMO z libovolného světa "otázka textur" které umožňuje např. hráčům tvořit content pro ostatní integrovanými nástroji.
    Představte si jiné, které běží na serveru poskytovatele engine, grafiku, nástroje, schopná skupinka lidí si pronajme ne klienta ale server (stovky skupinek stovky serverů) a tvoří si vlastními scripty své vlastní provedení a svou vizi. Část zisku z poplatků bere pronajímatel, část nájemce. Maká tým dobře? Má dost platících. Nemaká, má málo lidí, zavřou ho.
    Představte si další - na principu Amberu. Tisíce menších serverů začínajících na stejném výchozím bodě (stav světa) a vývoj každého z nich určují hráči. Po pár měsících přesto že všechny byly stejné už se zásadně liší. Tady vládne korporace X, tady despota, tady vynalezli takové kouzlo.... Mezi jednotlivými "paralelními" světy je možno přecházet.
    Jen tři z miliónu neotřelých konceptů a ne "tupé spawnpointy skupinek oblud s respawn timerem". Hráči chtějí změnu, chtějí mít pocit, že jejich jednání má vliv na svět kolem. Ti kterým stačí levelovat, grindovat equip a do toho mít guildovní chat, ti už své WoW a desítky klonů mají.
    Back to EvE .... *3*
    • Moje zkusenost je jina. A zacnu treba hned u SWTOR. Hraci chteji neco noveho(to sami tvrdi),ale ve chvili kdy vysel SWTOR,forum bylo preplneno placicimi hraci,kteri si stezovali ze to a to neni!!!! jako ve WoW a ze oni to chteji! Ze ve WoW to bylo lepsi. A takhle je to u temer kazde hry. Vyvojari se pak vetsinou prizpusobi a zacnou hru upravovat.
      Tohle je proste bludny kruh a neni z nej uniku. Hraci jsou ve skutecnosti lini a necteji se nic noveho ucit.
      A pak ty jsou hry jako EVE. Jsou vyborne,jsou zcela jine nez zbytek MMO. Ale hry jako EVE nikdy nebudou mit tolik platicich hracu jak by si vyvojari megakorporaci predstavovali.
      Muj nazor je,ze MMO her proste vychazi prilis mnoho. Trh je presycen,hraci unaveni.
      • Pokud použiješ WoW concept a přitom hru extrémně osekáš, pak se nediv že si hráči ztěžují, když hrají podstatně horší verzi WoWu, co se herních mechanismů týče, to mi přijde naprosto normální. Očekávají určitý standard. A zrovna SWTOR je nejvíc WoWklon co jsem hrál, což by mi ani tak nevadilo, ale kdyby byl zpracován pořádně, opět co se herních mechanismů týče.

        Když sem to začal hrát, tak sem si řikal, jo jedna z mála her, která sice WoW z pomyslného trůnu MMO sesadit nemůže, ale má šanci mu alespoň šlapat na paty. No jenže pak se člověk dostal na flotilu a hned mu bylo jasný, tak takhle to nepůjde - engine zprasenej a s tim se holt nic dělat nedá, leda by ho totálně překopali, což neudělaj a aukční systém prasárna největší. No a pak člověk skončil u příběhový linky, kde jen občas zavítal do PvP nebo Flashpointu... MMO efekt nulový... Single výborný...
      • Přesně tak, jak píšeš. Já sám SWTOR hraju a abví mě. Oproti tomu mě WoW už bavit přestalo (6 let je prostě 6 let). I když u SW nezažívám takové euforie jako u začátcích WoW, tak mě stále baví...a jak bylo psáno. Komunita si sama vybrečela, že chce tohle a tohle dle WoW. Není to vývojářema, ale hráčema.
    • Nesouhlasím. Třeba já bych WoW nehrál, protože se mi hnusí grafický styl téhle hry. Proto raději hraju Age of Conan a LOTRO. Já jsem rád, že neexistuje pouze WoW a takových hráčů je spousta.
      • ja souhlasim, Wow je nevkusny a osklivy (imho).. v dnesni dobe jsou ty startovni lokace nekoukatelny (a ano jsou pekelne presaturovany)...Lotro je poplatny dobe, ale aspon si autori zachovali nejakou soudnost a miru vkusu... zastaraly jsou ty hry obe
      • Ten Age of Conan bych bral, ale Lotro nemá lepší grafiku.WoW má grafikou barevnou, Lotro vyblitou, myslím barvy.Žádná sláva.
        • Lotro melo v dobe sveho vydani jeden z nejhezcich grafickych kabatu. Jen jste museli mit vse nsatavene na maximalni detaily. Podivej se na screeny na internetu. Nektere obrazky prirody vypadaji jako fotky. Animace jsou taky jedny z nejlepsich,co jsem kdy v MMORPG hre videl. Kazdy kdo treba hral Age of Conan vi,jak neksutecne dokaze ohavna animace plaste zkazit dojem ze hry. LOTRO tenhle pripad neni. I kdyz stylizace samozrejme kazdemu nesedne.
        • To je nesmysl. Viděl si high res klienta? Podle mě ne, jinak by si něco takovýho nikdy nenapsal.

          A mně jde o grafický styl. WoW se mi prostě stylově nelíbí. Je to na hraně kýče a spíše za tou hranou.
          • Ne není to nesmysl.Samozřejme, každemu se líbí něco jiného.A nejen, že jsem to zkoušel, vlastním ho stejně jako WoW,Rift,AoC atp.
    • On tu non-WoW koncept je, sam jej zminujes na konci. EVE ukazala, ze to jde i jinak. Ja sam ted hraju World of Tanks. Ano, je to jiny styl MMO, ale je to MMO a jeste k tomu zcela zdarma. Druha strana mince je, ze obe hry nemaji statisice ci miliony hracu, ale to je pak otazka mit mensi a dobrou hru, ktera mi i pri 80 - 100k hracu vydela, nebo rychlokvasku, co nabere milion ci dva hracu a po roce po ni ani nestekne pes a skonci se stejnym poctem hracu, jako ty drive zminovane.
      • WoT a Eve jsou zcela jiné kategorie MMO. To už rovnou můžu porovnávat WoW a Planetscape. *7*

        Pohybujte se ve stejné kategorii her... nemá smysl srovnávat hry ze zcela odlišných kategorií.
  • KDby to nebylo tak drahý a hlavně to bylo záživnější,tak by to nemuseli teď řešit nějakym f2p. Chyba no....
  • A jsme opět u toho, měli udělat KOTOR 3 s multiplayer prvky a všichni by byli spokojení. MMO trh je přesycený, prakticky každé dva měsíce vyjde MMO přičemž trh má místo tak pro 1-3. SWOTR může zachránit už jedině F2P. Nikomu se nechce platit takové peníze za lehce nadprůměrné MMO. A v konkurenci GW 2 a ostatních F2P MMO prostě zaostává. NA jednu stranu je mě to líto ale na druhou ten neúspěch vítám. Proč ? Protože zvyk dělat z kvalitních SP her MMO je prostě strašný a měl by být vymícen. Velká zábava bude až přijde Elder Scroll: Online kterému už teď všichni prorokují selhání.
    Čili ano, pokud SWOTR přejde na kvalitní F2P tak pak možná dokáže opět povstat z popela ale jinak ne.
    • Meli udelat nebo nemeli udelat je irelevantni. Overlord z EA rekl, ze to bude MMO a nazdar. Tady porad nekteri ziji ve snu, ze Bioware muze delat co chce. Probudte se konecne, Bioware neexistuje, existuje jen EA Edmonton, ktere jen pouziva logo Bioware. Staci se podivat na tri posledni hry (DA2, ME3, SWTOR). Vse totalni propadaky. Udelalo by toto studio, ktere nam dalo Baldurs Gate, ME1 ci DAO? Pochybuju.
    • TES MMO má být hodně zaměřené na PVP a to by ho podle mě mohlo udržet nahoře. Stačí se podívat na GW2 - tam bude hlavní PVP a díky tomu je vlemi očekávané. Naopak SWTOR v PVP selhal.
  • RockStar
    Hahahaha já jsem před vydáním tipoval, že do roka to F2P. Jak hodně jsem se mýlil? Jak to tak vypadá, tak jsem byl k SWTOR ještě hodně mírný.

    Nechci se vytahovat, ale za těch pár let co hraju hry. Míň let co co jsem okusil MMO vím, co by západní hráči od hry chtěli. Asi bych někde mohl dělat konzultanta:P
    • Ale stejně se vytahuješ.

      Cahira na tebe, ty přechytralče!

      (Ano, už během beta testů na net prosakovaly informace, že to jaksi není žádnej zázrak. Ano, teď najdeš na netu příběhy lidí, co věřili, že release verze bude lepší. Nebyla. End of the line.)
      • Ding dong bannu
        • ;_;

          Stanley... *11*
      • RockStar
        Jestli mi nevaříš najdi si moje starý diskuze a hádky s Cahirem. Všechno co jsem se vyplnilo.

        Nejhorší co já nechápu je to, že to nevydí vydavatelé. Není přece tak těžké zjistit co hráčo chtějí. Měli asi 20 příkladů neúspěšných her. Proč si z toho nevzali příklad?? Je mi toho líto, chtěl jsem aby WoW bylo oslabeno, bohužel se tak nestalo.
        • Nee, fakt ti nevařím .. *3* ..
          Omlouvám se, ale při mém primitivním smyslu pro humor jsem se musel chytnout .. *15*
  • Ano, už před nějakou dobou pluly internetem informace, že unsubscribujícím hráčům dávají dotazník o F2P.

    Jinak když se podíváte na oficiální fóra, tak to zase vře, protože některým se nelíbí jak jsou řešeny transfery mezi servery.
    • Shaker
      nevim, co jim na tom vadi... jedina vec me napada, ze si nemuzou nechat nick a legacy name... Ale to uz tak hold bejva, vtipny je to, ze z mnoha prazdnych serveru se ted stane par plnych, kde bude opet znatelnej ten fps drop a lidi budou zas nastvany. Ale tohle je fakt jejich blbost, stavet mrakodrap na drevenejch zakladech.
  • Je to propadak tak uz se s tim smirte .. hral sem to par hodin a pak to slo pryc. Doufam ze ten gw2 nepose.rou ... zatim to vypada hodne slibne.
  • Přejde-li SWTOR pod free 2 play, končím s MMO.
    • lol proč?
      • Časem na ten systém přejdou všichni, ale free2play není nějakou matkou Terezou pro hráče. Spíše hru ztíží, omezí a ve výsledku člověk, který si chce užít více obsahu, musí platit víc, než pokud by platil měsíčně. Jedinou záchranou brzdou buď GW2, ale upřímně poslední roky naznačují, že hry začínají být pro starou generaci přeci jen méně zajímavými. Tím spíše, že postrádají inteligetní náplň. Tím více pak hledáme jiný způsob, jak zabít čas a to je navíc ještě ku prospěchu věci.
    • Ok.
  • sankuri
    “Trh s MMO hrami je velmi dynamický a my musíme být také dynamičtí"
    Jste byli tak dynamicti ze jste znovu prevarili 10 let luhovany pytlik caje a prodali jej za nehoraznych podminek. Se pak nedivte ze je z vyslednemu napoje vetsine k zbliti.

    Posledni asi dva roky sleduju jak se mnoho hernich firem zamerilo na co nejvetsi a nejrychlejsi ryzovani penez stylem po nas potopa. Paradoxne se tim odsoudily k zahube, protoze manazerske grafy uspesnosti na hrace proste nefungujou:-)
    • To isté vidím aj ja. Na poli MMO akosi nikto nechce urobiť dobrú hru, čo vidí väčšina sú peniaze čo tečú do Blizzardu, každý by chcel z toho podielu, tak rýchlo robia jednu hru za druhou, retail verzia má bugy ako beta test, a potom sa čudujú, že po 2 mesiacoch stratia 90 percent klientov.
    • ale kdo by rekl, ze jednim z nejvetsich ryzovacu se stane Bioware (zacalo to DA2) autori tak pocitvych her jako BG nebo kotor
      • bioware je dávno mrtev
      • sankuri
        SWTOR vpodstate s BioWare nema nic spolecneho, EA je koupila az v pozdni fazi vyvoje a hodila jim defakto hotovy produkt k dodelani a ani BioWare nedokaze s hovnem zazraky. Da se rict ze EA spis zneuzili jmena BioWare ke zvyseni prodejnosti
  • Ahojte mam otazku. Hru som nehral ale chcel by som ju vyskusat. Da sa kupit za drahsie peniaze "na furt"? Teda bez toho aby som musel platit mesacne poplatky? Pamatam sa ze ked hra vychadzalo sa to tusim dalo, ale teraz sa k takemu produktu neviem nikde dopatrat. Dakujem za odpoved.
  • xixixao
    Sem s tím, logickej krok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit